TYLKO U NAS. Dr Mariusz Błochowiak: Maseczki nie chronią przed koronawirusem. Decyzja o ich noszeniu jest czysto polityczna - zdjęcie
26.02.21, 17:00fot. pixabay.com/yt/telewizja republika

TYLKO U NAS. Dr Mariusz Błochowiak: Maseczki nie chronią przed koronawirusem. Decyzja o ich noszeniu jest czysto polityczna

182

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Czy maseczki, które są obecnie dostępne na rynku skutecznie zabezpieczają przez zakażeniem Covid-19?

Dr Mariusz Błochowiak, opracował i opatrzył wstępem książkę „Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy. Tom III. Maski”: Na początku chciałbym wyjaśnić, że mechanizm zakażenia koronawirusem nie jest sprawą najważniejszą przy ustaleniu, czy dochodzi do zakażenia, kiedy nosimy maseczki. Nas interesuje w pierwszej kolejności kwestia czy maseczki chronią nas przed zakażeniem wirusami układu oddechowego, a więc przed grypą, koronawirusem itd. W tym zakresie były robione badania naukowe, które miały na celu ustalenie czy maseczki chronią czy nie chronią przed takimi zakażeniami. Mechanizm zakażenia natomiast jest sprawą bardziej skomplikowaną i nie jest konieczne jego poznanie, żeby dowiedzieć się czy maski są czy nie są skuteczne.

Tych badań obecnie jest bardzo dużo. Część badań wskazuje na to, że istnieje jakaś ochrona przed zakażeniem się wirusami układu oddechowego, tzn. zmniejszenia prawdopodobieństwa zakażenia. Badania te jednak nie są niewiarygodne. Są obarczone błędem.

O co chodzi? W medycynie opartej na dowodach (ang. evidence based medicine) istnieje hierarchia wiarygodności różnego rodzaju badań naukowych, twierdzeń czy opinii ekspertów. W tej właśnie hierarchii wiarygodności najmniej wiarygodne są opinie ekspertów wbrew temu, co na ten temat sądzi wielu ludzi.

Ostatnio mamy też do czynienia, na co zwraca uwagę część niezależnych publicystów, autorów czy dziennikarzy śledczych, z tzw. konfliktem interesów. Można więc przyjąć, że opinie ekspertów – nie muszą, ale mogą – mogą być po prostu uwarunkowane finansowo.

Nawet jeśli ekspert jest uczciwy, to jego opinia bazująca na mniejszym lub większym doświadczeniu wcale nie musi być prawdziwa. Ona jest po prostu mniej wiarygodna z naukowego punktu widzenia. Najbardziej wiarygodne w medycynie opartej na dowodach są tzw. randomizowane kontrolowane badania kliniczne. Randomizowane to znaczy losowe, czyli ludzie dobierani są losowo i jedni są poddawani jakiejś interwencji medycznej, a drudzy nie. W przypadku leku na przykład, część losowo wybranych osób przyjmuje jakiś preparat, a część otrzymuje placebo i oczywiście nikt nie wie, kto otrzymał placebo, a kto testowany, prawdziwy lek. Następnie ci ludzie są badani, żeby stwierdzić, czy ten lek jest skuteczny powyżej placebo czy nie. I to właśnie są najbardziej wiarygodne badania w medycynie. One są nazwane „złotym standardem”.

Jeśli chodzi o maseczki natomiast, to takie badania również były prowadzone i jest ich nawet kilkanaście. Czyli jedna grupa osób nosiła maseczki, a druga nie. Te maseczki były różnego typu - chirurgiczne, ale też lepsze typu N95, których odpowiednikiem jest maska FFP2. Następnie osoby noszące te maseczki czy to w szpitalach, czy w domu były sprawdzane laboratoryjnie, czy zaraziły się grypą czy nie.

Należy szczególnie podkreślić to, iż wszystkie randomizowane badania dotyczące maseczek pokazują, że bez względu na maseczkę czy była ona chirurgiczna czy N95 to wszyscy zarażali się tak samo. Czyli nie było żadnej różnicy pomiędzy tymi dwoma grupami, tzn. noszącymi maski i bez masek. I to są najbardziej wiarygodne badania znane medycynie. Podczas badań następowała faktyczna weryfikacja w warunkach laboratoryjnych, czy ktoś został zarażony czy nie. Obserwacja bowiem np. symptomów choroby jako zakażenia czy deklaracja osoby co do własnego stanu zdrowia jest po prostu obarczona błędem i mniej wiarygodna niż laboratoryjnie potwierdzone zakażenie wirusem układu oddechowego. Jeszcze raz to podkreślę, że z tych wszystkich badań wynika, że maseczki są nieskuteczne, a co więcej nie redukują prawdopodobieństwa zakażenia.

Niektórzy twierdzą, że maseczka może przynajmniej zredukować ryzyko. Okazuje się, że tak nie jest. Bez względu na to, czy się nosi maseczkę czy nie, to do zakażenia i tak dochodzi tak często, jak w przypadku braku maski. Co więcej – to też podkreślę – rodzaj maseczki też nie ma tu żadnego znaczenia. Takie są jednoznaczne wyniki badań randomizowanych i w obliczu tego opinie ekspertów czy polityków należy uznać za błędne.

Czyli innymi słowy – mówiąc bardzo obrazowo - wirus ma swoje sposoby, żeby zakazić organizm i ominąć maseczkę?

Jeśli chodzi o to, dlaczego maseczki nie są skuteczne, to trwa debata naukowa na ten temat i są różne koncepcje, czy do zakażenia dochodzi przez dotyk, metodą kropelkową (duże krople), czy przez tzw. areozole, czyli bardzo małe kropelki zawierające wirusy, które unoszą się w powietrzu godzinami i stanowią niejako część powietrza i wtedy wdychamy je do płuc. Moim zdaniem ta ostatnia hipoteza jest najbardziej prawdopodobna. Wirusy są w postaci bardzo małych kropelek, a więc areozolu, i przez to, że one są w tak bardzo małych kropelkach, są wdychane bez względu na to, czy mamy maskę czy nie. Poza tym maski nigdy nie są bardzo dobrze dopasowane, co stanowi kolejny sposób wdarcia się wirusów do organizmu. Wirusy są tak małe, że maska nie jest w stanie wszystkiego odfiltrować i dlatego się zarażamy.

Ciekawą sprawą jest też sezonowość zarażania się wirusami układu oddechowego, a więc i koronawirusami. Dlaczego zwyżka zachorowań i zgonów jest sezonowa, czyli okresowa, a nie są one równomiernie rozłożone w ciągu roku? Najbardziej prawdopodobna hipoteza i najbardziej mnie przekonywująca jest taka, że zarażanie się wirusami jest związane głównie z wilgotnością powietrza. Im większa wilgotność otoczenia, tym trudniej się zarazić. Jeśli bowiem mamy suche powietrze, to wtedy te cząstki mogą być faktycznie małe i one się ze sobą nie łączą. Jeśli wilgotność jest większa to te cząsteczki się łączą, ich masa wzrasta i pod wpływem siły grawitacji opadają na ziemię. Jeśli natomiast cząsteczka jest lekka, to może ona się w powietrzu utrzymywać bardzo długo i zwiększa się prawdopodobieństwo, że ludzie takie cząsteczki wciągną do płuc i dochodzi do zakażenia. W suchym powietrzu jest ich dużo więcej, a więc i prawdopodobieństwo zaciągnięcia się nimi jest większe.

Co jeszcze interesujące, zarażamy się głównie w pomieszczeniach, a nie na dworze, dlatego, że w pomieszczeniach w tzw. okresie grypowym (jesień, zima) jest suche powietrze.

Czyli nawilgatnianie pomieszczeń zapobiega zakażeniom grypą i koronawirusem?

