TYLKO U NAS! Arkadiusz Czartoryski: Wybór prezydenta Dudy leży w interesie polskich rodzin - zdjęcie
14.06.20, 17:00Fot. screenschot: Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Arkadiusz Czartoryski: Wybór prezydenta Dudy leży w interesie polskich rodzin

51

Kampania prezydencka nabiera tempa. Głównym z tematów do jakiego odnoszą się kandydaci na urząd prezydenta RP jest sprawa tradycyjnego modelu rodziny oraz środowisk LGBT. Prezydent Andrzej Duda w tym tygodniu podpisał Kartę Rodziny, która nie tylko wspomaga, ale też chroni polskie rodziny. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Arkadiusza Czartoryskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości.

 

Krzysztof Smaga: Panie pośle, z czego wynika fundamentalna różnica w podejściu kandydatów na prezydenta do tradycyjnego modelu rodziny? Z jednej strony mamy prezydenta Andrzeja Dudę, który od lat bardzo aktywnie wspiera polskie rodziny, natomiast z drugiej strony mamy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, któremu bliżej do działań na rzecz środowisk LGBT.

Arkadiusz Czartoryski: Bez wątpienia fakt podpisania Karty Rodziny przez prezydenta Andrzeja Dudę bardzo uwypuklił tą różnicę zdań i poglądów między kandydatami. Pan prezydent Andrzej Duda nie tylko podpisał dokument, który w swej istocie jest głęboko chrześcijański, nawiązuje do wiary i kultury chrześcijańskiej, ale też co warto podkreślić, podpisując ten dokument pan prezydent miał już za sobą szereg działań na rzecz rodziny. Proszę zwrócić uwagę, że zarówno działania na rzecz seniorów, chociażby trzynasta emerytura czy leki dla najstarszych seniorów, ale też i działania na rzecz dzieci jak 500+ lub 300+.  Prezydent podpisując ten dokument nie tylko deklarował poparcie dla polskich rodzin w duchu chrześcijańskim, ale również miał za sobą szereg dokonań i działań świadczących
o tym, że rzeczywiście rodziny w Polsce są po kilku latach kadencji urzędującego prezydenta poważnie traktowane i jest im trochę lżej. Po prostu tym rodzinom żyje się trochę lepiej. Dodatkowo mamy  wyjazdy na wczasy, mamy bon turystyczny, który na wakacje będą mogły wykorzystać dzieci. To też inicjatywa Pana Prezydenta.

A działania kandydata Koalicji Obywatelskiej?

Warto zwrócić uwagę, że to jest polityk, który konsekwentnie i od wielu lat realizuje inną politykę w stosunku do wartości chrześcijańskich, o których mówi Andrzej Duda. To jest kwestia nie tylko symbolicznego podpisania karty LGBT, które w świetle kamer pokazuje
w jakim kierunku będzie szła Warszawa, ale również wszyscy widzieli chociażby obsceniczne marsze LGBT, na których profanowano w Warszawie Najświętszy Sakrament. Patronat nad tymi wydarzeniami miał Rafał Trzaskowski. Kolejnym symbolem jest powołanie na wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, przedstawiciela środowisk LGBT, który fotografuje się w łóżku ze swoim partnerem i te zdjęcia publikuje otwarcie. Jest to więc sytuacja bardzo wyostrzonej różnicy zdań między kandydatami na urząd prezydenta Polski. Dzisiaj Polacy mogą spokojnie ocenić  - jeśli prezydentem zostanie Andrzej Duda, a mam nadzieję, że tak będzie, to polityka będzie prorodzinna.

Dlaczego?

Dlatego, że już w tej chwili prezydent Duda udowodnił swoje słowa konkretnymi działaniami i programami. Jeśli wygra Rafał Trzaskowski to będzie to wielka rewolucja kulturowa, która miała miejsce w Europie Zachodniej, przetaczać się będzie przez Warszawę i przez Polskę, która będzie mieć na celu zniszczenie tradycyjnego społeczeństwa polskiego.

Czy zatem działania prezydenta Trzaskowskiego wynikają z chwilowej potrzeby zdobycia głosów w kampanii czy są jego autentyczną postawą?

Myślę, że jest to postawa konsekwentna, bo kiedyś wszyscy się dziwiliśmy wypowiedzi na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego: po co nam lotnisko pod Warszawą, skoro buduje się w Berlinie? Wielu się zdziwiło. Wielu myślało, że to jakieś przejęzyczenie, ale teraz się okazuje, że prezydent Warszawy wprost postuluje wycofanie się z tej inwestycji. Są to rzeczy, które w sposób realny prezydent Trzaskowski realizuje i uważam, że rzeczywiście wprowadzałby te wszystkie elementy, chociażby seksualizacji dzieci w szkołach podstawowych, bo próbuje to robić na razie w Warszawie.

