TYLKO U NAS! Ks. Isakowicz-Zaleski: PiS strzelił sobie w stopę. Czartoryski: Nie dogadywaliśmy się z Episkopatem - zdjęcie
16.07.20, 12:45Screenshot Youtube - Telewizja Republika / tajne komplety

TYLKO U NAS! Ks. Isakowicz-Zaleski: PiS strzelił sobie w stopę. Czartoryski: Nie dogadywaliśmy się z Episkopatem

92

Wczoraj Sejm głosował nad kandydaturami do państwowej komisji mającej zbadać przypadki pedofilii. Odrzucona została kandydatura ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który jest w naszym kraju znany ze swojej bezkompromisowości jeśli chodzi o grzechy Kościoła. O to, dlaczego tak się stało, zapytaliśmy zarówno ks. Isakowicza-Zaleskiego, jak i posła Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusza Czartoryskiego, który zagłosował przeciwko wspomnianej kandydaturze. Poniżej prezentujemy zapis obu tych rozmów.

 

Tomasz Poller: Podczas wczorajszego głosowania w Sejmie nie został Ksiądz wybrany do państwowej komisji, która miała badać przypadki pedofilii. Co mogło być tego przyczyną?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Myślę, że to jest problem o wiele głębszy niż tylko moja osoba. Przez ponad rok nie udawało się wybrać członków tej komisji. Ostatnie głosowanie było wyznaczone na 19 czerwca, niestety pani marszałek Witek podjęła decyzję nie konsultując jej z nikim, żeby przenieść to głosowanie na lipiec i wszystko wskazuje, że chodziło o to, by to głosowanie odbyło się po wyborach prezydenckich. Po drugie, komisja miała być całkowicie apolityczna, natomiast na 7 członków wybrano aż 5 osób związanych bezpośrednio z PiS. Co do mojej kandydatury, to nie prosiłem się o to i nie zabiegałem. Wystąpił z taką propozycją klub Koalicji Polskiej czyli PSL i Kukiz, poparła Konfederacja. Uważałem że jeżeli jest taka możliwość, to trzeba po prostu spróbować dla dobra sprawy.

Czy PiS nie strzela sobie w stopę czymś takim?

Tak, zgadzam się, strzela, bo zaraz po wyborach prezydenckich okazuje się, że wbrew zapewnieniom prezesa Kaczyńskiego jak i innych posłów o tym, że oni chcą walczyć o wartości chrześcijańskie, przeciwstawiać się laickiej koncepcji, tak na prawdę decyduje partyjniactwo. Co mnie zaskoczyło, to przede wszystkim to, że większość posłów PIS głosowała razem z lewicą i Platformą Obywatelską. Znam wielu posłów z PiSu, którzy zwracali się do mnie w różnych sprawach, współpracowaliśmy przy różnych projektach zwłaszcza w sprawach osób niepełnosprawnych czy dotyczących pamięci o ludobójstwie na Kresach Wschodnich. Nie byłem dla nich anonimową postacią, a teraz te osoby pomimo wieloletniej współpracy głosują przeciwko mnie. Pytanie, czy ta komisja będzie miała odwagą zająć się trudnymi sprawami, dot. np. osób z hierarchii Kościoła Katolickiego czy polityków, w tym z obozu rządzącego?

Sugerował Ksiądz na swoim blogu, że doszło tutaj do jakiegoś układu władz kościelnych i PiS...

Ze swojej strony powiadomiłem władze kościelne, że mam propozycję członkostwa w komisji. Nie było na mój list żadnej odpowiedzi. Niektóre osoby z władz kościelnych sugerowały, żebym się wycofał, nie przedstawiano jednak argumentacji i nie chciano dać mi tego na piśmie, więc się nie wycofałem. Nieoficjalnie wiem, że władze PiS konsultowały to z Episkopatem i doszło do sytuacji, którą nazwałbym sojuszem ołtarza z tronem. Otrzymałem sygnały, że Episkopat nie chce, by komisja państwowa zajmowała się sprawami kościelnymi. A ja jestem w tym wypadku niewygodną osobą, bo znam to środowisko kościelne, dostaje wiele listów od księży i osób świeckich więc mógłbym się zająć tymi sprawami. Choć przecież nie tylko spraw kościelnych prace tej komisji mają dotyczyć.