Istotne jest zwiększenie wilgotności powietrza, ale także wymiana powietrza.

Czy z tego wynika, że na świeżym powietrzu jest trudniej się zarazić, niż w pomieszczeniu zamkniętym?

Oczywiście. Wirusy w zamkniętym pomieszczeniu łatwiej są wchłaniane do płuc przez nos i usta, a – jak już wspomniałem – w suchym powietrzu dłużej się unoszą. Na zewnątrz powietrze po pierwsze nie jest takie suche, a po drugie, nawet gdyby było, to te wirusy się dużo bardziej rozrzedzą, ponieważ objętość powietrza jest gigantyczna. Tak więc, na zewnątrz jest pod tym względem dużo bezpieczniej.

A z czego mogą wynikać decyzje rządzących w różnych krajach dotyczące wprowadzania maseczek? Szwecja na przykład ich nie wprowadziła, a w Szwajcarii na zewnątrz nie nosi się maseczek a jedynie w pomieszczeniach zamkniętych, jak na przykład w hipermarketach itp.

Moim zdaniem może to wynikać z kilku względów. Po pierwsze dlatego, że maseczki mają nam przypominać o pandemii, ponieważ gdyby nie było maseczek, to nie byłoby widzialnego znaku, że pandemia istnieje. Przecież rzadko kto zna osoby, które zmarły z powodu COVID-19. Po drugie statystyki i testy PCR określające rzekomo zakażenie koronawirusem są zupełnie niewiarygodne. Zwłoki na ulicy nie leżą. Tak więc nie byłoby żadnego wizualnego i mentalnego przypominacza. Moim zdaniem z tego właśnie to wynika.

Nie chce mi się wierzyć, żeby nawet politycy czy ich doradcy tego nie wiedzieli, skoro wielu ludzi wie o tym bardzo dobrze i krąży ten filmik po internecie z byłym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Jeszcze na początku tzw. pandemii wyśmiewał się z tych, którzy noszą maseczki. To było w programie RMF FM. Po jakimś czasie zmienił zdanie. Z czego więc mogło to wynikać, skoro nauka w tej kwestii się nie zmieniła? Tak więc to była zmiana polityczna, koniunkturalna. Jestem przekonany, że przynajmniej część z polityków wie o tym, że maseczki są nieskuteczne w przypadku wirusów układu oddechowego. Zmiana w wypowiedziach i podejściu tzw. ekspertów głównego nurtu i polityków jest jedynie polityczna, a nie naukowa czy medyczna.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze (182):

