Tylko u Nas! Ryszard Czarnecki: Powstaje koncern o znaczeniu kontynentalnym, który wypchnie interesy Rosji z Europy Środkowej - zdjęcie
13.01.22, 16:58fot. yt/telewizja republika/screen

Tylko u Nas! Ryszard Czarnecki: Powstaje koncern o znaczeniu kontynentalnym, który wypchnie interesy Rosji z Europy Środkowej

71

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Jakie jest znaczenie wczoraj ogłoszonej fuzji Orlenu i Lotosu, a jednocześnie pozyskanie jako partnera strategicznego światowego lidera w dziedzinie petrochemii firmy Saudi Armaco?

Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS: Najlepszy komentarz do tego, co w dniu wczorajszym zostało ogłoszone, w mojej opinii, przedstawiła agencja Bloomberg, która przecież nie jest do Polski nastawiono bardzo pozytywnie. W ten sposób powstanie wielki polski koncern o znaczeniu już nie tylko regionalnym, ale także nawet kontynentalnym. I to właśnie potwierdziła bardzo wpływowa wspomniana agencja. Bloomberg uznał, że to połączenie wypycha Rosję z Europy Środkowej, gdzie Rosja bardzo długo dominowała. To pokazuje ogromne znaczenie geopolityczne tej rozgrywki. Świadczy to także o tym, jak bardzo systematyczna praca jednego koncernu i duża konsekwencja prezesa Obajtka może spowodować zmiany na mapie geopolitycznej.

To jest po pierwsze nawiązanie współpracy z podmiotem, który dla nas nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa geopolitycznego czy też stricte politycznego. Po drugie natomiast ważne jest to, z czym taki partner wchodzi. Uważam, że w ten sposób Polska zwiększa swoje bezpieczeństwo nie tylko energetyczne, ale także bezpieczeństwo w ogóle. Przypomnę też, że wymóg odsprzedania części polskiego koncernu nie był pomysłem rodzimym, ale był to wymóg Komisji Europejskiej bardzo twardo postawiony i bez tego połączenie Lotosu z Orlenem byłoby niemożliwe. Należy podkreślić, że w tej trudnej sytuacji Polska poradziła sobie znakomicie i ta ogromna początkowa trudność została zamieniona w sukces.

Chciałbym Pana posła zapytać o sprawę Turowa i dymisji polskiego ambasadora po jego skandalicznych wypowiedziach dla niemieckiej prasy, Sprawa pakietu pakietu Fit for 55 oraz tzw. polityka klimatyczna Unii Europejskiej też budzą sporo emocji. Jak ta sytuacja obecnie wygląda?

Sprawa dymisji byłego już ambasadora Mirosława Jasińskiego jest czysto incydentalna, natomiast znacznie ważniejsze z punktu widzenia polskich interesów są sprawy dotyczące bardzo zideologizowanego pakietu Fit for 55, forsowanego przez Fransa Timmermansa. On de facto uderza w polską energetykę oraz w polskie interesy gospodarcze, stawia Polskę w bardzo trudnej sytuacji i po to jest on właśnie przygotowany. Ten czysto polityczny program faworyzuje państwa starej unii kosztem państw przyjętych w późniejszych okresach. Co ciekawe, część z tych państw, które całkowicie skreślają wykorzystanie w gospodarce węgla w krajach takich jak Polska, same z węgla nie zamierzają rezygnować. Jak na przykład w przypadku Niemiec, gdzie ten surowiec stanowi podstawę źródeł pozyskiwania energii. Czy też odmawianie możliwości budowania elektrowni atomowych w krajach tzw. nowej unii. To w oczywisty sposób można podciągnąć pod hipokryzję.

Czy ta sytuacja nie przypomina jak żywo problemu upadku polskich cukrowni? Najpierw UE narzuciła Polsce kwoty cukrowe, następnie za bezcen zostały kupione zezłomowane polskie zakłady, których resztki kupili Niemcy, a trzy lata temu kwoty cukrowe zniknęły. Podobnie było w przypadku przemysłu cementowego i Francji, czy przemysłu elektronicznego i i muzycznego i Holandii.

