TYKO U NAS! Grzegorz Górny: Polacy nie chcą tęczowej rewolucji - zdjęcie
18.06.20, 17:00Screenshot Youtube / Fot. Alex Kingsley via Pexels.com

TYKO U NAS! Grzegorz Górny: Polacy nie chcą tęczowej rewolucji

108

Fronda.pl: Jest chyba jasne że Polacy nie chcą radykalnej rewolucji obyczajowej. Trzaskowski widocznie także zdaje sobie z tego sprawę i jeżeli chodzi o temat LGBT, "małżeństwa gejowskie" itd, robi ewidentne uniki. Równocześnie media sprzyjające opozycji podgrzewają temat. W GW było już nawet o "krwi na rękach" i "rozkręcanej przez PiS wojnie religijnej". Zarówno prezydent Duda jak i praktycznie każdy kto wyrazi jakiekolwiek zastrzeżenia wobec ideologii LGBT jest dyskredytowany. Skąd aż taka niespójność przekazu pomiędzy opozycyjnymi politykami i wspierającymi ich mediami?

 

Grzegorz Górny, były redaktor naczelny kwartalnika „Fronda”, obecnie publicysta "Sieci": W obozie opozycji od wielu lat zdaje się zauważać pewien rozdźwięk. Politycy są bardziej pragmatyczni. Chcieliby kierować się wyrachowaną kalkulacją, by pozyskiwać elektorat. Natomiast bardzo często są zakładnikami agresywnych środowisk ideologicznych działających trochę na obrzeżach głównego nurtu polityki, głównie w mediach, ale bardzo opiniotwórczych. To właśnie one bardzo często nadają ton narracji opozycyjnej, głównie zresztą z tego powodu, że PO jest partią wyjałowioną z pomysłów. To jest partia władzy a nie partia idei. To jest partia, która nie jest w stanie przedstawić żadnego pozytywnego programu poza hasłami odsunięcia PiS-u od władzy. W tę pustkę ideową opozycji wchodzą radykalne postulaty ideologiczne. I to napięcie widać w tej kampanii, gdy część polityków Koalicji Obywatelskiej próbuje wycofać się z brnięcia w tę narrację i zejść z linii strzału. Przykładem jest tu choćby Rafał Trzaskowski, unikający np. odpowiedzi na pytania o adopcję dzieci przez pary homoseksualne, czy Paweł Rabiej, krytykujący demonstrację środowisk LGBT pod pałacem prezydenckim jako prawicową prowokację. Z drugiej strony mamy parcie ku konfrontacji ideologicznej ze strony Gazety Wyborczej, TVN-u, środowisk genderowych, feministycznych, skrajnie lewicowych itd. To w rezultacie sprawia, że przekaz opozycyjny nie jest jednorodny. Nie wynika to, jak myślę, z jakiejś założonej z góry strategii, ale z napięć wewnątrz obozu opozycyjnego.

W lewicujących mediach trwa dość brudny i brutalny atak, polegający na insynuowaniu politykom prawej strony, w tym prezydentowi, nienawiści do homoseksualistów jako osób. Po prawej stronie mamy do czynienia z próbami tłumaczenia się, prostowania wypowiedzi, nieustannym podkreślaniem, że wypowiedzi zostały wyrwane z kontekstu, itd. Pod pewnym względem jest to zrozumiałe, ale czy nie świadczy zarazem o defensywie? Czy sztab Dudy i w ogóle prawa strona nie za bardzo przejmuje się tymi absurdalnymi atakami? Trudno nie zauważyć, że problem dotyczy nie tylko bieżących wyborów ale też w ogóle szerzej, debaty kulturowej, cywilizacyjnej. I czy nie jest niestety tak, że jednak lewica obyczajowa, także u nas, zaczyna przejmować narrację?

