Uciekł do Polski ze Szwecji, by ratować rodzinę. Sąd: Polska nie wyda Lisowa. ,,Miażdżące uzasadnienie'' - zdjęcie
10.07.19, 14:20screenshot Youtube - Tysol Pl

Uciekł do Polski ze Szwecji, by ratować rodzinę. Sąd: Polska nie wyda Lisowa. ,,Miażdżące uzasadnienie''

41

Zapadła decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Rosjanina Denisa Lisowa, który ze Szwecji uciekał, aby ratować swoją rodzinę. Polska nie wyda go szwedzkim organom ścigania.

Przed kilkoma tygodniami za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Jak poinformował dziś na twitterze Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris:

Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił wydania Denisa Lisova ściganego przez Szwecję na podstawie ENA za ucieczkę z trójką córek. Rosjanin zabrał trójkę dzieci z muzułmańskiej rodziny zastępczej. Polska po raz kolejny staje po stronie rozdzielanych w innych krajach rodzin”.

W kolejnym swoim wpisie dodaje:

Miażdżące uzasadnienie Sądu Okręgowego w sprawie Denisa Lisova. Szwecja naruszyła prawa człowieka. Rosjanin został postawiony w sytuacji bez wyjścia. Kontakty z dziećmi były gwarantowane jedynie formalnie. Dzieci kochają ojca i są z nim związane”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (41):

