USA dozbrajają Ukrainę. Dodatkowe 150 mln dol. na wzmocnienie bezpieczeństwa - zdjęcie
16.04.21, 18:12Fot. screenshot - YouTube (CNBC Television, Telewizja Republika)

USA dozbrajają Ukrainę. Dodatkowe 150 mln dol. na wzmocnienie bezpieczeństwa

23

Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena wzmacnia wsparcie dla zwiększenia bezpieczeństwa Ukrainy. Przekaże jej na ten cel dodatkowe 150 mln dolarów.

Trwa eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Rosja, mimo zawieszenia broni, przeprowadza kolejne prowokacje w Donbasie. Coraz więcej rosyjskich wojsk rozmieszcza się przy granicy z Ukrainą. Ukraińskie władze mówią o zbliżającym się ataku i zapowiadają, że będą walczyć o każdy skrawek Ukrainy.

Tymczasem Stany Zjednoczone zwiększają pomoc mającą zapewnić bezpieczeństwo Ukrainie. W czasie ceremonii przekazania dowództwa przez grupę operacyjno-taktyczną „Illini” grupie operacyjno-taktycznej „Raven” w ramach „Połączonej Wielonarodowej Grupy Przygotowania – Ukraina” (JMTG-U) charge d’affaires Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Kristina Kvien poinformowała, że Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie dodatkowe 150 mln dolarów.

Kristina Kvien podkreśliła, że USA od 2014 roku udzieliły Ukrainie pomocy w zakresie bezpieczeństwa o wartości 2 mld dolarów.

- „Administracja Bidena kontynuuje i intensyfikuje to wsparcie’

- powiedziała.

Szef ukraińskiego resortu spraw zagranicznych Dmytro Kuleba przekazał dziś również, że w przypadku działań wojennych zachodni partnerzy udzielą Ukrainie pomocy wojskowo-technicznej.

kak/kresy24.pl

Komentarze (23):