 

O sprawę głosowania nad kandydaturami zapytaliśmy także parlamentarzystę PiS Arkadiusza Czartoryskiego:

 

Tomasz Poller: Chciałem zapytać o wczorajsze głosowanie ws kandydatury ks. Isakowicza-Zaleskiego do komisji mającej zająć się badaniem problemów pedofilii. Dlaczego głosował Pan przeciw tej kandydaturze?

Arkadiusz Czartoryski, poseł PiS: Uznałem, że Konfederacja najzwyczajniej w świecie chce wciągnąć osobę duchowną do gremium, które jest wybierane przez polityków. Wolałbym żeby takimi sprawami zajęli się świeccy. Jako konserwatysta z krwi i kości wolałbym mieć stanowisko Episkopatu w tej kwestii i skierowanie osoby. Dobrą tradycją przyjętą w Polsce od czasów podpisania konkordatu jest uzgadnianie takich spraw z sekretariatem Episkopatu a przynajmniej z biskupem miejsca. Nie musi też być aż osoby duchownej, aby zająć się przypadkami pedofilii w Kościele.

Zwrócę uwagę, że idea członkostwa ks. Zaleskiego w komisji nie była pomysłem Konfederacji, ale koalicji Kukiza i PSL.

Miałem wrażenie, że właśnie Konfederacja bardzo wczoraj silnie tę sprawę nagłaśniała, były okrzyki z ich strony, a potem publikacje. Na to samo wychodzi.

Czy nie uważa Pan, że PiS trochę strzela sobie w stopę pod względem wizerunkowym?

Pytanie, co by się działo gdybyśmy wciągnęli osobę duchowną do sytuacji dosyć dwuznacznych. Wiem, że jest wiele zaniedbań po stronie Kościoła Katolickiego. Jako osoba należąca do Kościoła nad tym ubolewam, ale nie mogę pomijać praktyk wypracowanych od lat. Uznałem, że mamy do czynienia z wykorzystywaniem całej sprawy do rozgrywek politycznych. Gdy usłyszałem te okrzyki ze strony Konfederacji, pomyślałem że ta sytuacja jest niefajna...

Może jednak pojawić się zarzut, że oto "PiS dogadał się Episkopatem"...

Właśnie się nie dogadał. Nie było żadnego stanowiska w tej sprawie.

Ksiądz Zaleski sugeruje jednak, że były tu jakieś nieformalne układy.

Wiedzy na ten temat żadnej nie mam. Podjąłem decyzję w zgodzie z własnym sumieniem.

Komentarze (92):

