TYLKO U NAS! Prof. Andrzej Nowak: Wyborcy Bosaka nie zagłosują na Trzaskowskiego - zdjęcie
09.07.20, 15:31Screenshot Youtube

TYLKO U NAS! Prof. Andrzej Nowak: Wyborcy Bosaka nie zagłosują na Trzaskowskiego

56

 

Nawet jeżeli część z nich, jak najbardziej identyfikuje się z katolicyzmem, to identyfikuje się z takim katolicyzmem, którzy odrzuca hierarchię katolicką i dużą część dogmatów Kościoła katolickiego. No i reprezentuje to, co przyjęło się nazywać „katolicyzmem otwartym”, albo nawet „katolicyzmem bezobjawowym”. A tego rodzaju wizja na pewno nie jest sprzeczna z tym, co symbolizuje sobą pan Rafał Trzaskowski” – mówi o elektoracie Szymona Hołowni prof. Andrzej Nowak w drugiej części rozmowy z portalem Fronda.pl

 

Eryk Łażewski, Fronda.pl: Mówił Pan o dbaniu o interesy konsumentów. W jednym z zimowych numerów tygodnika „Polityka” czytałem wywiad z pewnym polskim naukowcem, który twierdził, że obecna polska władza to swoista „dyktatura wyborcza”. Porównywał przy tym obecne rządy do dawnych lewicowych władz Meksyku. Wspomniana dyktatura zasadniczo polega zaś na tym, że władza dba o potrzeby jednostki, dzięki czemu może robić co chce. No i obecne wybory, mają toczyć się – według tego naukowca – właśnie o umocnienie polskiej „dyktatury wyborczej”, o jej swoiste „domknięcie” - przynajmniej na parę lat. Co Pan sądzi o tym poglądzie, o owej rzekomej „dyktaturze”?

Prof. Andrzej Nowak: Myślę, że pogląd w ten sposób sformułowany ujawnia niezwykle oryginalne spojrzenie na demokrację. A mianowicie takie spojrzenie, w którym w demokracji nie chodzi o to, żeby zaspokajać potrzeby wyborców i dotrzymywać umów, które zawiera się z wyborcami w momencie kampanii wyborczej, ponieważ jest to traktowane jako swego rodzaju „dyktatura”, albo też jako „populizm”. Jest to słowo, którego pan nie użył w opisie prezentowanej postawy, ale bardzo często ono właśnie w takich diagnozach wraca.

A więc, jeżeli władza próbuje realizować program, który sprzyja temu, czego chcą ludzie jako konsumenci i jako obywatele, to wtedy ta władza jest oskarżana o populizm. Pozostaje pytanie: to co ma robić władza? Czy ma postępować wbrew ludziom? Czy ma bronić wyłącznie praw mniejszości, a przede wszystkim własnej perspektywy na świat, która będzie całkowicie niezależna od tego, co myśli większość obywateli i czego chce większość z nich? To pytanie trzeba sobie postawić. Czy demokracja ma być rządami wbrew większości? Albo powiedzmy inaczej: czy demokracja ma być rządami wbrew obywatelom?

Wygląda na to, że tu demokracja jest swoiście rozumiana: jako wprowadzenie pewnych norm, które określają intelektualiści i politycy.