W konkurencji gospodarczej sentymentów nie ma. W latach transformacji podobnie było też z Włochami, którzy kupowali jakąś polską fabrykę, która była konkurentem dla tamtejszej, po czym doprowadzali do jej zamknięcia. Polacy powinni to wiedzieć, że walka tu jest twarda i bezkompromisowa. Nie ma tu w żadnym wypadku mowy o unijnej czy europejskiej solidarności.

Co warto szczególnie podkreślić pakiet Fit fot 55 to narzędzie polityczne, które służy bardzo określonym celom.

Chcę też zwrócić uwagę, że bardzo niepokojące, a jednocześnie zastanawiające jest to, co dzieje się wśród części polskich dziennikarzy, którzy opinie, oświadczenia i orzeczenia Komisji Europejskiej czy nawet same wystąpienia tamtejszych polityków traktują jako wyrocznię i tak to przekazują w mediach. Polityka prezentowana w Brukseli leży jednak w przeważającej większości w interesie tych największych krajów, jak Niemcy i Francja, ale też mniejszych, ale bardziej zamożnych jak Holandia.

Można to wyrazić słowami niemieckiego pisarza Thomasa Manna: „Nie ma nie-polityki. Wszystko jest polityką”.

Co doskonale też widać na przykładzie głośnej afery związanej z TSUE ujawnionej przez francuski dziennik „Libération.

Platforma Obywatelska straciła właśnie władzę w Krakowie. W Senacie przegłosowano powołanie komisji ds. podsłuchów. W Lublinie bardzo wątpliwe palenie świec w intencji zmarłych na Covid. Dokąd zmierza partia Donalda Tuska?

To są z całą pewnością trudne dni i godziny dla Platformy Obywatelskiej. Platforma straciła swój bastion, którym od lat był Kraków. Stało się to wskutek nie umiejętności gry politycznej. PiS porozumiał się i z Hołownią i z Nowoczesną, co pokazuje, że posiada on umiejętność wchodzenia w sojusze. PO natomiast jest tak arogancka, że uważa iż nie musi szanować umów koalicyjnych z mniejszymi ugrupowaniami.

Jeśli chodzi o happening Tuska z zapalaniem zniczy, to ta sytuacja pokazuje go jako polityka skrajnie niepoważnego. Co więcej, wygląda na to, że choruje on na amnezję, ponieważ jeszcze w roku 2014 apelował, aby nie grać sprawami chorób, śmierci ludzi – teraz natomiast temu wszystkiemu zaprzecza.

Jeśli chodzi o komisję ws. podsłuchów, to w mojej opinii, powinno się albo sprawdzać wszystko albo nic. Badajmy więc to od początku III RP. Wtedy będzie to uczciwe, a nie wyrywkowe. Tak więc, jeżeli już to może warto byłoby tę sprawę pokazać w szerszym kontekście historycznym, a nie jedynie jakiś jej wycinek, który miałby służyć celom określonej formacji politycznej. To byłoby zwyczajnie nieuczciwe.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze (71):