Jarek2019.07.12 14:01
Fronda tradycyjnie po stronie nielegalnych imigrantów łamiących prawo i nie chcących się asymilować.
MJ2019.07.11 12:05
Maria Blaszczyk 10.7.19 15:37 No to zastanómy się, co tak dokładnie pan Lisov zrwobił. Mam prośbę Zabłysła, żebyś nie używała pojęć, których znaczenia nie rozumiesz. Pisanie przez ciebie słowa zastanówmy się jest kpiną z ludzi. Bo żeby się nad czymś zastanowić, to trzeba mieć jakieś fundamenty moralne, np, że nie można dzieci odbierać rodzicom, rodzicowi pod byle pretekstem. Nie można dzieci na siłę w jednej chwili zabierać z jednego kręgu kulturowego w drugi nie tylko obcy ale i wrogi temu w jakim się dzieci wychowywały. Nazwać ciebie idiotko to dla ciebie komplement. Pominę egzaltacjię i błędy-literówki, co świadczy o twoim wzburzeniu, czyli beznadziejnej głupocie. Oszczędź piszącym na frondzie swojej obecności.
Maryla N.2019.07.11 18:53
M.J. ! Napisałaś prawdę, tzw. " święte słowa" : Mario, " oszczędź piszącym na frondzie swojej obecności" .! To dotyczy również L.Kellera w wielu jego nickach!
Maria Blaszczyk2019.07.11 19:02
Fakt, że matka ma schizofrenię i nie jest w stanie zająć się dziećmi, a ojciec regularnie znika na kilka dni (tak, po to, by zarabiać na rodzinę, ale w tym czasie dzieci są pozostawione bez żadnej opieki) nie jest byle pretekstem. I zanim je odebrano - próbowano zrobić wszystko, by nie było to konieczne. Nie udało się z powodu braku współpracy ze strony pana Lisova. Jest to kwestia ich bezpieczeństwa, nawet na poziomie fizycznym. Uwagę o literówkach przyjmuję z pokorą - ale ja przynajmniej używam znaków przestankowych. Każdy ma swoje ograniczenia. Weźmy np. to zdanie: "Nazwać ciebie idiotko to dla ciebie komplement." - widzisz, literówki literówkami, ale to zdanie kompletnie nie ma sensu. Nie wiadomo, jak nazwać mnie, by był to komplement. Zapomniałeś napisać. No i zapomniałeś o przecinkach. Dwóch, w jednym krótkim zdaniu. A co do próśb, kochany Mateuszku - ja też do Ciebie mam prośbę. Od dawna, kilkakrotnie już ponawianą. Pod tym artykułem http://www.fronda.pl/a/niespelnione-proroctwa-ekosekt,129370.html napadłeś na mnie, że nie wiem o wybuchu Krakatau z 1905 roku. Próbując mnie zresztą obrazić za pomocą tautologii, która brzmiała tak: "A wiedza lewaczki Zabłysłej jest na poziomie wiedzy lewaczki Zabłysłej". Jak na człowieka wypominającego innym błędy-literówki, popełnianie tak szkolnych błedów logicznych jest trochę śmieszne, co? No cóż, mnie prawda nie obraża. A tautologia to jest jest takie wyrażenie, które jest prawdziwe na mocy swojej formy-budowy. No, ale do rzeczy. Gdzie ten link? Albo jakaś inna publikacja. Muszę mieć te dane, by tę rzekomo "największą katastrofę ery nowożytnej", o której internety milczą jak zaklęte, móc porównać pod względem emisji do emisji antropocentrycznej gazów cieplarnianych.
Marzena2019.07.11 0:22
Mario, Jak można mieć tak przeżarty umysł! Gdzie tu ojciec krzywdzi swoje dzieci! ? On je przecież RATUJE z rąk muzułmańskiej rodziny zastępczej! Zdajesz sobie sprawę, co tam się mogło dziać? Z miłości ich wzięli, czy dla pieniędzy, po kilka tysięcy na każde dziecko !? A postaw się w ojca sytuacji! Gdyby tam były twoje dzieci, to ty zabierając je robiłabyś im krzywdę, czy ratowała z rąk takiej niby-rodziny!? Pomyślałaś o tym?? Bijesz rekordy hipokryzji !
Maria Blaszczyk2019.07.11 18:44
On ich nie ratuje. Nawet on sam twierdzi, że to była normalna rodzina i dbała o dzieci. Potwierdza to córka. A uwagi na temat wyznania wskazują na Twoją islamofobię - na szczęście pan Lisov na nia nie cierpi. Te uwagi są tak odrażające, że niedobrze się robi. Jakby moje dzieci trafiły do katolickiej rodziny zastępczej - to upewniłabym się, że ta rodzina jest dla nich dobra. Ale nie "ratowałabym" ich przez porywanie. Moja sympatia do islamu i katolicyzmu jest dokładnie taka sama - ale znam mnóstwo świetnych katolików i mnóstwo świetnych muzułmanów. Również będących rodzinami zastępczymi. A ci ludzie wzięli je z tego samego powodu, z jakiego rodziny zastępcze biorą dzieci w pieczę zastępczą. Natomiast pan Lisov skrzywdził je, uniemożliwiając kontakt z matką. Najpierw zostawiał je po kilka dni pod jej opieką - choć była do niej niezdolna. A jak zapewniono im opiekę - to je po dwóch latach porwał.