Przede wszystkim: niektórzy intelektualiści i niektórzy politycy. Bo chodzi o pewną grupę, która rzeczywiście znajduje obecnie przewagę w świecie medialnym i w świecie akademickim. Choć nie bezwyjątkową: jest mniejszość, która się tej perspektywie przeciwstawia. Ale jest eliminowana. Przykładem – powiedziałbym – najbardziej brutalnej „dintojry” (to słowo właśnie jest jedynym właściwym) jest to, co spotkało profesora Zybertowicza: brutalna, najniższymi instynktami powodowana zemsta i próba zniszczenia jakiegokolwiek głosu mniejszościowego w gronie elit akademickich. Mamy tu bardzo ważny przykład tego, jak środowisko, które chce rządzić niezależnie od obywateli, niezależnie od konsumentów, w imię wyłącznego przekonania o swojej absolutnej racji, postępuje z tymi, którzy myślą inaczej. Myślą w sposób, który trudno zakwestionować: intelektualnie dojrzały i uargumentowany racjonalnie. Ale po prostu: te argumenty racjonalne, to myślenie nie pasuje do wzorca politycznej poprawności. W istocie skrajnie stadnego, skrajnie zaprzeczającego ideałowi swobodnej wymiany argumentów. Będącego po prostu pseudointelektualnym, rzeczywistym totalitaryzmem. To znaczy takim systemem, w którym zaprzecza się jakiejkolwiek formie wolności myśli i niezależności opinii. Dyktuje się za to przekonania mniejszości, która uznaje siebie za jedynie zdolną do rozpoznania rzeczywistości. Tu jesteśmy blisko już pojęcia „gnozy politycznej” i swoistej postawy sekty gnostyckiej, która po prostu wie lepiej, jak rzeczywistość powinna wyglądać. I w imię swego własnego przekonania, chce zarządzać wielomiliardowym motłochem ludzkim, który zamieszkuje kulę ziemską.

Wróćmy teraz do naszych spraw: ostatnie wybory pokazały, że jednak cały czas mniejszość wyborców życzy sobie rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzeja Dudy. I jak Pan sądzi: czy wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni – podobno konserwatywni i katoliccy – będą chętniej popierać Andrzeja Dudę, czy jednak Rafała Trzaskowskiego?

Opublikowano niedawno badania opinii wyborców, którzy głosowali w pierwszej turze na kandydatów innych, niż Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Z badań tych wynika (myślę, że w sposób wiarygodny), że wyraźna większość wyborców pana Bosaka jednak nie będzie głosowała na Rafała Trzaskowskiego. Jakaś część zapewne nie pójdzie po prostu do wyborów, ale większość zagłosuje raczej za Andrzejem Dudą.

W przypadku wyborców pana Kosiniaka-Kamysza okazuje się, że tworzy tą grupę chyba przede wszystkim aparat zeteselowski. Po prostu: aparat. A nie jakaś szersza grupa, reprezentująca polską wieś. Bo przypomnijmy, że pan Kosiniak otrzymał minimalnie powyżej dwóch procent głosów wyborczych, czyli niezwykle mało głosów. To nie są – jak się wydaje - ludzie, którzy w większości głosują na podstawie przekonań światopoglądowych. Tylko – głównie - na podstawie swoich interesów wiązanych konkretnie z aparatem jednej partii, wywodzącej się z PRL-u. Mam na myśli ZSL, bo oczywiście ZSL ukradł nazwę przedwojennego PSL-u. A zatem – zgodnie zresztą z tym sondażem, o którym mówię – niemal w komplecie ta nieliczna grupka zeteselowskiego elektoratu, która istnieje, będzie głosowała za panem Rafałem Trzaskowskim. Tutaj więc względy światopoglądowe nie odgrywają chyba istotnej roli, tylko interesy.

