Urban bezkarny! Karykatura Jezusa nikogo nie obraża... - zdjęcie
12.03.19, 14:26

Urban bezkarny! Karykatura Jezusa nikogo nie obraża...

30

Jerzy Urban pozostaje bezkarny i nie zapłaci kary 120 tys. złotych grzywny za obrazę uczuć religijnych. Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wcześniejszą decyzję sądu I instancji.

Jak stwierdził sędzia, sąd I instancji wadliwie przeprowadził rozprawę.

"Konstatacje sądu, jeśli chodzi o opinię biegłego z zakresu historii sztuki są odmienne, własne; a opinia biegłego z zakresu religioznawstwa jest opinią niejasną" - wskazał w uzasadnieniu sędzia Mariusz Jackowski.

W związku z tym sprawa trafi do ponownego rozpoznania, co wyraźnie zniesmaczyło Urbana. Redaktor naczelny tygodnika "Nie" nie pozostawił suchej nitki na wyroku.

"Kończę w tym roku 86 lat i nie jestem zainteresowany końcem tej sprawy, która trwałą sześć lat i zapewne drugie tyle będzie trwała. Nie zamierzam uczestniczyć w żadnych rozprawach dot. tej sprawy. Mogą mnie skazać nawet na dożywocie i mam to w d...e" - oświadczył.

Przypomnijmy, proces ruszył w maju 2014 roku. Mokotowska prokuratura zarzuciła Urbanowi, że w 2012 r. dopuścił do opublikowania "karykaturalnego wizerunku nawiązującego do wizerunku Jezusa, z mało inteligentnym wyrazem twarzy" - czym obraził uczucia religijne sześciu osób. Groziło mu za to do dwóch lat więzienia.

mor/PAP/Fronda.pl

Komentarze (30):