Zogniskowanie kampanii wyborczej wokół kwestii światopoglądowych, związanych z gender czy LGBT może wyjść na korzyść obozowi rządowemu, dlatego że w tych sprawach większość Polaków nie chce jakiejś rewolucji obyczajowej i opowiada się po stronie konserwatywnych wartości. Świadectwem tego mogą być eurowybory z zeszłego roku, gdy ta właśnie tematyka zdominowała kampanię i przyczyniła się do zwycięstwa PiS-u. Natomiast drugim czynnikiem, który musi być brany pod uwagę, jest to, kogo Polacy postrzegają jako agresora, a kogo jako ofiarę. W ostatniej kampanii do europarlamentu to strona lewicowa była jednoznacznie odbierana jako agresor, by przypomnieć tylko buńczuczną mowę Leszka Jażdżewskiego na UW czy parodię procesji Bożego Ciała z przedstawieniami waginy. Polacy odbierali to jednoznacznie jako agresję. Natomiast w tej kampanii te same środowiska próbują ustawiać siebie w roli ofiar. W tym kontekście każda mocniejsza wypowiedź ze strony obozu rządzącego jest przedstawiana jako atak na nieszczęśliwe ofiary. Widzimy więc starcie dwóch narracji, w którym strona agresywna, który dąży do destrukcji pewnego porządku społecznego, moralnego, aksjologicznego, kreuje siebie jako ofiarę. Wielokrotnie mieliśmy z tym do czynienia w historii. Komuniści też kreowali się na obrońców ofiar systemu kapitalistycznego i występowali jako ci którzy zaprowadzą ustrój sprawiedliwości społecznej. Podobną metodę stosuje środowisko LGBT. Pytanie: jak Polacy odbiorą ten konflikt? Kogo uznają za ofiarę, a kogo za agresora? Z tym wiąże się oczywiście pytanie: jak obie strony chcą dotrzeć do wyborców ze swoim przesłaniem? Wydaje mi się, że ogólne wrażenie defensywy strony rządzącej wynika z tego, że oddała pole swoim przeciwnikom w internecie, w mediach społecznościowych. A przecież w poprzednich wyborach prezydenckich, kiedy większość stacji telewizyjnych, rozgłośni radiowych czy tytułów prasowych sprzyjała raczej PO, to właśnie internet był mocnym atutem PiS-u.

Postawmy prowokacyjne, choć fundamentalne pytanie. W czym tkwi sukces skrajnych lewicowych projektów, chcących przeorać społeczeństwa pod pretekstem budowy Nowego Wspaniałego Świata? Przecież nawet te hasła o społeczności lesbijek, gejów, transseksualistów i tak dalej, które mają maskować ów projekt, są w gruncie rzeczy toporne i brzmią znajomo, jak komunistyczna opowieść o sojuszu robotniczo-chłopskim. A jednak spora część społeczeństw zachodnich temu projektowi uległa...

Po pierwsze, historia nieraz udowodniła, że dobrze zorganizowana mniejszość jest w stanie zapanować nad olbrzymią większością, czego przykładem jest choćby nieliczna przecież partia bolszewicka, która podczas przewrotu 1917 roku objęła władzę w 130-milionowej Rosji. Taka zdyscyplinowana, zdeterminowana kadrowa organizacja jest w stanie osiągnąć bardzo wiele. Po drugie, jest to kwestia stworzenia pewnego mitu politycznego. Jak zauważył filozof Ernst Cassirer, mity polityczne są we współczesnych czasach najskuteczniejszą bronią masowego rażenia. Przy ich pomocy można manipulować całymi społeczeństwami. Przymuszają one bowiem ludzi do zachowań, które są wbrew ich własnym interesom. Chodzi o to, by podporządkować sobie masy tak, by nie miały one nawet świadomości tego, że są sterowane. Cassirer pisał, że mity polityczne są najlepszym tego sposobem, gdyż pozwalają osiągnąć swe cele nie tępą siłą fizyczną, lecz wyrafinowaną grą niejawnej perswazji. Dzisiaj takim mitem jest np. klimatyczny mit globalnego ocieplenia ze swoim widmem zagłady życia na Ziemi. Stawia on ludzi w sytuacji zero-jedynkowej: albo pójdziesz za nami, albo nastąpi zagłada świata. Ludzie dobrowolnie godzą się więc na rozwiązania, za które w normalnej sytuacji nigdy by się nie zdecydowali. Najczęściej poświęcają swoją wolność w imię bezpieczeństwa. Takim mitem politycznym jest też mit wykreowany przez ideologię gender i środowiska LGBT, nośny zwłaszcza w czasach wykorzenienia kulturowego i rosnącego braku znajomości historii. Tak więc podsumowując: myślę że tajemnicą sukcesu tego rodzaju projektów jest zręczna kombinacja: z jednej strony – dobrze zorganizowanej mniejszości, z drugiej – właściwego wykorzystania narzędzia, którym jest mit polityczny. Ta kombinacja musi oczywiście zaistnieć w odpowiedniej przestrzeni, czyli w kluczowych miejscach w sferze kultury, czyli najważniejszych ośrodkach opiniotwórczych – zgodnie z wcielanymi w życie zaleceniami Antonio Gramsciego, który mówił o długim marszu przez instytucje i ustanowieniu nowej hegemonii kulturowej.