Dlaczego przeciwnicy prezydenta Dudy, jeżdżąc na jego spotkania są o wiele bardziej agresywni niż zwolennicy prezydenta Dudy w odniesieniu do kandydatów opozycji np. Rafała Trzaskowskiego?

Chodzi po prostu o różnice kulturowe. Prezydent Andrzej Duda ogromnie podniósł standardy uprawiania polityki w Polsce. Proszę zwrócić uwagę, że nikt nie słyszał nigdy wulgarnych słów prezydenta Dudy ani nie doświadczył zachowania agresywnego.  Trzaskowski natomiast z uporem głosi skargi pod adresem TVP i złośliwie wypowiada się pod adresem dziennikarzy Telewizji Polskiej. Co więcej, twierdzi wprost, że jeśli zostanie prezydentem to weźmie odwet na swoich przeciwnikach politycznych. Andrzej Duda jest osobą niezwykle ciepłą, uśmiechniętą, miłą i zachowującą pewien dystans do problemów, nie dającą się sprowokować, więc myślę, że tutaj też możemy zobaczyć jak duża jest różnica między obydwoma kandydatami na korzyść Andrzeja Dudy.

Czy Polacy naprawdę potrzebują takich akcji jak np. Disco pod Pałacem i to w dniu, gdzie większość z nas obchodzi tradycyjnie katolickie i polskie święto Bożego Ciała?

Cały ten sabat odbyty podczas święta Bożego Ciała pod Pałacem Prezydenckim pokazuje nam jak może wyglądać Polska po zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego, który będzie maszerował na czele tych pochodów LGBT. W Polsce osoby homoseksualne nie są prześladowane. Nic złego tym osobom się nie dzieje. Nie są naruszane ich prawa i godność
w stopniu większym niż wobec np. małżeństw heteroseksualnych. To wszystko to wyimaginowany problem, dlatego uważam, że nie ma potrzeby żeby takie obsceniczne, agresywne wydarzenia miały miejsce, jak chociażby parada LGBT, której patronował prezydent Trzaskowski. Chodzi w nich przede wszystkim o ideologię, o zniszczenie cywilizacji chrześcijańskiej w Polsce, o szerzenie ideologii lewackiej. Mało tego teraz się okazuje, że jeszcze za pieniądze miasta Warszawy są szkolone bojówki Antify. To świadczy
o tym czego możemy się spodziewać po wygranej Rafała Trzaskowskiego

 

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze (51):