Anonim2022.01.20 17:12
Richi pomylił chyba z klimatem kontynentalnym. Hahahahaha
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.15 23:29
Skrzyknęła znajomych na protest przeciwko "lex TVN". Ma stanąć przed sądem. Mieszkanka Kożuchowa (woj. lubuskie), która na swoim profilu w mediach społecznościowych zachęcała znajomych do wzięcia udziału w proteście przeciwko "lex TVN", dostała wezwanie na komisariat. Zarzucono jej, że zorganizowała nielegalne zgromadzenie. Sprawa ma znaleźć finał w sądzie.
Anonim2022.01.15 9:32
a oddał kase za dojazdy do bruxelki z wa-wy przez przemysl nasz aferzysta z piss?i jeszcze nie siedzi ?dziwne
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.14 18:43
Afera e-mailowa. "Co mamy na Broniarza? Możliwe kierunki ataku". Pokazanie politycznego zaangażowania szefa ZNP i jego politycznego powiązania z Koalicją Europejską — taki cel wskazał szef biura prasowego PiS Krzysztof Wilamowski, proponując emisję materiału w mediach, który skupiony byłby na Sławomirze Broniarzu. Z kolejnych ujawnionych wiadomościach ze skrzynki e-mailowej Michała Dworczyka dowiadujemy się, że obóz rządzący planował "atak" na szefa ZNP, gdy w 2019 r. w Polsce mieliśmy do czynienia ze strajkiem nauczycieli.
Adios petro dolary!2022.01.14 18:10
Pod koniec tego roku Polska będzie miała swój gaz. Za następnych najdalej 3-4 lat ropa ruska będzie wypchnięta z polskiego rynku. Kompletnie. Polska, oczywiście będzie mogła i pewnie będzie to robiła, tj. kupowała ruski gaz i ropę, ale BEZ kontraktów, za cenę rynkową. Ale cena będzie musiała konkurować z amerykańska czy arabską. Miliardy Kremlowi przez paluszki uciekają.
Krakus2022.01.15 16:54
Napij sie wody. Zimnej.
matis892022.01.14 17:41
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
dominilk2022.01.14 16:59
czy ten gnój zwrócił skreadzionem 100 tys eur? Jakkz t akim palantem Fronda mioże czynic wywiady? wstyd!!!
Adios petro dolary!2022.01.14 15:15
Pod koniec tego roku Polska będzie miała swój gaz. Za następnych najdalej 3-4 lat ropa ruska będzie wypchnięta z polskiego rynku. Kompletnie. Polska, oczywiście będzie mogła i pewnie będzie to robiła, tj. kupowała ruski gaz i ropę, ale BEZ kontraktów, za cenę rynkową. Ale cena będzie musiała konkurować z amerykańska czy arabską. Miliardy Kremlowi przez paluszki uciekają.
Anonim2022.01.14 15:11
https://youtu.be/itc13hUCmWY
robaczek2022.01.14 14:09
coraz blizej ruskich dzieki pisiurkom ........................ a naktrecone dziadki łykaja jak pelikany ';]
Torchwood2022.01.14 12:09
Złodziej Czarnecki nagle stał się ekspertem od międzynarodowych koncernów? Myślałem, że on zna się tylko na wyłudzaniu kilometrówek za fikcyjne przejazdy zezłomowanymi kabrioletami.
Anonim2022.01.14 11:38
kolejny "sukces" "dojnej zmiany", kolejny "sukces" "dojnej zmiany""
POkatoliku2022.01.14 11:37
Rysio właśnie zaprosili ruskich na Polskie stacje benzynowe. A ty jaki masz w tym udział ? Negocjowałeś tan sukces ? Bo u dojnej zmiany sukces = porażka.
robaczek2022.01.14 11:04
swietny autorytet do cytowania .................................. TANI ZLODZIEJASZEK KILOMETROWEK
Anonim2022.01.14 10:41
kolejny "sukces" "dojnej zmiany", kolejny "sukces" "dojnej zmiany""
Anonim2022.01.14 10:05
Teraz już może podjąć kontrolę NIK? To sprawa bezpieczeństwa Państwa? Polacy winni żądać w trybie pilnym raportu NIK w przedmiocie zawartej umowy?
Anonim2022.01.14 9:31
Co będzie, jak Saudi Aramco z jakiś przyczyn będzie blokować dostawę 20 mln ton ropy naftowej rocznie do Orlenu? Czy nowy Orlen może czekać los polskich cukrowni? cementowni? stoczni?
Krakus2022.01.14 8:53
Nie, Frondo, nie zapomnieliśmy, że Czarnecki to oszust i zlodziej. Dla 99 proc ludzi nie jest ŻADNYM autorytetem
