Unia Europejska ustaliła jak wolno spuszczać wodę w klozecie - zdjęcie
10.09.14, 13:33fot. Flickr

Unia Europejska ustaliła jak wolno spuszczać wodę w klozecie

21

Badania zajęły kilka lat. Naukowcy, specjaliści i inni ustalili istotne parametry, jak "objętość spłukania" (ang. "flush volume") oraz "mniejsza objętość spłukania" (ang. "reduced flush volume"). Dzięki temu wreszcie będzie można uregulować "dziki" rynek sedesów. Nikt już nie spłucze zbyt wiele wody!

Praca unijna na temat spłukiwania wody w klozecie przyniosła 60-stronicowy raport techniczny. Obejmuje on badanie zachowań użytkowników, analizę rynku muszli klozetowych i pisuarów oraz, oczywiście, wnioski określające idealną spłuczkę.

Co ważne, eksperci unijni uznali, że na rynku toalet panuje totalny chaos, anarchia, dlatego postanowiono zająć się ową bardzo istotną sprawą na forum unijny. I określono standardy spłukiwania wody w klozecie. „Dla pisuarów określono, że najbardziej optymalna "objętość spłukania" wynosi 1 litr na każde spłukanie, podczas gdy dla muszli klozetowych współczynnik ten wynosi 5 litrów”.

Na koniec warto napisać, że w czasie prac badawczych nad klozetem, naukowcom udało się ustalić, że "deski toaletowe nie mają wpływu na funkcjonalność produktu (sedesu - red.)" oraz "deski toaletowe często sprzedawane są osobno".

Unia Europejska i jej praca naprawdę dostarczają nam mocnych wrażeń.

mod/http://rtvagd.wp.pl/

Komentarze (21):