Marek2019.05.8 16:54
Przez KK to upadła I Rzeczpospolita ! https://sciaga.pl/tekst/81620-82-konstytucja_3_maja_targowica_wieszanie_biskupow_zdrajcow_i_insurekcja
Mathilda2019.05.1 1:41
Brak szacunku i poniewieranie Boga i Jego Imienia to szczyty bezczelności szatana. TA STRONA PRETENDUJE TYLKO DO BYCIA KATOLICKĄ, BO GDYBY TAKĄ BYŁA TO, NAWET PRZEPUSZCZAJĄC ATAKI PERSONALNE NA FORUM, NIGDY, PRZENIGDY‼️ BY NIE DOPUŚCIŁA DO PONIŻANIA WSZELKIEJ KRYTYKI ‼️ W SZCZEGÓLNOŚCI NIE DOPUŚCIŁABY DO KALANIA BOŻEGO‼️ ...IMIENIA : EPITETAMI, PARSZYWYMI, GRUBIAŃSKIMI Z PIEKŁA RODEM PRZEŚMIEWKAMI, INWEKTYWAMI PRZESIĄKNIĘTYMI NIENAWIŚCIĄ ATAKAMI NA SAMEGO PANA BOGA ORAZ NAWET NA NAJPIĘKNIEJSZĄ NIEPOKALANĄ KRÓLOWĄ POLSKI I PANIĄ ŚWIATA NAJŚWIĘTSZĄ MARYJĘ ‼️‼️‼️ Nie zamierzam brać udziału, w tej prowokacji wciągającej do rzekomej, tak TYLKO RZEKOMEJ DYSKUSJI, z objawami iście diabelskiej pychy. Stare porzekadło mówi, że z kim przestajesz takim się stajesz. Nie chcę się „dopasować” do poziomu różnych ateistów, perwersyjnych prowokatorów, mieniącymy się byciem (!???!) Polakami. Dlatego radzę wielu prawym osobom, wręcz atakowanym ciosem z rodzaju „poniżej pasa” ... tj atakowanymi przez osoby: sprowadzające wszystko do części ciała, tracącej poniżej tegoż pasa swoją szlachetną nazwę, aby te osoby prawdziwie szukające Pana Boga i kochające Polskę przemyślały... aby na zaczepki jeśli odpowiadać to krótko: Niech Pan Bóg da łaskę przejrzenia i przemiany oraz Prawdziwej: wiary, nadziei i miłości tak Pana Boga jak i bliźniego (jak siebie samego). Z Panem Bogiem❣️
anty-kato-holik2019.03.30 18:50
Polska, kraj durni'UFFF...! Z katolami na czele. To oni sa winni temu, ze sie z nas za granica smieja.
Mathilda2019.04.30 5:13
Właśnie z takich jak TY inwektywami siejącymi, podcinającymi jednocześnie gałąź drzewa, na której siedzą, się śmieją i co więcej nawet dopingują do POśpiechu.
Jan Radziszewski2019.03.13 0:24
+ stachu i pozostałe trole antyK - Jawny znak że Jerzy Urban i jemu podobni bezbożnicy w PIEKLE BUDIET "Kogo Bóg na ziemi nie karze tzn że go nie miłuje tzn. ten jest wyrodnym synem tzn synem złego jakbyś nie wiedział + Tj cezar żydów /J 19,15) osobiście w piekle się nim zajmie jak już cieszy z milionów żydów od 2000 lat. + Polak Ateista Dumny Gej - oj mądry inaczej + czy nie karze już 2000 lat swoich żydków tj. swoich Raabe którzy go wybrali jako swego cezara a Boga skazali na śmierć ? jak wiesz ślepy zawsze do dołu wpadnie - co może Nie ? tak i ty wpadniesz do PIEKŁA jak śliwka w kompot
Azazel2019.03.13 8:37
Brawo Jasiu! Znów pokazałeś katolicki idiotyzm. Rób tak dalej.
Mathilda2019.04.30 4:58
Kim TY jesteś Azaradel’u , farmazonami pychy nafaszerowany? Spójrz w lusterko przy goleniu, by jak się zdarzy zobaczyć, że to twarz ale bez twarzy, patrzy sama na siebie.... Tylko ćwierć mózgowia właściciele, nienawiścią zieją, słysząc coś o Kościele.
Daria Danilczyk2019.03.12 20:36
Czy może ktoś ma zdjęcie Jezusa żeby porównać z karykaturą, bo jak nie to sprawa jest bezprzedmiotowa.
adamk2019.03.12 18:39
dziękujemy prezydencie za kastę
andrzejhahn32019.03.12 18:13
bezkarny to jest od setek lat zbrodniczy kosciol katolicki a tak nawiaskiem nie tylko katoliccy sekciarze maja uczucia
Mathilda2019.05.1 1:14