Seks kamerki2020.07.18 10:27
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl Znajdź mnie- Danusd- napisz do mnie i spotkajmy sie!
r2020.07.18 9:39
poseł PIS Czartoryski nie pozwolił na ujawnienie homoseksulanych agentów wśrod hierarchii katolickiej przez ks Zaleskiego - świetny przykład zakłamania i rządzenia dla ochrony agentury
LookSkyWalker2020.07.18 8:21
Lawendowa Koalicja chroniąca pedofilię = PIS+PO+Lewica
Marco Breslaviano2020.07.17 22:34
"Nie milkną echa odrzucenia kandydatury ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego do komisji ds. pedofilii w Kościele. Poseł PiS Zbigniew Girzyński powiedział dla radia WNET, że były naciski ze strony hierarchów kościelnych w kierunku kierownictwa jego partii, żeby duchowny nie pojawił się w tej komórce. Swoje dołożył Sławomir Cenckiewicz, który wyjawił, że lata temu również przez wpływ przedstawicieli Kościoła nie został prezesem IPN. Wtedy bali się rozliczenia z agenturalną przeszłością".
Gosc2020.07.17 21:37
Ks. Zaleski niech sie realizyuje w kościele, a nie w sejmie. Pomylił sie z powołaniem?
Seks kamerki2020.07.17 20:37
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Michał Jan2020.07.17 18:49
Pisowcy, na modłę swoich nowych koalicjantów, chcieliby Kościół zagonić do kruchty (vide: AVI, Leon, "taka prośba", Paweł te consortes).
AVI2020.07.17 18:39
Ksiądz jest od tego, żeby zasiadać w komisji kościelnej, a nie świeckiej. Poza tym Komisja potrzebuje pracować rzetelnie w spokoju, a ks. Isakowicz ma w tej chwili niestety takie parcie na szkło, którego nie można okiełznać; co chwilę mielibyśmy występy i oskarżenia, słuszne i niesłuszne, zanim ktokolwiek cokolwiek udowodni. Nie zapomnę, jak ks. Isakowicz domagał się publicznej, dokładnej wiedzy o synu premier Szydło, ks. Tymoteuszu, jak argumentował, że powinniśmy wszyscy wszystko wiedzieć. To już poziom magla, niestety. I na podstawie tego widać, że zatracił miarę i zdrowy rozsadek.
Leon2020.07.17 18:29
Słowo przeciw słowu, a zarzut bardzo poważny i na dobrą sprawę nie do podważenia bo choćby cały PiS i wszyscy księża uklękli prze ks. Isakowiczem Zalewskim i przysięgli by się że nie było dogadania on i tak wiedziałby swoje. Dlatego dobrze że nie został powołany.
Pawel2020.07.17 16:59
Ks.Zalewski.prosze sie zajac powolaniem.a nie jatrzeniem w przestrzeni publicznej.Nastepny celebryta w sutannie po Ks.Sowie
taka prośba2020.07.17 16:49
Ks. Zaleski niech się zajmie spowiadaniem, odprawianiem mszy świętych, odwiedzaniem chorych, a da sobie spokój z tą aktywnością w mediach. Wyjdzie to na dobre i nam i jemu.
Kiedyś2020.07.17 14:33
był księdzem. Dzisiaj jedynie poucza...
jarek k.2020.07.17 10:09
Hasło na nową kampanię "Jarosław Kaczyński przyjacielem pedofilów"?
...2020.07.17 9:25
Ja mam wrażenie, że ks Isakiewicz chce kościół dzielić a nie oczyszczać.
Zaleski to wróg Koscioła katolickiego w Polsce!!!2020.07.17 9:14
Taki Lemański i reszta tego badziewia co to udaja katolików!
...2020.07.17 11:18
Jesteś idiotą/idiotką.
Waldi2020.07.17 20:27
Mówisz o sobie trzykropku, o kościele katolickim nie wiesz nic, tylko politykujesz. Każdy, duchowny, który choćby o przecinek przeinterpretuje Pismo Święte i Słowo Boże, na modłę wymagań człowieka i tzw postępu, nie jest wart nazywania pasterzem.
Urszula2020.07.18 13:55