won ruskim onucom2020.06.16 7:26
Cała prawda o kandydacie Konfederacji K. Bosaku, jego korzeniach, preferencjach politycznych i dlaczego podszywa się pod prawicę. https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
Do tych, którzy dali sie zwieść, że to "prawica"2020.06.16 7:14
A tu cała prawda o korzeniach i preferencjach politycznych waszego ukochanego Konfederackiego kandydata Krzysztofa Bosaka. https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
www.2020.06.16 7:06
Tylko prawica w postaci PiS zapewni ochronę polskim dzieciom i rodzinom przed zlewicowaniem i seksualizacją LGBT. Nie zapominajmy o uchodźcach z bliskiego wschodu, których lewactwo wpuści do Polski.
Szybka Randka sex2020.06.15 18:16
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Krakus2020.06.15 14:30
Wybór prezydenta Dudy NIE leży w interesie mojej rodziny, Panie Czartoryski. Cała moje rodzina ciężko pracuje i ma już dość utrzymywania z naszego wysiłku i podatków patologii 500+ (elektorat PiS), szczujnu Kurskiego (2 mld zł), chorych pomysłó (Mierzeja, CPK) oraz pseudoagród urzędników PiS (czyli okradania państwa).
wujek dobra rada2020.06.15 13:00
Nie dajcie sie otumanic skorumpowanym pisowskim urzednikom, ktorzy kupuja sobie bezkarnosc w spoleczenstwie, rzucajac ochlapy zubozalym polskim rodzinom. Przebaczajac im ich roznorodne przekrety z wdziecznosci za 500+, podcinamy galaz na ktorej siedzimy, bo w koncu zabraknie pieniedzy rowbiez na nasze swiadczenia.
YETI2020.06.15 11:20
Wybór Dudy leży w interesie polityków Pisu.Coraz więcej rodzin sądzi wręcz przeciwnie i robi się sraka.
Joanna Lewandowska2020.06.15 11:06
jestem mężatką od 20 lat. Mam dwie córki (z tym samym mężem :-) ). Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób moja rodzinę może zaatakować ideologia LGBT ?
Saki Faki2020.06.15 8:34
Tak, zwłaszcza dla tych heroicznie broniących się przed pracą.
Moly2020.06.15 3:03
W interesie PISOWSO -KATOLICKICH rodzin. A nie polskich rodzin generalnie.
Polak2020.06.14 22:12
Poprawka, wybór Adrianka lezy w interesie pedofilów, których Adrianek na polecenia partii zamierza chronić. Natomiast w interesie nie tylko polskich rodzin, ale w ogóle Polaków leży wypędzenie pisowskiej mafii z Polski.
Szybka Randka sex2020.06.14 21:43
Heej Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
@Klapafuckyousz - OBOJETNY2020.06.14 19:38
Niech się święca ideały polskiej głupoty, które to otworzyły drzwi "idealnym" prześladowanym. Oto moje typowania: Idealny "polski żyd ": ten loży, np. Jan Hartman Idealny "Polak": Urban kolega redakcyjny Jana Hertricha Idealny "polski patriota": potomek tych z KPP, np. Jan Hertrich Idealna "żona" - Śmiszek Idealny nauczyciel i wychowawca:Józef Różański, Julia Brystiger, Józef Światło, etc
niech piana toczy się z ryjów POplatfy2020.06.14 19:19
Prezydent Polski musi być i będzie tylko jeden Szlachetny i Charyzmatyczny Andrzej Duda
Polak Ateista Dumny Gej i jestem ludź2020.06.14 19:15
s*am gdzie popadnie ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ A ja nic tylko zadzieram kiece i zarażać innych się lece!
Klapaucjusz2020.06.14 18:42
Niech się święci ideał polskiej rodziny wedle ideologów PiS! Oto moje typowania: Idealny ojciec: Jarosław Kaczyński Idealna matka: Krystyna Pawłowicz Idealna żona: Marta Kaczyńska, Dominika Chorosińska Idealny mąż: Jacek Kurski, Przemysław Gosiewski Idealny nauczyciel i wychowawca: biskup Janiak, siostra Bernadetta
Vivian Darkbloom2020.06.15 0:20
Potomstwo Kryśki i Kaczora? Kur*a, to już lepszy jest chyba sierociniec....
ala2020.06.14 18:24
Mój kandydat w wyborach na Prezydenta Polski to Andrzej Duda – doktor nauk prawnych. Blisko społeczeństwa, blisko nas, spontaniczny, pragnący pięknej i dumnej Polski. Myślący o Polsce! Chcę takiego prezydenta na kolejne 5 lat! Tylko polski prezydent Andrzej Duda!
onuca2020.06.14 18:53
...nawet dobry ten twój żart
ala2020.06.14 18:23
Trzaskowski pomylił Czerwiec 1956 z Powstaniem Wielkopolskim. Gdyby kampania była w grudniu, gloryfikował by ZOMO za wygraną na „wujku". Nie musi znać szczegółowo historii, ale jakąś wiedzę podstawową musi mieć jako prezydent. Druga Kidawa, do wyborów będzie miał 2%.
Urszula2020.06.14 18:03
