TYLKO U NAS! Wyprawa do Brazylii pogrzebie szanse Trzaskowskiego? Sakiewicz dla Frondy - zdjęcie
10.07.20, 09:25Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

TYLKO U NAS! Wyprawa do Brazylii pogrzebie szanse Trzaskowskiego? Sakiewicz dla Frondy

71

Tomasz Poller: Niektóre z kampanijnych przekazów, mających uderzać w Andrzeja Dudę, wydają się nader osobliwe. Gdy urzędujący prezydent kilka dni temu wypowiedział się za dobrowolnością szczepienia przeciw COVID, media wspierające Trzaskowskiego obwieściły, że jest to "otchłań cynizmu", "strzał w plecy", że prezydent, który "boi się szczepionek", będzie odpowiedzialny za serię śmierci starych i słabych. Po czym nagle, trzy dni przed wyborami, dowiadujemy się, że Rafał Trzaskowski, prezentuje taki sam pogląd jak Andrzej Duda, bo również jest za dobrowolnością szczepienia na koronawirusa...

Tomasz Sakiewicz, publicysta, dziennikarz, redaktor naczelny Gazety Polskiej: Jest taki mój ulubiony moment z filmu "Pretty Woman", gdy główny bohater, w którego rolę wcielił się Richard Gere, poznając główną bohaterkę, graną przez Julię Roberts, w sytuacji delikatnie mówiąc konfundującej, pyta ją: "Jak masz na imię?". A ona odpowiada: "A jak byś chciał"? Rafał Trzaskowski to właśnie taki kandydat "A jak byś chciał?". On powie wszystko, co jego potencjalni wyborcy chcą usłyszeć. I nie ważne, że nie ma to nic wspólnego z prawdą, z rzeczywistością, ani z tym co robił w przeszłości, ani tym co zrobi w przyszłości. To, co powie, zależy tylko o tego, których wyborców będzie chciał nabrać. Czy tych z ruchów LGBT, czy tych konserwatywnych. Bo nawet oszukując, trzeba jednak dbać o to, ażeby ten przekaz był choć trochę spójny. A tutaj Trzaskowski ma problem, bo żeby wygrać z Andrzejem Dudą, musiałby pozyskać wyborców niezdecydowanych. I tych radykalnie lewicowych i tych z prawej strony. Nie dość, że zmienia poglądy jak rękawiczki, dostosowując je do kogo mówi w danym momencie oraz do tego, jakie trendy wskazują akurat sondaże, to jeszcze ten przekaz jest bełkotliwy. Mówi coś, aby za chwilę się z tego wycofać.

Chce wypalać PiS żelazem, potem chce z PiS współpracować. Popiera radykalne hasła LGBT, potem dystansuje się od nich. Udowadnia że - cytując klasyka - jest "za, a nawet przeciw". Takich sprzeczności jest cała masa, by wziąć pod uwagę politykę podatkową państwa, programy socjalne itd. Trudno jednak nie zadać pytania: co na to elektorat, szczególnie ten twardy elektorat Trzaskowskiego? Czy jego wyborcom jest aż tak wszystko jedno?

W przypadku jego żelaznego elektoratu jest tak, że ten elektorat oczekuje tylko i wyłącznie tego, by on wygrał i w związku tym wybaczy mu naprawdę dużo. Żelazny elektorat Trzaskowskiego w ogóle się impregnuje na cokolwiek i toleruje cały ten cyrk, byle by ich kandydat wygrał. I niech nawet mówi cokolwiek, ale niech wygra. Choć z drugiej strony mamy przecież takie sprawy, jak wyprawa do Brazylii i "Bizancjum", które tam urządził . Te informacje jednak są poruszające i są mocno komentowane. To może się nie podobać także sporej grupie ludzi z jego elektoratu. Tym, którzy uwierzyli, że on reprezentuje pewien system wartości, choćby skromność, o której mówił (nie mówiąc o kontrowersjach wokół wypadków autobusowych, po których ludzie mogą wręcz zacząć bać się jeździć po autobusami po Warszawie). Trzaskowski strzela więc także do własnego żelaznego elektoratu. Ale gra toczy się przede wszystkim o wyborców niezdecydowanych, wahających się...

