Do niecodziennego zdarzenia doszło w Karolinie Południowej, gdzie helikopter musiał przetransportować do szpitala mężczyznę utożsamiającego się z… jeleniem. 31. letni William Tenenbaum został przez dwóch myśliwych rzeczywiście pomylony ze zwierzęciem i postrzelony.

Mężczyzna w stanie krytycznym przebywa w szpitalu Allendale County Hospital.

Odpowiedzialni za jego postrzelenie myśliwi przekonują, że byli pewni, iż strzelają do zwierzęcia. Mężczyzna był ubrany i pomalowany na kolory jelenia i miał na sobie poroże.

- „To był pierwszy raz w życiu, kiedy widziałem jelenia wstającego i chodzącego na dwóch nogach” – opowiada jeden ze zszokowanych myśliwych.

- „Jeleń wyglądał, jakby pocierał klatkę piersiową i genitalia i sygnalizował nam, żebyśmy się zbliżyli, było to bardzo surrealistyczne” – dodaje drugi.

Z reporterami rozmawiała również matka postrzelonego mężczyzny-jelenia, która przyznaje, że od zawsze miał on problemy z odnalezieniem się w społeczeństwie, które rekompensował sobie pasją do przyrody.

- „Kiedy miał osiem lat, wierzył, że jest jeżozwierzem, w wieku 12 lat wiewiórką, a teraz jest jeleniem. Mogło być gorzej, mógłby być homoseksualistą” – miała powiedzieć kobieta.

Opowiada też, jak w Święto Dziękczynienia przygotowała synowi sałatkę z igieł sosnowych i szyszek, ponieważ jelenie nie jedzą mięsa. Sałatka ta miała mu smakować.

William Tenenbaum stał się kilka lat temu znany lokalnym mediom po tym, jak włamał się na farmę jeleni, gdzie miał dopuścić się napaści seksualnej na kilka zwierząt.

kak/personcountysportsnow.com