TYLKO U NAS! Ryszard Czarnecki: Polacy mogą być dumni. To już nie jest państwo z tektury jak za czasów PO! - zdjęcie
04.04.20, 10:10Screenshot Youtube - Polskie Radio

TYLKO U NAS! Ryszard Czarnecki: Polacy mogą być dumni. To już nie jest państwo z tektury jak za czasów PO!

64

Eryk Łażewski, Fronda.pl: Jesteśmy teraz w sytuacji stanu epidemii. Jednak wybory prezydenckie nie zostały odwołane, jak chce tego opozycja. Co Pan sądzi o jej nawoływaniach do przesunięcia, odwołania wyborów?

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS: Ci, którzy tak często skandowali „Kon – sty – tu – cja” i chodzili w koszulkach z napisem „Konstytucja”, powinni wreszcie Ustawę Zasadniczą przeczytać. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej bardzo jasno precyzuje, kiedy wybory mogą być przełożone. Teraz nie ma żadnych podstaw formalno - prawnych, aby wybory prezydenckie przełożyć.

Uwaga: póki co, nie ma też podstaw merytorycznych ku temu. Ponieważ w Polsce, liczba zachorować na koronawirusa jest relatywnie jedna z najmniejszych w Europie, a z dużych krajów członkowskich Unii Europejskiej najmniejsza (w sensie procentowym). Szereg krajów mniejszych, czy znacznie mniejszych od nas, ma większą liczbę i zgonów i zachorowań, niż Rzeczypospolita. Natomiast, należy podkreślić swoistą hipokryzję opozycji: ich przedstawiciele pytani ostatnio, czy ze względu na koronawirusa są gotowi poprzeć zamknięcie galerii handlowych w maju, odpowiadają, że za wcześnie o tym mówić. Skoro za wcześnie jest mówić o zamykaniu galerii handlowych w maju, to dlaczego jednocześnie już w tej chwili chcą przekładać wybory prezydenckie, które też odbywają się w maju, w drugą niedzielę maja? Widać wyraźnie upartyjnienie tego tematu przez opozycję. Czekamy na rozwój wypadków. Na razie – jeszcze raz podkreślam – ani w wymiarze merytorycznym, ani w wymiarze formalno – prawnym, żadnych podstaw do odłożenia wyborów prezydenckich, nie ma.

Ale gdyby doszło do zmowy kandydatów opozycyjnych i wszyscy się wycofali, wtedy udałoby się im doprowadzić do przesunięcia wyborów.

Mówiąc słowami poety, bajkopisarza, a jednocześnie biskupa Ignacego Krasickiego: „wszystko to być może, ja to jednak między bajki włożę”. Myślę, że na pewno nie byłoby takiej solidarności między nimi. Zresztą ostatnie dni pokazują, że jest już wręcz otwarta wojna między kandydatami partii kiedyś koalicyjnych, czyli między kandydatem Platformy – byłą rzeczniczką rządu Donalda Tuska Kidawą-Błońską, a byłym ministrem w tym samym rządzie, panem Kosiniakiem-Kamyszem. Więc to pokazuje, że opozycyjni kandydaci raczej starają się sobie nawzajem podkraść wyborców, a nie się jednoczyć.

A czy obecna sytuacja epidemii naprawdę sprzyja prezydentowi Dudzie, jak twierdzą kandydaci opozycji, a im nie?

Hola, hola panowie, to nie w tych kategoriach! Przecież walka z tą „dżumą XXI wieku”, chyba z największą pandemią w Polsce od przeszło stu lat, od grypy hiszpanki, to jest sprawa nie tyle polityczno - partyjna, co państwowa. I trudno, żeby prezydent - głowa państwa - w tej sprawie nie był czynny. Gdyby nie był czynny, to byśmy uznali, że robi bardzo źle, bo powinien Państwo Polskie reprezentować, pokazywać służbom medycznym, służbom granicznym, wszelkim tym, którzy są zaangażowani w walkę z Covid 19, że Państwo Polskie jest, czuwa, że jego władze „trzymają rękę na pulsie”. Ma pokazywać, że – cytując – „leci z nami pilot”. I gdyby to samo robił na jego miejscu ktoś inny, z innego obozu politycznego, na przykład Bronisław Komorowski, to naprawdę trudno byłoby PiS-owi zanegować państwotwórczą rolę prezydenta – nawet z innej opcji, ale takiego, który jest na „pierwszej linii frontu” walki z koronawirusem. Myślę, że Pan Prezydent nie będzie się przejmować. Powinien robić swoje. To, że w tej chwili wyraźnie wzrosło poparcie dla niego, pokazuje, że robi dobrze!