Wspomniał Pan wcześniej o zabieganiu o głosy niezdecydowanych. Przychodzi mi na myśl - przepraszam, że w ogóle do tego wracam, ale nadal nie mogę powstrzymać się od rozbawienia - całą akcję z apelem Giertycha, przekonującego wyborców Konfederacji do głosowania na Trzaskowskiego, a to wszystko na łamach GW. Jeżeli jednak spojrzeć na ostatnie parę dni, to chyba inicjatorzy tego rodzaju pomysłów aż takie absurdy sobie odpuścili...

Z punktu widzenia pozyskiwania tych wahających się trzeba jednak jakąś racjonalność zachować i dlatego nie można zupełnie dezawuować przekazu i ośmieszać sygnałów, które się wysyła... Bo, tak jak tutaj, może się okazać, że te sygnały przestają działać, stają się kompletnie niewiarygodne. Ale, jak jak podkreślam, te wybory to kwestia nie tyle twardego elektoratu, ale raczej właśnie niezdecydowanych, wahających się. A tacy są zarówno wśród wyborców konserwatywnych jak i radykalnie lewicowych. To jest te kilka procent po prawej i po lewej stronie, do których Trzaskowski musi wysyłać sprzeczne sygnały.

Nieco uszły opinii publicznej w Polsce treści, które Adam Michnik wyraził w "Die Zeit" w kontekście wyborów prezydenckich. Ponoć grozi nam zalew "brunatnej fali", dojść ma do "putinizacji" Polski, jeśli nie powstrzyma się PiS-u. Pojawiają się wprost odniesienia do lat 30tych w Niemczech a nawet hasło "obrony Republiki" wraz z ewidentnymi aluzjami do sytuacji Republiki Weimarskiej sprzed dojścia Hitlera do władzy. Nawet, jeśli wziąć poprawkę na typowe dla Michnika ekscesy, takie analogie jednak szokują... Czy oni są już aż tak zdesperowani i nerwowi?

Michnik mówi to w w Niemczech. I to jest bardzo szkodliwe, jeśli właśnie w Niemczech tak się mówi o Polsce, wziąwszy pod uwagę choćby to, że Polacy to drugi obok narodu żydowskiego naród, który tak ucierpiał właśnie z rąk niemieckich. Posługiwanie się wobec Polaków taką symboliką, takimi skojarzeniami jest szczególnie uwłaczające o tyle, że przecież Michnik ostrzega nie przed jakimś politykiem, ale przed wyborem Polaków. Może on to robi na użytek jakiegoś rynku wewnętrznego w Niemczech... Samo sugerowanie, że Polacy z prawej strony mają takie poglądy jak ci, którzy wynieśli Hitlera do władzy, jest szczególnie obraźliwe. Nawet ludzie, którzy się wahają, którzy są niezdecydowani, którzy popierali Trzaskowskiego, nie powinni przejść wobec tego obojętnie.

Komentarze (71):

Jerzy2020.07.12 5:20
Propaganduwa wyplywa strumieniem uszami Sakiewicza. Nie ma argumentow przeciw Trzaskowskiemu. Zrozumcie plebeusze, potomkowie poboznych i szlachetnych chlopow panszczyznianych, ze Polska potrzebuje teraz wlasnie pana Rafala jako prezydenta.
Jerzy Urban2020.07.12 7:36
Jasio Hartman, ty nie śpisz?
Agnieszka2020.07.11 19:34
Mamo, jaki on piękny a kto to, syn Stuhra?
Aga ❤️2020.07.11 22:12
On jest mój! Don Juan ❤️.
Saki Faki2020.07.11 22:13
Brazylia rzuciła się na łeb
OZ2020.07.11 18:25
Cóż za świetliste wypatrywanie horyzontu !!!