hahahaha, dowcip dnia.
Komentarz2020.07.17 9:01
Ks.Zaleski jest ostatnia osoba która powinna zasiadać w takiej Komisji.Jego wypowiedzi dość częste sugerują że mimo ze jest osoba duchowna nie potrafi sie wzniesc ponad podziały polityczne/Isakowicz jest celebryta ego Sowy/.Natomiast to co sugeruje Kukiz i Konfederacja najmniejsze i najgorsze ugrupowania w Sejmie /nie licząc oczywiscie PO/sa nie do przyjecia.
Ciekawy2020.07.17 8:44
Może mnie ktosoświeci od kiedy to bezczelne kłamstwo nie jest grzechem ? a może kłamać mogą tylko pisie bo mają dyspense
Jonasz Koran-Mekka2020.07.17 7:07
A gdzie "BRAWO POLSKA" w tytule?
Mojżesz Tora-Synaj2020.07.17 8:41
Aj waj!
EWA2020.07.17 7:07
Ten ksiądz jest osobą jak najbardziej godną zaufania. To zły prognostyk na przyszłość w sprawie wyjaśniania tych spraw. Właśnie takich ludzi brakuje w obiegu społecznym, którzy są bezkompromisowi, ale mają jednocześnie odpowiednie wartości życiowe oraz ich przestrzegają. SZKODA ŻE TA OSOBA NIE REPREZENTUJE SPOŁECZEŃSTWA W TEJ SPRAWIE.
Brenda2020.07.17 9:06
Ja sobie nie życzę zeby mnie reprezentował ktos taki jak ten "ksiadz"
...2020.07.17 11:20
Zawsze może cię reprezentować obrońca pedofilów lub inny, którego zadaniem jest tylko zatuszowanie skandali w kościele. Taki by ci odpowiadał, nieprawdaż zakłamany katoliku?
Brenda2020.07.17 23:46
nie rozumiesz co piszę?jak nie rozumiesz tumanku to sie nie odzywaj
Czesław2020.07.17 6:26
Ksiądz jest obywatelem Rzeczpospolitej i ma obowiąki wobec Ojczyzny, ma prawo głosować i uczestniczyć w życiu społecznym. Księdza Isakowicza Zaleskiego PiS nie lubi bo ksiądz przypomina sprawy genocidum atroks na Kresach, walczył o lustrację w kosciele itp. Ksiądz Isakowicz Zaleski okazał się propaństwową postawą gdy, za namową Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser Dudy, publicznie poparł w wyborach Andrzeja Dudę na prezydenta RP, pomimo wielu zastrzeżeń. Jak wynika zgłosowania nad kandydaturą księdza, większość posłów PiS to hipokryci, tchórze i koniunkturaliści. W czasach kryzysu na takich obywateli Ojczyzna nie może liczyć. Teraz oczekuję by Prezydent A.Duda wykazał się też postawą propaństwową oraz gorliwym katolikiem i dla dobra Ojczyzny oraz KK naprawił ten haniebny postępek PiS-u. Liczę też na wdzięczność Pani Prezydentowej
.....2020.07.17 9:05
Nie bełkocz co ma prezydent do tego?
Zbycho2020.07.16 21:54
Ostatnio rozmawiałem z pewnym księdzem,który twierdził,że ataki na kościół są dlatego,że jest kojarzony z PIS.Ja doszedłem do wniosku,że anty PIS to w dużej mierze ludzie,którzy odwrócili się od kościoła i nie poprą tej partii bo kojarzy się z kościołem.Jestem wyborcą Pis i umiarkowanie,ale nie bezkrytycznie praktykującym katolem.To kościół strzela PISowi w kolano,bo sobie strzelił już dawno.A dowodem jest podejście do wyborów Prymasa i hierarchii kościelnej oraz niestety coraz częsciej proboszczów parafii.Z wyłączeniem abp.Marka Jędraszewskiego i księży z Podkarpacia.Wielce szanowny księże Zalewski za dużo gwiazdorzenia a szczególnie na WP.
Rycho2020.07.16 23:45
W sumie to ciekawe, to "umiarkowane praktykowanie". Trzebaby coś z tym zrobić... Co to znaczy być katolem w ogóle? Może w ogóle "praktykowanie" o głupie słowo... Ja się bynajmniej nie czepiam.
Pawel2020.07.16 19:58