Rozmawiał Tomasz Poller

Komentarze (108):

kasikas2020.06.19 21:06
LGBT to ideologia,,którą się forsuje na siłę,,,każda ideologia siała zło,,,a ta sieje okrutne zło pod płaszczykiem dobra....trzeba wiedzy i informacji żeby stwierdzić STOP...widać jak to już wygląda na zachodzie ,trzeba stwierdzić NIE...NIE i NIE ...zboczeniom wynaturzeniom w szkołach i na piedestałach....przecież nikt ich nie szykanuje,,,niech sobie żyją jak żyli,,,dlaczego wychodzą poprzebierani wyuzdanie i wulgarnie i gorszą dzieci nasze?...ja na to się nie zgadzam i na takie rodziny w naszym kraju.
anonim2020.06.19 19:58
Chcemy. Chcemy akceptacji każdego człowieka, zgodnej z duchem chrześcijaństwa. Chcemy końca nienawiści dla 5% ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo Boga, tak samo jak pozostałe 95%.
leszczyna2020.06.20 1:14
Akceptacja człowieka nie oznacza akceptacji jego zachowań, które są nieprawidłowe, a homoseksualizm do nich należy. Zgodne z duchem i literą chrześcijaństwa jest potępienie zachowań sprzecznych z naturą i wezwanie do wstrzemięźliwości wszystkich, którzy z różnych powodów nie zawarli sakramentalnego małżeństwa. Grzeszących upominać to chrześcijański uczynek miłosierny.
Foster2020.06.19 19:30
To tak brzmi jakby ktoś napisał "Polacy nie chcą Ku Klux Klanu".A mądry Polak powiada "strachy na lachy" - nie mam nic przeciwko LGBT, a wielu z nich są dla mnie niedoścignionym wzorem mądrości i człowieczeństwa.
Szybka Randka sex2020.06.19 19:18
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
ala2020.06.19 17:44
LGBT to ludzie chorzy psychicznie. Człowieka zdrowego nie pociągają osobnicy tej samej płci. To wbrew naturze, to patologia. Normalni ludzie nie chodzą po ulicach i nie krzyczą jakiej są orientacji seksualnej. Niech mniejszość nie narzuca większości swojej ideologii.