Zatroskany2020.07.11 11:28
Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną, niech go Bóg pogromić raczy. A ty wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
jak2020.07.11 7:09
Walter z soku z buraka nawet Rafała tu się pojawił
y2020.07.10 19:18
Koniec Dudy, koniec obłudy
edi2020.07.10 18:18
JESTEM POLAKIEM - UFAM PiS i GŁOSUJĘ NA ANDRZEJA DUDĘ !!!!!!!!!!!! - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Walter2020.07.10 14:34
Rafał Trzaskowski jest przystojniejszy i inteligentniejszy od Andrzeja Dudy i w przeciwieństwie do niego nigdy nie złamał konstytucji ( art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 ). Ma doktorat i zna pięć obcych języków tj. francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Lepiej mówi i nie krzyczy w przeciwieństwie do aktualnego Prezydenta, a także jest niezależny. Skoro Andrzej Duda z budżetu państwa wydał rocznie 2 mld dotacji na TVP, czyli na swoją wyborczą propagandę, a ma takie same notowania w sondażach, co Rafał Trzaskowski, to jest bardzo słaby. Rafał Trzaskowski przez media popierające PiS jest całodobowo oczerniany, a pomimo tego ma wysokie notowania. Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego będzie oznaczało koniec władzy absolutnej Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego chcę zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego.
nie ćpaj2020.07.10 15:22
a przynajmniej nie zatrudniaj się u Trzaskowskiego w komunikacji autobusowej, i nie obrażaj doktora Andrzeja Dudy
gerard2020.07.12 6:17
jestes tepy mlot
AVI2020.07.10 16:53
Przystojny czy nie, to rzecz gustu. Dla mnie to rozlazły tęczowy laluś - człowiek jak kisiel, bez kręgosłupa, bez właściwości, notoryczny kłamca ze strachem w maślanych oczach. Zależnie od okoliczności i interesów swoich mocodawców - pochodzi albo z Krakowa albo z Warszawy; marzy o udzielaniu ślubow homo i paraduje na tęczowych marszach, albo dla zdobycia głosów pójdzie w Marszu Niepodległości, który w ubiegłym roku uważał za marsz faszystów. Można znać 10 języków i w żadnym nie mieć nic do powiedzenia, to właśnie ten przypadek. Ale najważniejsze - tęczowy laluś to strażnik antypolskich interesów, namiestnik obcej władzy, który będzie kontynuował robotę tuska, żeby zrobić z Rzeczpospolitej polskojęzyczny land, o czym niemcy marzą. A różne dobrze opłacone przez obce agentury szumowiny agitują za tęczowym lalusiem i niestety, wielu głupców daje się nabrać.
B-ba2020.07.10 17:06
Rafałek nie złamał Konstytucji? A kiedy mówił, że marzy o udzielaniu ślubów gejom, marzy o łamaniu Konstytucji, bo nasza Konstytucja wyraźnie mówi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Kiedy wprowadza kartę LGBT i LGBT do szkół, łamie Konstytucję, bo Konstytucja wyraźnie mówi, że: " Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami" (Art. 53). Zwolennicy rafałka wycierają sobie kłamliwe gęby Konstytucją, a nie zadają sobie trudu, żeby ją poczytać. PAD ani razu Konstytucji nie złamał. Oskarżanie go o łamanie Konstytucji to łajdacki wymysł.
...2020.07.10 13:19
Ja rozumiem,że Duda spał pod mostem jak wizytował w USA :D Żeby było taniej.
Krakus2020.07.10 13:26
I dla oszczędności popłynął kajakiem :P
jle_ffm2020.07.10 15:40
A może napiszecie o wypłacanych delegacjach posła Dudy do Poznania niby oficjalnie do pracy poselskiej a w rzeczywistości na prywatne wykłady na uczelni?
Lucy2020.07.11 11:00
Nie napiszemy bo to nieprawda i odgrzewane kotlety
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.07.10 12:57
Już za parę dni, za dni parę powiemy: Arrivererci DUDA!
Krakus2020.07.10 12:29
Takiej kampani nienawiści, bajek i epitetów na Trzaskowskiego tylko TVPiS można znaleźć. Wczoraj w "Wiadomościach" nadali więcej relacji o nim, niż o Dudzie. Oczywiście ZERO informacji obiektywnych, same negatywne. Wałkowanie w kółko LGBT, awarii oczyszczalni ścieków, wmawianie, że chce seksualizacji dzieci, czy par jednopłciowych jest już NUDNE. Tym bardziej, że co trzecie dziecko w takiej rodzinie jest wychowywane - ma za opiekunów matkę i babcię :P Ale nie bójcie sie, robaczki. Nawet Kościół Katolicki i nawoływanie z ambony Dudzie na wyborach nie pomoże. :) Większość ludzi umie myśleć samodzielnie.
trzaskowski to kurvva niemiecko ubecka ...2020.07.10 12:32
poubecki pomiot ...na niemieckiej smyczy....
