Unia przyspiesza zatwierdzenie nowych szczepionek - zdjęcie
14.02.21, 13:30Fot. via: Pixabay

Unia przyspiesza zatwierdzenie nowych szczepionek

5

Komisarz UE ds. zdrowia Stella Kyriakides zapowiedziała przyspieszenie zatwierdzania szczepionek przystosowanych do zwalczania nowych mutacji SARS-CoV-2. Ma to umożliwić szerszą dostępność szczepionek, jednocześnie nie obniżając kryteriów bezpieczeństwa.

- „Przeanalizowaliśmy procedury z Europejską Agencją Leków i zdecydowaliśmy, że szczepionka, która zostanie ulepszona przez producenta na podstawie poprzedniej szczepionki w celu zwalczania nowych mutacji, nie będzie musiała przechodzić przez cały proces zatwierdzania” – powiedziała Stella Kyriakides w wywiadzie dla „Augsburger Allgemeine”.

Podkreśliła, że nie obniży to kryteriów bezpieczeństwa szczepionek.

Choć Kyriakides przyznała, że nie jest usatysfakcjonowana postawą koncernów, z którymi Bruksela podpisała kontrakty, to przekonuje, że nie można w tym kontekście mówić wyłącznie o porażce KE. Przypomniała, że UE zapewniła dostawę 700 bilionów dawek szczepionki do końca trzeciego kwartału roku.

kak/PAP

Komentarze (5):

Anonim2021.02.14 17:34
Znany lekarz z Otwocka po drugiej dawce szczepionki,fik ijuż go nie ma na tym świecie. Jestem niezmiernie ciekawy ile jeszcze fiknie na drugi świat.
katolik2021.02.14 22:20
wielu, którzy się zaszczepili albo zachorowuje albo odjazd do szpitala albo fik
matis892021.02.14 13:51
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
katolik2021.02.14 13:46
Morderca Bill Gates, soros - moje szczepionki dokonają największego Holocaustu w historii!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.14 13:44
Szybko,szybko! dawać to nie sprawdzone goowno do polski! Niech się rydzyk z kaczyńskim zaszczepią...