Bardzo dobrze ze ksiadz Zaleski ,nie wszedl do komisji.Raptus,awanturnik.Prosze sie zajac swoim powolaniem a nie politykowac
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.16 19:16
To to się dzieje to jest qwa jeden wielki skandal! PiS razem z Episkopatem po prostu stoią na stanowisku że nie trzeba ścigać pedofilów w kościele. Czyli przykładają do tego rękę! To jest paranoja! W imię czego? Squrwysyny...
Japa2020.07.16 22:40
Ale nam się trafił ministrant . Stary bo jeszcze łacinę pamięta .Szkoda ,ze go w kuchni zatrudnili . a ks. Sowa szuka takich qrwistrantów.. Kś Lemański też . Myślę jednak ,że Jjak mu Burak durszlak założył to go lekko nie pusci.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.16 23:15
Nie no. Po co tak na około...Pisz wprost - że według ciebie ksiądz-pedofil jest ok. Nie rozumiem po co zwolennicy molestowania dzieci tak owijają w bawełnę. To jest proste: "Jestem zyebany. Bronię pedofila bo jest księdzem" . Proste.
Japa P2020.07.16 23:39
Panie ,,Piotrze Nowqku " Ja Pana tak szanuję , a Pan na bani mi odpowiada .Byl Pan w młodości molestowany ? Współczuję . Proboszcz jeszcze żyje .Nie ? To nic , sędzia Tuleya wyda wyrok taki jak trzeba . I nie tylko na czystą ojczystą wystarczy.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.17 0:08
No właśnie o tym napisałem. Brawo. Żenujące.
❤️ 🌼 Aga2020.07.17 0:15
Aż serce tyka! ❤️ Piotr!
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.07.17 0:09
Pietrek ty mnie nie przeklinaj. Ja mam wiedzem co siem z dziecimi robilo za komunom. Tera tesz. Koscul to kropla w morzy co siem dziejem w Polscem. Som nieprawidlowoscim alem procentowo to nietak. Ja mam matkie Boskie wklapiem bo wierzem ze Bóg mnie wysłucha. A ty??
ole2020.07.17 7:54
A kiedy zajmiesz się i okażesz "święte oburzenie" na twoich lewackich idoli z sędziowskiej kasty, którzy sprzedają polskie dzieci za granicę zbokom i satanistom do rytualnych mordów i gwałtów ?
violencja2020.07.16 18:44
Podczas posiedzenia w tejże sprawie marszałek Witek nie mogła opanować śmiechu. https://tvn24.pl/polska/sejm-elzbieta-witek-dostala-ataku-smiechu-w-trakcie-obrad-tlumaczy-swoje-zachowanie-4639140
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.16 20:25
To było dno i metr mułu. 🤮 Ewidentnie z nią jest coś nie teges...
violencja2020.07.16 21:27
Chyba tak .Dziewczyny miewają takie głupawki , ale się przydarza nastolatkom .
Japa2020.07.16 23:21
I kto tu w mule siedzi ? Chociaż jak ktoś ma szare komórki POzamulane to I Budce i Nitrasowi , i Myszce , iiiiii brawo bije.O innych kabareciarzach nie wspomnę .
Saki Faki2020.07.17 0:13
Valencjo, zdejm koszule niech przytulę twe cyc-ule do mych ust. Opera! Zaśpiewać! Zaznaczam tylko komunistki! Mszczę się na nich!
❤️Aga2020.07.17 0:16
A ja?
ty sie2020.07.17 9:10
......wal
Contral2020.07.16 18:09
Księdzu Isakowiczowi - Zaleskiemu niekiedy odbija.
Ten idiota2020.07.17 9:11
zrobił sie cwelebryta jak Lemański i Sowa pogonic go!!!
katolicka deratyzacja Polski2020.07.16 16:34
Ksiadz Isakowicz to niezwykle perfidny mason i wrog Kosciola,ktory blIsko wspolpracuje z innym masonem pseudokatolickimTerleckim,oraz z komunistycznym i antykatolickim rezyseserem filmowym Sekielskim.
Black olives matter2020.07.16 17:24
A u was biją Murzynów
Michał Jan2020.07.16 17:47
A co Ty masz do powiedzenia o księdzu Isakiewiczu, nowy koalicjancie PO i komuny?