Nasza opozycja totalna zawsze odwoływała się do władz Unii Europejskiej. W obecnej sytuacji, wydaje się jednak, że to chyba nie będzie już skuteczne. Bo przy okazji współczesnego nam kryzysu, Unia pokazał swoją słabość. W związku z tym nasuwa się pytanie: czy w tej chwili nasza opozycja będzie znajdowała tak silne oparcie w Unii Europejskiej, jak wcześniej: przed epidemią?

Poruszył Pan bardzo ważny temat! Jakie to charakterystyczne, że ta sama opozycja, która namawiała Unię Europejską do interweniowania w sprawach, które nie są w kompetencjach UE (na przykład, gdy chodzi o wymiar sprawiedliwości, kwestię praworządności); ta sama opozycja, która namawiała Unię do działań poza traktatowych, żeby nie powiedzieć| „uderzających w Traktat”, w kompetencje państw członkowskich, dzisiaj oburza się i mówi: „jak można atakować Unię Europejską!” Dzieje się tak wtedy, kiedy nawet całe rządy (jak włoski), a także liberalno - lewicowe media z Europy Południowej, grzmią na Unię, że się nie sprawdziła, nie pomogła na przykład Italii, czy Hiszpanii. W Polsce te opinie są oczywiście powtarzane: „Unia zawiodła, zadziałała zbyt wolno”, „schowała na początku głowę w piasek, niczym struś”, nie była w stanie przekonać największych państw członkowskich Unii, jak Niemcy i Francja, żeby nie blokowały pomocy medycznej dla Włoch. A przecież z taką blokadą, zakazem eksportu medykamentów, w tym maseczek, mieliśmy do czynienia.

Dodam tu, że sprawy służby zdrowia, ochrony zdrowia nie są częścią kompetencji instytucji europejskich, czyli UE. Czyli: jak coś nie jest w kompetencjach UE, a dotyczy praworządności, to jest w porządku, i Unia powinna to robić, ale jak coś nie jest w kompetencjach, a dotyczy potwornej pandemii i dramatu setek tysięcy ludzi w Europie, to Unia Europejska może – według opozycji – umyć ręce jak Poncjusz Piłat. To są podwójne standardy, przykład hipokryzji, po raz kolejny to mówię, który pokazuje, że punkt widzenia opozycji w Polsce wobec Unii Europejskiej zależy od punktu siedzenia.

A czy to odwoływanie się do Unii Europejskiej, będzie nadal tak skuteczne wobec wyborców opozycji totalnej, czy już nie? Czy oni też zobaczą, że Unia Europejska jest słaba i nie pomaga Polsce?

Moja teza jest taka, że wielu dzisiejszych eurorealistów po pandemii i po – tak naprawdę – bierności, w dużej mierze bezczynności Unii, stanie się eurosceptykami. A wielu euroentuzjastów przejdzie na pozycje eurorealistów.

Uważam, że dotychczasowa, niezachwiana wiara w Unię Europejską, właśnie na naszych oczach się zachwieje. Zachwieje się w tych ludziach, którzy do tej pory za Unią Europejską byli gotowi iść „jak za Panią Matką”; którzy patrzyli w nią, jak w święty obrazek. Myślę, że ta ich wiara właśnie zaczyna się kruszyć. Fakty są bowiem jednoznaczne.

Politycznie rzecz ujmując, rozumiem zatem, że skorzystają na tej sytuacji partie eurorealistyczne i eurosceptyczne?