Teofila ZjeBepko (w podróży)2021.02.28 11:00
https://www.fronda.pl/forum/szacunek-dla-osob-homoseksualnych-nie-moze-prowadzic-do-aprobowania-zachowania-homoseksualnego-albo-do-zalegalizowania-zwiazkow-homoseksualnych,104681.html
Teofila ZjeBepko (w podróży)2021.02.28 11:01
Ludzie ratujcie! Czuję, że moja rodzina się rozpadnie jak tylko geje będą mogli brać śluby. +Wierzę w Pedofila w ministrancie obecnym w Kościele+
Mała162021.02.28 10:48
Jaki cel ma maseczka gdy idę, jadę rowerem. A w promieniu setki metrów nie ma człowieka. Mam się dusić w imię dobrego samopoczucia rządzących? To jest tresowanie człowieka.
Michał Jan2021.02.28 10:52
Tak, chodzi o tresurę. Cel jest prosty: oni będą mówić "hop!", a my, co najwyżej, będziemy mogli wyznaczyć, jak wysoko będziemy podskakiwać.
man.of.Stagira2021.02.28 9:58
Odcinek z cyklu; "Kosmiczna medycyna XXI w. odkryta przez Konfederację Konfabulantów", Część Pierwsza; "Procedury medyczne", Rozdział Pierwszy; "Usuwanie GUZÓW i martwych tkanek źle funkcjonujących narządów // PRAWDA nr.1; USUNIĘCIE jakiegokolwiek organu (na przykład WYROSTKA robaczkowego) NIE chroni przed śmiercią! // PARADYGMAT: Decyzja o usunięciu guza lub organu ciała jest CZYSTO polityczna! // Ave Wy! (ciąg dalszy nastąpi)...
man.of.Stagira2021.02.28 10:03
Oczywiście wyrostek robaczkowy jest tkanką zbędną. Nie organem. // nota bene
Michał Jan2021.02.28 10:49
Oczywiście, to Ty wierzysz w metody, które stosowali wierzący, że Ziemia jest płaska (dość powszechne w wieku XIV). Nie czujesz się, jak płaskoziemca?
Michał Jan2021.02.28 10:47
Odcinek z cyklu: "Wytrzymajmy jeszcze dwa tygodnie, czyli medycyna odkryta na nowo po 650 latach". Rok minął, zebrano masę danych, są porównania między noszącymi "maseńki", a nienoszącymi (DANMASK-19), są porównania między krajami stosującymi lockdown, a tymi, które poprzestały na wprowadzeniu zasad bezpieczeństwa. Ale nie. My tę wiedzę ignorujemy, stosujemy dalej te same metody, które były stosowane w czasie XIV-wiecznej epidemii dżumy (w tym zasłanianie twarzy na otwartej przestrzeni, w celu ochrony przed "morowym powietrzem"). A tych, którzy proponują podejście holistyczne i oparte na bieżących danych, nazywamy "płaskoziemcami" i wymyślamy durne teoryjki o wyrostkach robaczkowych.
Monika2021.02.28 8:32
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
JAn W.2021.02.28 7:59
Jak można rozpowszechniać takie bzdury i robić ludziom zamęt w głowach?! Z wywodów tego Waszego quazidoktora wynika, że personel na sali operacyjnej też niepotrzebnie nosi maseczki! On nie rozumie, że zadaniem maseczek jest ograniczanie proliferacji zarazków zawartych w powietrzu, które WYDYCHA osoba nosząca maseczkę. Jeżeli jeszcze raz zobaczę na Frondzie informację o tym, pożal się Boże, doktorze, to będzie to moja ostatnia wizyta na tym portalu.
Michał Jan2021.02.28 9:15
No nie! Co my bez Ciebie zrobimy?
admin2021.02.28 10:36
Wolny człowiek ma sam podjąć decyzję. Bardzo dobrze niech wypowiedzą się ci co sa za i ci co przeciw. A który portal ci to umożliwi, oprócz Frondy? Na tym polega WOLNOŚĆ że są różne zdania a wybór należy do Ciebie. Wolisz tvn i Wyborcza antypolski który drenuje mózgi młodych ludzi, ogłupiając ich? Tusk z ferajną wiele złego zrobił dla Polski i za to kara go spotka wcześniej czy pożniej, mówię o karze BOSKIEJ oczywiście ona znajdzie każdego. Młodzi ludzie nienawidzą starych ludzi i to jest robota Tuska to on zaczął starsze społeczeństwo zdyskredytować różnymi hasłami. Kariera za wszelką cenę ono to naśladują im się to podoba, nieważny sposób ważne że osiągnął cel. Teraz chcesz zamknąć ludzi którzy myślą inaczej, to jest błąd, to mieliśmy już, bolszewizm który ograniczał ludzi. Niech będa takie Frondy to będzie dobrze.
AA2021.02.28 5:34
Jak widać lobby maseczkowe wyparło przyłbicowe. W następnej "fali" będzie moda na kaski motocyklowe . Każdy musi zarobić na pandemii.
Michał Jan2021.02.28 10:56
Przepisy nie zdefiniowały "maseczki", a ponadto nakazują zasłanianie ust i nosa "przy pomocy maseczki" (nie "za pomocą"), czyli jeżeli przyłbicę opuścisz maseczką, to będzie to zgodne z duchem tego, pożal się Boże, pisanego przez młodzieżowych aktywistów PiS-u, rozporządzenia.
Anonim2021.02.28 5:15
Jesteśmy dziś na siódmym miejscu w świecie w ilości nowych zachorowań a na piątym - w ilości nowych zgonów na Covd. To dzięki takim znachorom jak dr matematyki i diabologii jak Błochowiak. /stp
T2021.02.27 23:30
" najmniej wiarygodne są opinie ekspertów" Taaak... jak mnie boli ząb, zawsze proszę o poradę kasjerkę w sklepie, bo dentysta jest ekspertem. Przez takie wywiady będziemy mieli pandemię jeszcze długo i sporo ludzi umrze.
Michał Jan2021.02.28 0:11
Zapewne wierzysz, że eco-driving zmniejsza zużycie paliwa... Jedno jest pewne - od lockdownów umrze wiele ludzi i będzie się to działo długo. Depresje, zaburzenia odporności itp. z jednej strony, spadek PKB, mający przełożenie na długość życia z drugiej. Covidianom trudno uwierzyć, że rządy nie kierują się żelazną logiką, tylko oczekiwaniami covidianów.
Anonim2021.02.27 22:10
Doktor od Matematyki i diabologii nie może być specjalistą od medycyny i wirusologii! Prosimy nie naciągać prawdy, by nie wzmagać zakażeń przedłużać pandemii! /.stp
Michał Jan2021.02.27 22:40
DANMASK-19. Szach i mat.
POwska piąta kolumna na Frondzie?2021.02.27 22:02
Z badania wynika, że dyscyplinę społeczną w największym stopniu - aż 81 proc. deklaracji - popierają wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej oraz Polski 2050 przeważają postawy w istocie akceptujące łamanie regulacji. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541067-polacy-za-stanowczym-egzekwowaniem-przepisow-pandemicznych
Michał Jan2021.02.28 0:14
Ale właśnie o to chodzi Frondzie, żeby te 80% zaczęło wreszcie coś kojarzyć.
Nie pozwól mi się onanizować samemu.2021.02.27 21:06
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 72 lat ale zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ---- https://imgur.com/uzSch64 ---- Wyszukaj mnie tu: [email protected] napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. Nie pozwól mi się onanizować samemu.
Monika2021.02.27 20:44
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym. http://panieonline.pl/monia89
Bocobrody2021.02.27 17:41
Wy goje , niebujta sie niewoli , to nie boli !!!! https://www.youtube.com/watch?v=6du1f0WPkF4&t=28s
NEOS com pl2021.02.27 17:18
..... masoneczki firmy ... string ... nosi sie ino na ... golej dooopie ...
Skrzypek na dachu2021.02.27 17:03
Pielegniarka naklada jednorazowe rekawiczki aby myc tylek starcom nie na ochrone przed wirusami ale przed bakteriami i musi zmieniac za kazdym razem aby nie roznosic bakterie grozne od pacjenta do pacjenta . Kazdy kto pisze o tym ze maseczki to ochrona przed wirusem to debil paskudny ktory tylko udowadnia brak wiedzy .