Krakus2020.07.10 12:42
Wysiliłbyś sie chłopino i napisać coś ciekawego... Znajdź mu np. dziadka w Wermachcie albo babcię w Luftwaffe, nieślubne dziecko, kochankę, albo 3 żony i dziecko każde z inną (jak Marta Kaczyńska) albo że jest gejem, jak Kaczyński, że robi przekręty jak Szumowscy albo że jest niegospodarny i potrafi wyrzucić w błoto 70 mln jak Sasin, albo że se dupkę wozi VIP samolotem jak Kuchciński, albo że rozwala samochody służbowe (jak SOP - 158 razy od 2015 r) ewentualnie że daje łapówki księdzu jak Kaczyński, że był w PZPR jak Piotrowicz, Aumiller, Chłopek, Cioch, Czabański, Jasiński, Karski itd, albo że otacza się ludźmi z GRU jak Macierewicz...
B-ba2020.07.10 17:26
Nic nie trzeba wymyślać. Rafałek to synek długoletniej współpracowniczki SB Teresy z domu Arens, primo voto Fertster. Od początku obracała się w środowisku ubeckim, jej pierwsza teściowa Władysława Fersterowa była etatową pracowniczką UB w najgorszych stalinowskich czasach, teść był lekarzem albo nawet tylko felczerem w LWP. BYła to elita zblatowana z władzą w okresie stalinizmu. Nic więc dziwnego, ze współpraca z SB jako TW Justyna była później dla Teresy Trzeszczkowskiej czymś łatwym i normalnym. Jabłko nie pada daleko od jabłoni - jej synuś Rafał zatrudnia w Ratuszu i obficie finansuje groźną agentkę SB Gontarczyk-Lange, a za doradców do spraw wojskowych przyjął generałów szkolonych w Moskwie, w tym jednego z zarzutami prokuratorskimi za kontakty z rosyjską FSB. Za Rafałem Trzaskowskim nie idzie żadna nowa zmiana, a wraca stara, najgorsza, zbrodnicza komuna, która go zaciekle popiera. Wraca podporządkowanie Rzeczpospolitej obcym mocodawcom.
Krakus2020.07.10 20:53
Dalej nie widze babci z Luftwaffe, a twoje trollu "nwesy" nie maja żdego pokrycia. Daj linki, gdzie masz dowody. Nie masz? Oj, jak mi przykro :P
Lucy2020.07.11 11:04
Trzeba pisac o tym głosno!!Trzaskowski to najgorsza rzecz obok Tuska jaka przytrafiłaby sie Polsce!!!Wyobrazcie sobie gdzie byłaby Polska dzis gdyby nie Tusk?? Komorowski Wałesa Kwasniewski ???
AVI2020.07.10 17:42
Tyle pieniędzy, ile popłynęło z gó...m do Wisły za rządów rafałka w Warszawie, trudno przebić. Podobnie jak pieniądze, które wydaje Ratusz na rozwożenie nieczystości warszawskich po całej Polsce, bo spalarnia w oczyszczalni za 4 mld złotych funkcjonuje tylko od czasu do czasu. O wyrzucaniu pieniędzy na wypoczynkowe palety pod rurami wydechowymi juz nie warto mówić, podobnie jak o pieniądzach podatników wydawanych na szkolenie bojówek antify i na przykład na kancelarie prawnicze, które wymyślaja, jak nie oddać odszkodowań lokatorom za dziką reprywatyzację, a oddać warszawskie kamienice rekinom reprywatyzacyjnym. Obawiam się, że to wierzchołek góry lodowej , kiedyś się dowiemy, co sie naprawdę dzieje w Ratuszu. No i wywalenie 63 tys. zł na podróż do Sao Paulo, aby wygłosić 3 MINUTY wystąpienia w panelu dyskusyjnym.
