01.02.14, 16:58AKowcy i Żydzi (fot, Wikipedia)

Tysiące Polaków ratowało Żydów. Takie są fakty!

Fakt ten , że przez 7 miesięcy od wystosowania apelu Radia Maryja, udało się udokumentować ponad 20 tysięcy nazwisk Polaków, którzy ratowali życie Żydom podczas II Wojny Światowej, świadczy o tym, że wszelka "Pokłosiowa" histeria na temat Polaków jest jedną wielką hucpą.

"Pod koniec stycznia projekt toruńskiej Kaplicy Pamięci został przedstawiony Ojcu Świętemu Franciszkowi. Kiedy Papież usłyszał, że będą w tym miejscu upamiętnione osoby, które ratowały ludność żydowską, od razu udzielił swego błogosławieństwa i nad projektem uczynił znak krzyża świętego. Ponadto złożył swój podpis na projekcie Kaplicy Pamięci jako znak swojej życzliwości i wsparcia dla tej inicjatywy" - pisze ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Wiele przykładów osób, które ratowały ludność żydowską, wychodzą powoli na światło dzienne. "Wiele w tym względzie zależy od miejscowych władz samorządowych, lokalnych stowarzyszeń i ludzi dobrej woli. Wystarczy, że rozpocznie się zbieranie informacji na ten temat, chociażby na stronie www.sprawiedliwi.org.pl, aby dotrzeć do cichych bohaterów, którzy z narażeniem życia swego i swych rodzin ratowali swoich sąsiadów na danym terenie".

Smutne jest to, że "do tej pory nie ma w Polsce pomnika, który by upamiętniał w skali kraju Polaków ratujących ludność żydowską. Kaplica Pamięci w Toruniu wypełni tę lukę. Jest ona budowana pod kościołem pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II jako wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka. Na jej marmurowych ścianach zostaną wyryte – podobnie jak w Yad Vashem w Jerozolimie – nazwiska Polaków ratujących Żydów. Wśród nich jest ponad 6,3 tys. odznaczonych medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata oraz kilkanaście tysięcy bohaterskich Polaków, którzy do tej pory pozostawali nieznani".

Więcej czytaj na stronie "Naszego Dziennika"

mod

Komentarze

anonim2014.02.1 17:58
//Proszę przyjąć jako fakt zupełnie realny, że przygniatająca większość kraju jest nastawiona antysemicko.// Może zrobimy listę, ilu zydów donosiło na Polaków do NKWD i gestapo ? I ilu mordowało razem z nimi księży katolickich i katolików?
anonim2014.02.1 18:04
"Może zrobimy listę, ilu zydów donosiło na Polaków do NKWD i gestapo ?" - znaczy się szmalcownicy antycypowali? Swoją drogą chciałbym zobaczyć taką listę ... Szczególnie zestawiającą procent donosów autorstwa "żydowskiego" w stosunku do ilości donosów w ogóle ... Było by ciekawie ...
anonim2014.02.1 18:10
Dobrze byłoby zrobić jeszcze listę tych Polaków, którzy za pomoc żydom zostali zamordowani przez Niemców (za ukrywanie żydów groziła śmierć całej rodzinie osoby, która takiej pomocy udzielała).
anonim2014.02.1 18:17
Aż się prosi zamieścić obok tablicy komentarz Michalkiewicza.
anonim2014.02.1 19:36
Co za dziwny paradoks. Polacy ratowali żydów i dla żydów są naiwiększymi Antysemitami. Ntomiast inne nacje które wydwały żydów - nie są antysemitami? Mozna postawić pytanie - Dlaczego się tak dzieje w tym podanym dominacji Talmudycznej świecie? No cóż Polacy ratowali tych żydów których starsi bracia żydzi z ameryki (Wansse) złożyli dla władzy nad światem na "Ofiarę" Jak ktoś uniemożliwia, utrudnia złożenie takiej ofiary no to wg ofiarodawców darczyńców musi być bardzo zły. Aby przeciwdziałać takiemu złemu działaniu, darczyńców ofiarodawców, składających ofiarę z tzw. hołoty żydowskiej - żydzi powołali organizację o nazwie "żagiew" Właśnie w celu obrony przed złymi agentami "żagwi" (żydowska agencja gwiazdy izraela" żydzi Polscy mordowani przez Niemców w Polsce a zdradzani przez agentów "żagwi" powołali organizację woskową "żydowski związek wojskowy" w celu obrony przed hplpcaustem! Nie należy też mylić "żagwi" praprzodka Mosadu - z "żegotą" organizacją pomocy żydom!
anonim2014.02.2 8:50
Bóg, Honor i Ojczyzna! Jako naród możemy być z siebie dumni! Nie ma drugiego takiego na świecie. II Wojna Światowa była jedną z tych tragedii w naszej tysiącletniej historii, z której prawdziwie zdaliśmy egzamin.
anonim2014.02.2 11:53
no ale obecni żydzi to typowe żydy
anonim2014.02.2 12:56
Cenna inicjatywa!
anonim2014.02.2 13:53
No i to byl najwiekszy blad.Po wojnie przyszli z powrotem z sowietami wyszkoleni przez NKWD i jako UBowcy mordowali polskich bohaterow.Pytam dlaczego Polska milczy na te tematy?
anonim2014.02.3 6:55
Pomnik? Super! tylko, że "pan dr hab. Michał Bilewicz czeka na pomnik z prostym i jasnym napisem: „Tym, którzy pomimo zagrożenia życia oraz bierności i niechęci swoich sąsiadów, zdecydowali się na ratowanie polskich Żydów”."
anonim2014.02.4 21:11
@eszdam Nieliczni ci zdeprawowani tak, Ale należy pamiętać że w Rosji nie brakowało żydów komunistów z wschodnich ziem polskich, (np ojciec Michnika Kwaśniewskiego ect.) którzy uciekli do Rosji, tam ich wyszkolono. Przypomne tzw. pogrom kielecki w którym żydzi z EKWD zamordowali żydów polskich którzy mieli paszporty i jechali do Izraela bo nie chcieli tym mordercom pomagać /były dwie kamienice tj jedną chcieli opuścić i w tej dokonano mordu w drugiej nikomu się nic nie stało. To jest perfidia kłamstwa, samemu zamordwać i jeszcze zbierać profity z tego mordu. Ale czy nie mówi przysłowie, że - "rodzi się im na kamieniu" że zbierają owoce z złego czynu