Hahnie the third: Pomyliłeś Kościół Katolicki z masońską organizacją i jej krwawymi ofiarami oraz globalnym przejmowaniu czego się tylko da. Już logiczne i beznawistne myślenie, dzięki nim, nie jest twoim udziałem. Grasz jak ich skrzypki na rozstrojonych strunach uczuć, zdominowanych nienawiścią. Ty mówisz o uczuciach? Aby coś naprawdę o tym wiedzieć to przynajmniej powinieneś wyobrazić siebie w „butach” katolika, poniewieranego kłamstwami, obrażanego i do tego bezskutecznie próbującego przystopowanie takich jak TY do obrażania Pana Boga i Świętych ❗️ Brak szacunku i poniewieranie Boga i Jego Imienia to szczyty bezczelności szatana. TA STRONA PRETENDUJE TYLKO DO BYCIA KATOLICKĄ, BO GDYBY TAKĄ BYŁA TO, NAWET PRZEPUSZCZAJĄC ATAKI PERSONALNE NA FORUM, NIGDY, PRZENIGDY‼️ BY NIE DOPUŚCIŁA DO PONIŻANIA WSZELKIEJ KRYTYKI ‼️ W SZCZEGÓLNOŚCI NIE DOPUŚCIŁABY DO KALANIA BOŻEGO‼️ ...IMIENIA : EPITETAMI, PARSZYWYMI, GRUBIAŃSKIMI Z PIEKŁA RODEM PRZEŚMIEWKAMI, INWEKTYWAMI PRZESIĄKNIĘTYMI NIENAWIŚCIĄ ATAKAMI NA SAMEGO PANA BOGA ORAZ NAWET NA NAJPIĘKNIEJSZĄ NIEPOKALANĄ KRÓLOWĄ POLSKI I PANIĄ ŚWIATA NAJŚWIĘTSZĄ MARYJĘ ‼️‼️‼️ Sprawa oczywista, mam dość takiego „towarzystwa” obrażającego każdego normalnego człowieka. To wygląda jakby banda/watacha nienawistników, wykazującym instynkty świadczące o niskim IQ i do tego bez podstawowych zasad wychowania ale z pretensjami do bycia tym czym ani kim oni w rzeczywistości nie są, z powodu rozrostu PYCHY, że watacha ta wdarła się tu jakby w gumiakach wysmarowanych gnojem ... na salony i zaczęła porywać do tańca swe ofiary, aby „pobawić się” nimi i ich kosztem, a których ma ona zamiar zasztyletować w okrutny sposób.
aa2019.03.12 16:43
Wina księży .Osoby wspierające ataki na wiarę i kosciół powinny być automatycznie ekskomunikowane a w Polsce są nietykalni Kopacz pomagała w aborcji i przyjmuje w kosciele komunię, sędzia wydaje taki wyrok a na Wielkanoc z rodziną podzieli się święconką . Poseł Nowoczesnej bierze ślub w kościele a po kilku dniach pozwala aby jego koledzy z partii pluli na kościół katolicki. Kiedy kościół i jego pasterze zaczną widzieć że ich bezczynność pozwala i zachęca do tego.
andrzejhahn32019.03.12 18:17
nie zapominaj ze kosciol katolicki jest to zbrodnicza organizacja albowiem nikt tyle zla nie wyrzadzil ludzkosci co zbrodniczy kosciol katolicki i jego wyznawcy i dlatego powinno sie go nie tylko atakowac czy opluwac ale przede wszystkim postawic przed sadem za wszystkie zbrodnie jakich sie dopuscil w swojej historii
M.2019.03.12 16:34
Z internetu: Wiara w to, że jakieś kosmiczne żydowskie zombie może dać Ci wieczne życie jeżeli symbolicznie zjesz jego ciało i telepatycznie powiesz mu, że akceptujesz go jako swego zbawiciela po to aby usunął grzech pierworodny z Twojej duszy, który to grzech ludzkość posiada ponieważ stworzona z żebra kobieta została namówiona przez gadającego węża do zjedzenia jabłka z magicznego drzewa. To ma sens.. :D
JanP2019.03.12 16:03
Nie ma sprawy. Tych sześciu pokrzywdzonych przyjdzie na następną rozprawę z niepodważalnymi dowodami w postaci nośników video, zdjęć itp. Bez dożywocia ta sprawa się nie skończy.
Co na to episkopat2019.03.12 15:48
Rabini i immani darliby się jak opętani gdyby to ich wiarę sprofanowano, a hierarchowie KK...Nikt nie uczynił tyle dla upadku wiary jak kler. Koncesjonowani patrioci z "dobrej zmiany" też wody w usta nabrali bo przez trzy lata nie znaleźli czasu by zmienić prawo tak by prowokatorom odechciało się prowokacji. Pod ich rządami obrażanie Polaków, a zwłaszcza chrześcijan przybiera już formę epidemii.
Wojtek Polak2019.03.12 15:33
a czemu to pierwszy gebelsowski plastuś nie znieważa symboli innych religij .? to proste bo nie ma jaj bo to jest lewacko komuszy eunuch.
Stachu2019.03.12 15:40
Durszlaka?
Marcin2019.03.12 15:59
