30.07.19, 13:10

Ukraina zapewnia: Chcemy bliżej współpracować z Polską

Doradca prezydenta Ukrainy Nikita Poturajew w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej zaznaczył, że drużyna prezydenta Ukrainy przedstawi stronie polskiej swoje propozycje jeszcze przed wizytą Zełenskiego w Polsce, który odbędzie się z okazji obchodów rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

„Chcemy uregulować wszystkie sporne sprawy. Przygotowujemy poważne zmiany i poważne propozycje dla uregulowania sporów historycznych. Nasze relacje są ogólnie niezłe, ale potrzebują nowego impulsu. Będą to silne inicjatywy” – oświadczył, nie zdradzając szczegółów.

PAP ze źródła w Kijowie dodaje, że będzie chodzić m.in. o stworzenie wspólnej ekspedycji polsko-ukraińskiej, która miałaby zająć się poszukiwaniami miejsc pochówków Polaków na terytorium Ukrainy. Opracowywane są także rozwiązania dotyczące wzajemnych upamiętnień w dwóch krajach.

Źrodło: Jagiellonia.org

Komentarze

Hanna2019.07.30 23:54
A co, wiecej pomocy chcą od Polski.?
Wania bolszewik2019.07.30 16:07
Czern zaprasza nas do wspolpracy ale poczekajmy na szczegoly
Olewam obce firmy2019.07.30 15:13
A pies was jeebał, narodzie tępych chamów i prymitywnych rzezimieszków. Chcieliście mieć Ukrainę tylko dla was, to radźcie sobie sami, geniusze.
Reytan2019.07.30 13:58
Juz widac o co chodzi. Mamy sie przyznac do ludobojstwa na Ukraincach przez AK. To bylo juz przedtem,i Kaczynscy ulegalli.. Na Ukrainie rzadza juz Zydzi.,a w Polsce Kaczynski i masoni. Bedzie wiec sojusz przeciwko Lachom i katolikom. A pozniej bedzie rzez w calej Polsce uzbrojonych po zeby trzech milionow Ukraincow. Zaskoczenie strategiczne bedzie identyczne jak na Wolyniu ! Rezaty Lachiw !
ff2019.07.30 13:23
ale niebywała łaska i impuls, że można wznowić poszukiwania grobów ... to co w cywilizowanych krajach jest normalnością ...a co na to kacap dzielnicowy sowiecka onuca ... jest już jakiś przekaz z centrali ...?