No i jest oczywiście bardzo duża grupa wyborców pana Szymona Hołowni, która w wyraźnej większości – zgodnie z tym sondażem – będzie głosowała za panem Trzaskowskim. To jest grupa wyborców kandydata – przypomnijmy –uformowanego i przedstawionego przez bardzo konkretny ośrodek władzy w Polsce, to jest przez telewizję TVN. Telewizja TVN jest jednym z najważniejszych ośrodków władzy w Polsce . I to ona wystawiła tego kandydata. W pewnym sensie. W każdym razie wylansowała go cierpliwą pracą. I jeśli spojrzymy na profil telewizji TVN - zarówno polityczny, jak i ideowy - to trudno się dziwić, że ci, którzy idą za kandydatem przez ową telewizję wylansowanym, będą głosowali – mając do wyboru Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego – zdecydowanie na Rafała Trzaskowskiego. To są ludzie uformowani przez wspomnianą już przeze mnie wizję postępu. Nawet jeżeli część z nich, jak najbardziej identyfikuje się z katolicyzmem, to identyfikuje się z takim katolicyzmem, którzy odrzuca hierarchię katolicką i dużą część dogmatów Kościoła katolickiego. No i reprezentuje to, co przyjęło się nazywać „katolicyzmem otwartym”, albo nawet „katolicyzmem bezobjawowym”. A tego rodzaju wizja na pewno nie jest sprzeczna z tym, co symbolizuje sobą pan Rafał Trzaskowski. Nie zgadza się zaś na pewno z tymi wartościami, o których otwarcie mówi pan Andrzej Duda. Dlatego myślę, że istotnie wyraźna większość elektoratu pana Szymona Hołowni będzie głosowała za Rafałem Trzaskowskim. Jakaś część zapewne nie pójdzie do wyborów. To też jest oczywiście możliwe. Bo dla części, pan Szymon Hołownia był kandydatem protestu wobec duopolu PiS - PO. Chodzi o tych, którzy dlatego właśnie głosowali na Szymona Hołownię, że wydawało im się – całkiem mylnie moim zdaniem – że Szymon Hołownia jest kandydatem niezależnym. Oddolnie, że tak powiem, wytworzonym przez pewną potrzebę społeczną. Ci ludzie być może zostaną w domu i nie pójdą do wyborów. Jak duża to jest grupa? Nie wiem oczywiście, ale myślę, że dość liczna. Co najmniej kilkaset tysięcy osób z tej dużej grupy, którą zebrał pan Szymon Hołownia. I oni po prostu nie pójdą głosować. A większość pozostałych zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego.


 

Przeczytali Państwo drugą część rozmowy z prof. Andrzejem Nowakiem. Część pierwszą, w której prof. Andrzej Nowak mówi między innymi o stawce wyborów oraz rewolucji obyczajowej, która z pewnością przyspieszy w Polsce, jeśli wybory wygra Rafał Trzaskowski, można przeczytać tutaj:

TYLKO U NAS! Prof. Nowak: Jeśli wygra Trzaskowski, zamiast ,,Fortu Trump'' będzie ,,Fort Putin – Merkel''.

Trzecia i ostatnia część rozmowy pojawi się na portalu Fronda.pl już jutro - serdecznie zapraszamy!

Komentarze (56):

