UE uderza w Rosję. Nowe sankcje na Krym - zdjęcie
17.12.14, 17:50UE uderza w Rosję. Nowe sankcje na Krym (fot. media)

UE uderza w Rosję. Nowe sankcje na Krym

3

Unia Europejska rozszerzy sankcje przeciwko Federacji Rosyjskiej. Tym razem dotkną Krym, a to może oznaczać bardzo duże konsekwencje. Mieszkańcy anektowanego półwyspu i tak już narzekają na biedę i pogorszenie ich sytuacji materialnej.

Unia Europejska chce, by kraje członkowskie nie mogły inwestować na Krymie, w ten sposób uderzając w rosyjską eksploatację ropy i gazu na Morzu Czarnym. O planach poinformowali w środę europejscy dygnitarze; szczegóły zostaną przedstawione na czwartkowym szczycie w Brukseli.

Sankcje będą tym silniejsze, że równocześnie nowe obostrzenia na Rosję zamierzają nałożyć Stany Zjednoczone. Działania UE i USA będą skoordynowane.

Europejscy urzędnicy poinformowali, że sankcje są odpowiedzią za łamanie przez Rosję prawa międzynarodowego. „Sprzedaż, dostawy, transfery oraz eksport dóbr i technologii” zostaną zakazane – poinformowali europejski urzędnicy w specjalnym dokumencie. Mówi się tu o transporcie, telekomunikacji, energii oraz ropie, eksploatacji gazu i minerałów oraz o produkcji.

pac/reuters

Komentarze (3):

anonim2014.12.18 4:00
Bardzo dobra wiadomość. :)
anonim2014.12.18 7:05
Nie taka zła ta Unia czyż nie Frondo?
anonim2014.12.18 7:10
Aha i kiedy usłyszymy jakieś słowa wsparcia dla rządu Ewy Kopacz za wspieranie budowy Świątyni Opatrzności Bożej? Bo od redaktorów z czerskiej na nie liczyć nie można, a nagonka trwa.