Ukraińska prokuratura rozpoczęła śledztwo przeciwko Korwinowi. I bardzo dobrze! - zdjęcie
09.02.16, 09:19

Ukraińska prokuratura rozpoczęła śledztwo przeciwko Korwinowi. I bardzo dobrze!

6

 

Urzędująca w Kijowie Ukraińska Prokuratura Autonomicznej Republiki Krymu wszczęła śledztwo w sprawie wizyty polskiego europarlamentarzysty na półwyspie.

 

Janusz Korwin-Mikke odwiedził anektowany przez Rosjan Krym na początku grudnia ubiegłego roku. Pojechał tam na zaproszenie władz okupacyjnych.

 

Na Krym polski polityk trafił z terytorium Federacji Rosyjskiej i nie przeszedł kontroli ukraińskich służb granicznych. Z punktu widzenia ukraińskiego, ale też międzynarodowego prawa, wjechał więc na półwysep nielegalnie. Polski europoseł jest też podejrzewany o działanie na niekorzyść ukraińskiego państwa.

 

Ukraińskie media, komentując sprawę, nazywają Janusza Korwin-Mikkego sympatykiem Władimira Putina oraz politykiem o antyukraińskich poglądach. Oto co pisał Korwin na swoim Facebooku: "Przypominam, że po przejęciu Krymu, po roku okrutnych walk w Donbasie i mordach w Odessie, liczba Ukraińców nie lubiących Rosjan wzrosła... z 19% do 25%! (...) a najlepiej sprzedającymi się w Moskwie słodyczami są czekoladki produkowane w zakładach JE Piotra Poroszenki. Dla porównania: gdy doszło do napięcia między Belgia, Francją, Luksemburgiem i Niemcami, a USA, to Amerykanie prawie przestali pić francuskie wina, a nazwa potrawy „francuskie frytki”została zmieniona na „Freedom Frites”. D***kracja to zaiste ustrój totalitarny".

 

Janusz Korwin-Mikke to nie pierwszy europejski polityk, który nielegalnie trafił na Krym. Ukraińska prokuratura podobne śledztwo wszczęła między innymi wobec byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego.

mko/Polskie Radio

Komentarze (6):

anonim2016.02.9 12:05
"Ukraińska prokuratura rozpoczęła śledztwo przeciwko Korwinowi." Możliwa sentencja wyroku - za zdradę samostijnej ukrainy - nabicie na sztachetę. Warianty - zamknięcie w skrzyni i przerżnięcie na pół, względnie ukrzyżowanie. Drżyj Korwinie! A tak poważnie, to dokąd jeszcze będziemy wspierać tych, dla których Bandera jest wzorem i należy mu pomniki stawiać? Czy ktoś nas o to prosił? I co my z tego mamy?
anonim2016.02.9 12:08
mko wypocił artykuł. Gdyby ktoś przypadkiem nie wiedział, co ma myśleć o Korwinie i ukraińskiej prokuraturze, to w tytule zawarł sugestię. Gratuluję polotu i subtelności w manipulacji. I dedykuję mko wiersz Herberta - "Potęga smaku".
anonim2016.02.9 12:10
"Polski europoseł jest też podejrzewany o działanie na niekorzyść ukraińskiego państwa". Zgroza. Żeby polski poseł działał na niekorzyść ukraińskiego państwa, toż to nie do pomyślenia! Co innego, gdyby chodziło o państwo polskie - a, to byłoby w porządku i godne pochwały. Ale żeby ukraińskiego?! Dzisiaj nie będę mógł zasnąć.
anonim2016.02.9 14:03
A pan Korwin na to; pocałujta w doopę wójta.
anonim2016.02.9 16:24
Oczami wyobraźni widzę jak Korwina sądzi "Ukraińska Prokuratura Autonomicznej Republiki Krymu". De facto Krym jest w terytorium rosyjskim dzięki demokratycznemu referendum, więc ludzie wybrali, że wolą być częścią sprawnie funkcjonującego państwa, niż być częścią fasadowego kraju, z fasadowym rządem.
anonim2016.02.9 17:43
Oczywiście, Korwin Mikke może spokojnie wzruszyć ramionami.