Żebyśmy mogli zaśpiewać piosenkę szeroko otwatrymi ustami i z całym przekonaniem, że to prawda: „Bo wszyscy Polscy to jedna rodzina, stary czy młody, chłopak czy dziewczyna ... „ – to musimy zbudować naszą polską wspólnotę, bez obcych judaszy, faryteuszy, bez politycznego lewactwa i chamskiej hołoty, którzy życzą Polsce jak najgorzej, bez lewackich europosłów, którzy żądają karania Polski w UE, bez kłamców, głupców, złodziei i zdrajców narodu polskiego, bez likwidatorów i wypalaczy gorącym żelazem tego co dobre, i bez zwolenników ideologii LGBT walczących z Kościołem i tradycyjną rodziną ! Niestety tych farbowanych „Polaków” namnożyło się sporo, dlatego musimy być maksymalnie zmobilizowani by wybrać najlepszego kandydata na prezydenta Polski Andrzeja Dudę, a za 3 lata usunąć politycznych zajobów z życia politycznego i publicznego !!! Polacy, jeżeli tego dokonamy – będziemy śpiewać dalej: „Hej, hej, bawmy się ! Hej, hej, śmiejmy się !”. https://www.youtube.com/watch?v=0rTk6vurQWc
Izydor2020.06.14 18:23
Trzeba wprowadzić kartę Prawdziwego Polaka i elementy niepewne ideowo usuwać z życia publicznego. Tyko Prawdziwi Polacy będą mieli prawa obywatelskie, dla ludzie niegodnych miana Prawdziwego Polaka stworzymy specjalne strefy na terenie kraju których nie będą mogli opuszczać. O tym kto jest Prawdziwym Polakiem będzie decydować takie ksenofobiczne ścierwo jak Urszula.
Klapaucjusz2020.06.14 18:45
Zwłaszcza faryteuszy należy pogonić. A judasze tylko nasi, żadnych obcych!
Vivian Darkbloom2020.06.14 20:52
Bez tej hołoty zostaną wam prawie wyłącznie niedorozwoje z wykształceniem zasadniczym zawodowym;) Średnio widzę budowanie silnego państwa dysponując takim kapitałem społecznym, oj średnio. Nawet autor polskiego hymnu był- uwaga- masonem! Ale hymn możecie zamienić na wasze ulubione disco polo.
wieprz2020.06.15 2:15
Szeroko otwarte usta to ty masz do innej czynności...
Stachu2020.06.14 18:02
Andrzej Duda jest jedynym gwarantem najlepszej dla Polski polityki gospodarczej, społecznej, zagranicznej i bezpieczeństwa Państwa. Inni kandydaci pie-rdo-lą takie bzdety i głupoty, że słuchać tego nie można ! Dobrze, że kampania będzie trwać tylko do 27.06.2020, bo naprawdę szkoda naszego cennego czasu. Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze wyborów 2020. „Super Express” i CBOS informują o poparciu: Duda w I turze ma poparcie 48,64 proc. głosów. Niezdecydowanych >10%. To kolejny dowód, że każdy głos się liczy i trzeba się bardzo zmobilizować na 28 czerwca. Dla dobra Polski !!! Niezdecydowani, powiedzcie więc nam, co jeszcze musiałoby się stać żebyście zrozumieli iż A. Duda jest po stokroć lepszym wyborem dla Polski niż zajob R. Trzaskowski ?!!!!
Krakus2020.06.15 14:33
Widzę, że strach przed przegraną boli...
PO to samo zło !2020.06.14 18:01
I znowu swołocz antypolska i dewiacyjna wyległa niczym robale na forum Frondy .
Piotr Nowak2020.06.14 18:00
Andrzej Duda, nasz obecny Prezydent powiedział: „Dopóki będę prezydentem, to nie pozwolę tknąć polskiej rodziny” !!! To są fantastyczne słowa Prezydenta, i co jest najważniejsze – pełna gwarancja, że ten człowiek słowa dotrzyma !!! Karta rodziny jest podpisana ! Czytajcie kochani jakie macie gwarancje, przywileje i jakie zapewnienia, a ponadto, że żadne LGBT nie zostanie przemycone do szkół. Teraz nasuwa się pytanie ?! Czy polskie rodziny, czy mężowie i żony, czy rodzice i dziadkowie – pozwolą tknąć naszego Prezydenta Andrzeja Dudy ze stanowiska Głowy Państwa ?!!! Nie możecie zdezerterować – idźmy wszyscy na wybory !!!
GeneralAdmiral2020.06.14 18:00
To oczywiste problem w tym ze niektorzy bardzie nienawidza Dudy czy Zjednoczonej prawicy niz kochaja Polske
Leszek2020.06.14 17:43
Wybór Dudy , albo Trzeszczka leży w interesie masoneri. To to samo , lecz inne metody. Cel ten sam Nowy Porządek Świata. Bez gotówki z czipem w d.... Z maską na pysku. Strach i panika, zero wolności. Jednym słowem Kołchoz.
vivi2020.06.14 17:54
Popatrz Leszek ile internet uczynił ci złego ! Kiedyś, kiedy jeszcze nie było internetu, to tylko twoja rodzina wiedziała, że jesteś debilem !
Z życia wzięte2020.06.14 17:42
"Boże Ciało vs Disco pod Pałacem" dlaczego wasz cyrk ma być lepszy niż nasz?