goral2022.01.14 8:51
Wchodzę dziś do piekarni, patrzę a tu jakiś chłop coś grzebie przy chlebach z markerem w ręce” – pisze autor. „Podchodzę, pytam: Panie co pan tam grzebiesz”– opisuje anonimowy autor. „On się odwraca, ja patrzę, a to Donald Tusk k***a markerem cenę chleba zmienia na 9zł/szt. Jak mnie zobaczył, to wybiegł ze sklepu, wołając »Fur Deutschland«”
Dam2022.01.14 8:33
"Putinowski miliarder Rahimkulow, b. szef Gazpromu na Węgrzech i znaczący udziałowiec węgierskiej spółki MOL (bezpośrednio i przez bank OTP) stanie się właścicielem majątku Lotosu. Od 2018 r. jego nazwisko jest na amerykańskiej liście sankcyjnej!" Ale PIS będzie twierdził, że to "wypchnięcie interesów Rosji z Europy Środkowej". Tak samo jak twierdzili, że Pegasus to taki latający koń.
Anonim2022.01.14 8:48
Słyszałem zaprzeczenie tej wiadomości, jakoby Orban "wyszarpnął" MOL z rąk Rosjan? Ponoć MOL jest węgierski?
Anonim2022.01.14 8:57
Czy zagrożeniem jest w MOL, czy takie firmy finansjery jak the VanguardGroupe Inc., BlackRock Co.
Anonim2022.01.14 8:17
"... kumulacja majątku pod jedną marką (tam w grę wchodziło PGNiG, Energa, pomniejsze firmy, a w międzyczasie Orlen wszedł w kolejne branże) – będzie skutkowała tym, że potencjalny nabywca składowych lub całości państwa – na przykład: POLIN – zamiast wykupywać jawnie i niejawnie – robić podchody, stawiać słupy, mylić tropy - osobno kolejne firmy, branże, złoża, bogactwa i nieruchomości wraz z tym, co się na nich znajduje (np.: lasy) – przejmie to sobie w postaci takiej jakby totolotkowej – kumulacji – jak się to pozbiera do – za przeproszeniem – kupy, to jedną transakcją, może niejawną, bo o charakterze aportu, dofinansowania, lub zmian własnościowych i/albo personalnych w podmiotach (pozornie) zależnych – ten potencjalny zainteresowany przejmie cały ogromny majątek narodowy tak, że się naród nawet nie zorientuje." Źródło: https://att.neon24.pl/post/166151,grupa-orlen-dominator-victor-czy-pozycja-w-karcie-dan
Anonim2022.01.14 8:33
Kto ma udziały w Saudi Aramco: rząd Saudi Arabia, the VanguardGroupe Inc., BlackRock Co.
Stały czytelnik2022.01.14 8:10
Kolejny ortograficznie niedouczony autor na niby poważnym portalu. Nie wiem, skąd się wzięła maniera pisania słowa "nas" od wielkiej litery. Czy ci ludzie do szkoły nie chodzili?
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.14 7:51
Największa obecnie rządowa inwestycja w Polsce, czyli budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, już na starcie ma opóźnienie. NIK wskazuje, że przy tym tempie prac zakończenie budowy lotniska do końca 2027 r. jest zagrożone. Nadal nie wiadomo, ile dokładnie będzie kosztować CPK, ani skąd będą pochodzić pieniądze na ten projekt.
Polak2022.01.14 8:39
O jakim 2027 mowa, skoro brytyjczycy od maja 2020 biorą sporą kasę za czekanie aż ***owska mafia przekaże im założenia na podstawie których będą mogli zacząć robić projekt?
Hue2022.01.14 7:37
To przy TVN była mowa, aby media były polskie, wolne od chińskich / arabskich / rosyjskich wpływów. A teraz sprzedajemy świetną firmę arabom i prorosyjkim węgrom?
Hue2022.01.14 7:36
Kilka dni temu minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó otrzymał z rąk Siergieja Ławrowa rosyjski Order Przyjaźni. Link z mediów PiS:.......... https://dorzeczy.pl/swiat/246454/szef-wegierskiego-msz-odznaczony-rosyjskim-orderem-przyjazni.html W lutym przyjaciel Kaczyńskiego i największy sojusznik PiS, Wiktor Orban udaje się na kolejnaą roboczą wizytę do Moskwy. To już 5 wizyta u Putina w ostatnich latach przyjaciela Kaczyńskiego.
Polak2022.01.14 6:38
Rysiu, jak właściwie oddawanie rosjanom Lotosu za symbolicznego rubla miałoby wypychać interesy Rosji?