Zachodni wiatr spierdoli2021.02.27 17:07
skrzypka z dachu albo ja to zrobię z gwintówki. Dla własnego dobra parchu spi e r dalaj!
Skrzypek na dachu2021.02.27 17:10
Wstaw glowe w wiadro zimnej wody prosto ze studni az goraczka nie minie .
Skrzypek na dachu .2021.02.27 16:47
Brawo Pan Doktor Mariusz Blochowiak .
Zachodni wiatr spierdoli2021.02.27 16:52
skrzypka z dachu albo ja to zrobię z gwintówki.
Skrzypek na dachu2021.02.27 17:07
Pij rumianek bo to lekarstwo skuteczne antyzapaleniowe bezpieczne dla dzieci i staruszkow .
Anonim2021.03.4 11:42
Te Skrzypek na dachu zaraz ci smyczkiem gwinta zerwie wiec sp..al parchu
dr Żiwago2021.02.27 16:36
ten dr. to dr med? Bo logika wywodów na to nie wskazuje
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.02.28 6:46
jest fizykiem, ale zna się też na hodowli trzody chlewnie.
zooloo2021.02.28 18:59
No tak najlepiej zacząć od personalnych ataków. To może ten dr nauk medycznych Cię przekona: http://proremedium.pl/2020/10/19/maski-opadly-demaskowanie-maseczkowej-manipulacji/ Jeśli nie tamten to może ten: https://www.bitchute.com/video/7r7Pa5gRTfWX/
roman2021.02.27 16:01
"Badania te jednak nie są niewiarygodne. Są obarczone błędem." - o so chosi ?
Anna2021.02.27 14:31
Akim jest ten gość? To jakiś wróżbita? Może wizjoner?
zdegustowany2021.02.27 13:57
Kolejny głupkowaty "ekspert"zabiera głos, a ten dziwny portal publikuje takie dyrdymały. Fronda zamieniła się już całkiem w "politycznego pudelka".
Hhehheheh2021.02.27 13:53
Kolejny antyrządowy atak Frondy i atak na PiS. Czyżby Fronda po 20 latach przestała popierać PiS?
Skrzypek na dachu2021.02.27 16:50
PiS do konca zglupial i teraz dziala na uslugi bezboznych globalistow sorosowskich .
toWarzysz Piwo ??? z radia Erewan2021.02.27 17:25
... obywatelu niepieprz bez sensu ... kazdy czerwony burak .... zaPISze sie do wykopu ... jak mu zielenina z ... kapucyny wyjdzie ... szalom malejkom
polecam2021.02.27 13:12
https://www.youtube.com/watch?v=Kj-TOmC8fqg
droma2021.02.27 13:12
pan dr . reprezentuje taki typ wykształconego głąba ,nawet jak nic nie dają dla dobra sprawy się o tym nie mówi dla spokoju społecznego jednym słowem tuman ...
TAD2021.02.27 10:25
POwtarzam te słowa anonima, bo to warto przemyśleć!!!!!!!!!! Panie Doktorze- niech Pan odpowie na takie proste pytanie - dlaczego lekarze , personel pracujący w szpitalach covidowych , zakaźnych ( i innych) tak zabezpiecza się maseczkami, goglami, przyłbicami, kombinezonami, rękawiczkami, itd, ???- co dla picu , dla poklasku, dla wygody, dla powagi, ???otóż prosta odpowiedź - zabezpieczają się przed WIRUSAMI ,dlaczego ? bo nikt z tych osób nie chce umrzeć zarażony wirusem!!!!
katolik2021.02.27 10:31
Jeszcze nie wiesz dlaczego, bo za przedstawienie w cyrku płacą im rządzący zdrajcy Narodu
J2021.02.27 14:32
Zmień ksywę z katolik na Dureń- będzie adekwatnie do poziomu jaki prezentujesz.
Anonim2021.02.27 12:33
Co ma moja jazda na rowerze do operacji w szpitalu, gdzie można umrzeć od szpitalnych, zmutowanych bakterii po zabiegu?
katolik2021.02.27 10:22
Polacy chyba teraz widzą, co niektórzy dopiero moze przejrzą, ze nie można iśc na wybory, bo zostaną sfałszowane
Anonim2021.02.27 10:14
Maseczki? A po co maseczki? Zgadzam się, z panem, panie Błochowiak. Pana rady są super sposobem na przyspieszone oczyszczanie Ziemi z ciemnych prawaków. Widzę, że z pana to "nasz” człowiek. Tak trzymać. A kiedy pojawi się kolejna pana książka? Będę promować do granic.
Dociekliwy.2021.02.27 16:59
Jak ja się cieszę, że tacy lewicowi, "oświeceni" idioci jak ty sami się osłabiają oraz ogłupiają nosząc maski.
rafał2021.02.27 10:02
nawet nie idiotyzm , po prostu tzw. frondyzm , czyli brak dna
Anonim2021.02.27 9:38
Panie Doktorze- niech Pan odpowie na takie proste pytanie - dlaczego lekarze , personel pracujący w szpitalach covidowych , zakaźnych ( i innych) tak zabezpiecza się maseczkami, goglami, przyłbicami, kombinezonami, rękawiczkami, itd, ???- co dla picu , dla poklasku, dla wygody, dla powagi, ???otóż prosta odpowiedź - zabezpieczają się przed WIRUSAMI ,dlaczego ? bo nikt z tych osób nie chce umrzeć zarażony wirusem!!!!
Anonim2021.02.27 15:47
Więc jeśli sam nie chcesz się zarazić, to musisz się ubierać jak ci medycy, głąbie. Sama maseczka przed niczym cię nie chroni i o tym jest ten artykuł.
Skrzypek na dachu .2021.02.27 16:55
To nie na wirusy ale bakterie .
zooloo2021.02.28 19:01
Tu dostaniesz odpowiedź. http://proremedium.pl/2020/10/19/maski-opadly-demaskowanie-maseczkowej-manipulacji/ Jeśli mało to tutaj też masz odpowiedź: https://www.bitchute.com/video/7r7Pa5gRTfWX/ Nie trzeba nikogo wyzywać wystarczy nabrać wiedzy
verizanus2021.02.27 9:21
To było wiadomo od samego początku. Tylko primo: nic z tego nie wynika. ONI liczą kasę śmieją się i to wszystko z ich strony. A MY możemy ponarzekać, wiedzieć o tym i płacić mandaty, żeby im było jeszcze weselej. Secundo: co się stanie jak wypuszczą NAPRAWDĘ jakaś zarazę? ;)
owca2021.02.27 8:18
chcecie zobaczyć barana --to popatrzcie na zdjęcie jak wyżej
Filip2021.02.27 6:52
W tej sprawie, opinia pana dr. Mariusza Błochowiaka (fizyka) różni się bardzo od opinii np. pana dr Pawła Grzesiowskiego (dr med. specjalista pediatra, immunolog). Czy pan Mariusz Błochowiak (fizyk) mógłby nam wyjaśnić, dlaczego ludzie powinni w tej sprawie wierzyć bardziej jemu (fizykowi) zamiast doktorowi medycyny?
Michał Jan2021.02.27 9:21
Fizycy nie dostają grantów od koncernów farmaceutycznych.
Filip2021.02.27 9:44
Tak, Mariusz Błochowiak grantów nie dostaje, ale dostaje pieniądze za książki, które sprzedaje. Oczywiście fizyk może coś wiedzieć na każdy temat, tak jak my wszyscy, ale tu chodzi o moje życie, i ja chcę mieć dostęp do ‘wiedzy najlepszej’, a nie tylko do ‘jakiejś wiedzy’.
Michał Jan2021.02.27 18:12
Jak chcesz wiedzy najlepszej, to zapytaj "Sajmona". Albo tych ekspertów rządowych, którzy orzekli, że amantadyna nie działa w dniu, w którym Lubelski Szpital Kliniczny dostał 6 mln na badania nad jej skutecznością.
miki2021.02.27 21:26