Ja nie chcę, żeby politycy korzystali na pandemii. Chciałbym, żeby politycy potrafili wykorzystać instrumenty, które mają w ręku, do ochrony ludzi. I cieszę się, że władze mojego kraju to czynią. Cieszę się, że moja Ojczyzna jest jedną z nielicznych w Unii Europejskiej, która daje przykład. Jest takim trendsetterem, wzorem do naśladowania wyznaczającym recepty, gdy chodzi o nawet bardzo restrykcyjne normy, które jednak skutecznie chronią zdrowie i życie obywateli naszego Państwa. Bo szacując statystyki, w Polsce jest relatywnie niewielka – w porównaniu z krajami Europy Południowej, czy w ogóle szerzej Europy Zachodniej – liczba zachorowań. I co też niemniej ważne: liczba zgonów. Natomiast, kto będzie w sensie politycznym, partyjnym beneficjentem tej sytuacji, nie chcę się w to zagłębiać, nie chcę dywagować na ten temat. Prawdę mówiąc, myślę, że na dzisiaj polityka w rozumieniu gry politycznej, powinna zejść na dalszy plan. Zajmijmy się walką z pandemią. Zresztą myślę, że dlatego rząd, także minister Zdrowia Łukasz Szumowski, generalnie formacja rządząca Polską, zyskuje, bo my się zajmujemy konkretami, konkretną robotą, konkretną walką, żeby ocalić zdrowie i życie Polaków. A opozycja zajmuje się nami. I może dlatego jest tak karana (tu zwłaszcza mówię o PO) przez społeczeństwo w sondażach. Bo wyraźnie obserwujemy spadek poparcia i dla PO, i dla ich kandydatki dla prezydenta – byłej rzeczniczki rządu Donalda Tuska (wspominam o tym, bo ona o tym nie wspomina).

Sprecyzuję poprzednie pytanie: nie chodziło mi o korzystanie z pandemii, ale o konsekwencje tych zmian w mentalności, o których Pan wspomniał.

Myślę, że Polacy na pewno mogą być dumni z własnego Państwa, które okazało się, że nie jest z tektury (jak za czasów koalicji PO - PSL). Nie jest – jak to mówił minister spraw wewnętrznych w rządzie Tuska – „ch…, d… i kamieni kupa”, nie jest w stanie zamrożenia. Państwo Polskie pokazało swój „power”, pokazało swoją siłę. Pokazało, że jest wspólnotą wszystkich ludzi. I tutaj widzę możliwości wzrostu dumy narodowej. A to się zwykle przekłada na lepsze wyniki wyborcze partii, które odwołują się do wartości patriotycznych.

A więc nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach, można spodziewać się wzrostu poparcia dla partii patriotycznych? Dam przykład Włoch i tamtejszej Ligi.

Zostawmy to Włochom. Natomiast myślę, że wielu mieszkańców Italii bardzo krytycznie ocenia to, co robił rząd oraz władze lokalne: tam, gdzie samorządy są opanowane przez formację rządzącą. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach pandemii. To oczywiście może powodować, że politycznym beneficjentem tej sytuacji będzie były wicepremier Matteo Salvini i jego dawna Lega Nord, obecnie Lega, czyli Liga.

Komentarze (64):

