– Bezpośrednią przyczyną wypadku była nieprawidłowa jazda kierującego samochodem renault megane. Kierujący nie zachował szczególnej ostrożności, kierując samochodem w stanie nietrzeźwości i w stanie po użyciu amfetaminy, z prędkością około 120-130 km/h w terenie, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/h. Przed wyprzedzaniem nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

W wyniku wypadku, do którego doszło 5 marca br. o godz. 22.20 na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach obaj uczestnicy zdarzenia ponieśli śmierć.

Jak poinformowała także rzecznika, sprawa została umorzona a decyzja Prokuratury Rejonowej w Kartuzach jest nieprawomocna.

- Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też "Wiadomości" w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze"). Piotr Świąc zmarł w wieku 54 lat. Jego pogrzeb odbył się 13 marca: mszę świętą odprawiono w Archikatedrze Oliwskiej, dziennikarz spoczął na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku – pisze portal tysol.pl.

 

mp/pap/tysol.pl