Ukraina: Zełenski wygrywa pierwszą turę wyborów - zdjęcie
31.03.19, 17:20screenshot Youtube - Студия Квартал 95 Online

Ukraina: Zełenski wygrywa pierwszą turę wyborów

2

Według badań exit poll, pierwszą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie wygrał Wołodymyr Zełenski. W drugiej turze zmierzy się 21 kwietnia z ubiegającym się o reelekcję Petrem Poroszenką.

Zełenski otrzymał aż 30,4 proc. głosów. Poroszenkę poparło 17,8 proc. Ukraińców. Trzecia, zgodnie z przewidywaniami, była Julia Tymoszenko, na którą głos oddało według badań exit poll 14,2 proc. głosujących.

O tym, kto ostatecznie zostanie prezydentem Ukrainy dowiemy się za trzy tygodnie, kiedy to odbędzie się druga tura wyborów. Na ogłoszenie oficjalnych wyników pierwszej tury CKW ma czas do 10 kwietnia.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (2):

Beno2019.03.31 19:45
Każdy lepszy, tylko nie Tymoszenko.
Bizon2019.03.31 18:00
To teraz przez najbliższe trzy tygodnie różni ukrainofile w Polsce będą nam tłumaczyć i wmawiać, że Zełenski to kandydat Moskwy. Nic, że Poroszenko nie reagował, gdy na Ukrainie dochodziło do antypolskich ekscesów, nic, że Poroszence sami Ukraińcy wystawili fatalną ocenę i widząc w nim zbawcę narodu przed laty, dzisiaj obdarzyli go tak naprawdę kompromitującym dla urzędującego prezydenta wynikiem - zobaczycie, jaka będzie przez trzy tygodnie jazda przeciwko Zełenskiemu i agitacja za Poroszenko w mediach głównego nurtu w Polsce od lewaków do tzw. niezależnych patriotów, już nie będzie, że komik, tylko człowiek Kremla.