TTT2020.06.19 12:35
To jest naprawdę historyczna chwila. Polacy musimy się maksymalnie zmobilizować, bo postkomuniści i liberalni lewicowcy w II turze wyborów prezydenckich wszyscy oddadzą głosy na R. Trzaskowskiego. Chyba nie chcemy znowu powrotu do wysokiego 20% bezrobocia, ciągłego szukania pracy, pracy na umowach śmieciowych, braku dodatkowych możliwości zarobkowych z tzw."przeżyciem od pierwszego do pierwszego", braku gospodarczego rozwoju naszego kraju, totalnego zwijania przemysłu i likwidacji zakładów pracy. Nikt nie chce być robotnikiem w niemieckich montowniach za psie pieniądze. Nie chcemy też kolejny podwyższenia wieku emerytalnego o 7 lat dla kobiet i 2 dla mężczyzn oraz kolejnej kradzieży naszych środków pieniężnych zgromadzonych w nowych Planach Kapitałowych? Jeżeli jesteśmy mądrym narodem musimy wybrać A. Dudę na Prezydenta RP. Trzaskowski prezydent wszystkich SB-eków, milicjantów, urzędników z PRL-u, aferzystów wyłudzających VAT, nieuczciwych przedsiębiorców, przestępców osadzonych w więzieniach. Zastanówcie się, co on nam da? Kompletnie nic - to reprezentant złodziejskiej Platformy Obywatelskiej i dawnego kongresu Liberalno-Demokratycznego oraz Unii Wolności. Jak Donald Tusk zakładał KLD, to niemiecka partia CDU przywoziła mu całe reklamówki marek zachodnich. Co oni zrobili przez 30 lat? Co zyskał na tym zwykły Polak, nie przekrętas i złodziej ? O komunistach z lewicy i SLD już nie wspomnę, ci tez kradli na potęgę i wspomagali mafijne działania Pruszkowa oraz Wołomina, których ludzie rządzili krajem wiele lat. Chyba nie macie tak krótkiej pamięci. PSL to komunistyczne ugrupowanie, które zawsze współpracowało z lewicą oraz było chłopcem na posyłki lub do trudnych zadań jak podnoszenie wieku emerytalnego lub kradzieży pieniędzy z OFE. Konfederacja to typowo prorosyjska partia, a K. Bosak jest nadal przedstawicielem stowarzyszenia bilateralnego Polska-Izrael, wieloletni współpracownik Macieja Giertycha ( tu bardzo wartościowy link z którego dowiadujemy się kim jest K. Bosak: https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww ). Jedynym kandydatem mającym w sercu interes Polski i Polaków jest jeszcze Marek Jakubiak, ale niestety nie ma on szans. Tak wiec zastanówcie się na kogo oddacie głos w wyborach - bo komuniści zewrą szyki to jest pewne !!!
It's okay2020.06.19 20:01
Nie jesteś pewien własnej orientacji? Bo obsesyjnie długi ten komentarz coś. xD
ciekawy2020.06.19 12:00
Jedyną skuteczna obroną przed tymi środowiskami jest ciągły atak prowadzony w ich kierunku. Postawa taka jak prezentuje choćby abp. Polak czyli ukorzenie się przed nimi to pewność, że wiara, Kościół i katolicka moralność zostaną zniszczone tak jak w Irlandii. Tam winę za to co się stało ponoszą katolicy, bo okazali się tchórzami i nie potrafili stanąć do walki.
Zrelaksowany homofob2020.06.19 11:11
Miałem sąsiada homoseksualistę. Facet w porządku, w ciągu miesięcy sąsiedztwa wypiliśmy trochę alkoholu. Nie rozmawialiśmy prawie w ogóle o jego gustach seksualnych. Gość jest człowiekiem poważnym, trochę mruk, trochę smutas. Ja, zdeklarowany homofob i prawicowiec i faszysta, jestem weselszy. Nie rozumiem jednego: dlaczego wszyscy na mojego poważnego znajomego mówią "gej" czyli wesołek?
ZERRO2020.06.19 20:36
Słowo "gay" w języku angielskim ma wiele znaczeń, akurat zastosowałeś niewłaściwe znaczenie. Tak jak w języku polskim "zamek" to budowla lub zamek w drzwiach.