Filip : możesz i sam pomyśleć ? możesz policzyć że np. na godzinę ile człowiek zużywa (przefiltruje przez własne płuca) powietrza ? odp. od 20 m_sześciennych w stanie spoczynku do 150 m_3 przy ostrym wysiłku... raczej to powietrze "do maski nie wejdzie" ? a wirusy są tak małe jak komar dla płotu z siatki ... to raz i tyle pary też nie wchłoną po 15 minutach są już mokre i pożywka dla dodatkowych pleśni... czasem można nawet "gołym okiem" w czystym domu ... pod słoneczne światło... można dojrzeć ile pyłów jest w powietrzu ... prosty test na "znacznik zapachowy ..." na przeciw mnie idzie facet on w masce i ja w masce .. ale z 30m wyczuwam że parę minut wcześniej spalił skręta .. i ja to wiem po wyczutym zapachu z jego płuc ... czyli z 30 metrów wymieniliśmy oddechy .. a pies by wyczuł z 0,5 kilometra ... to że mamy słaby ( i zobojętniony) węch do ludzkich zapachów nie oznacza że nie wdychamy cudzego wydechu ...nie ma takie opcji ... i tyle mówi prosta obserwacja i fizyka ..a biolodzy mogą się wypowiedzieć na temat przeżywalności wirusa ustrojem człowieka w różnych porach roku ..ale nawet laik powie że w dobrym słońcu ultra-fiolet raczej wirus nie przetrwa... na mrozie spadnie jak zamarznięta bryłka (pyłek ) lodu ale w temp. -1 do +7 stopni lubi najbardziej .. a dodatkowo w lecie ze względu na obfitość świeżych nowalijek organizmy są bardzo odporne niż na jesień czy wiosnę .. nie bój się własnego myślenia i własnych wniosków ... nawet lekarze mówią że "loc-dwon-em" usiłuja tylko kupić czas a nie rozwiązanie problemu ...a rozwiązaniem jest odporność naturalna która postępuje szybciej niż szczepienia ..a by postępowała jeszcze szybciej gdyby nie "loc-down" w zasadzie powinni zwiększyć możliwości służby zdrowi i to zrobili ale nie do końca z sensem .. bo rezerwa powinna być wybudowana lub adaptowana przy szpitalach i sanatoriach na stałe a nie w tymczasowych stadionach itp... Filip nie bój się myśleć... każda grypa mutuje i co roku jest inna i co roku miałeś z nią kontakt a teraz mamy 90 mld deficytu zamiast zero deficytu jak długo można się tak zadłużać ?
fcuk piss2021.02.27 3:58
czytelnicy srondy facet ma racje po co wam maseczki i szczepienia jestem za im was mniej tym szybciej w kosciolach mieszkania na wynajem powstana
lewak2021.02.27 7:44
prędzej się wyskrobiesz niż coś dostaniesz
czekista2021.02.26 23:23
O tym mowil juz w marcu ubieglego roku min. Szumowski. Tzn. wydagal sie publicznie bo nie znaljeszcze ustalen na " wysokosciach ". Kiedy ustawili go do pionu, to zmienil zdanie. I chyba na trym sporo zarobil.
matis892021.02.26 22:45
Ale ten PIS wyprał mózgi lewakoateistom. Zakorzony też nosił PIS kondona twarzowego i się zaraził. Bo maseczki przecież nikogo nie chronią. Na szczęście jak powiedział PIS to też często bywa taka choroba bezobjawowa widmo. Nawet jak zdrowy, to ma zapewne bezobjawowego niczym Coca-Cola.
Spierdalaj ty mały zółty chujku chiński2021.02.26 22:53
Polska to NIE jest TWÓJ KRAJ!
Lecz się na nogi mp2021.02.26 21:51
j.w.
Marek2021.02.26 21:51
A ja głupi myślałem, że maseczka ma przede wszystkim ograniczać rozprzestrzenianie wirusa przez zakazonego a nie chronić noszącego maseczkę przed zakażeniem. No cóż idiota z tytułem doktora wyprowadził mnie z błedu
Andrzej2021.02.27 5:33
Twoja głupota rozprzestrzenia się mimo nałożonej na twarz szmatki.
Lekarz2021.02.27 16:28
Marku, jesteś idiotą, to nie ulega wątpliwości i prawdopodobnie umrzesz idiotą. Cóż, selekcja naturalna ;-)
zooloo2021.02.28 19:03
No tak najlepiej zacząć od personalnych ataków. To może ten dr nauk medycznych Cię przekona: http://proremedium.pl/2020/10/19/maski-opadly-demaskowanie-maseczkowej-manipulacji/ Jeśli nie tamten to może ten: https://www.bitchute.com/video/7r7Pa5gRTfWX/
Anonim2021.02.26 21:50
Maski dzialaja, odsetek chorych w PIS wiekszy niz w konfederacji, jakby nie maski to rzad stracilby 3/4 ministrow
Komu zależy aby "zdyskwalifikować" Covid192021.02.26 21:31
jako pandemie? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych, ale wyjątkowo tępych trolli.
Anonim2021.02.26 22:01
kopacz powinna dostac order za to ze nie ulegla pisowskiej gangrenie co domagala sie walki ze swinska grypa. pisowi marzyl sie wtedy holocauscik jak teraz zrobili paralizujac cale panstwo
Spierdalaj ty mały zółty chujku chiński2021.02.26 22:10
Polska to NIE jest TWÓJ KRAJ!
katolik2021.02.26 21:28
Gdyby PIS był lojalny i uczciwy wobec obywateli, to wbrew UNII, masonom, nazistom, mordercy Gatessowi i Sorosowi- powiedziałby, że nie zgadza się na układ w którym dokonywany będzie Holocaust i zamordyzm, Nowy Porządek-- ale stał się pospolita menda
wy kurwy kremlowskie2021.02.26 21:32
Już powinno do was matoły dotrzeć, że WAM NIE USTĄPIĘ! - - - -ZNISZCZĘ WAS! - - - NIE MACIE ŻADNYCH SZANS ZE MNĄ! - - - - WBIJ SOBIE TO DO TEGO ŻYDO-BOLSZEWICKIEGO ŁBA!
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.02.26 21:19
menelom o mentalności Kalego wyrzucającym śmieci za płot sąsiada, trudno wytłumaczyć, że czasem robimy coś dla dobra otoczenia, bo to przerasta ich zdolności percepcji.
Anonim2021.02.26 21:31
nie zesr.aj sie z tego strachu, szmaty w wielu krajach sa stosowane doraznie, w Polsce ma to byc jako panaceum tak jak respiratory ktore usmiercaja prawie kazdego i w kazdym kraju, poki co wolno w Polsce spac bez maski
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.02.26 21:34
czego nie zrozumiałeś w "czasem robimy coś dla dobra otoczenia"?
Anonim2021.02.26 21:36
czasem... jedynie 16h na dobe
Spierdalaj ty mały zółty chujku chiński2021.02.26 21:38
Polska to NIE jest TWÓJ KRAJ!
katolik2021.02.26 21:18
Ludzie muszą oddychac normalnie, inaczej będą chorować. Jest to prawo podstawowe kazdego człowieka do życia, oczywiscie myślącego, bo jak ktoś nie myśli to stanie się hodowlanym psem na smyczy morderców!
Spierdalaj ty mały zółty chujku chiński2021.02.26 21:19
Polska to NIE jest TWÓJ KRAJ!
Anonim2021.02.26 21:12
cala 13 emerytura zastraszonym dziadkom pojdzie na maski, kto na tym zarobi? w RFN prokuratura postawila niedawno zarzuty , chodzi o przekrety na wiosne - w Polsce zarzuty najpredzej po zmianie rzadu
Spierdalaj ty mały zółty chujku chiński2021.02.26 21:18
Polska to NIE jest TWÓJ KRAJ!
Hej doktorze...2021.02.26 20:51
Dlaczego dentysta ZAKŁADA MASKĘ jak mi grzebie w gębie? Dlaczego CHIRURG PIELĘGNIARKI MAJA MASKI? - - - - Maska CHRONI INNYCH od twoich wirusów, zarazków, jakie masz w gębie! - - - Podobnie jest z tymi, co są ZAKAŻENI i NIE WIEDZA, bo nie mają objawów i nie chce im się robić testów! - - - - Ale najgorszy jest element, który wie, że MA OBJAWY i chodzi i ZARAŻA! - - - - Frondo, przestań wyszukiwać "lekarzy" po skończonej akademii medycznej .... korespondencyjnie.
steffi2021.02.26 21:08
Zanim zaczniesz pisac takie bzdury ,to zasiegnij prosze informacji!! Sluzba zdrowia nosi maseczki ,bo podobnie jak wszyscy inni obywatele sa zmuszani . Maseczki ktore nosimy tzw. OP sa przeznaczone na 0,5 h . Test PCR nie jest przeznaczony do ustalenia Diagnozy COVID-19 , kazdy z nas moze byc pozytywny - pomimo braku infekcji . Te pozytywne ,falszywe wyniki wykorzystuja politycy do oglaszania pandemi , im wiecej osob sie testuje ,tym wiecej bedzie pozytywnych wynikow ,pomimo brakow infekcji / objawow. W Austri , w parlamencie polityk zrobil test z coca -cola ,naturalnie byl pozytywny, wzywal rzyd do dymisji itd. W Peru sadownie ustalono ,ze testy PCR daja faszywe wyniki !! Naturalnie Niemcy natychmiast to zaprzeczyly itd.
TY IMBECYLU!2021.02.26 21:16