anonim2020.04.5 14:58
państwo polskie jest silne bo som tekie głowacze jak Czarnecki
Art2020.04.4 20:16
Czy ten czlowiek jest normalny?
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.4 20:10
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Po prawej Ty po lewej ja2020.04.4 15:46
Czy ja dobrze widzę? Czy ten pan właśnie porównał organizację korespondencyjnych wyborów prezydenckich do otwarcia galerii handlowej? Czy ktoś uważa tego człowieka za kompetentnego z takimi metaforami?! O_O
PiSocjalizmProwadziPolskęDoUpadkuWŚmieszności2020.04.4 15:22
Dwa MILIARDY złotych dla państwowej Kurwizji na szerzenie partyjno-rządowej propagandy i dezinformacji. Rocznie. Dla personelu państwowych szpitali dostawy po 100 maseczek i po 10 kombinezonów ochronnych w czas epidemii. Tygodniowo.
NIELEGALNE!!!! 2020.04.4 15:07
NIE BĄDŹ FRAJEREM!!! Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ALE IM CHODZI O WASZE KARTY KREDYTOWE! O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Ogladaj hity online2020.04.4 14:36
Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie!
papa21372020.04.4 14:30
towarzysz ryszard znowu kłamie
Weichsel2020.04.4 13:10
Czernecki, przestań bredzić.
NIE BĄDŹ FRAJEREM !!! 2020.04.4 12:56
Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE. OSKUBIĄ CI KONTA BANKOWE - ZNISZCZĄ KOMPUTER!
Janek Kowalski padł2020.04.4 13:11
JESTEŚ ŻYDOWSKIM FRAJEREM CWELEM CZY COŚ CI ODBIŁO ???
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.4 13:32
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze.
Moly2020.04.4 12:50
To sie w glowie nie miejsci. Nie ma podstaw bo w Polsce jest najmniejsza liczba zachowrowac? I stale rosnie.I ludzie umieraja. "Bo jasiu dostal dwoje a ja dwoje z plusem" rozumowanie.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.4 12:46
Hejka :) Szukasz pracy albo chcesz zarabiać zdalnie z domu? Ja osobiście od ponad roku inwestuje już tylko i wyłącznie na platformie https://inwestcrypto.com.pl . Na start nie wymagało to ode mnie żadnej wiedzy, wszystkiego się nauczyłam tam od specjalisty który doradzał mi co i jak robić. Aktualnie zarabiam około 1,5tyś euro tygodniowo przy inwestycji tylko 300euro. Wszystkie informacje i pomoc ekspertów znajdziesz na https://inwestcrypto.com.pl
Felek2020.04.4 12:28
To ze PiS to komuna-bis utwierdzilo mnie po przeczytaniu o Agencji Rezerw Materialowych. Wazna instutucja o ktorej wiekszosc Polakow nawet nie miala pojecia do czasow obecnej sytuacji. Agencja miala ta gromadzic ekwipunek medyczny, miedzy innymi maski, kombinezony itp wlasnie na potrzeby takiego kryzusu jaki mamy teraz. A co robil PiS za jej posrednictwe? Ano odkupywal wegiel od naszych kopaln ktory zalegal na chaldach (za pienidze podatnkow oczywscie). Poprostu zagotowalem sie jak to przeczytalem, a normalnie nie wzruszaja mnie juz zadne aburdy polskiego rzadu. To zamiast inwestowac w materialy medyczne na pomoc ludziom czy chociazby inwestowac w alternatywne (i zdrowsze) zrodla energii to oni sztucznie utrzymuja gornikow. To jak inne grupy spoleczne jak lekarze, pielegniarki czy chocby nauczyciele dopominaja sie o choc troche lepsze wrunki to nazywa sie ich "anty-polskimi" i gnoi z blotem. Ale jak gornicy chocby pisna o protescie to sie ich obsypuje zlotem i dodatkowymi wyplatami. To jest skandal i ktos musi za to odpowiedziec predzej czy pozniej. A wy mi tu k...a jeszce o wyborach ,mowicie?
Tom2020.04.4 13:22