anonim2014.09.10 13:36
Faktycznie śmieszne! Przecież to NASZA woda i żadna unia nie będzie nam gadać ile mamy spłukiwać! Proponuje im na złość spłukiwać wodę po dwa razy! Dodatkowo palić opony (tego też nam nie wolno) i wylewać stary olej napędowy do pobliskiego stawu.
anonim2014.09.10 13:45
@Wrog_Z_Papieru Ale fakt faktem, że jak ktoś głupi i chce płacić za oczyszczanie wody (bo ona przecież nie znika tylko przechodzi przez oczyszczalnię), to niech płaci. Wszystkie nowe spłuczki mają regulator w zbiorniku i można jednym pokrętłem ustalić ile wody chce się mieć w spłuczce.
anonim2014.09.10 13:48
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/susza-w-kalifornii-kary-za-marnotrawienie-wody/4lex5 http://joemonster.org/art/28999
anonim2014.09.10 13:54
i przez takich glupcow i trroryzm zielonych w Niemczech doszlo doszlo do paranoi. W 2000 roku zmusili ludzi do oszczednosci w toaletach i w czasie kapieli, tak ze pojemnosc muszli klozetowej zatrzymywala sie besposrednio poza blokiem lub osiedlem w kanalizacjach. Miasto bylo zmuszone zamawiac beczkowozy i przeplukiwac rury 16m3 wody pitnej na jeden wlaz kanalowy, oczywiscie rachunek byl rozdzielony na mieszkancow. Teraz to powtorzy UE.
anonim2014.09.10 13:56
Teraz już wiemy czemu słynny naukowiec i człowiek postępu niejaki Piogal ograniczył swoje występy na forum Frondy ów słynny naukowiec z grupą innych słynnych i postępowych naukowców przez kilka lat zajmował się tematem czy g..... w muszli da się spłukać jednym splunięciem śliny czy też jednak trzeba pozwolić ludziom splunąć dwa razy. Pytanie do postępowych naukowców co zrobić kiedy po dwóch splunięciach muszla pozostaje brudna, zamknąć plującego ?
anonim2014.09.10 14:02
@kasia_feministka Tylko ta woda spłukiwana nie znika magicznie tylko wraca do obiegu po przejściu przez oczyszczalnię. A jak ktoś chce płacić za oczyszczanie, bo ma taki kaprys to jego sprawa, zwiększą mu się rachunki. Różni ludzie mają różne dziwne upodobania. Swoją drogą pewnie niedługo pojawią się odkurzacze "nie do użytku domowego" (bo ostatnio ograniczono ustawowo moc odkurzaczy) i spłuczki "nie do użytku domowego", tak samo jak powstały żarówki "nie do użytku domowego", niczym nie różniące się oprócz opakowania.
anonim2014.09.10 14:18
@center Nie ma idealnie zamkniętych obiegów, każdy taki proces nieuchronnie generuje straty. A jeśli jakaś miejscowość czy dom korzysta z ujęć głębinowych, ich odnowienia przez powrót wykorzystanej wody nie doczekasz.
anonim2014.09.10 14:31
@kasia_feministka Ale ta woda wróci w postaci deszczu, o tym mówię. Więc wody w przyrodzie będzie dalej tyle samo.
anonim2014.09.10 14:44
Jak zabraknie wody pitnej, to przecież parlamentarzyści ją wymodlą. A jak się redakcja Frondy do modłów przyłączy (sławetny "szturm modlitewny"), to i może jakiś potop wyczarują.
anonim2014.09.10 15:09
Cóż... na Ukrainie i Bliskim Wschodzie wojna, nowy holocaust chrześcijan i innych mniejszości religijnych, a UE zajmuje się wodą w klozetach. A my wydajemy część naszych podatków na tych idiotów. Ale niech sobie żyją w swoim matriksie, chyba nie wiele czasu już im zostało.
anonim2014.09.10 15:34
coraz bardziej jestem dumny, że głosowałem przeciw eurokołchozowi;)
anonim2014.09.10 16:31
Następnym ustaleniem będzie jaki kolor papieru toaletowego stanie się bezwzględnie obowiązujący ale tym to już zajmie się nowy szef po pierwszym grudnia
anonim2014.09.10 16:57
Tą całą UE do klozetu i spłukać.Mam nadzieję że dożyję koniec tej durnej organizacji.Może przez Was tak znienawidzony Putin wykończy tą pedalsko-zielono-czerwoną organizację!
anonim2014.09.10 18:07
@center Mała pociecha dla mieszkańców Kalifornii, że woda która u nich wyparowała, skropli się w postaci deszczu nad oceanem albo Syberią więc w przyrodzie będzie jej tyle samo... http://tvn24bis.pl/informacje,187/rosna-ceny-miesa-w-usa-z-powodu-dotkliwej-suszy,453335.html
anonim2014.09.10 18:55
Nie tylko UE . W Stanach Wielki Guru zielonego szalenstwa ( A. Gore ) przeforsowal projekt ktory ograniczyl pojemnosc splukiwania (GPF) do1.6 (wczesniej 3.5) i to byl rok 1994 . W przyszlym roku wchodzi obowiazkowy standard 1.28 , a juz sa projekty mowiace o 0.9 i 0.88 galona na jedno splukniecie . Tym razem wiec to USA wyprzedzily Stara Matke w paranoi. Z dyskusji na roznych forach wynika ze Amerykanie radza sobie z zatykajacymi sie kibelkami wielokrotnie splukujac wode albo nielegalnie importujac 3.5galonowe toalety z Kanady
anonim2014.09.10 19:32
@oszczednicki Teoria spiskowa. Skoro już teraz wiesz o tym silniku, to nic nie utajnią. A jak ten silnik będzie na prawdę taki super to jakaś firma będzie chciała go produkować - niekoniecznie do samochodów. @kasia_feministka Nie mam precyzyjnych danych na temat wiatrów w Kaliforni, więc nie wiem jak to się rozłoży od strony geograficzno - meteorologiczno - wodnej. Natomiast zauważ, że jeżeliby po prostu uzależnić ceny ścieków od kosztów oczyszczania i uzdatniania wody w Kaliforni, to wtedy byłoby to proste i skuteczne, ludzie sami by o to dbali. I sprawiedliwe - więcej marnujesz - więcej płacisz za konieczność oczyszczenia i uzdatnienia, żeby woda wróciła do kranu. A tak, to po prostu tak jak napisał wrc - ludzie to będą omijać bo im się opłaca. Chodzi zatem nie tyle o ideę, co o słabą realizację. Tak jak pisałem - pojawią się zaraz spłuczki "nie do użytku domowego" tak jak było z żarówkami - zmienił coś zakaz żarówek 100 W? Dalej w tych samych sklepach na tych samych półkach leżą te same żarówki, tylko w innym opakowaniu.
anonim2014.09.10 19:54
(głupole )3
anonim2014.09.10 20:44
@oszczednicki Zatem nie utajnią, tylko co najwyżej kupią firmę Etalim lub patenty od niej. A patenty technologiczne nie są wieczne tylko na 20 lat. Poza tym jeżeli ta technologia jest faktycznie taka super, to znajdzie się ktoś, kto będzie chciał na niej zarobić krocie i wtedy korporacja musiałaby zapłacić więcej zarobiłaby tamta firma. Na świecie istnieje więcej niż jedna korporacja i nie wszystkie są zrzeszone w owym lobby, o którym pisałeś. Mają też konkurencję, która z chęcią takie pomysły by wykorzystała, więc nie można zakładać, że patentów nie wykupi firma która to rozwinie. A poza tym przy dobrym pomyśle Etalim sam rozwinie tą technologię i zarobi krocie.
anonim2014.09.11 16:06
No, nieprzesadzajcie! Z papierem toaletowym zostawila nas jeszcze sam na sam.
anonim2014.09.12 21:57
Ale mogą się pojawić instrukcje ile można zużyć papieru do jednego podcierania. I komedia Barei wróci.
anonim2014.09.15 22:39
No jak zwykle fronda dała popis "inteligencji". To nic, że zasoby wodne mamy mniejsze niż Egipt, ale co tam unia ma nam coś narzucać!? dno, muł i szuwary..