Maryśka, you dykie bitch, how is your English?2019.07.10 15:50
Maryśka - wie wszystko! Bo zna jęz. szwedzki, angielski, holenderski, niemiecki oraz język mlaskania przy jedzeniu. Well, dykie bitch? How is your English?
Norton2019.07.10 16:28
Zna też orangutański BONOBO! :-))
tramal7772019.07.10 19:47
Uuu!Uuu!Uuu!
ff2019.07.10 15:49
gdzie jesteś kacapie dzielnicowy sowiecka onuco, nie masz nic do powiedzenia ...?
Zenek2019.07.10 15:47
Brawo Sąd. Bo najważniejsze w prawie to logika i sprawiedliwość.
Maria Blaszczyk2019.07.10 15:37
No to zastanómy się, co tak dokładnie pan Lisov zrwobił. Po pierwsze - pan Lisov właśnie uniemożliwił dzieciom kontakt z chorą matką; pod opieką której pan Lisov dzieci zostawiał, mimo że nie była ona zdolna do opieki nad nimi z powodu fatalnego stanu zdrowia. Czy to jest dla Was powód do radości? Ja nie wątpię w miłość pana Lisova do dzieci. Wręcz przeciwnie. Ale macie jakiś powód by sądzić, że ich główna opiekunka, matka, ich nie kochała? Po drugie - pan Lisov odrzucił propozycje pomocy ze strony Szwecji. Szwedzi przez lata na rzęsach stawali, by tę rodzinę uchronić przez rozpadem. Pomimo braku współpracy ze strony pana Lisova, który nie chciał współpracować i podjąć legalnej pracy. Leczyli matkę, wypłacali benefity, przyznawali urlopy (człowiekowi pracującemu na czarno!). Przyznali tej rodzinie asystenta, karmili te dzieci, opiekowali się nimi. Po trzecie - pan Lisov konsekwetnie odmawiał współpracy. Nawet gdy dzieci były już w rodzinie zastępczej, spędziły tam przecież dwa lata, został odciążony z kosztów opieki nad nimi m- nie podjął legalnej pracy, nie nauczył się szwedzkiego. Żeby było jasne - nie oceniam tego człowieka. Znalazł się w strasznie trudnej sytuacji, w obcym kraju, z cieżko chorą żoną, z trójką małych dzieci. Nie miał kompetencji - ani mentalnych ani językowych - by sobie poradzić. I teraz mam tylko jedno pytanie - gdyby ta rodzina trafiła do Polski, ze swoimi problemami, kosztami jakie wygenerowała dla systemu, brakiem integracji, łamaniem miejscowago prawa - czy przypadkiem Fronda nie byłaby pierwsza, by żądać deportacji tych ludzi na zbity pysk???
Polak2019.07.10 15:45
Nudzisz mnie. A może jakiś jeden powód, dla którego państwo szwedzkie wpierd..la się w relacje rodzinne i odbiera mu dzieci oddając na wychowanie muslimom?
Maria Blaszczyk2019.07.10 17:06
Jak nudzę Cię, to nie czytaj. A powodów było mnóstwo. Takie na przykład, że dzieci były zaniedbane i głodne? Bez kontaktów społecznych, znajomosci języka. A to dlatego, że ich matka cierpi na ciężką schizofrenię i nie stanowi bezpiecznej opiekunki dla nich.
anonim2019.07.10 18:04
Za to muslimy to gwarancja opiekuńczości i miłości/szczególnie od tatusia islama i braci islamów/
Maria Blaszczyk2019.07.10 18:27
Tak. I przyznawał to nawet pan Lisov. "Normalna rodzina" - mówił o nich. I islam nie był tam tematem. Najstarsza córka kategorycznie zaprzeczyła żeby ktoś miał ja uczyć innej wiary lub w związku z wiarą czego nakazywać.
Ukasz2019.07.10 18:09
To, że masz taką opinię tylko dowodzi tego, że sąd postąpił słusznie.
Maria Blaszczyk2019.07.10 18:25
??? Poważnie? No więc np.uważałam, że sąd słusznie zrobił, gdy pan Lech Wałęsa przegrał z panem Jarosławem Kaczyńskim w sprawie katastrofy smoleńskiej i związku z nią pana Kaczyńskiego. Czyli wtedy sąd nie miał racji? Kocham prawacką logikę. Stosuję ją wymiennie z "Alicją w krainie czarów".
Bron2019.07.11 15:44
Ojciec popełnił błędy ale postanowił je naprawić. Chcesz mu to teraz utrudnić? Rodzina powinna być razem. A matka kiedy poczuje się lepiej może przyjechać do Polski, nie ma żadnego powodu, żeby siedzieć w zasranej Szwecji.
Maria Blaszczyk2019.07.11 18:39
No nie. On nie postanowił naprawić błędów, tylko uciec. Naprawieniem błędów byłoby nawiązanie współpracy ze Szwedami. Ich wymagania doprawdy nie były przesadne. Chcieli, by przestał popełniać przestępstwo - pracy na czarno. I nauczył się szwedzkiego. Obecnie naprodukował problemów 5 razy więcej. Jest praktycznie w Polsce uwięziony, wszędzie indziej - go aresztują. Dzieci odcięto od matki. O stanie matki mało bardzo wiemy, ale zwróć uwagę, że sytuacja ciągnie się od kilku lat. Co oznacza, że dość prawdopodobne jest, że jej stan nie bardzo się poprawia - ale to jest moje przypuszczenie, tego nie wiem. W każdym razie Polska dla tak chorej osoby jest dużo gorszym rozwiązaniem niż "zasrana Szwecja" - przecież nie damy jej zasiłków, opieki nad dziećmi itd. Nie mamy tego dla własnych chorych obywateli.