Agencja Rezerw Materiałowych radziła sobie z tym węglem całkiem dobrze, do pewnego czasu - ratowali górników kiedy były doły i węgiel stał marnie, ale też potrafili ten węgiel odsprzedać ze sporym zyskiem, kiedy cena za tonę szybowała. Co ciekawe, Agencja Rezerw Materiałowych nie miała szans być przygotowana na taki kryzys, jak obecny. I to nie z winy kolejnych jej prezesów czy pracowników. Ich pracę inspektorzy NIK oceniali pozytywnie. Przez te lata nie wykryli nawet jednej defraudacji. Za to NIK-owcy od 2011 roku konsekwentnie wskazywali na niedofinansowanie ARM. Wyobraźcie sobie że Agencja nie dostawała nawet wystarczających pieniędzy na pokrycie kosztów funkcjonowania, utrzymywała się między innymi ze sprzedaży części rezerw. Burdel w tej Agencji zaczął się za czasów PO/PSL i trwa do dzisiaj. "Ktoś musi za to odpowiedzieć prędzej czy później" Hahahaha, wyborny żart milordzie ;)
Tiiia2020.04.5 7:40
sWIETNA AGENCJA, POD ZARZĄDEM PIS , który kupił tylko od ruskich 36 miliardów ton węgla, topiąc w tym miliardy naszych pieniędzy i olewajac kontrakty z polskimi kopalniami, pis płacił za przerzucanie węgla polskiego z hałdy na hałdę, to geniusz kaczyńskiego, ostatnio zdecydował że będą górnikom płacic za zakopywanie węgla z powrotem, genialny kaczyński, jak i jego urzedasy... tak zakopał też polską gospodarkę i rozwalił finanse państwa, geniusz PINIĘDZÓW NI MA I NI BĘDZIE, pisie wszystko rozkradli i zniszczyli, ale zrobili 200 mld długu, na kiełbachę poszło 100, drugie 100 mld znikło
Wyborca PiS 2020.04.4 12:06
Jestem wyborcą PiS, oddam życie za Partię, moim Bogiem Wódz, Biblią statut Partii , mogą nawet sfałszować wybory, byle by nasz Przywódca zachował władzę. Zdradzieckie mordy niech siedzą cicho Polska jest tylko dla nas, lepszego sortu, który Prezes sobie wybrał, abyśmy mu służyli. Pozostali nie zasługują na życie w Raju, jakim jest Polska, mogą tylko prosić naszego przywódcę o przebaczenie i nawrócić się. Kiedy Syn naszego Wodza, Andrzej Duda objawi się ponownie, będzie już za późno, wtedy on obleczony w biały papier wyborczej chwały przyjdzie sądzić suwerenów i zdradzieckie mordy. Jednych postawi po prawej, drugich po lewej swojej stronie. Wybranym powie byliście głodni, a daliście mi jeść, byliście nadzy, a przyodzialiście mnie, byliście chorzy, a zagłosowaliście na mnie, pozostałym powie idźcie precz ode mnie, do Niemiec, do kanclerz, której całe życie służyliście
Friends Usa2020.04.4 12:31
twoim żydounia jewrounia WYZYSK KOŁCHOZ I CZERWONA FLAGA ZMIENIONA NA NIEBIESKĄ TWÓJ IZRAEL ZDYCH I ZDECHNIE JAK TWA JEWROUNIA
anonim2020.04.4 16:03
najpierw naucz się pisać, resztę zostaw mądrzejszym od ciebie
Klapaucjusz2020.04.4 11:35
10 Maja wybieramy: albo Pan-Demia albo Pan-Duda z Panem-Prezesem.
ieti2020.04.4 11:30
Zobaczymy jak poradzicie se z episkopatem i jego roszczeniami po kwarantannie. Dość, że zostawili wiernych to jeszcze wprowadzą przymusową dziesięcinę. Jako podatek i US będzie to ściągał.
gumowa kaczka2020.04.4 11:12
tak np.LOT DO DOMU -jest moc ,tyle że zarażeń
matis892020.04.4 11:12
PIS razem z PO, Wiosną, SLD popiera masoński projekt państwa bezgotówkowego. PISowski minister finansów powiedział że to wspiera. Kto chce być zachipowany i przyjąć znamię bestii niech na nich głosuje bo to partia pro masońska dokładnie tak samo jak PO, Wiosna i SLD. LZBPGKN ma się za nich lepiej niż za PO, a invitro i aborcję wspierają tak samo.
Asia2020.04.4 11:10
Lasy państwowe wprowadzają bezsensowny zakaz wstępu do lasu i żeby zrobić ten zakaz jeszcze bardziej bezsensownym zwalniają z niego myśliwych. Gdzie jest Państwo Polskie ? Amen.
matis892020.04.4 11:14
To przykład że PISowi zależy tylko na zniewoleniu tym przepisem tak jak PO, Wiośnie i SLD, bo nie ma to nic wspólnego z wirusem, zakaz wchodzenia do lasu.
lilu2020.04.4 11:37
Mysliwy to gospodarz w lesie dlatego ten przepis jest mądry i przemyslany. Żaden ekolewak nie odstrzeli chorego dzika albo byka przeznaczonego do selekcji, nie zlikwiduje sideł ani nie zredukuje pogłowia lisa, który nienaturalnie rozrasta się dzieki rozrzucaniu szczepionek przeciw wściekliżnie..