Wojtek, tak miedzy nami... Jerzy ma dzieci, znam osobiście chocby Panią Magdę( zajebiszcza babka) Własnie zycie w Polsce, i mówienie przykrych spraw na temat religii panujacej w Polsce, to objaw odwagi Nie spinaj się tak... jak to ktoś powiedział "Zabijcie wszystkich, Bóg i tak pozna swoich" ;)
Beno2019.03.12 15:25
Zapamiętać tych skorumpowanych sędziów. To tylko pokazuje, że dekomunizacja w sądownictwie i reforma sądownictwa niezwłocznie konieczna.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.12 15:19
Wizerunek NAWIĄZUJE i ma MAŁO INTELIGENTNĄ twarz. Nooooo ..... za coś takiego to tylko kara śmierci. Na szczęście Jezus zostawił nam w spadku kilka swoich zdjęć i bez trudu udowodnimy, że nie jest podobny do obrazka z NIE.
Mathilda2019.04.30 4:18
To nie twarz .. lecz profana morda, za którą się kryje szatańska horda.
Marcin2019.03.12 15:10
Nie żebym był jakims dewotem, lecz równość wobec prawa, a i na marginesie, prosta ludzka przyzwoitość nakazuje co powyższe... Można wylecieć z pedzacego pociagu za nieuprzejme zdanie, własne zdanie, wręcz odwaga cywilna... wzgledem mniejszości seksualnych ( w tym kierunku to zmierza)... Religia nie jest lekiem na całe zło, lecz niektórzy maja w niej pociechę, a od Państwa domagaja sie tylko poszanowania ich własnych praw zagwarantowanych przez to Państwo... i dopóki nic się nie zmieni, a konstytucja nie nakaże inaczej... Jerzy Urban (piłem z Nim wódkę ) powinien ponieśc konsekwencję bycia Naczelnym gazety Niezależna Inicjatywa Europejska, w trybie nie uragajacym majestatowi Państwa Polskiego... znaczy się, nie w chorych czasowo, wiecznie odwlekanych sprawach... Cywilizacja upada... a może nigdy jej nie było ;)
Wiesław Kaloryfer2019.03.12 15:53
Proszę zauważyć, że Sąd Okręgowy nie uniewinnił Urbana tylko przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez błedy proceduralne, jakie w ocenie sądu odwoławczego miały miejsce. To istotna różnica, bo świadczy o tym, że w ocenie Sądu Okręgowego materiał dowodowy nie pozwala na wniosek, że oskarżony nie popełnił żadnego przestępstwa. Gdyby tak było, to nie byłoby "uchyłki", tylko zmiana wyroku i uniewinnienie. Oczywiście nie daje to jeszcze gwarancji pewnego skazania (o tym zadecyduje nowe postępowanie), ale z całą pewnością sąd nie stał na stanowisku, że oskarżenie należy uznać za bezzasadne.
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.12 14:57
Słusznie, bo nie da się obrazić nieżywego pastucha sprzed tysięcy lat, któremu przypisuje się boski wizerunek upadłej religii rzymskokatolskiej, która to ma na swoim koncie zbrodnie przeciwko ludzkości
Marcin2019.03.12 15:18
Jack... nie uragaj Jezusowi, tytanowi swoich czasów... co do KrK masz zupełną rację, to organizacja mafijna o podłożu kryminalnym, nie majaca sobie równych w dziejach swiata.... a ezus, zawsze zadaje sobie pytanie... co by zrobił, gdyby dziś zawedrował do Waticano... co by pomyslał o tym kapiacym z wszystkich stron bogactwie... zapewne... złote a skromne ;)
SMB2019.03.13 7:35
Musiałeś być bardzo skrzywdzony skoro takim jadem piszesz. Współczuję. Gdzie ta duma ? Penie w czterech ścianach zza kompa się kryje, skoro tak ochoczo obrażasz innych z bezpiecznego poziomu swoich chorych przemyśleń.
Mathilda2019.04.30 4:11
Nienawiścią i bluźnierstwem mierzysz zbyt wysoko, bo w Pana Boga - idzie na cię kara sroga, satanisto w pełni nędzy Siedzisz jak wesz na grzebieniu, zakochany w swym „przyrodzeniu” ... = ZGROZA Jezu, przebacz mu, przemień, bo żniwa wielkie i niedługo a robotników mało.
Stachu2019.03.12 14:27
"Słychać wycie? Znakomicie!"
TS4PiS2019.03.12 15:00
Znakomicie!