orzeł powraca2020.07.10 20:03
Konfederacja jest jak snajper używający " rurki do strzelania ryżem" , a ich czapka z wyleniałego "miki-małsa" jest gwarancją dla rynku wyliniałych futer ! Kwitnie i pączkuje jedynie i niezmiennie libero żydo komuna ! Aby było strasznie i Ś ! mieszno należy oczekiwać ile czasu pozostało gdy wystrzeli biało czerwony SZCZERBA ! szczerba jarosława i mateusza !
orzeł powraca2020.07.10 19:48
w prawdzie pisanej przez najnowszą historię Polski od BIERUTA do DUDY w "hebrajskim" pisze się scenariusz na każdy dzień w Polsce ! RÓŻNICE SĄ TYLKO W TEMPIE DOCIERANIA DO "uboju rytualnego" ! Nasza suwerenność określana jest przez geniusz " GŁĘBOKIEGO PAŃSTWA POLSKIEGO" ! , "JEGO" NIE PRZEMAKALNOŚĆ ZAPEWNIA NAM poczęcie i "strzał" w 10 gdy TZW. "MARKSIZM KULTUROWY" BĘDZIE = SIĘ W RZECZYWISTOŚCI REALNEJ EURO AMERYKI , KOMUNIZMOWI , NAZIZMOWI i SYJONIZMOWI ! SS W "kipach" chodzi . JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA ! Piw ,paw !
y2020.07.10 19:24
Koniec niedoszłego mecenasa Dudy, koniec obłudy
WOJCIECH2020.07.10 14:20
Pan DUDA przyprawił mnie o mikro zawał – gdy ogłosił swoje weto w sprawie sędziów ,,, jednak dziś jest lepszym kandydatem dla Polski – dlatego na niego zagłosuję. Panie BOSAK, reprezentant innej konfederacji z powodów osobistych już bardzo nam zaszkodził pomagając w obaleniu rządu Jana Olszewskiego, proszę o refleksję. Podbeskidzie, VII 2020r
antoni.s2020.07.10 11:54
Smutną minę ma ten miś.
JonnyB2020.07.10 8:26
Co pan plecie, Profesorze ? Glosowalem na Bosaka a teraz zaglosuje na Trzaskowskiego !
UWAGA - WYBORY PREZYDENCKIE!2020.07.10 7:58
DLA PRZYPOMNIENIA: W ENCYKLICE JANA PAWŁA II PT. " EVANGELIUM VITAE" (EWANGELIA ŻYCIA) CZYTAMY: W WYBORACH PARLAMENTARNYCH NIE WOLNO GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY PUBLICZNIE WYSTĘPUJE PRZECIWKO ŻYCIU, CZYLI POPIERA ABORCJĘ. KOŚCIÓŁ GRZECH TAKI KARZE EKSKOMUNIKĄ - WYKLUCZENIEM Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO! ANDRZEJ DUDA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO, ŻE ABORCJA TO MORDERSTWO! https://oko.press/prezydent-duda-podpisze-zakaz-aborcji-bo-aborcja-to-morderstwo/
Tom Bombadil2020.07.10 6:12
W sobotę cisza wyborcza. Ale przecież nie obejmuje ona modlitwy w intencji wygranej Andrzeja Dudy i w intencji pomyślnej przyszłości naszej Ojczyzny. Najlepiej odmówmy CAŁY Różaniec, w sobotę i niedzielę (pięć Tajemnic).
Marco Breslaviano2020.07.10 6:06
Większość wyborców Krzysztofa Bosaka zagłosuje za Andrzejem Duda? Żebyście się nie zdziwili. :D
Walter2020.07.10 5:39
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. W 2012 roku podpisał projekt stawy przewidujący 2 lata za in vitro. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł przeznaczyć na dotowanie z budżetu państwa telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Powiedział, że jest przeciwnikiem wszelkich szczepień obowiązkowych. Bał się debaty z Rafałem Trzaskowskim w TVN, dlatego nie zgodził się na nią. Czy chcecie kontynuacji takiej prezydentury?
Głosuje na Konfederację2020.07.9 17:25
Duda pięć dni przed wyborami obudził się z zimowego snu i chce rozmów i współpracy z Konfederacją na którą z razem z pisem pluł przez ostatnie pięć lat
ASTOM2020.07.9 19:34
Nie pis pluł na konfederację tylko konfederacja ryczała na pis: banda czworga, banda czworga!!!! pis-po jedno zło! Tak, że ogarniaj się trochę chłoptasiu.
leszczyna2020.07.9 20:25