Ela2022.01.14 6:42
Nie spoczną, aż wszystko zniszczą i znowu staniemy się satelitą Kremla...
JJ2022.01.13 23:58
Powstaje koncern, który będzie handlował produktami będącymi na cenzurowanym w Unii Europejskiej i które są stopniowo wypychane z rynku. Machanie szabelką w tej sytuacji to zwykłe pajacowanie.
Tom2022.01.13 22:36
No to wlasnie tracimy resztki suwerennosci, za rok araby odsprzedadza swoje udzialy ruskim.
QWE2022.01.13 22:35
Autorytet złodziei.
Krakus2022.01.13 22:24
Rysiek - kłamca i złodziej unijnych pieniędzy nadal autorytetemFrondy. Gratulacje frondo :)
Newsroom2022.01.13 22:19
Rosja utraciła kontrolę nad Europą Środkową tak energetycznie i politycznie na wieki wieków ! Została wypchnięta z naszego regionu, dzięki fuzji tych trzech podmiotów . Saudi Armaco może podobnie jak za prezydenta Ronalda Reagana; gdyby Rosja znowu zechciała być agresywna,na wschodniej flance, to Saudowie mogą ją ponownie wykończyć cenowo jak za Reagana; wszystko można powtórzyć to jest możliwe !
RICZI JEST CWANY2022.01.13 21:34
Od jutra zamiast zezłomowanym cabrioletem będzie zapyerdalał do Rijadu wielbłądem.
OKOPZN - gonic pejsate szabrownictwo 2.02022.01.13 20:47
... wszystko polskie to ... nazwa .... i 1% udzialu !!!! POPIS knesetu na gnojnej !!! https://www.youtube.com/watch?v=IVc7lhgUBUc&t=651s
Po 11 ... JAN HARTMAN ...Almagus2022.01.13 20:30
A ponieważ boży jest talmud, tam szukaj genów katohejtera __________________________________________________________________________________________________ To rabinów wynalazek, szmatkę na głowę i węża do kieszeni _______________________________________________________________________________________________________ Obowiązkowo każde jesziwy, ruletka synagog same szulery _______________________________________________________________________________________________ Przez żyda człek ukrzyżowany, żyda już nic nie zmieni
Skrzypek na dachu2022.01.13 20:04
Brawo Miedzymorze . Teraz mozna spac spokojnie , bo brudny durny kacap nie skoczy .
Polak2022.01.14 7:17
To raczej Polska Rosji nie podskoczy, skoro ***owska mafia oddala Lotos rosjanom.
katolik2022.01.13 20:00
Ksiądz proboszcz już się zbliża już puka do mych drzwi ja pragnę go przywitać ściągając majtki mu
Po 11 ... HERTRICH-WOLEŃSKI ...Almagus2022.01.13 19:41
A ponieważ boży jest talmud, tam szukaj genów katohejtera __________________________________________________________________________________________________ To rabinów wynalazek, szmatkę na głowę i węża do kieszeni _______________________________________________________________________________________________________ Obowiązkowo każde jesziwy, ruletka synagog same szulery _______________________________________________________________________________________________ Przez żyda człek ukrzyżowany, żyda już nic nie zmieni
JanP2022.01.13 19:27
Ta "patriotyczna" ropa będzie tańsza czy droższa?
Skrzypek na dachu2022.01.13 20:06
PiS tylko potrafi oszukac glupszych od siebie .
gość2022.01.13 19:24
dopuśćcie do władzy Tuska to sprzeda to Niemcom za miliard złotych
Topek2022.01.13 18:59
Dowiedzieliśmy się z TVPis że świat nam zazdrości sylwestra marzeń, widać że już jesteśmy we wszystkim najlepsi, lepsi od Gierka
to fakt2022.01.13 19:58
topek zmień nick na głupek - dobra rada !
Anonim2022.01.13 18:55
Ta koorfa polityczna i ewidentny agent nieudolnie (nawet jak na PiSdzielca) stara się ukryć fakt, że Rosja właśnie zrobiła kolosalny krok do przejęcia Orlenu.😁😁😁
Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁 teraz Anonim🌈🌈🌈2022.01.13 21:18
koorfa
Art2022.01.13 18:39
