01.07.15, 09:52Ukrainiec obraza (fot. media)

Uczeń z Ukrainy przyjechał do Polski w ramach pomocy i obraża Polaków

Na jednym z portalu społecznościowych umieścił obraźliwe zdjęcie. Fotografia przedstawiała wyciągniętą w obraźliwym geście rękę skierowana w stronę pomnika Walki i Męczeństwa na Majdanku.

Dzięki internautom, którzy dotarli do obraźliwych komentarzy pod adresem Polaków, sprawa została nagłośniona.

W jednym z komentarzy nastolatek napisał "Polacy to poje... Je... polske!" (pisownia oryginalna)
przeprosił za swoje zachowanie, zamieszczając w internecie zdjęcie, na którym widać rękę z podpisem "Polak jest moim bratem".

Jednak sprawą zajęła się szkoła, w której się uczył.

"Społeczność szkolna Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej potępia czyn jednego z uczniów pochodzenia ukraińskiego, przyjętego do szkoły w trakcie roku szkolnego 2014/2015. Zachowanie to jest sprzeczne z wartościami przekazywanymi naszym uczniom. Czujemy się tym głęboko dotknięci i nie akceptujemy takiej postawy. Decyzją dyrektora PCEZ uczeń ten został relegowany ze szkoły." - brzmi oświadczenie.

Dyrektor placówki wystosowała również pismo do rodziców ucznia. "W związku ze skandalicznym zachowaniem syna informuję, że została podjęta decyzja o skreśleniu Wladyslawa K. z listy uczniów PCEZ. Proszę odebrać dokumenty." - czytamy.

Dochodzenie w tej sprawie podjęła również prokuratura w Lublinie. Możliwe, że nastolatek będzie musiał opuścić Polskę.

KZ/Rp.pl

 

Komentarze

anonim2015.07.1 10:00
To nie jest pierwszy taki "incydent". Chyba już najwyższa pora skończyć z pomocą dla przybyszów z Ukrainy skoro dla Polaków brakuje. I co to znaczy, że MOŻLIWE, że będzie musiał opuścić Polskę?! Wykopać banderowskiego gnojka tak żeby zatrzymał się gdzieś w okolicach Donbasu.
anonim2015.07.1 10:01
Może jego pradziadek siedział tam ...W budce wartowniczej
anonim2015.07.1 10:08
Prawidłowo,ale fajnie by było gdyby jeszcze takiemu lewicowemu odpadowi jak Jaś Kapela cofnięto stypendium. Bo powinniśmy karać opluwaczy narodu także z własnego gniazda.
anonim2015.07.1 10:09
Niech zjeżdża jak najszybciej z naszej Ojczyzny!
anonim2015.07.1 10:55
Powinien opuscic Polske gnojek i kara pieniezna dla nauczki tez by sie przydala.
anonim2015.07.1 14:00
Nie potrafię zrozumieć dlaczego wladza w Polsce tak bardzo podlizuje się ukraincom podczas gdy ich niechęć do nas jest coraz większa . Pomagac tak ,ale pod warunkami i tylko faktycznie potrzebującym przecież ich państwo funkcjonuje . Pięknie to określił Braun, że "najlepszym co możemy zrobić dla Ukrainy jest zbudowanie mocnej Polski "
anonim2015.07.1 17:59
Boże jacy wy jesteście obłudni! Tak wrażliwi na wszelkie uogólnianie np.na temat relacji polsko-żydowskich w czasie okupacji, sami to czynicie w stosunku do inych narodów.Reprezentujecie Polactwo a nie Polaków.