USA oskarżają Rosję o testowanie broni antysatelitarnej  - zdjęcie
24.07.20, 11:31Zdj. Gage Skidmore, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane, Kremlinru, CC BY SA 4.0, edytowane

USA oskarżają Rosję o testowanie broni antysatelitarnej

16

Dowództwo sił kosmicznych Stanów Zjednoczonych opublikowało dokument, w którym twierdzi, że ma dowody na to, iż Rosja przeprowadziła próbę broni antysatelitarnej w przestrzeni kosmicznej. Rosyjskie działania poza Stanami potępiła też Wielka Brytania.

Testy broni antysatelitarnej miały odbyć się w połowie lipca. Zdaniem amerykańskich służb, z jednej z rosyjskich satelit wystrzelono na orbitę „nowy obiekt”. Według USA nie są to działania mające na celu dokonania inspekcji urządzeń, ale w rzeczywistości rosyjskie satelity mają za zadanie niszczenie wrogich obiektów na orbicie. Waszyngton ocenia te działania jako wrogie intencje Rosji.

Gen. John W. Raymond przekonuje, że działania Rosji w kosmosie zmierzają do opracowania kosmicznych systemów uzbrojenia. Krytykuje je również Wielka Brytania:

- „Działania takie jak te zagrażają pokojowemu użytkowaniu przestrzeni kosmicznej i stwarzają ryzyko powstania odłamków stanowiących zagrożenie dla satelitów i systemów, na których polega cały świat” – powiedział dyrektor ds. przestrzeni kosmicznej brytyjskiego odpowiednika MON, gen. Harvey Smyth.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (16):