"Zdecydowani są już także ci wyborcy, którzy głosowali w I turze na Krzysztofa Bosaka. 30 proc. z nich odda swój głos na Andrzeja Dudę, 70 proc. zadeklarowało głosowanie na Rafała Trzaskowskiego." 77% wyborców Hołowni i 70% wyborców Bosaka zagłosuje na ... https://www.wykop.pl/link/5589013/77-wyborcow...
Foster2020.07.9 17:18
Wyborcy Bosaka nie cierpią kłamstwa i oszczerców: Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego, pomawiając go o zdradę dyplomatyczną. Szef partii Prawo i Sprawiedliwość musi przeprosić Sikorskiego na łamach Onetu. Wyrok jest prawomocny.
ASTOM2020.07.9 19:36
Skład sądu apelacyjnego poproszę i koligacje sędziów z komuchami do trzeciego pokolenia wstecz. Wszystko.
leszczyna2020.07.9 20:19
Tylko sędziowie z nowej KRS albo dobre komuchy typu Stanisław Piotrowicz to dobre osoby w wymiarze sprawiedliwości, prawda?
dero2020.07.9 17:09
DROGI POLAKU, PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:53
Jedna czwarta Konfederacji,czyli Korwinowcy glosuja na Trzaskowskiego. Reszta to Narodowcy i byli PIS-owcy,beda glosowac na Dude. Korwinowcy nie chodza rowniez na Marsze Niepodleglosci.
Topek2020.07.9 16:53
Myślę że dla wyborców Konfederacji najlepszym rozwiązaniem jest głosownie na Trzaskowskiego by osłabić prawicowy pis ponieważ Kaczyński nie będzie już miał takiej siły by przekonać do siebie i wchłonąć zwolenników Konfederacji podobnie jak to zrobił z Polska Razem, Solidarna Polska, LPR, Samoobrona wtedy Konfederacja może stać się największą siłą prawicową w Polsce
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:57
Jestes typowym prowokatorem komunistycznym. Jezeli wybrany bedzie Trzaskowski,to do mlodziezy narodowej na Marszu Niepodleglosci beda strzelac nie tylko gumowymi kulami. Ich grzbiety im przypomna na kogo maja glosowac,jesli mozgi beda przeladowane.
Topek2020.07.9 17:14
Platforma jest partią która szanuje poglądy wszystkich Polaków Narodowców którzy organizują pokojowe narodowe marsze też w przeciwieństwie do Prezesa pisu który toleruje tylko swoją racje i nie uznaje sprzeciwu
krytyk2020.07.9 18:58
szanowała górników w jastrzębiu gdy rządziła i kibiców w akcji widelec,topek czy ty z księżyca spadłeś czy kit głupim wciskasz?
Seks kamerki2020.07.9 16:50
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
PEDOFIL Z CZASÓW SEMINARIUM2020.07.9 16:45
Głosuje za Dudą i moja rodzina też, tak wielu nas ułaskawił. Dziękujemy!!!!!!
krytyk2020.07.9 18:50
to bzdet co piszesz głupi w to uwierzy,bo ja nie
Tylko Konfederacja2020.07.9 16:41
Nie głosujmy na Dude, to nie w naszym interesie słaby PiS silna Konfederacja gdy Kaczyński odejdzie PiS się rozpadnie to Konfederacja będzie rosła w siłę
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:43
Komunista ,ktory udaje Konfederacje,nie rozumie komicznego efektu,bo komunisci jako mordercy ,nie maja poczucia humoru.
Tylko Konfederacja2020.07.9 16:39
Nie głosujmy na Dudę to nie w naszym interesie, nie popełnijmy tego błędu co LPR i Samoobrona! W naszym interesie jest osłabić populistyczny PiS by Konfederacja rosła w siłę! Kaczyński jest bezwzględny zniszczy każdą konkurencję
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:42
Jestes komunista,ktorzy nagle zakladaja maske tych ,ktorych wczoraj nazywali naziolami.
jarek k.2020.07.9 16:28
Andrzej Duda czynnie walczy z wszystkim co katolickie. Nienawidzi chrześcijaństwa. Zupełnie jak pseudoredaktorzy frondelka?
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:45
Latwo poznac komuniste,bo oni nie maja poczucia humoru.=,i nie widza wiec ,kiedy sie osmieszaja.
Michał Jan2020.07.9 16:56
Komuniści nie odważyli się rozbijać mszy świętych, jak to czynili siepacze na rozkaz pisowskiego MSW.