babcia2020.06.19 10:04
Niech sobie żyją jak chcą, małżeństwo nie i adopcja dzieci nie
Moly2020.06.19 4:26
Te wykrety ze jest potepiana ideologia a nie ludzie; kto to w ogole moze kupic. Prawda jest bardzo prosta: generalnie ludzie ewouluja w strone dobra. I wiedza ze sa koszty zwiazane z nienawiscia; nie da sie nienawidzic drugiego czlowieka bez kosztow dla wlasnej psychiki. Nigdy ale to przenigdy nie spotkalam zrelaksowanego homofoba
Wartek2020.06.19 1:53
Szansa, że gejów przybędzie w skutek głupawych parad jest taka sama, jak to że ich ubędzie w skutek organizowania kontr-manifestacji. Natomiast smutna refleksja jest taka, że dziś kwestia preferencji seksulnych jest JEDYNĄ która ma dzielić strony polityczne :( Natomiast rozdawanie pieniędzy, socjal, nacjonalizacja, równe szanse, redytrybucja i wyrównywanie dochodów, stawki minimalne, przymus ubezpieczeń oraz interwencjonizm, to oczywiście hasła prawicy i lewicy.
darek2020.06.18 20:35
dlatego będą nam narzucać ja silą i odgórnie
Grzegorz Świderski (z neta) 2020.06.18 20:31
Ludzie powinni być równi wobec prawa, prawo powinno wszystkich traktować tak samo, ale wobec zdrowia fizycznego czy psychicznego ludzie równi nie są. Osoby LGBT nie są równe normalnym ludziom, bo są ułomne, mają zaburzenia seksualności. Nie ma w tym stwierdzeniu nic obraźliwego ani dehumanizującego. Każda ułomność - czy to fizyczna, czy psychiczna - czyni człowieka gorszym od ideału. Tak samo otyli, łysi czy głupi są gorsi. To, że każdy człowiek ma jakąś ułomność, powoduje, że wszyscy ludzie nie są sobie równi, bo nie ma ludzi idealnych - każdy ma coś, co od ideału odstaje. Nie ma sensu obrażać się na rzeczywistość. Równość to kwestia ideologii, a nie biologii. Osoby LGBT to ludzie różniący się biologicznie, odbiegający od ideału zdrowotnego, ludzie o zaburzonej identyfikacji płciowej, zaburzonej seksualności, o zaburzonej zdolności do prokreacji, to ludzie z psychicznymi problemami. Te zaburzenia, tak jak każda inna choroba, kalectwo, ułomność czy wada powodują, że ci ludzi są gorsi od tych, którzy tych wad nie mają, ale nie powinni być z tego powodu gorzej traktowani przez prawo. Nie ma żadnego sensu wyróżniać w prawie osób LGBT, bo trzeba by też wyróżnić grubych, łysych, onanistów, niskich, wysokich, pryszczatych, ludzi z depresją, z niską inteligencją, lubiących seks analny, lubiących przebierać się za koty etc Równość wobec prawa zapewnia wiele ideologii - w tym na przykład liberalizm - więc dla samej równości nie potrzeba tworzyć jakiejś dodatkowej ideologii LGBT. W istocie ta doktryna LGBT jest częścią większej lewicowej ideologii, która zawiera żądania specjalnych praw, przywilejów i dotacji dla osób LGBT, czyli dąży do likwidacji idei równości wobec prawa.
Darek2020.06.18 21:11
Gruby, łysy, czy kulawy ma prawa równe, może dziedziczyć po małżonku i państwo go nie łupi na 20%, może go pochować, w razie wypadku uzyskać informację o jego stanie od lekarzy. Co ci się złego stanie, jak ci według ciebie ułomni ludzie, a mówimy o około 2 milionach Polaków, uzyskają takie same prawa jak grubi, łysi, piękni, mądrzy czy chorzy na raka?