gość2020.07.24 21:14
to w razie wojny satelitów wroga nie wolno zestrzeliwać? nie wiedziałem. myślałem ze wszystkie chwyty dozwolone
oficer LWP2020.07.24 21:21
wg Frondy i PIS wszystko co jest krowopasów jest nietykalne, w drugą stronę to co jest twoje to tylko się tobie wydaje, to jest własnością krowopasów tymczasowo nielegalnie przez ciebie administrowane, dobrze widać to na przykładzie ropy naftowej, była, jest i będzie ona zawsze własnością USA tymczasowo zarządzaną przez innych, celem przywrócenia władzy nad nią USA użyje wojska tak jak przywracali władzę nad ropą w Libii, Syrii, Iraku i jak szykują się do przywrócenia jej w Iranie
Olej2020.07.24 14:01
Partia szachów z maszyną ? Czy partia komentarzy z sowieckim programem komputerowym ??? Czyli chińsko sowieckie bitki robione z Ameryki ? Otóz chodzi o to aby nikt z nikogo nie robił ,,bitek'' Ameryka do 1918 r. zajęta była sama sobą nie zagrażając nikomu i nie siląc się na mocarstwowe ambicje. To Rosja carska, Niemcy swoją żarłocznością poszły w rywalizację z żarłocznością Albionu i Francji, z belgijsko holenderskimi przystawkami. W tę bijatykę wciągnięto USA. W II Wojnie gra szła już o przetrwanie świata przed bolszewizmem i hitleryzmem. I ten bój o świat trwa do dnia dzisiejszego. Jaki będzie świat zależy od Ameryki i jej potęgi aby go bronić przed modernizatorami z Chin i Sowietów. Jaka perspektywa świat czeka w przypadku załamania Ameryki ? A no taka jaka dokonuje się w Afryce wszędzie tam gdzie wchodzą Chiny, Tam gdzie wchodzą Sowiety przyszłość jest taka jak w ukraińskim Donbasie, w Syrii lub gdziekolwiek gdzie oni weszli. Nie daj Panie Boże ich panowania nad światem gdyż w krótkim czasie zamieni się w piekło na ziemi. Model chińskiej demokracji z mordowaniem ludzi politycznie niewygodnych, patroszeniem ich na narządy, sterylizacją przymusową, z kontrolowaniem każdego i wszędzie. Model sowiecki ? Morda w kubeł ! Wedle maksymy pewnego oficiora krasnoj armii; ...niczewo nie zdiełasz jobat nie zachoczesz... Młodym ku rozwadze i przestrodze !
oficer LWP2020.07.24 21:16
typowy tępy pisowiec dumny, że ma koszerną smycz i kaganiec
Maciej Łagodny2020.07.24 13:52
OJ TAM, OJ TAM ...! {} OBCIAGAJMY I LYKAJMY to cenne bialko TRYSKAJACE z ROBACZKA i jest koszerne. Szabes dzisiaj towarzysze OBRZEZANI ------------
Maciej Łagodny2020.07.24 13:35
@ Olej CO TY ZA BZDETY Piszesz?????Z tego co Wiadomo ,czym się USA chwali ,JESTEŚMY ,,liderami Nauk o Kosmosie".A prawda jest taka Rosja i Chiny by z USA w Kosmosie zrobili BITKI ,z Przyprawą, czyli Rosyjskie rakiety i Rosyjski---Chiński Laser --------------------------------------------------------------Szkoda Ciebie Uświadamiać.Kajecik i do szkolnej ławy.
Olej2020.07.24 12:40
Różnica jest ta, że USA przestrzega prawa międzynarodowego i podpisanych umów. Sowiety po to podpisują umowy aby je następnie podstępem łamać zdobywając przewagę nad innymi, którzy podpisali z nimi cokolwiek. W strefie amerykańskiej gdziekolwiek na świecie można było żyć i być wolnym. W strefie sowieckiej tak jak wszędzie u nich, idziesz na smyczy albo cię nie ma. To co w obecnej chwili robią sowiety w Europie jest jej destabilizacją i konfliktowaniem. Nie ma miejsca na ziemi gdzie pod ich panowaniem byłby rozkwit gospodarczy, cywilizacyjny i przede wszystkim spokój.
oficer LWP2020.07.24 21:25
to napisz jak przestrzegali porozumienia z Kurdami i jak ich kopnęli w żopę w imię własnych interesów, było to powtórzenie tego co zrobili z Polską w 1943 r w Teheranie i 1945 w Jałcie, jak już żresz to jankeskie guano to nie mlaskaj, oni maja takich wazeliniarzy w żopie
Olej2020.07.24 12:35
A czego się po nich można spodziewać ? Zawsze tego samego, podstęp, agresja zabór cudzej własności i terenu. Oni dzięki temu żyją, agresja jest ich motorem napędowym. Zrabować, wymordować, przejąć oto dewiza imperium zła.
trzaska2020.07.24 12:40
A wcześniej zgwałcić wszystko co się rusza,nawet kury.
oficer LWP2020.07.24 21:28
efektem tego gwałtu jesteś ty, w Europie zachodniej twoi dzielni amerykanie w 1944-45 zgwałcili ok 700 tys kobiet i dziewcząt o czym jak przystało na ich wazeliniarza nie napiszesz bo w tvPIS ta reżimowa stacja nie mówi, wiedzę zdobywa się z książek a nie z posiedzeń plenum partyjnego PIS-u
Elektor2020.07.24 12:02
Odwróćmy teraz sprawę. Jakie byłyby tytuły we Frondzie gadzinówce pisowskiej? hahahah. Już je widzę! USA samodzielnym dominatorem w Kosmosie! Rosja płacze, Kosmos nie dla niej! Spełnia się koszmar Putina! I wszystko okraszone dyżurnym zdjęciem płaczącego Putina. Bardzo lubię Frondę! jajcarze są.
oficer LWP2020.07.24 21:33
Fronda to propagandówka NWO zadaniowo udająca "katolicki" portal,
Fumfel2020.07.24 11:53
Rozumiem, że testować i posiadać mogą tylko oni. Koń by się uśmiał.
A co złego w takiej broni?2020.07.24 11:45
Zresztą sami mają takie pociski od dawna: https://en.wikipedia.org/wiki/USA-193
oficer LWP2020.07.24 21:30
krowopasom "wolno" więcej wg Frondy i PIS