Krakus2020.07.10 20:55
AVI, ty sie chłopinko naprawde w szabile lubisz taplać :)
Anonim2020.07.11 10:10
Trzaskowski to uwielbia. Nie wystarczyła mu: "awaria awaryjnego kolektora i dlatego potrzebne jest awaryjne rozwiązanie", po kilku miesiącach zafundował mieszkańcom Warszawy znów zalanie mieszkań odchodami. W ciągu prawie roku nic z tym nie zrobił. Jaka jego skuteczność i gospodarność?
trzaskowski to niemiecko ubecki kretyn2020.07.10 12:14
..piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
Anonim2020.07.10 12:11
https://www.youtube.com/watch?v=Vv6Dj0pywV8
UWAGA - WYBORY PREZYDENCKIE!2020.07.10 12:00
DLA PRZYPOMNIENIA: W ENCYKLICE JANA PAWŁA II PT. " EVANGELIUM VITAE" (EWANGELIA ŻYCIA) CZYTAMY: W WYBORACH PARLAMENTARNYCH NIE WOLNO GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY PUBLICZNIE WYSTĘPUJE PRZECIWKO ŻYCIU, CZYLI POPIERA ABORCJĘ. KOŚCIÓŁ GRZECH TAKI KARZE EKSKOMUNIKĄ - WYKLUCZENIEM Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO! ANDRZEJ DUDA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO, ŻE ABORCJA TO MORDERSTWO! https://oko.press/prezydent-duda-podpisze-zakaz-aborcji-bo-aborcja-to-morderstwo/
jarek k.2020.07.10 12:09
Andrzej Duda powiedział jasno, że uważa aborcję za zabójstwo i dla utrzymania władzy się na nią zgadza. 0.5 miliona zabitych dzieci w ciągu pierwszej kadencji, pod koniec drugiej dojdziemy do miliona niewinnych ofiar jego prezydentury. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby się na to godzić. Zabić milion ludzi dla stanowiska?!
jula2020.07.10 12:00
Ta, he, he wyrównana statystyka w sondażach najbardziej sprzyja Panu Prezydentowi Dudzie, ze względu na mobilizację elektoratu. Trzaskowski to Pan Nikt, Pan Propaganda, na szczęście już koniec występów na Arenie.
Duda-Gracz2020.07.10 11:54
#RafałTrzaskowski #Prezydent2020
Urszula2020.07.10 11:47
A kogo to obchodzi. Duda też latał. I młody "przyjaciel" Macierewicza.
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu2020.07.10 11:42
Dla potomnych za lat 100 lub 200 słowo "Trzaskowski" będzie synonimem określenia "obłudny, interesowny krętacz". "Kręci jak Trzaskowski" itp.
Hue2020.07.10 11:54
Zam wiecej slowek. Latac rzadowym samolotem jak Karczewski. Wynajmowac mieszkania jak Banas, podpisywac ustawy w nocy jak Duda. Stawiac wieze, jak Kaczynski. Wprowadzac neo komune jak PIS.
Krakus2020.07.10 13:01
Hue, zaorałeś :) Szacuneczek! :) Dodam do tego; byc wiernym jak Marta kańczyńska, lotnym jak Sasin (Caryca), uczciwym jak Szumowscy, skutecznym jak Macierewicz... Długo by wymieniać :P A byc "czystym jak Banaś" już weszło do potocznego języka ;)
pierdolisz mały pisiorku2020.07.10 11:56
Ile co Jaro za to płaci?
Aga ❤️2020.07.11 22:15
Jak śmiesz przeklinać.
Daria2020.07.10 11:09
To że kupił słoik dżemu też jest okropne.
Jan2020.07.10 11:08
Wszyscy katolicy powinni zagłosować na Pana Andrzeja Dudę!!!! Przykro, że neoliberalny ,,kościół'' udający katolicki, popiera trzaska-praska. Człowiek tvn-u hołowinia, omamił i nadal omamia praktykujących katolików i myśli, że ludzie, którzy zagłosowali na niego tak dadzą wyprowadzić się w pole i zagłosują na propagatora lgbt, parad równości, adobcji dzieci przez pary homoseksualne, walki z kościołem, którego sam oficjalnie poparł!!!!!! Panie hołownia jak to się mam do nauczania Jezusa i do Ewangelii?? POLSKI NARODZIE BROŃMY WARTOŚCI KATOLICKICH, BROŃMY POLSKI I POLSKIEJ RODZINY. BÓG -HONOR-OJCZYZNA.