Asia2020.04.4 11:56
Gospodarzem w lesie jest leśnik a nie myśliwy. I bardzo dobrze, że nikt nie odstrzeli jelenia, dzika, lisa. Natura przez miliony lat radziła sobie bez myśliwych. Amen.
Niejestemrobotem2020.04.4 15:08
Dokładnie. Jeśli dojdzie do sytuacji, że faktycznie zaszła by konieczność odstrzału, to od tego mamy leśników. Nie myśliwych, którzy polują dla przyjemności.
Michał Jan2020.04.4 16:05
Nie "dokładnie". Kiedyś w lasach grasowały drapieżniki.
Asia2020.04.4 16:33
A teraz ich nie ma bo myśliwi je wytępili. Takie mają hobby. Amen.
Codziennie2020.04.4 10:58
Nocami wojskowe cieżarówki zwożą trupy o lasu i tam je grzebią w dołach wysypanych wapnem. Każdej nocy przejeżdzają koło mojego domu powoli z wygaszonymi światłami.
ak2020.04.4 10:45
Idiota. Pokazało siłę ! A płynu odkażającego w Orlenie nie ma nadal. A przecież Endriu otwierał linię produkcyjną....
Polexit2020.04.4 10:42
Kto głosuje na tego byłego członka samoobrony i zięcia członka WRON z 1981 roku? Czy synek już jest oczyszczony ze swych ... (nie wiem, jak to nazwać trafnie, by nie zmniejszyć jego przewinień).
Tom2020.04.4 10:40
Ryszard Czarnecki, na niego każda władza może liczyć! Najpierw Unia Polityki Realnej, potem ZCHN, następnie zawędrował do Wyborczej Akcji Katolickiej, odnalazł się też jako wiceminister w rządzie Hanny Suchockiej. Pytacie o Akcje Wyborczą Solidarność? Tak, był i tam, podobnie jak pełnił urząd ministra-członka Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka (tak, "tego" Buzka). Jak ktoś jest jeszcze głodny wrażeń, to zabawił też w Samoobronie, aby finiszować w pięknym stylu w Prawie i Sprawiedliwości. Ciekawe jak zawodowy politykier Rysiu Czarnecki poradziłby sobie na "normalnym" rynku pracy... i to jeszcze teraz...
...2020.04.4 11:09
Riczi jest zawsze tam gdzie płacą, nieważne kto, ważne,że ten ktoś jest przy korycie i jest w stanie mu zapewnić całkiem niezłe dochody. Niech każdy obiektywnie przesłucha jego wypowiedzi. Tak niejasnych, całkowicie ogólnych i pozbawionych jakiejkolwiek merytoryczności wypowiedzi chyba nie ma żaden polityk.
Izydor2020.04.4 12:28
Poseł Suski byłby dla Rysia godnym przeciwnikiem. Wyobraź sobie spotkanie tych dwóch tytanów intelektu.
Tom2020.04.4 13:11
Lepiej! Wyobraź sobie tych, którzy na nich głosują.
ladychapel2020.04.4 10:31
Dlaczego radiowóz nadal stoi przed domem Kaczyńskiego? Policja: To działania w związku z koronawirusem
Stały czytelnik2020.04.4 18:27
Ale sama zadałaś takie pytanie, czy opowiedziała ci to jakaś pani na targu?
jozef2020.04.4 10:25
Państwo pokazało swoją siłę w szpitalach, gdzie nie ma środków ochronnych dla lekarzy, a będzie kasa dla listonoszy za przeprowadzenie wyborów. Ja nie wiem co jeszcze się musi stać, aby ludzie to zrozumieli. Czy siła państwa jest to że nie możesz z żoną spacerować po chodniku, a w Wielkanoc 50 osób będzie mogło spotkać się w kościele. Czy siła państwa jest to że zamknęli całe społeczeństwo w domach, a sami zamiast myśleć jak nam pomóc to kombinują jak przedłużyć kadencję Dudzie. Opamiętajcie się, bo niedługo i te wsze trolle się zorientują, że trzeba być przyzwoitym.
and2020.04.4 10:54
Gdyby opozycja była przyzwoita to i może można byłoby się z nią dogadać. Niestety opozycja jest totalna, wszystko na nie więc trzeba robić tak jak konstytucja karze. Jacy kandydaci taka opozycja. Wybrali spośród siebie ponoć najlepszych kandydatów, a teraz chcą co niektórych podmienić dlatego i tylko dlatego chcą przeniesienia wyborów.
jozef2020.04.4 11:12