anonim2020.06.18 22:23
A kto będzie dawał ewentualne "rozwody" związkom partnerskim, kto będzie orzekał zasadność takiego rozwodu? nowi urzędnicy, sądy, czy może "trójki LGBT"??? Jak chcesz komus zapsiać szmal, chatę albo dowiedzieć się na co chory, to wystaw albo weź sobie upoważnienie notarialne
Darek2020.06.19 8:08
Jeżeli nie wprowadzi się małżeństw homo a tylko związki partnerskie, to raczej nikt nie musi orzekać, tylko po prostu wyrejestrują, jak się wykreśla. A jak by się całkowicie zrównało z małżeństwem, jak to jest w niektórych to sądy orzekają, za co strony płacą całkiem słono, bo rozprawa rozwodowa sporo kosztuje i to nie podatnika, a rozwodzących się. Nie ma najmniejszych szans ani nadzwyczajnych powodów by zrównywać związki partnerskie z małżeństwami więc problem kompletnie urojony. Nie da się obecnie żadnym upoważnieniem notarialnym znieść 20% podatku, a nawet sprawy pochówku takie upoważnienie wedle polskiego prawa nie załatwia, bo prawo mówi że decyduje, rodzina, mąż, żona i najbliżsi krewni, czego by nie zapisać notarialnie możesz się takim świstkiem podetrzeć. Co do informacji medycznej oboje partnerów musiałoby nosić przy sobie akt notarialny, bo nie wiesz kiedy coś się wydarzy. Żadnym aktem notarialnym nie przekażesz opieki nad dzieckiem swojemu partnerowi na wypadek twojej śmierci, nie pleć takich głupot.
Rak2020.06.18 22:24
Nie 2 milionach, tylko MAKSYMALNIE 300 tysięcy, a najpewniej 200. Stanie się bardzo wiele złego Wystarczy oblookać co się stało na zachodzie. Liczba zboczeńców z 1% rośnie nawet do 25%, i jest to dowód na masowe gwałty i pedofilię.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.06.18 19:59
Samo to ża kandydat taki jak Biedroń i Trzaskowski kandydują na prezydenta, oznacza że przynajmniej 100 000 ludzi popiera taką kandydaturę. Boli? Zaboli dopiero jak dyktator Kaczyński nie będzie miał marionetki jako prezydenta. Wtedy okaże się co może a czego nie może prezydent Rzeczypospolitej. RZECZYPOSPOLITEJ. Znacie to słowo? Nie ma w nim nic o katolicyzmie ani królowych nie z tej ziemi.
4442020.06.18 19:49
Pamiętacie akcję Tuska "zabierz babci dowód" (żeby nie poszła na wybory) ??? To teraz zróbmy inna akcję "zawieź babcię na wybory nawet na wózku inwalidzkim" - bo przegramy Polskę !!! Pełna mobilizacja Polaków !!!
Klapaucjusz2020.06.18 19:44
Jeśli wolno mi mówić za wszystkich, to uważam, że Polacy nie chcą słuchać o tematach zastępczych jak “ideologia LGBT”. Interesuje ich gospodarka, niskie emerytury,wysokie ceny, czy będą mieli pracę w przyszłym miesiącu, niewydolna służba zdrowia, powolne i niesprawiedliwe sądy, rozrost rządowej biurokracji, kumoterstwo w spółkach państwowych, itd., itp. To, że dwóch panów trzyma się za ręce podnieca księdza Oko i redaktora Strzemeckiego, ale jest mało istotne dla reszty normalnych ludzi.
antymarksista2020.06.18 19:48
Nie samym chlebem człowiek żyje ...
Klapaucjusz2020.06.18 20:08
Zawsze można posmarować chlebek miłością bliźniego – smakuje lepiej niż omasta z nienawiści.
grimm2020.06.18 19:41
Mamy kryzys autorytetów, ludzi odważnych. Władza, jeśli miałaby odwagę i kręgosłup moralny, twardo opowiedziałaby się za wartościami chrześcijańskimi,kulturą łacińską. Wystarczy ostro zareagować i bronić cywilizacji chrześcijańskiej. A we władzach mamy tchórzy, wężowatych co to się wiją między różnymi poglądami aby zjeść ciastko i mieć ciastko. Degrengolada moralna.
bogdanus2020.06.18 19:22
W tych ludziach niema krzty prawdy w sercach i rozumu. Wybierają idee które niszczą porządek boży (naturalny, dany w każdym człowieku). Nie rozróżniają prawdy od kłamstwa bo są zakłamani. To prawość decyduje o wielkości człowieka a nie kariera czy talenty. Wzgardzili prawdą, bo nieprawość daje zyski, lubieżną pychę, jest niewygodna w życiu. Są to czasy, gdy prawdziwą mądrość uznają za głupotę, a głupotę za mądrość.