ToJa2020.07.10 10:56
Sakiewicz a kogo to obchodzi, no chyba tylko ciemnogrodzian.
Zimne oko2020.07.10 10:53
POd rozwagę i refleksję różnym dewiantom i zdrajcom wiszącym na brukselskich klamkach i żebrzących o kary dla mojej Ojczyzny: ,,Nadejdzie wkrótce taki dzień, Że zginą wszyscy śmiercią szczura. Nie topór, nie katowski pień Lecz jęk i zaśpiew sznura. Nie znajdziesz bowiem w świecie kul, Co pomszczą ich okrutne zbrodnie. Nieważne, który z nich co czuł Nie może umrzeć godnie. Dla woja jest kamienny mur, Szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!"
ala2020.07.10 10:47
Pamiętajmy, że Trzaskowski , to człowiek Sorosa i Merkel. Jeżeli zostanie prezydentem , to będzie dbał o interes Niemiec a nie Polski. Ludzie ogarnijcie się póki nie jest za późno !
Hue2020.07.10 11:58
Tak tak, Niemiec, Rosji, Brazylii, Wenezueli, itp, itd. Dorosnij. Takimi tekstami to dzieci mozesz straszyc.
MK2020.07.10 12:08
no tak, po co nam CPK, przecież buduja w Berlinie. prawie jak u nas, po co im konkurencje robić.
ToJa2020.07.12 4:22
Pamiętamy, dlatego głosujemy na Rafała.
gość2020.07.10 10:47
Myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na tej ostatniej prostej stanęliśmy twarzą w twarz z kampanią prawdziwie brudną, w której niektórym wydaje się, że wszystkie chwyty są dozwolone, że można posługiwać się kłamstwem i pomówieniem, żeby uderzyć w rodzinę Prezydenta Dudy. W niedzielę musimy postawić na energię, na kompetentność, na uczciwość i dobre serce. Bo taki jest Andrzej Duda.
Kamil2020.07.10 10:50
Tak, tak uczciwi i bogobojni wyborcy Dudy wraz z fronda w ogóle nie obrzucaja wyzwiskami ii nie wymyślają jakby tu jeszcze doyebac Trzaskowskiemu. Alleluja
Hue2020.07.10 12:01
Tak tak. Brudna. Wskaz mi jeden reportaz w TVP pozytywny dla Trzaskowskiego. Serio, jak mozna nie dostrzegac, ze cos tam nie gra. Przeciez katolicy szukaja dobra w kazdym czlowieku. Serio nie widzisz jaka tam siermiezna propaganda leci? Komuna czegos takiego nie widziala.
robaczek 3.02020.07.10 10:46
I ZNOWU! A WYSTARCZY PORÓWNAC LICZBY I CELE PODROZY ;] ostatnia Adriana zeby sobie zdjecie z trumpkiem zrobic ile kosztowala?? z tego co wien ggg zalatwil ;] a tak liczyli ze im cos tam trumpek zrzuci ;] znowu tylko zdjecie z wędkowania będzie ;] Noo ludzie! tego sie nie da obronić! ADRIAN TO ZART PREZESA!
Walter rabin-teolog Kremla2020.07.10 11:47
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀! 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 !
Walter2020.07.10 10:40
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. W 2012 roku podpisał projekt ustawy przewidujący 2 lata więzienia za in vitro. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł przeznaczyć na dotowanie z budżetu państwa telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Powiedział, że jest przeciwnikiem wszelkich szczepień obowiązkowych. Bał się debaty z Rafałem Trzaskowskim w TVN, dlatego nie zgodził się na nią. Czy chcecie kontynuacji takiej prezydentury?
Walter rabin-teolog Kremla2020.07.10 11:48
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀! 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 !