bodekyoga2020.07.16 15:43
Uważam, że to wielki błąd ominąć Księdza Zaleskiego. Ta komisja stanie się znacznie mniej wiarygodna. Nie rozumiem posunięć polskiego Kościoła Katolickiego. Chcą aby im nakręcić jeszcze jeden film...
Anonim2020.07.16 14:51
Mam nadzieję, że wybrane osoby rzetelnie zbadają wszystkie przypadki, kościół jest tylko jedną z wielu instytucji, które powinny uporządkować swoje sprawy w tym zakresie.
Elektor2020.07.16 14:51
"nie mogę pomijać praktyk wypracowanych od lat". hahaha niezły ananas z pana Arka:) Dyplomatycznie. Przetłumaczmy to z dyplomatycznego na nasze: nie mogę dopuścić, żeby jakieś szwindle kościelne wyszły na jaw.
deruu872020.07.16 14:50
Zaleski jak zwykle - narcyz. Jego bezkompromisowość to wg mnie UBecki Pi-aR. Śp. Anna Walentynowicz powiedziała w wywiadzie, co o nim myśli, a ja podzielam tę opinię
katolicka deratyzacja Polski2020.07.16 16:35
Calkowita zgoda.
Dawid2020.07.16 14:50
Słabo państwo posłowie zrobili. Właśnie taka osoba jak ksiądz Isakowicz-Zalewski byłaby dobrą osobą w tej komisji. A tak będzie polityka i nie dążenie do prawdy. Politycy w ogóle nie powinni się znaleźć w tej komisji... a jak już to w mniejszości.
Anonim2020.07.16 14:36
Uważam , że kościół sam siebie pomału wyklucza z życia codziennego. Tak ! , były i będą jak wszędzie afery takie czy inne w kościele. .Ale dlaczego kościół KEP nie poparł Kandydata na prezydenta Chrześćjanina tylko " nie zajął stanowiska " - BŁĄD Kościół musi być w trudnych sprawach dla ludzi - TRYBUNEM NARODU bez względu co komuch powiedzą , a nie chować głowy w piasek Co do pederastii w kościele to wszyscy tacy księża i ich ochroniarze powinni pójść do zakonów i tam dożyć reszty życia. Lepiej pięciu uczciwych Księży niż 20 -tu grzesznych
Felek2020.07.16 14:49
Jasne do klasztoru, nie ośmieszaj się Anonimie. Może jeszcze wille z basenem i z widokiem na plac zabaw im zaoferuj. To nie są nadludzie i każdy powinien mieć sprawę karną, a jeśli jest winny to do pierdla i tam niech gniją
Alojzy Cedzidło2020.07.16 14:22
Ej drogi Księże Tadeuszu . Z tym strzelaniem Księdzu nie wyszło . To Ksiądz strzelil w stronę swojego kościoła . Po pierwsze . jest Ksiądz pierwszym, wg mojej wiedzy,duchownym , który dał się wciągnąć w politykę . A tego duchowny katolicki nie powinien zrobić. No i komu dał się wciągnąć .? Fałszywym wyznawcom naszej wiary. Po drugie Zasługi jakie księdzu przypisują .Zgoda , są znane . Ale miałbym Ko zastrzeżenia co do ich oceny .Kościół , w moim przekonanie, walczy w obronie swoich owieczek ze swoich ''okopów'" Byłbym naiwny gdybym twierdził, że w tych " okopach " sam nie ma kłopotów .Ale duchowni to rodzina . A rodzina walczy z kłopotami w gronie rodzinnym Jeśli ta walka nie jest skuteczna , tacy właśnie jak ks. Tadeusz powinni to zmienić . Ks, Tadeusz ma dobre intencje . Tylko dlaczego szuka pomocy u tych którym te błędy KOŚCIOŁA są bardzo na rękę . Wynosić sprawy ,,rodzinne " do marnego sasiada , nie jesy madre .
ryszard2020.07.16 14:19
Uczciwych i duchownych nie brakuje i nikt w to nie wątpi. Mamy natomiast prawo wątpić czy większość z nich jest dostatecznie oddana swojemu powołaniu. Jeśli by tak było już dawno wykopali by z kościoła degeneratów. Dał im do tego prawo Sam Jezus Chrystus nazywając takich krótko "wieprzami". A i obowiązek także, choćby tą przypowieścią: "Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów"».