Do trola o nicku antymarksista2020.06.18 19:14
Przestań obrażać to i ciebie nie będą obrażać. W poniedziałek będę znał twój adres na podstawie IP, może sobie pogadamy twarzą w twarz.
@antymarksista2020.06.18 19:10
Oblej się HCl albo podpal w proteście przeciwko LGBT.
antymarksista2020.06.18 19:45
W przeciwieństwie do zboczonych frustratów, nigdy taki pomysł przez myśl mi nie przeszedł, ale dziękuję za życzliwość.
Foster2020.06.18 18:58
Ale też nie chcą pogromu LGBT.
..2020.06.18 18:18
Górny, mów za siebie.
Darek2020.06.18 18:09
56% Polaków popiera związki partnerskie, Przeciwko związkom partnerskim jest 38% Jeżeli 56% to według Frondy mniejszość, a 38% to większość to chyba macie zboczoną matematykę we łbie.
anonim2020.06.18 18:13
gdzie ten sondaż przeprowadzała GoWniana, w klubie dla pedałow czy w burdelu???
Reytan2020.06.18 18:14
Glupek
antymarksista2020.06.18 18:55
jesteś tak głupi, jak twoje sondaże, a o matematyce pojęcia nie masz.
JUDASZOWSKA KRETYNIZACJA POLSKi2020.06.18 21:47
ICEK WIEKSZOSC POLAKOW NIBY TO NIE CI CO MIESZKAJA W GMINACH ZYDOWSKICH.
Polacy nie chcą tęczowej rewolucji!!!2020.06.18 18:04
TĘCZOWEJ REWOLUCJI CHCĄ CI, UDAJĄCY POLAKÓW, ORAZ CI, KTÓRZY DEPCZĄC WARTOŚCI DEFINIUJĄCE LUDZI TEJ ZIEMI, ORAZ POT I KREW NASZYCH OJCÓW, POLSKOŚCI SIĘ WYPARLI
antymarksista2020.06.18 18:03
Jestem głupi. Zgodnie z naturą.
antymarksista2020.06.18 18:53
Stać cię tylko na tyle? Nie chciałbyś porozmawiać? Wolisz obrazić, niż prawdy się dowiedzieć? Jakże wy zboczeńcy jesteście godni politowania. Współczuję wam, i modlę się za wami. Wierzę, że doświdczycie jeszcze Boga, który wskaże wam drogę. Gorzej, gdy pozostaniecie w bagnie, które was wciąga i kieruje w nicość.
Z nami będzie Andrzej Lepiej2020.06.18 17:58
You say you want a revolution Well, you know We all want to change the world You tell me that it's evolution Well, you know We all want to change the world But when you talk about destruction Don't you know that you can count me out
antymarksista2020.06.18 17:57
Ludzie, którzy żyją w niezgodzie z naturą są zboczeńcami. Jest to obiektywna prawda, której nie zagłuszy lewacka WHO, która w późnych latach sześdiesiątych uznała zboczenia sexualne za normalność. Biseksualiści, homoseksualiści, pedofile, zoofile, nekrofile byli, są, i pozostaną zboczeńcami.
A kiedy Marian ze schodów spadł2020.06.18 18:00
Aleś ty głupi, a-mciu :-P
Janka2020.06.18 18:07
No i pełna zgoda. Księża żyjący w celibacie to są zboczeńcy. LGBT właśnie chcą żyć w zgodzie ze swoją naturą i zboczeńcy im chcą tego zabraniać.
Reytan2020.06.18 18:17
Jsnka to blondynka.
Szybka Randka sex2020.06.18 17:57
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Maria2020.06.18 17:53
Oczywiście, że nie chcemy reklamy tęczowych - niech sobie żyją, ale dadzą żyć innym, nie narzucają, nie deprawują , nie maszerują w kółko, tam gdzie nie chcą ich oglądać.