Anonim2020.07.10 12:21
z Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych, pojechałeś Pan. Trochę historii poczytać polecam. a nie powtarzac wieści z PRLu. Komuniści oskarżali wszytkich partyzantów (poza AL) o kolaborację z Niemcami. a NSZowi szczególnie czarną legendę dorobili. a wybory 10 maja? - mnóstwo oburzonych wpisów ze strony opozycji gdy przesunięto te wybory na później, że jak PIS mógł tak odwołać wybory :)? (oczywiście wczesnij oburzeni byli ze maja byc 10go). warto poszperać... :)
Jerzy2020.07.12 5:33
Andrzej Duda wielokrotnie zlamal Konstytucje RP, mimo ze na Boga przysiegal, ze bedzie jej bronil, mowiac Tak mi dopomoz Bog.
mordechaj2020.07.10 10:02
Ale BZDURY. Przez 5 lat Duda nic nie mógł i nic nie chciał móc. Został wybrany przez Kaczyńskiego 5 lat temu ze względu na swoje cechy charakteru i niezbyt lotny umysł. Kaczyńskiemu chodziło o to, aby zrobić prezydentem osobę, która jest bezwolna a w dodatku lubi być upokarzana. I Kaczyński dokonał dla siebie właściwego wyboru. Duda jest wzorem perwersyjnej uległości. Intelektem też nie grzeszy, co pokazał przez ostatnie 5 la
Tu jest Polska!2020.07.10 10:01
Polacy NIE chcą sorosowego stypendysty! Polacy nie chcą absolwenta "Uczelni" geremka, Polacy nie chcą "tancerza" Samby w brazylijskim kurorcie, gdzie jego 3 minutowe "wystąpienie" - dukanie z kartki - kosztowało Polaków ponad 60 tys. zł! Polacy NIE chcą syna eSBeckiej tw."Justyny" - zydówki zd.Arens, z której mlekiem wypił donosicielstwo na Polskę i Polaków!
Hue2020.07.10 11:44
Szok, pojechal na delegacje zgodnie z prawem. A mogl wydrukowac pakiety wyborcze za 60 mln bez ustawy.
edi2020.07.10 9:58
JESTEM POLAKIEM - UFAM PiS i GŁOSUJĘ NA ANDRZEJA DUDĘ !!!!!!!!!!!! - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Brawo Polska!2020.07.10 9:47
Pijany Polak wjechał do tunelu tramwajowego w czeskiej Pradze. Jego samochód odmówił posłuszeństwa z powodu uszkodzonej miski olejowej. Ruch tramwajowy w miejscu zdarzenia został wstrzymany na kilka godzin.
Ninel2020.07.10 10:37
I to ma być powód, aby wpuścić do polski milion uchodźców z afryki, aby mogli sobie euroweekować z głupiutkimi nastolatkami i wsadzać im paluszki pod bluzeczki?
Matka Polka2020.07.10 10:45
No i ..? Kierowca do izby wytrzeźwień, a fura do mechanika. Że też wszystko trzeba wam palcem pokazać.
12 lipca 2020r2020.07.10 9:43
PO-trzask Trzaska!, a szemrana "elyta" się POchlasta! Po czym wyjadą do Kanady, bo kombinować w "PiSowskiej" Polsce NIE da rady!!!!
AAAtomek2020.07.10 9:41
Dzięki nienawiści Kaczyńskiego, PiS i Kościoła Katolickiego w Polsce mamy już DWIE Polski! 1-Polska PiS, idąca wzorem Rosji, antyzachodnia; 2-Polska reszty, idąca w kierunku Zachodu. Którakolwiek strona wygra, podziały w społeczeństwie są NIE do zasypania.
Dudirobson2020.07.10 10:41
AAA stuknij się w pustą głowę
MK2020.07.10 12:24
PIS wzorem Rosji :))) - ciekawe dlaczego Putin tak nienawidzi Kaczyńskiego a lubił Komorowskiego?
Lucy2020.07.11 11:11
Sa dwie a raczej jedna Polska patriotów i ci głosuja na Andrzeja Dude i reszta nie wiadomo co idioci?zdrajcy?zakompleksieni jak Murzyni ? którzy chca być Poklepywani przez Putina i Merkel
jula2020.07.10 9:35
Z Trzaskowskiego tani handlarz pod hasłem: Będzie Pan zadowolony! Podliże się wszystkim za jeden głos.Służalczy będzie do czasu wybrania, potem zhardzieje, vide Warszawa jak został prezydentem. Prezydentem Polski nie zostanie ale trochę głosów się zmarnuje. Pod rozwagę tym co słuchają : Będzie Pan zadowolony!