DLACZEGO CHIRURDZY od NIEPAMIĘTNYCH CZASÓW zakładają MASKI? - - - PODOBNIE ROBIĄ DENTYŚCI, MASAŻYŚCI, cała służba zdrowia na całym świecie! ŻEBY UCHRONIĆ PACJENTA PRZEZ TYM CO IM Z GĘBY WYCHODZI!
Anonim2021.02.26 21:26
nie widzialem nigdy dentysty w masce na rowerze
Nie widziałeś dentysty na rowerze2021.02.26 21:37
jak wyrywa ząb? Tam u was w KÖRWSKICH CHINACH to normalne!
Anonim2021.02.26 21:39
jestes inteligenty jak wszyscy w PIS
Spierdalaj ty mały zółty chujku chiński2021.02.26 21:55
Polska to NIE jest TWÓJ KRAJ!
steffi2021.02.26 21:46
Sluzba zdrowia zawsze nosila w trakcie operacji maseczki i rekawiczki , bo maja z otwartymi ranami do czynienia !! Wtrakcie operacji prowadzone sa rowniez rozmowy , wiec chroni sie rane otwarta przed zanieczyszczenien bakteryjnym.
Anonim2021.02.26 21:18
wlasnie, gdyby testy byly wiarygodne to czechy mialyby dawno odpornosc stadna, bo wszyscy mowia ze laczne liczby zakazen trzeba mnozyc przez bezobjawowych czyli razy 5-10 , a juz niby maja 1.2 mln... wiarygodne tylkko sondazowe badania na przeciwciala
Spierdalaj ty mały zółty chujku chiński2021.02.26 21:20
Polska to NIE jest TWÓJ KRAJ!
John2021.02.26 21:22
Maska i rękawice u dentysty czy chirurga, chronią go i ciebie przed wirusem HIV przenoszonym z krwią i śliną oraz przed bakteriami, które są dużymi cząsteczkami.
I VICE VERSA, IMBECYLU!2021.02.26 21:34
Może wreszcie do ciebie dotrze DO CZEGO SŁUŻĄ MASKI!
B.2021.02.26 21:43
Od dawna mi się wydaje, ze Fronda ma u siebie w redakcji putinowskie łajzy, których celem jest manipulować opinią publiczną na szkodę Polski i Polaków, a także obalić rząd PiS. Takie łajzy lubią się wciskać na katolickie portale i tam robić swoją krecią robotę. Wynajdują więc półgłówków i oszołomów i robią z nich autorytety, żeby mieszać ludziom w głowach. "W czasach kryzysu strzeżcie się agentury" - mówił Piłsudski. To jest zawsze aktualne!!!!
Moly2021.02.27 1:20
Ten doctor nie jest lekarzem. Ma doktorat z czegos. I udzielal sie u Rydzyka.
John2021.02.26 20:46
Każdy lekarz dobrze wie, że brudna szmata nie chroni przed wirusami, a wyjmowanie maski z brudnej kieszeni i dotykanie jej brudnymi rękami jest przenoszeniem zarazy na twarz, gdyby istniała prawdziwie niebezpieczna pandemia, to samo noszenie tych masek byłoby powodem jaj szybszego rozprzestrzeniania, być może taki był zamysł decydentów nakazujących używania tych prowizorycznych zabiegów mających co najwyżej aspekt psychologicznej tresury. Warto zauważyć, że ministrowie, posłowie i cała TVP nie przestrzegają żadnych obostrzeń, jakby mieli magiczną moc pokonywania śmiercionośnej pandemii. Prawdę mówiąc, gdyby trup słał się dziesiątkami, to wymienione instytucje już dawno byłyby pozamykane, a ludzie sami ukrywaliby się w domach bez potrzeby użycia środków politycznej represji.
Komu zależy aby "zdyskwalifikować" Covid2021.02.26 20:54
jako pandemie? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych, ale wyjątkowo tępych trolli.
Stary2021.02.26 20:39
Panie doktorze gdzie pan pobierał nauki. Aż wstyd co pan opowiada. Powinni panu odebrać wszystkie uprawnienia bo pan jest niebezpieczny. Zgodził bym się aby pan leczył tych z PO bo tam już nie ma czego leczyć.
John2021.02.26 20:59
Najwyższa pora wyzbyć się złudzeń uczciwości PIS nad PO, to już nie ta sama partia jaką była przed wyborami, korupcja, arogancja władzy, cynizm i zamordyzm wychodzi z butów zwłaszcza otoczenia Morawieckiego, który był doradcą Tuska, a teraz jest ambasadorem Nowego Ładu marksistowskiej rewolucji cywilizacyjnej z wykluczeniem istnienia wszelkich form religijnych, zwłaszcza religii katolickiej, na rzecz sekty tęczowego ekolologizmu w ramach Zielonego Ładu i totalitaryzmu transhumanistycznego czyli pełnej inwigilacji jednostek kasty podludzi przez korporacyjnych oligarchów Nowego Ładu, czyli masonerii NWO.
katolik2021.02.26 21:21
Niestety Polacy tego jeszcze nie pojęli, bo PIS na razie na próbę, nieśmiało uchylił drzwi do krematorium, a jeszcze nie otwarł ich na oścież
hans klos, w roli felczera ze strzykawką2021.02.26 22:23
Stary wyluzuj się, on nikogo nie leczy, on nie dr med
tm2021.02.26 23:17
Panie Stary-panu też powinni odebrać uprawnienia.
Polka2021.02.26 20:22
Nawiedzony geniusz Szkoda czytać
Anastazja2021.02.26 20:17
Dawno nie czytałam tak nierzetelnego artykułu. "Są badania, że maseczki nie działają". A jakieś dane, przypisy, wyniki, nazwiska badaczy?
steffi2021.02.26 20:52
maseczki dzialaja , jezeli chcesz grzyba sie nabawic !!
matis892021.02.26 20:15
Michael Jackson nosił maseczkę aż mu nos odpadł i cały posiniał z tego. Tak to się może skończyć.
Bies2021.02.26 22:18
Nie od tego mu odpadł lecz od wybielaczy.
Hej doktorze...2021.02.26 20:09
Dlaczego dentysta zakłada maskę jak mi grzebie w gębie? Dlaczego chirurg, pielęgniarki mają maski? - - - - Maska CHRONI INNYCH od twoich wirusów, zarazków, jakie masz w gębie! - - - Podobnie jest z tymi, co są ZAKAŻENI i NIE WIEDZA, bo nie mają objawów i nie chce im się robić testów! - - - - Ale najgorszy jest element, który wie, że MA OBJAWY i chodzi i ZARAŻA! - - - - Frondo, przestań wyszukiwać "lekarzy" po skończonej akademii medycznej .... korespondencyjnie.
Anonim2021.02.26 20:25
Masz rację. Nie chce mi się codziennie robić testów. . Mogę zarażać i zabijać bardziej niż koperty Grodzkiego
stefi2021.02.26 20:49
Masz absolutna racje , testow nie ma sensu robic ,bo juz dawno jest wiadomo ,ze sa niewiarygodne . WHO potwierdza ,ze testy PCR nie sa do ustalenia diagnozy drug oddechowych. To tylko politycy robia afere!! W Niemczech odkryto afere polityka ,ktory zarobil 650 tysiecy euro , inny polityk Spahn kupil sobie w najlepszej dzielnicy Berlina wille w wysokosci kilku milionow euro , a zarabia wedlug ofizialnych danych 20 tysiecy euro miesiecznie ,wiec skad ta suma pieniedzy ? Takie i inne pytania postawili dziennikarze , polityk broni sie i nie odpowiada , a przeciez jest oplacany przez podatki od obywateli !!
Komu zależy aby "zdyskwalifikować" Covid2021.02.26 20:53
jako pandemie? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych, ale wyjątkowo tępych trolli.
NEOS com pl2021.02.26 20:05
.... bydlo maszonskie do strefy gazu ... na karme ... dla palestynskiego szakala ... https://www.youtube.com/watch?v=6du1f0WPkF4&t=24s
Spierdalaj pizdo Łukaszenki2021.02.26 20:12
albo wpadnij jutro do mnie to posprzątasz gówna po psie. Ale psa nie pogłaszczesz, żydów nie cierpi.
Andrzej2021.02.26 20:04
A ja znam wybitnego lekarza, który twierdzi, że normalne maseczki, co prawda nie chronią nas, ale chronią innych przed zakażaniem przez nas. Natomiast inny typ maseczek chroni nas przed wirusem.
matis892021.02.26 20:10
A ja znam lewkoateistę, geja i szaloną macicę w jednym co twierdzi że tylko certyfikowane przez PIS kaski motocyklowe mogą nas ochronić przed wirusem. Podobno to w PISTVN usłyszał.