Rece opadaja. Bzdura goni bzdure w tej jego wypowiedzi. Tu nawet nie ma co prostowac, to jest tak infantylne. No, ale ekspert Czarnecki, ktory spierz.. wszystko co bylo mozna dokonal analizy. Zapytajcie o zdanie jakiegos eksperta chociaz. Niech ten czlowiek zna sie chociaz na rynku paliw i energii. Naprawde nie ma w Polsce ekspertow? Po co pisac takie idiotyzmy?
Anonim2022.01.13 18:55
Rychu zna się na wszystkim, a najlepiej na przewałach.😁😁😁
🛑🛑 𝐔 𝐖 𝐀 𝐆 𝐀 🛑🛑2022.01.13 21:19
Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁 teraz Anonim🌈🌈🌈
Böno2022.01.13 18:29
Znowu sukces jak za czasów PRL-u. Czarnecki skończ waćpan z tymi bzdurami i wciskaniem Polakom kitu. Akurat Czechy, a nawet Węgry, nie mówiąc już o Estonii, Łotwie i Litwie potrzebują nasz Orlen i Lotos? Marzenia. Kopalnie nam chcą Czechy zamknąć, a pan chcesz ruską interesy interesy z Europy środkowej wypchać. Na razie to inni nas ze wszystkiego wypychają, nawet do naszego sądownictwa się mieszają, a wy nic nie potraficie.
Anonim2022.01.13 18:05
Taka w tym prawda jak w jego jeździe samochodem do Brukseli. Jeżeli wypychanie Rosjan polega na sprzedawaniu im Lotosu to gratuluje logiki. Jaki autorytet takie wyborcy.
Anonim2022.01.13 18:01
NS 2 zamknięty , rurociągiem jamalskim idzie gaz z powrotem do Rosji , ropa naftowa do Europy z Arabii Saudyjskiej , widać ,że ruskich poj...ło bo chcą się zagłodzić
gumowa kaczka2022.01.13 17:48
tylko u was- kilometrówka jest autorytetem
Newsroom2022.01.13 17:48
Pełna zgoda, dzięki tej fuzji Orlenu, Saudi Armaco, oraz węgierskiemu Mol; Gazprom i Kreml, z regionu Europy Środkowej, nie powąchają ani dolara za gaz i ropę. Warto było nas terroryzować ? Kij ma zawsze dwa końce; czyżby na Kremlu o tym zapomnieli ?
Polak2022.01.14 7:19
MOL jest zasadniczo w całości rosyjski, Saudi Armaco robi co Kreml każe. Skąd wytrzasnełeś swoje fantazje?
Anonim2022.01.13 17:32
Czarnecki musi zwrócić Parlamentowi Europejskiemu nawet 100 tys. euro: https://oko.press/czarnecki-musi-zwrocic-parlamentowi-europejskiemu-nawet-100-tys-euro/
matis892022.01.13 17:30
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.------------------------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
MASAKRA!! ORKA!!! SZOK!!!2022.01.13 17:30
Riczi opie***dolił PE na 100 tys euro stosując kreatywną księgowość, że niby jeździł do Brukseli autem, które jak się okazało jest dawno zezłomowane. Trwa postępowanie dochodzeniowe
izydor2022.01.13 17:28
Rysiu już ci tłumaczę. Sprzedaliście sieć dystrybucji rosyjskiemu kapitałowi może zadzwoń do gazpromu żeby zrobili promocję na tankowanie zezłomowanym kabrioletem.
Darek2022.01.13 17:26
Jak niby sprzedaż Orlenu i Lotosu Rosjanom i Arabom godzi w rosyjskie interesy? To takie kiepskie firmy po zarządzaniu przez bolszewickich złodziei z PiS, że liczymy że ruscy po zakupie splajtują czy jak?
Beata S.2022.01.13 17:26
już oddał wyłudzone 100 tys. euro czy nie bo mu się te pieniądze należały ?
Anonim2022.01.13 17:53
Eeeeh! Beata, Beata - przeć życie uczy, że tak się kraje, jak się daje. A jakieś zwroty, czy wyrzuty sumienia, to dla naiwnych - takich jak Ty.
Pietrek Anonim, Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁2022.01.13 21:20
Ja tam dziele śledzia na cztery.
Beata S.2022.01.14 9:10
czyli potwierdzasz, że to pisowski ZŁODZIEJ, jeden z wieli w tej partyjce
Anonim2022.01.13 17:23
Z Europy docieraja doniesienia ze bardzo duzo pacjentow omikrona to chorzy niecovidowi ktorym zrobiona testa. W Londynie od miesiaca jest takze niedostrzegalny udzial kolejnych respiratorow. PISdzielcom pewnie braknie respiratorow. To bedzie takie tsunami ze braknie nawet pawulonu
Samo gęste2022.01.13 17:09
Pomyśleć ile teraz Fiatów Punto cabrio będzie można zatankować za darmo.