Gdyby Kaczyński byłby uczciwy, to kazał by się wszystkim zająć epidemią i gospodarką, a nie wyborami. Opozycja nie może nic zrobić bo w kraju rządzi mały złośliwy człowiek który z nikim nie rozmawia, tylko każdy ma go słuchać.
Friends Usa2020.04.4 12:33
polska niech zwróci wpierw odszkodowania żydowskie !!!! a nie uchyla się od wypłat tego koniec cwaniaczki skończył się ruski parasol ochronny oddacie albo padniecie zdechniecie
jak to?2020.04.5 7:48
przecież pis oddał już, wyrżnęli tysiące hektarów lasu, miliardy znikły, zapożyczyli Polskę na 200 mld, a tylko 100 dotychczas poszło na socjal kiełbachę, 100 mld znikło, gdzie te słynne miliardy z VAT? przecież nie na dzieci poszły bo to z chwilówek, gdzie olbrzymie wpływy do budżeta ze rznięcia Polaków VAT w każdej cenie towaru i usługi?
Moly2020.04.4 12:54
Obawiam sie ze sie nie zorientuje. Obawiam sie ze wkrotce beda lapanki na tych ktorzy "zatruwaja studnie".
MaxFiend2020.04.4 10:25
To niestety jest państwo z tektury, w dodatku mocno przemoczonej. Widać z daleka niesamowitą nieporadność zarządu, bezwład decyzyjny i wszechobecne szkodliwe dla obywateli politykierstwo. Propagandowy bełkot europosłów PiS tego nie zakryje.
Michał Jan2020.04.4 10:31
Jedyne, co to państwo potrafi zrobić, to zamykać i straszyć mandatami. Parę osób widziano w lesie - Lasy Państwowe zamykają lasy.
Elektor2020.04.4 10:23
Oj pokazało swoją siłę! Dziesiątyki tysięcy drobnych biznesów się już pozamykało, a reszta ledwo zipie i dalej ma płacić ZUS i podatki. Czarnecki ty miłośniku banderowców! Tfu!
Halo trollu, tu ziemia!2020.04.4 10:22
OOOO, znów troll Dumny Cwel wraca do nicku PO 11 JESTEM NAWALONY. Halo , jest po 12, teraz masz występować jako Stachu.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.4 12:49
Nie, nie, nie podział jest inny. Nie godzinowy. Dzielimy się pracą inaczej. Po prostu: Stachu odpisuje idiotom. A ja odpowiadam debilom. Czasem kłócimy się kretynów i musimy rzucać monetą.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.4 10:14
Jest dokładnie odwrotnie w Konstytucji są stany nadzwyczajne, które się wprowadza w sytuacji takiej jak obecnie. Wtedy wybory przesuwają się z automatu. Zatem domaganie się wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest nawoływaniem do stosowania Konstytucji, a NIE łamania. Co ten baran opowiada ?
Izydor2020.04.4 10:24
Przekaz dnia z Nowogrodzkiej. Suweren jest niestety zbyt tępy żeby taki rzeczy ogarnąć na własną rękę I wierzy w słodkie kłamstwa Rysia.
Styki2020.04.4 10:33
Oj absmak, jestes juz nudny. Opowiedz lepiej co tam w Wlodawie.?
Styki2020.04.4 11:10
stany nadzwyczajne zgodnie z konstytucją można wprowadzać wówczas, gdy nie ma możliwości działania rządu
Niejestemrobotem2020.04.4 11:36
To chyba u Was w Rosji czy innym Watykanie jest taka konstytucja, bo w Polskiej nic takiego nie ma.
Moly2020.04.4 12:51
Mowi po baranieniu
Jola2020.04.4 16:36
No chodź już kochanie chodź. Wyssam co masz na żółci z połknięciem. dla debili z PO za darmo pierwszy raz.
Oloo2020.04.4 10:12
Nie lękaj się koronawirusa. Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory. Liczymy na Ciebie i Twoją rodzinę. Nasz prezydent Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #DUDA2020
nnn2020.04.4 11:27
PiS boi się że im elektorat wymrze, jak przesuną termin wyborów
Dam2020.04.4 13:46
A jak nie przesuną to wymrze po wyborach i będą i wybory wgrane i ZUS odetchnie. Znalazł jeden sposób na uratowanie ZUSu - zobacz jaki.
Thor2020.04.4 12:25
co pokazalo ze co jak Bundeswehra wjedzie jak w masło w wojsko polskie by odebrać ziemie oderwane od macierzy śląsk pomorze wielkopolskie mazury to zobaczymy gdzie bedzie pis psl i sld
Moly2020.04.4 12:51
Nieznajowmych
Otto2020.04.4 18:12
Mam jeszcze wiarę, odmieni się los Znów kwiatek do lufy wetknie im ktoś