Ja2020.07.16 14:06
"ale nie mogę pomijać praktyk wypracowanych od lat" Klient ma na myśli zamiatanie pod dywan, a w najgorszym przypadku turystykę seksualną, polegająca na przeniesieniu do innej parafii?
Michał Jan2020.07.16 13:49
Czy p. v-minister Krzysztof Mazur już złożył samokrytykę przed Geniuszem spod Górki Lelewela za swą nieopatrzną krytykę linii partii w tej sprawie?
katolicka deratyzacja Polski2020.07.16 16:38
Konfederacja to Krypto-Komuna,zawsze to jest Konfederacja Rosyjska.
Michał Jan2020.07.16 16:41
Gdzieś tu zauważyłeś Konfederację? Może pora wziąć leki?
Katolicka deratyzacja Polski2020.07.16 16:47
Antypolska Konfederacja powinna WROCIC z powrotem za Ural,wykorzystujc wlasne ogromne zapasy onuc.
Michał Jan2020.07.16 17:41
Konfederacja jest parę tysięcy kilometrów za Uralem - po jego zachodniej stronie. Takie pisowskie przychlasty gdzieś się tam po jego wschodniej stronie pętają.
violencja2020.07.16 23:34
Katolicka coś tam , jesteś opłacany za grosiki , za hejt?Zero własnej refleksji?
Andrzej2020.07.16 13:43
Jeżeli PiS, mający szerokie poparcie społeczne, będzie kombinował to niech pamięta że za 3 lata są wybory. A ludzie pamiętają.
Michał Jan2020.07.16 13:30
Ciekawe, czego ze strony Księdza obawiali się peowcy i antyklerykałowie? Że się wyjaśni i zniknie temat do wałkowania?
ryszard2020.07.16 13:29
To już było. "O, cześć wam książęta, hrabiowie, prałaci, za kraj nasz krwią bratnią zbryzgany". Co gorsza nie chodzi w tym przypadku o ta całą celebrycką swołocz, tylko o prawdziwe człowieczeństwo choćby tylko dzieci i młodzieży Która jak się okazało w wyborach słusznie, na tą swołocz, wypina tyłek. Od zawsze głosowałem na PiS, ale pewnych rzeczy znieść się nie da.
Japa2020.07.16 14:55
A Pan , panie "rysiu " dokładnie przemyślał wpis przed wlepieniem ? Kogo młodzież poparła a kogo zdradziła ? No bo tak . Poszła do urny z adoratorami Trzaskowskiego . Czyli z ,,rabiejstwem " , więżniami , komuchami , i ta resztą " opozycji " co to po wygranych wyborach mieli zmienić nasz kolor biało czerwony na tęczowy z 12 gwiazdkami , zaś w naszym hymnie , po kazdej zwrotce miało być haili hallu. Być może błędnie zrozumiałem pana" uwagi "ale nie wiem co to za swołocz na która to młodzi poszli walczyć ramie w ramie z tymi jak wyżej.
ryszard2020.07.17 6:58
Nie powinienem ci odpowiadać, bo tych którym agresja zatyka mózg, jeśli brakuje rozumu aby samodzielnie myśleć , powinno się eliminować. Ale to jest akurat tak proste, że powinieneś podołać. Poszli zademonstrować swoją obecność a nie poglądy - Z PRZEKORY.
Japa2020.07.17 22:32
Szanowny Panie " ryszardzie " . Nie mogę" podołać ". Wybory to nie manifa czerwonych, tęczowych itp .Głosowanie dla " PRZEKORY '" to tak jak w powiedzeniu " na złość matce, uszy sobie odmrożę" ." Podołać " nie mogę , ale muszę przyzna Panu rację .Pisze Pan :" ... agresja zatyka mózg, jeśli brakuje rozumu aby samodzielnie myśleć , powinno się eliminować ......" No no no .. Co za odkrywcze . A jaka tolerancja . A jaka logika . Jak bym patrzył na samozagładę PO ......
ryszard2020.07.18 7:37