Lech Keller-Krawczyk2019.07.10 15:06
Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Rok szkolny zakończony, baseny otwarte! Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow i tych starszych w "speedo"! A co się dzieje "pod prysznicami? Najwięcej tam przyjezdnych, opresjonowanych przez Putina, Łukaszenkę... Wszyscy oni dumni, języki mają, wyrobione że ho, ho ... Nawet z kolczykami. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp.. Znudzil mi sie poliamorysta, polishpatriot, mordechaj - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Jeżeli ktoś wątpi, że to nie ja, oto mój email: [email protected] No i oczywiście jestem "młotem", moje IQ = temp. ciała.
janosz2019.07.10 15:04
Elegancko. Wszystko na ten temat.
Zenekxiks2019.07.10 14:49
Brawo Polska !!! Nie dla dewiantów !!!
fdf2019.07.10 14:43
Brawo. Tylko co powie Bodnar ?
Matka Polka2019.07.10 15:15
Niech się lepiej zajmie wychowaniem synalka...
zatroskany2019.07.10 14:37
Brawo ... Bogu dzięki . I prośba do Boga... ratuj nasz kraj przed tą europejską chorobą
Młot na katolicyzm2019.07.10 14:36
Wydać Lisowa! Ukrywając go, państwo polskie staje się współwinne popełnionych przestępstw.
Ted2019.07.10 14:41
Lepiej byłoby wydać ciebie, podły młotku, np. do Iraku. Tam by cię raz dwa wyleczyli, albo skrócili o ten zakuty łeb.
jarek2019.07.10 15:41
Szwecja odda Michnika ??
Felix2019.07.13 23:46
rzeczywiście jesteś młotem
Olin2019.07.10 14:32
brawo POLSKA, ostoja wolności przed lewacko-pederastami
Maria Blaszczyk2019.07.10 15:17
Zaraz, zaraz. Po pierwsze - pan Lisov właśnie uniemożliwił dzieciom kontakty z ciężko chorą matka - pod opieką której najpierw je zostawiał, czy to Was w ogóle nie rusza? Po drugie - Szedzi na rzęsach stawali, by dzieci mogły z nim zostać legalnie. Wypłacali mu benefity, przyznali urlop, choć pracował na czarno, dali astystenta rodziny, próbowali nauczyć języka, mimo pewnej niezaradności pana Lisova - gotowi byli wziąć utzrymanie tej rodziny na siebie, byle tylko nie uległy zerwaniu więzi dzieci z żadnym z rodziców; Po trzecie - pan Denis Lisov nie miał zastrzeżeń do rodziny zastępczej ( temat ich wyznania został rozdmuchany przez polskie prawicowe szczujnie). I żeby było jasne - nie oceniam ciężko pracującego imigranta, niemówiącego w języku kraju, w którym się znalazł, obciążonego ciężko chorą żoną i trojgiem małych dzieci. Ten człowiek znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, bo nie miał kompetencji, by sobie z nią poradzić - językowych, mentalnych, materialnych. Ale gdyby ta rodzina od początku znalazła się w Polsce - to domagalibyście się ich natychmiastowej deportacji. Bo banda nieintegrujących się nierobów, bardzo obciążająca system społeczny, nie dostosowująca się do przepisów i obyczajów kraju, który ich przyjął. Polska zresztą nawet nie ma narzędzi, by w takiej sytuacji pomóc.
Olin2019.07.10 15:23
ziewnąłem na te wypociny
Ted2019.07.10 15:25
Bajbajbaju, będziesz w raju. Jak Szwecja taki raj, to droga wolna. Zapomniałaś już, jak broniłaś migrantów muzułmańskich ? Co za hipokryzja.
Maria Blaszczyk2019.07.10 17:03
No to Lisova też bronię przecież, jako imigranta. Ale to jeszcze nie znaczy, że ma prawo krzywdzić dzieci
Cool2019.07.10 16:27
Mario, czy zdajesz sobie sprawę z faktu, że potrzebujesz pomocy psychiatrycznej? :(
marek2019.07.10 17:15
O ile to jest rzeczywiście maria?!? Mi toto wygląda na kałolubnego prowokatora. Pożyjemy zobaczymy...
Maria Blaszczyk2019.07.10 17:52
Serio? A na co niby?
Marta2019.07.11 0:28
Mario, Lecz nogi , bo na rozum za późno !
Maria Blaszczyk2019.07.11 18:33
Bardzo merytoryczny argument. Ale spróbuj może jeszcze raz. Coś o panu Lisovie i jego dzieciach, prawie imigracyjnym, systemie opieki społecznej w Szwecji - lub Polsce, prawach chorej matki - cokolwiek, bo o moich nogach i rozumie mało co wiesz.
Maryla N.2019.07.11 18:47
A ja to z tobą Mario, nawet pół razu nie chcę! Nie widzisz jak jesteś oceniana? Przestań proszę, nie można twojej lewackich teorii znieść! A gdyby w takiej rodzinie muzułmańskiej były twoje dzieci, to też tak pisałabyś ??? Pomyśl !