Aldona2021.04.17 15:35
Atak Putina i Netanjahu na Ukrainę to koniec Rosji jaka znamy. To koniec mordercy Putina , określonego tak zgodnie z z prawda przez pana Prezydenta USA Joe Bidena. To będzie także koniec Kaliningradu w wersji kacapskiej. W tej zabawie wyjdzie także Prawda o Niemcach , Merkel i ich dążeniach . Oszukali świat na silnikach diesla oszukają i na Rosji.
Anonim2021.04.17 9:32
Ostatnia wojna Ukrainy? ................... https://chart.neon24.pl/post/161322,ostatnia-wojna-ukrainy
Anonim2021.04.17 9:33
Konrad Rękas: I znowu, ukraińscy obserwatorzy chyba nieuważnie śledzą co dzieje się bezpośrednio zza ich obecną zachodnią granicą. A przecież to stąd zapewne miałaby przyjść dla nich pomoc w razie nieszczęścia wojny. Otóż najwyższy czas sobie uświadomić, że doktryna NATO w Europie Wschodniej oznacza obronę w praktyce z linii Odry, w połączeniu z działaniami opóźniającymi na zachód od Wisły. Zarówno Estonia, Łotwa i Litwa, jak i Polska są poinformowane, że przypadku wojny z Rosją/Białorusią – nie będą czynnie bronione. Zaś wszelka gotowość NATO do podjęcia jakiejkolwiek aktywności – powtórzmy, na wschodnich granicach Niemiec – możliwa będzie najwcześniej po ok. 2 tygodniach. Wcześniej zaś nawet siły NATO rozlokowane w Polsce czy Rumunii – miałyby zajmować się jednym: własną ewakuacją na Zachód. Na co więc ekipa Zełeńskiego liczy, że kiedy Amerykanie będą uciekać z Kijowa, to zabiorą ich ze sobą?
Anonim2021.04.17 8:46
Ukraina – tak ukro-faszyści mordowali mieszkańców Odessy ............ https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-ukro-faszysci-mordowali-mieszkancow-odessy-2014-05
katolicka deratyzacja Polski2021.04.17 15:41
Konfederacja pracuje za ruble,i plecie bzdury.
Pisowiec2021.04.17 6:21
Całe szczęście że mamy patriotyczny rząd!! Strach pomyśleć co byłoby z PO u władzy!! Nie stanie noga bolszewika ni w Kijowie ni w Warszawie! Polacy ramię w ramię z Ukraińskimi towarzyszami damy odpór agresorowi!! Rodacy! W godzinie próby komu Polska miła w bój!!!!
Anonim2021.04.17 8:41
Podżegaczu do wojny, z ciebie taki Pisowiec, jak z koziej du-py trąba?
Pisowiec2021.04.17 10:01
Nasz śp. Prezydent Lech Kaczyński ostrzegał! Najpierw Gruzja, później Ukraina kraje bałtyckie a potem przyjdzie kolej na nasz kraj, na Polskę! Jak wielkim wizjonerem był to teraz właśnie widać! Nie uda się wam zniszczył poparcia Polaków dla rządu PiS i poparcia dla Ukrainy! Prezes Kaczyński murem za Ukrainą! Pamiętamy jak odwaznie krzyczał na Majdanie wspólnie z tłumem Ukraińców pragnących wolnej Ukrainy - Sława Ukrainie! Polska murem za Ukrainą! Naprzód!!!
Leon2021.04.20 20:49
Żaden szanujący się Polak nie będzie popierał ani bronił Ukrainy.
Anonim2021.04.17 8:42
"Polacy ramię w ramię z Ukraińskimi towarzyszami" - @PIsowiec, ci Polacy, co może i by mogli pomóc Ukraińcom zostali w bestialski sposób przez banderowców wymordowani w liczbie ponad 100 tys. bezbronnych starców, matek, dzieci, osób duchownych? a ich kości walają się po przeklętej ziemi? pozostała część Polaków b. dobrze pamięta, na co stać "ukraińskich towarzyszy", czy raczej jak podają historycy (Kulińska) rezunów (rzeźników) z akcji na Wołyniu (Rzeź Wołyńska) i Małopolsce Wschodniej? czy przy Rzezi Woli przez ukraińskich rezunów z oddziałów Reinefartha i Dirlewangera? a z obecnych już czasów niepodległej Ukrainy to mord w dniu 02.05.2014 r. braci Ukraińców w Domu Związkowym w Odessie? A zatem @Pisowiec, jak widać, nie wiele się zmieniło? dlatego też @Pisowiec pisz w swoim imieniu i pod swoim nazwiskiem? a nie imieniu wszystkich Polaków?
katolicka deratyzacja Polski2021.04.17 15:43
Konfederacja zaprzecza ,ze Ukraina jest miedzy Polska a Rosja ,kupa smiechu !
JK2021.04.17 5:45
Pisi znowu poszli na zakupy : Pięć starych C-130 Herkules pamiętających jeszcze wojnę w Wietnamie wymienimy na pięć takich, które pamiętają koniec zimnej wojny. MON po fakcie ogłosił podpisanie umowy na przejęcie od Amerykanów zbędnych im samolotów transportowych, które trzymają w zapasie na pustyni. Polscy lotnicy i specjaliści oglądali dostępne C-130H na złomowisku w Arizonie już w 2019r. W tym śmiesznym kraju tylko limuzyny rząd kupuje nowe !!!
Pewnie tego nie wiesz, ale2021.04.17 1:07
𝐬𝐚𝐥𝐨𝐧𝟐𝟒.𝐩𝐥 jest opłacany przez żyda oligarchę i kolesia Putina Romana Abramowicza! PAMIĘTAJ, że 𝐬𝐚𝐥𝐨𝐧𝟐𝟒.𝐩𝐥 to SZCZEKACZKA KREMLA!
Anonim2021.04.16 23:07
Ostatnia wojna Ukrainy? ................... https://chart.neon24.pl/post/161322,ostatnia-wojna-ukrainy
Anonim2021.04.16 23:02
Co znaleziono w laptopie syna prezydenta USA? Jan Hernik odpowiada ......... https://youtu.be/pIKTuxSGp6o?t=103
Anonim2021.04.16 23:00
Schizofrenia Bidena nie przekonuje Putina .................. http://xn--niepodlegy-i0b.pl/1069/schizofrenia-bidena-nie-przekonuje-putina/
matis892021.04.16 22:13
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
sylwe2021.04.16 19:04
za 150 mln usd to będą mogli kupić trochę amunicji, mundurów, granatów i armat, pytanie jest takie : co Ukraina robiła do tej pory, oprócz stawiania pomników banderowcom, czemu nie wspomogli inicjatywy Trójmorza , dlaczego nie stukali do amerykańskich drzwi ,dlaczego się nie zbroili bardzie intensywnie, po ch liczyli na Niemców, itd. teraz mają efekty
Cześć, jestem Anonim.2021.04.16 19:03
Wiem, że dzisiaj jest szabes i powinienem zapalić świeczkę i jeść te koszerne gówna, ale ... Świeczkę mam w duupie dla przyjemności i wole gojowi obciągając laskę i połknąć trochę białka. Żyd nie ma letko na Białorusi
B 522021.04.16 19:00
Brawo USA !
Anonim2021.04.16 18:58
Cześć, jestem Anonim. Znacie mnie dobrze od dawna, tyle że pod różnymi nickami. Moje sympatie są ateistyczno-komunistyczno-masońskie. Słowem szatańskie. Dlatego nienawidzę Eucharystii, Krzyża i Różańca. Nienawidzę też katolickiej Polski – każde jej niepowodzenie wywołuje we mnie chwilową euforię i chęć spuszczenia nadmiaru jadu. Jestem wiernym potomkiem faryzeuszy – obłudnie „troszczę się” o dzieci zarzucając każdemu księdzu pedofilię. Religię przedstawiam jako bzdurną bajkę dla naiwnych „wymyśloną przez pasterzy 2000 lat temu”, zaś ateizm reklamuję jako „wolność” i „postęp”. Moją metodą jest kłamstwo, cynizm, wulgaryzmy, a także nachalna reklama aborcji i LGBT, czyli grzechów, które nawet w piekle budzą wstręt. A moim ostatecznym celem jest jak największa liczba potępionych na wieki.
Anonim2021.04.16 18:51
Rosja przeprowadza kolejne prowokacje w Donbasie. Coraz więcej rosyjskich wojsk rozmieszcza się przy granicy z Ukrainą. Ktoś w ogóle z frondy czyta te brednie zanim opublikuje ? aha, zapomniałem, że tak ma być. Ja dzisiaj zrobiłem prowokację w Obwodzie Kaliningradzkim. W Elblągu kupiłem scyzoryk.
Tak jak walczyli o Krym...2021.04.16 18:29
"zapowiadają, że będą walczyć o każdy skrawek Ukrainy."