krytyk2020.07.9 19:04
podaj przykłady albo spadaj michale.
edek2020.07.9 16:28
wyborcy Bosaka nie idą na 2 turę wyborów
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:37
Jestes komunista,ktory stracil nadzieje,a wiec piszczy jak mysz.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:38
Korwinisci glosuja na Trzaskowskiego,Narodowcy na Dude.
edek2020.07.9 16:57
glupiś
LEWACTWO to ZARAZA GORSZA od COVID-192020.07.9 16:11
Dla mnie powstanie Konfederacji było jak powiew świeżego powietrza w polskiej polityce, popieram Konfę i pokładam w niej dalsze nadzieje. I chyba na głowę trzeba upaść by zwolennik Konfy poparł Trzaskowskiego. Przecież to zatwardziały tęczowy lewak a los Polski jest mu zupełnie obojętny. Wybieram się głosować na Dudę bo nie mam wyboru. Chcę żyć w Polsce a nie kolonii Berlina czy Moskwy z dopuszczalnym z językiem polskim.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:40
COVID to zaraza,ktora wybije wszystkich glosujacych na Komuniste Trzaskowskiego. Dieu reconnaitra les siens.
Duda-Gracz2020.07.9 15:49
A skąd ten profersorek wie? Prorok jakiś czy rozmawiał z każdym głosującym na Bosaka w 1. turze?
jarek k.2020.07.9 16:30
Uważa, że wyborcy Bosaka to neonaziści i pedofile, czyli naturalny elektorat Dudy. Nawet jeśli, to nie sądzę, by stanowili oni większość elektoratu Bosaka.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:35
Jak widac Komuna to wieczni klamcy i beznadziejni kretyni.
mordechaj2020.07.9 15:45
Wyborcy Bosaka zagłosują na Trzaskowskiego, by złamać monopol PiS. Tylko porażka Dudy i PiS może doprowadzić Konfederację do PRAWDZIWEJ władzy. Za władzę nie uważam np. bycie przystawką PiS typu Gowin.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:33
Prowokatorzy komunistyczni nagle popieraja Konfederacje,tak jak przedtem do nich strzelali,palowali i torturowali. Konfederaci sa rozni,ale ich grzbiety pamietaja komuszych bandytow.
Realpol2020.07.9 15:45
Korwinowcy zagłosują na Trzaska, Narodowcy na Dudę. Proste.
Mistrzu2020.07.9 15:41
Akurat ja głosowałem na Bosaka, a teraz bedę na Trzaskowskiego.
Vicemistrzu2020.07.9 16:30
Aja odwrotnie-głosowałem na Bosaka a teraz zagłosuję na Dudę.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.9 15:36
Głosujmy na nowoczesną Polskę i kulturalnych ludzi. Pinokiom i Adrianom już dziękujemy i zapraszamy na zeznania przed sądem!
Joseph Goebbels2020.07.9 15:48
Tak trzymaj towarzyszu. Kłamstwo powtórzone 1000x nabiera oświeconej prawdy. Krematoria odbudujemy zajmiemy się nimi wszystkimi. Z partyjnym pozdrowieniem towarzyszu z Polski.
zgłaszam twój wpis do moderacji2020.07.9 15:55
!
Całkiem niepotrzebnie2020.07.9 16:34
Daj sobie trochę luzu bo popadniesz w chorobę,
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:49
Chamy mongolskie zza Uralu chca swa wulgarnoscia i prymitywizmem narzucic swe malpie obyczaje nad Wisla.
sum2020.07.9 15:36
Trzaskowski zdeklarował zwrot mienia bez spadkowego żydom z ustawy 447 a jest to 300 miliardów. Już chcieli sprzedać lasy państwowe i spłacić. Trzaskowski jest gwarancja dla niemiec bo przyjmie uchodźców i zapłaci 3 tys Euro na miesiąc, 320 tys na zagospodarowanie, darmowy dom, budowa meczetów i oczywiście rezygnacja z 1 biliona reparacji za straty wojenne. Podobnie ruskie odszkodowanie za nasze ziemie.
sumie…2020.07.9 15:53
Z tym, że bezspadkowego pisze się razem.
kurwa, jakie reparacje wywalczył PiS przez 5 lat?2020.07.9 15:54
°
katolicka deratyzacja Polski2020.07.9 16:51
Ty bys wywalczyl,zatabaczony pijaku ?