MaxFiend2020.06.14 17:35
Znowu kłamstwo. Właśnie, że nie leży w interesie polskich rodzin, bo jaki miałyby interes w głębokim zadłużaniu Polski?
katolicka kretynizacja polski2020.06.14 17:22
PiSdzielska normalność i wzór rodziny to dziad z kotem i jego bratanica potrójna rozwódka z bandą dzieciaków spłodzonych każde z innym gachem, normalność to: Banaś na godziny, Kuchciński z Ukrainkami, obatel Rychu z żonami i gębą przyjmującą koło od traktora, Mateuszek z hektarami a Szumowski z milionami oraz Szydło z synem księdzem i wnukiem którego księżulek spłodził! mało? to rozejrzyjcie się wokół jak prostactwo pisowskie się w garnitury wbiło a słoma z butów wystaje i tylko złotych zębów brakuje jak w sovieckiej mafii! ot, taka normalność...
Vivian Darkbloom2020.06.14 17:18
Wybór PiS-u leży w interesie pisowskiego elektoratu, do którego kierowany jest ten socjal, ergo emetytów oraz Karyny i Sebixów przekazujących swoje cenne geny dla 500 zł. Jako copywriter i tłumacz pracujący na umowy o dzieło w żaden na tym nie korzystam, podobnie jak miliony Polaków, którzy akurat nie są pisowskim targetem. To niestety nie wszystko. Każda osoba wykształcona i znająca języki powinna zastanowić, czy chce tutaj drugiej Białorusi czy innych Węgier, czy może, może jednak Zachód oraz Północ stanowią lepsze miejsce do życia, niż cebulowy II świat? W Madrycie również są imigranci, i to praktycznie z całego świata. Czy ktokolwiek w miarę zdrowy na umyśle będzie chciał emigrować z Madrytu do Cebulowa? Me parece algo muy dudoso.
GeneralAdmiral2020.06.14 18:05
Nie dostaje nic od panstwa a i tak bede glosowal na Dude i PiS.Cebulowy swiat to na zachodzie masz z zamachami i innymi wynalazkami .Takiej Polski nie chce dlatego tak glosuje .Dziekuje za uwage
Vivian Darkbloom2020.06.14 18:25
Mam znajomych, którzy krótko po skończeniu filologii hiszpańskiej wyjechali na stałe do Madrytu, Barcelony lub Andaluzji i, z tego co słyszę, to faktycznie jest tam straaasznie i wgl, wszyscy chcą wracać do Polski. Jak w UE w końcu stracą cierpliwość to będziesz miał Polskę a la Białoruś. Dziękuję za uwagę.
Leszek2020.06.14 17:16
Druga tura Krzysztof Bosak -Andrzej Duda była by ciekawsza. Podobno Duda nie boi się debaty. Co on zrobił przez swoją kadencję. Nic .....Nic. Tak jak jego poprzednicy, nic dla Polaków. Więc dla kogo....mądremu to wystarczy.
Izydor2020.06.14 17:16
Leży w interesie polskich rodzin Szumowskich, Sasinów, Kurskich i całej reszty tej sprzedajnej bandy prowadzącej rodzinne interesy. Jest też w interesie podstawowej komórki społecznej w postaci kota i jego prezesa. Szczególnie w interesie kota bo kto kotu kupi żarcie i kuwetę wyczyści jak ochrony nie będzie?
Leszek2020.06.14 17:10
Nie zabieranie Trzeszczaka z Warszawy, niech dogodzić Warszawiakom.
Darek2020.06.14 19:20
Na szczęście pałac prezydencki nadal pozostaje w Warszawie, to i Trzaskowski się ze stolicy nie musi wyprowadzać. #trzask i po długopisie
JanP2020.06.14 17:09
Bez przesady, please.
Leszek2020.06.14 17:08
Tyko Konfederacja jest dyskryminowani. Reszta to pachołki masońskie, mniej lub bardziej zboczone. Czas na zmianę . Głosuj na Krzysztofa Bosaka.
Vivian Darkbloom2020.06.14 17:52
Powiedz to TVP: tam Bosak praktycznie nie istnieje, nawet w TVN więcej o nim mówią;)
Leszek2020.06.14 17:05
Wybór Krzysztofa Bosaka leży w interesie wszystkich Polaków, czujących po Polsku. Odsunąć należy uklad zgniłego cuchnącego okrągłego stołu.
UHty2020.06.14 17:04
Dupolizaj to by wszystko podpisał i nawet kakałko diabłu wylizał by parę głosów więcej zdobyć, ale jego prostytułowanie u prezesa kończy się
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.14 17:02
"LGBT to nie ludzie" RODACY! Wspólnymi siłami…. WYPYERDOLILMY go z PAŁACU! #Trzask i po Długopisie
Grzegorz 2020.06.14 18:26
Każdy homoseksualista to potencjalny pedofil. Powinno być dla was wprowadzone przymusowe leczenie a w dalszym etapie przynajmniej chemiczna kastracja. Poza tym i tak normalni Polacy muszą płacić za leczenie was z chorób wenerycznych co przydarza się wam coraz częściej.
AAAtomek2020.06.15 5:28
Każdy heteroseksualny to potencjalny pedofil...
www.2020.06.16 7:07
No masz rację nie dopuscimy Trzaskowskiego do pałacu ciotko.