No pomału ale ciepło, ciepło. Pan Bóg dał człowiekowi wolność wyboru, dla każdego wybory są tym co chce przez nie wyrazić, więc nie obrażaj Pana Boga i aspiracji ludzi młodych. Oni oczekują bezskutecznie od rządzących moralności i perspektyw zaspokajających ich aspiracje postępu i nowoczesności. Dlatego w tą próżnię, pod płaszczykiem nowoczesności, różni najemnicy mogą wciskać jakieś tęcze, manify, czy ideologię LGBT. Oni mogą to robić właśnie dzięki takim jak ty.
Japa2020.07.18 23:47
No no no .. Pan ,,rysiu " pisze : " Oni oczekują BEZSKUTECZNIE od rządzących MORALNOŚCI i perspektyw zaspokajających ich aspiracje postępu i nowoczesności " ....." I znależli to wszytko u panów Trzaskowskiego , z Rabieja i Budki. No bo co mają zrobić skoro rządzący ( w domyśle PiS ) wciska im jakieś tęcze , mnify , ideologię LGBT ' A to wszystko dzięki , Japom " i japopodobnym . Odkrywcze , co ? Takie jak te odmrożone uszy......
Michał Jan2020.07.16 13:28
Przeciwko Konfederacji można wejść nawet w sojusz z peowcami i lewusami. A co tam!
Katolicka deratyzacja Polski2020.07.16 16:44
Konfederacja klamie tak samo jak KOD-omici,bo zawsze totalnie. Glosuje przewaznie RAZEM z Komuna,i klamie ,ze jest przeciwnie. Konfederacja to Krypto-Komuna,i jest zawsze przeciw Panstwu Polskiemu,jak przystalo na LEWICOWA partie anarchistyczna,jezeli sadzic ich TYLKO ze wzgledu na CZYNY,a nie ze wzgledu na ich zaklamany pijar.
Michał Jan2020.07.16 17:44
Jak się czujesz frajerzyno, jak Cię Twoja partia wy.... i weszła w koalicję z poplecznikami KOD-omitów i komuchów? Po jasnej stronie KP, Konfederacja, ziobryści i gowinowcy. PiS doskoczył do opętańców.
Krzysztof2020.07.16 13:21
PIS - Lawendowe onuce
katolicka deratyzacja Polski.2020.07.16 16:50
Sojusz Konfederacji z Komuna i PIS-u z Episkopatem Polski. To jest ciekawiej i ciekawiej...
Wies2020.07.16 13:15
Chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby ksiądz Isakowicz-Zaleski przekazał swoją wiedzę komisji.
Michał Jan2020.07.16 13:26
Jest przeszkoda - komisja.
Wies2020.07.16 14:29
Jeśli jest tam 5 osób z PiS to ja nie widzę przeszkód.
Michał Jan2020.07.16 14:37
To idź do lekarza - tego od oczów. Niewidzenie przeszkód grozi kalectwem lub śmiercią.
Wies2020.07.16 18:00
Sam idź do lekarza. Po co zabierasz głos skoro nie masz nic do powiedzenia.
Michał Jan2020.07.16 20:53
Właśnie mam coś do powiedzenia, a nie tylko bezwarunkowe oddanie ukochanej partii.
Anonim2020.07.16 16:53
Michal Jan to typowy antypolski agent Putina. ZAWSZE przeciw Polsce.
Michał Jan2020.07.16 17:46
Poproś prowadzącego, żeby ci polskie czcionki zainstalował, szmaciarzu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.16 12:59
kościół boi się prawdy! zresztą chyba nikt nie myślał na poważnie że klechy będą chciały coś wyjaśnić w sprawie swoich gwałtów na dzieciach!
Ech2020.07.16 13:01
co za zyeb?
Anonim2020.07.16 13:22
Niektórzy sprawcy pewnie mają reakcje defensywną w tej sprawie ale to nie znaczy że wszyscy. Wiekszosć duchowieństwa nie ma tego na swoim sumieniu wiec dlaczego niemogłaby pomóc oczyścić kościół. To nie tylko jest wysiłek władz świeckich ale powiedziałbym większości osób wierzących zależy żeby tą sprawę należycie rozwiązać i oczyścić kościół z zgniłych jabłek. Twoje ogólnikowe twierdzenia nt kleru nierozróżniające sprawców i uczciwych kapłanów nie mają żadnych dobrych pobudek ale to są czysto ideologiczne antyklerykalne nienawistne komentarze.