Anonim2021.02.26 20:33
To masz ciekawych znajomych. Na podobnym poziomie intelektualnym?
matis892021.02.26 20:54
On twierdzi że jako lewakoateista może sobie zmieniać płeć, a także być jednocześnie gejem i szaloną macicą. Jak mówi to PISTVN i PISPolsat go przekonali do propagowania PISowskich maseczek, a PISowskie szczepienie od Morawieckiego i Kaczyńskiego jest wspaniałe.
Radziszewski-matis89 chuj nie "katolik"!2021.02.26 20:02
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOSCI SLOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
steffi2021.02.26 21:20
Dlaczego pisze pan ,ze te szczepionki ratuja zycie ???? Prosze nie wprowadzac ludzi w blad!! Wedlug definicji WHO nie sa to szczepionki. Te powstale w laboratoruim syntetyczne preparaty genetyczne nie sa szczepionka!! Producent nie bierze odpowiedzialnosci za te preparaty, bo dwumiesieczny okres testu klinicznego jest o wiele za krotki. Nikt nie zna dzialania i skutkow ubocznych !!!
stary2021.02.26 19:56
znałem rodzinke taką co co dzień kąpWała dzieci czystość tam była na bardzo wysokim poziomie iiiiiiiii co ?? ktoś zapyta ,,,,,, odpowiadam dzieci tej rodzinki chorowały na różne takie alergie WŁAŚNIE!!!!!!!!!!!!!!
katolik2021.02.26 19:50
Spryskiwanie płynami odkazającymi wszystkiego co się rusza, noszenie maseczek spowoduje, ze człowiek żyjąc w otoczeniu bez zarazków będzie się bardziej zarażał i o to chodzi mordercy Billowi!
Anonim2021.02.26 20:00
wyjasniles czemu dzisiejsze dzieci za czesto choruja - nadmierna sterylnosc a problemy z dziaslami to wynik picia sokow kosztem rzucia pokarmow. ta covidoparoja jak sie nie skonczy to skonczy sie swiat. Dawno mowiono ze naduzywamy antybiotykow
katolik2021.02.26 20:17
Dokładnie, dlatego ludzie, w tym Polacy, jeśli chca przeżyć zaplanowane megamorderstwo to musza pójśc po chłopski rozum do głowy, a nie robic z siebie panienki z okienka, które boja się grypy! jak nie zaczną się zachowywac normalnie, to debile będą kłamać i mówic 20 tyś chorych, każdy katarek i kaszelek to wg bojących się już śmierć . Mordercom chodzi o zastraszanie ludzi, zapędzanie ich do kąta i banie się własnego cienia, jakby nigdy nie było gryp, zarazków i całkowite podporzadkowanie ludzi. To jest już terror psychiczny i fizyczny bazujący na haśle zdrowie. Dopóki kazdy nie wypracuje sobie uwolnienia się od strachu, to tak długo będzie w terrarium, boksie, klatce własnej i panstwowej zdrajców. To jest wstep do totalitaryzmu i celem jest zmniejszenie liczby ludzi poprzez zamordyzm, szczepionki.
katolik2021.02.26 21:24
nie interesuja mnie łapki w dół, ale odnosnie tej to powiem, ze ten kto ją dał jest po prostu głupi
ladychapel2021.02.26 19:26
NIe chronią. To wiadomo. Mówi się o tym od dawna. Maseczki służą przede wszystkim do ochrony osób zakażonych, aby nie stanowili zagrożenia dla otoczenia. ALe jeśli Frendzle nie chco - niech nie noszo i nie podchodzo blisko do innych. Niech wchodzo se na trzy zdrowaśki do pieca/piekarnika dużego
matis892021.02.26 19:55
PIS nieźle lewusom wyprał mózgi pod siebie. Nie chronią, to wiadomo, ale jednak chronią.
Skrzypek na dachu2021.02.26 19:23
Brawo Pan Doktor Mariusz Blochowiak . Plandemia to sciema , Lockdown to bezprawie , Maseczki to glupota a Szczepionka gorsza niz zaraza .
chwała bohaterom2021.02.26 19:45
Jak zdrowy pójdzie do psychiatryka to mogą zrobić z niego wariata. Trzeba było długiej "walki z wirusem" by przy tak młodej populacji pobić starców ze Szwecji w zgonach prawie o 3 razy i to przy nie większych liczbach zakażeń. PiS zbawia nas od chorób, tak jak od bankructw.
Skrzypek na dachu2021.02.27 16:45
Plandemia to klamstwo . Liczba zgonow sfalszowana o 100% .
matis892021.02.26 19:19
Ciekawe czy będzie tak jak UE do swoich zagranicznych supermarketów w Polsce wysyła produkty gorszej jakości, a u Niemców te same batoniki są zrobione z lepszych produktów. A do Polski gorszy szajs. Wiadomo szczepionki dla Niemców, Izraela, USA muszą być lepszej jakości, a do Polski i Afryki można sporo zaoszczędzić i wysłać im gorszy szajs.
steffi2021.02.26 22:00
Tutaj nie masz racji ,bo kazda wyprodukowana buteleczka z tym syntetycznym genetycznym preparatem jest trucizna , niezaleznie od tego w jakiej firmie jest wyprodukowana. To nie szczepionka tylko syntetycznie w laboratorium wyprodukowany preparat genetyczny !! Wedlug EMA / WHO definicji nie jest ani lekiem ani szczepionka. Polska ma szanse na wlasna prawdziwa szczepionke od ozdrowiencow!!! O tym sie juz mowi !!
matis892021.02.26 19:07
Lubię patrzeć jak frondowi lewakoateiści, trole brejzowi, PISTVN, PISPolsat, PISGW, PISOnet, Totalnie Udawana PISiorska Niby Opozycja, szalone macice, LZPKNTB+ i lewackie gwiazdeczki pokroju Jandy.......tak bardzo bronią swoich PISowskich znamion, PIS kondonów twarzowych, i tak się produkują o wspaniałości PISowskiego szczepienia PIS szajsem, jak to cudowny boski PIS nektar od Morawieckiego i Kaczyńskiego :)))))))))))) I oczywiście jak chronią PIS przed odpowiedzialnością za rozkradzione miliardy na ten szczepionkowy szajs i zmasowaną lewacką PIS propagandę medialaną.
Ewa2021.02.26 19:02
Cytat: "Mechanizm zakażenia natomiast jest sprawą bardziej skomplikowaną i nie jest konieczne jego poznanie, żeby dowiedzieć się czy maski są czy nie są skuteczne." To po co chirurdzy, inni lekarze stosowali od lat i nadaj stosują maseczki przy zabiegach? Przecież maseczki stwarzają dyskomfort, ograniczają w człowieka w jakimś stopniu. A jak się mówi A, to i trzeba powiedzieć B, czyli co wpływa na zakażenie jednych, a brak zakażenia u innych. Aby ludzie świadomie wiedzieli jak najwięcej na ten temat. Jeśli chodzi o internistów, pulmonologów, laryngologów, to w przytłaczającej większości nie mówią swoim pacjentom prawdy w czasie wizyt, czy "teleporad", którą pacjenci powinni usłyszeć. Jakiś lekarski "dil"? A czy ten pan lekarz też wpisuje się w ten "dil"?
A2021.02.26 19:14
Więc powiedz B, że operowany pacjent musi być w masce. W końcu to on, nie lekarz może zejść po zakażeniach z tego świata.
steffi2021.02.26 21:36
W trakcie operacji sluzba zdrowia nosi maseczki ,bo kazdy z nas ma bakterie w przewodzie pokarmowym a wiec w jamie ustnej , rana pacjenta jest otwarta , wiec nie mozna dopuscic do tego ,ze w trakcie rozmow -wykonywania operacji dojdzie do kropelkowego zakazenia bakteryjnego rany pacjenta.
Ewa2021.02.26 23:27
To dlaczego, z jakiego powodu ordynator oddziału szpitalnego, lekarz z trzydziestokilkuletnim stażem umiera na covid-19? Miał tylko pecha?
fcuk piss2021.02.26 19:00
to prawda jedynie szczera modlitwa do naszego pana wszechwiedzacego i wszechmocnego potwora szpageti pomoze
Anonim2021.02.26 18:52
A tego pana tytuł naukowy nie uchronił przed głupotą!
gumowa kaczka2021.02.26 18:37
TYLKO U WAS -znak jakości ,pozdrawiam pana znachora
Stary2021.02.26 18:36
Szacunek panie doktorze, jest pan bohaterem.
lekarka2021.02.26 18:29
do uszczelki typu ring!!! . Znam tych co nosili piorunki na policzku i czole i myśleli, że nie zachorują na Covid - czworo przechodziło b. ciężko 17-26 lat.
aha, aha, aha !2021.02.26 18:26
Trzeba byc doktorem aby takie głupstwa i bajdurzenia pleść ! sam widzę po sobie - Nie mówię teraz o Covidzie !!! Oboje z żoną zapadaliśmy przeważnie od października do lutego na infekcje grn. dróg odedchowych. Jak założyliśmy maseczki, w tramwaju, autobusie pociągu - NIC na szczęście - żadnych gryp i infekcji nie złapaliśmy !!!
Samanta2021.02.26 19:34
to noście do śmierci, a od innych - wara
katolik2021.02.26 19:59
dobre + szczelne zawiniecie w celofan, może być śniadaniowa folia, ale lepiej jak będzie folia tunelowa
orzyc2021.02.26 18:24
Doktor Głupek
uszczelka typu O-ring2021.02.26 18:17
Noście krzyżyki na czole. Wirus was ominie.
W walce o zdrowie2021.02.26 18:15
rozne metody maja skandynawowie ale skuteczne , nawet gdy polegaja niemal na nic nie robieniu poza leczeniem jak Szwedzi, z kolei lepsi od nich Norwegowie, ich koszmar nocny, nakazuja by osoby powyżej 12 roku życia musiały nosić maskę w sklepach, lokalach i w środkach komunikacji publicznej, a dystans społeczny min. 1 m. I to chyba tylko w regionach podwyzszonego ryzyka. Rzad szmat to rzad PIS
matis892021.02.26 18:13
Kiedy kondony maseczkowe mają sens ??? Tylko wtedy gdy z powietrza rozpylają różne syfy samolotami. Bo przed żadnymi wirusami to nie chroni tylko szkodzi.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.26 17:54
przed koronawirusem chroni szkaplerz lub maseczka otarta o grób JPII
do grobowej dechy2021.02.26 17:52
jaka epidemia? Dzis jest ok. Straszne to bylo jak ludzie starsi mieli jeszcze odpornosc i nie umierali przez blokade sluzby zdrowia a najczarniejsze byly chwile gdy zidentyfikowano koronawirus w polowie kopaln gdzie nie zmarla ani jedna osoba. Polecam wiecej walki z wirusem szczegolnie w lato gdy nie beda chorowac pracownicy sanepidu
lombardo2021.02.26 17:59
https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25927795,slask-polska-lombardia-duzy-wzrost-zakazen-w-kopalniach.html
JJ-552021.02.26 17:34
Głos rozsądku.
XDC2021.02.26 17:34
O tym już ponad rok temu mówił dr Jerzy Jaśkowski w swoich felietonach na YT, ale nik t mu wtedy nie wierzył.
jan kowalski2021.02.26 18:41
teraz też ,ciężko znaleźć tylu głupich -znachorzy to modni byli sto lat temu
bździągwa toporzy na blogach2021.02.26 17:29
:-D
matis892021.02.26 17:25
Oczywiście że PISowskie kondony twarzowe nie chronią przed niczym, tylko szkodzą. To polityczny symbol zniewolenia narodu przez Rząd Światowy NWO, a rolą jest naganianie do trującego szczepienia PISu. Przypomnijmy że największymi zwolennikami PIS kondonów twarzowych i PISowskiego szczepienia szajsem są szalone macicie, LZPKNTB+, Totalnie Udawana PISiorska Niby Opozycja, PISTVN, PISPolsat, PISGW, PISOnet i PISTVP.
Rzeczywiście,2021.02.26 17:24
wybitny specjalista od wirusów i chorób zakaźnych. "Mariusz Błochowiak - Doktor fizyki, pracował naukowo w Instytucie Maxa Plancka w Moguncji w Niemczech oraz w instytucie badawczym SINTEF w Norwegii. Interesuje się metodologią i filozofią nauki oraz relacją między wiarą a nauką". Wiara w nieistnienie choroby.
Kasa, misiu, kasa2021.02.26 18:00
Zajrzyj na stronkę i co tam znajdziesz?: "Zrzeszenie „Lekarze i Naukowcy na rzecz Zdrowia, Wolności i Prawdy" ma być niezależne od finansów podmiotów, które nie kierują się prawdą i dobrem osób, aby mogła w sposób nieskrępowany działać na rzecz Polaków, całego społeczeństwa i wreszcie państwa polskiego. Dlatego proszę o wsparcie tej inicjatywy na miarę swoich możliwości finansowych. Konto dla wsparcia mojej działalności na rzecz zdrowia, wolności i prawdy: XXX. Z góry dziękuję Dr Mariusz Błochowiak" Nowy ojciec Tadeusz nam rośnie.
zooloo2021.02.28 19:02
No tak najlepiej zacząć od personalnych ataków. To może ten dr nauk medycznych Cię przekona: http://proremedium.pl/2020/10/19/maski-opadly-demaskowanie-maseczkowej-manipulacji/ Jeśli nie tamten to może ten: https://www.bitchute.com/video/7r7Pa5gRTfWX/
Anonim2021.02.26 17:22
Jak można takie bzdury opowiadać a przede wszystkim jak ktoś się tego nie wstydzi opowiadać.
gumowa kaczka2021.02.26 18:42
dla pieniędzy to się nawet w TVP info pokazują
Rzer-Czesław2021.02.26 17:21
Żądam przywilejów!!!!!!!!!!!!!!!
Jan Paweł Duda2021.02.26 17:15
TV Republika ma więcej pracowników niż widzów.
Dominik pomocnik egzorcysty2021.02.26 18:43
to oni jeszcze istnieją ?
alzara_2021.02.26 17:11
Z tego co ja obserwuję maseczki chronią przed grypą. Nie wiem jakie wirusy latają teraz w powietrzu, każdy mówi coś innego..... Jedno widać, że w komunikacji, w kościele, w sklepach w tym sezonie nikt nie kaszle i nie jest zasmarkany, a to ogromnie dużo. Dotąd tak nie było. Nie kombinujmy i wybierajmy każdą rozsądną ochronę, a maseczka daje dużo. I chrońmy się przed innymi.
zooloo2021.02.28 19:04
Z Twoich obserwacji tak wynika bo patrzysz "przez dziurkę od klucza". To może ten dr nauk medycznych Cię przekona: http://proremedium.pl/2020/10/19/maski-opadly-demaskowanie-maseczkowej-manipulacji/ Jeśli nie tamten to może ten: https://www.bitchute.com/video/7r7Pa5gRTfWX/
katolik2021.02.26 17:11
Pseudowirus, holocaust,zamordyzm, szczepionki i maseczki - MORDERSTWO na ZLECENIE. Bill Gatress , soros, masoni-- ich szczepionki dokanają największego holocaustu w historii. Szatan działa, ślepi nie zobaczą, prędzej umrą
ect2021.02.26 17:10
Politycy każą nam zakładać kagańce na pyski, bo mają taki kaprys.
JM2021.02.26 17:14
Tak na całym świecie politycy nakazują? Więc kto mówi prawdę? Na zdrowy rozum jeżeli się kicha lub kaszle na drugiego człowieka to się go zaraża.
LP2021.02.26 17:15
Czary mary abrakadabra, już niedługo zamiast masek będą wiadra .
Jan2021.02.26 17:10
Oto wystąpienie tego człowieka w TV Republika. Nie unika wystąpień. Od min. 9.40 https://www.youtube.com/watch?v=A2ik9hAIr_k
Niegłupie przysłowie wam powiem2021.02.26 17:08
Strzeżonego Pan Bůh strzeże.
Anonim2021.02.26 17:06
Żądam wystąpienia tego ćwoka w tv..Może będzie miał odwagę objaśnić swoje objawienia publicznie.Obawiam się że odwagi mieć nie będzie..
gumowa kaczka2021.02.26 18:45
daj spokój to takie cudaki z Republiki czy innych telewizji wyklętych, a nie naukowcy
covidiota2021.02.26 19:16
Nie gumowa kaczka, lecz gumowy mózg
zooloo2021.02.28 19:06
Przecież był raz. A potem nikt Go już nie chciał zapraszać, ale nie jest osamotniony. To może ten dr nauk medycznych Cię przekona: http://proremedium.pl/2020/10/19/maski-opadly-demaskowanie-maseczkowej-manipulacji/ Jeśli nie tamten to może ten: https://www.bitchute.com/video/7r7Pa5gRTfWX/