Darek2020.06.18 18:11
Rozumiem że jak homoseksualny partner będzie miał prawo odwiedzić swojego partnera w szpitalu, prowadzić wspólne gospodarstwo i decydować o pochówku ukochanej osoby to się poczujesz zdeprawowana? No gratuluję w takim razie kryteriów deprawacji.
Reytan2020.06.18 18:19
Geje zawsze klamia. GDZIE potrafili sie zatrzymac ?
Nesse2020.06.18 18:25
Reytanie, każdy twój komentarz boli. Jak stać cię jedynie na podstawówkowe docinki, albo januszowate opinie, to zrób nam wszystkim przysługę i zamilcz.
Janka2020.06.18 18:53
Nie sugeruj się pojedynczymi przypadkami. To że gej Jarosław Kaczynski kłamie nie znaczy że każdy gej kłamie. Poza tym co to niby ma wspólnego z tematem?
anonim2020.06.18 19:44
Nie musi się czuć zdeprawowana ,bo te prawa mają ,nie ma zakazu odwiedzin w szpitalach ,jak chce się dowiedzieć o stanie zdrowia swojego partnera wystarczy ,że pacjent poda w dokumentacji komu przekazywać te informacje i problemu nie ma ,co do pochówku też problemu nie ma . https://forumprawne.org/prawo-administracyjne/588538-organizacja-pochowku-konkubina.htmlhttps://forumprawne.org/prawo-administracyjne/588538-organizacja-pochowku-konkubina.html ..Nie ma znaczenia kto pochowa jak ma na to rachunki .
Darek2020.06.18 20:34
Pacjent poda w dokumentacji? Jakiej dokumentacji? Znam konkretny przypadek, 2 lesbijki (zagrancizny ślub nie uznawany w Polsce) i ich dziecko. Biologiczna matka pojechałą na pogrzeb swojej babci do Lublina, w tym czasie ich syn uległ wypadkowi w szkole. Partnerka jego biologicznej matki, która byłą nawet przy porodzie i opiekuje się dzieckiem od jego pierwszego oddechu, zawiadomiona oczywiście przez szkołę byłą na miejscu zaraz po karetce, pojechałą za kartetką, nie wpuszczono jej na oddział, nie udzielono żadnej informacji, nawet nie wiedziała czy jej synek przeżyje, bo uderzył głową podczas meczu w szkole i sytuacja byłą bardzo poważna. Biologicznej matce, która była w tym czasie na pogrzebie powiedzieli że nie udzielają informacji przez telefon. Nie wiesz nigdy co się stanie. Sytuacji jest cała masa. Czemu mają płacić podatki od spadków, jak nie ma testamentu albo zaginie to partner, który nawet przez całe życie budował wspólny dom zostaje z niczym. Powiedz co Ci się złego stanie jak ci ludzie będą mieć takie same prawa jak zarejestrowane związki hetero? Czemu tak nienawidzisz ludzi?
Rak2020.06.18 22:22
Ich dziecko? Jaki "jej synek"? Powiem ci co się złego stanie: to samo co wszędzie - zacznie się masowe przerabianie dzieci i młodzieży na homoseksualistów. Nie będzie najmniejszych szans aby powstrzymać zboczeńca kręcącego się obok czyjegoś dzieciaka >15 r.ż. Ale to betka. Najgorsze będzie to, że natychmiast porobią się homoseksualne sitwy i koterie i podstawowym kryterium kariery będzie nadstawianie tyłka, co doskonale widać po hierarchii Kościoła Katolickiego, gdzie UBecja nawtykała młodocianych gejów i do tej pory ta siuchta jest nie do wytępienia. W przypadku całego kraju, błyskawicznie zniszczą gospodarkę, kulturę i będziemy tzw Trzecim Światem. Cofną nas do poziomu plemion afrykańskich. Nie bez powodu wszystkie kultury akceptujące zboczenia seksualne pozostały na prymitywnym poziomie, i nie bez powodu sukces światowy odniosły te kultury, które zboczeńców wytykają palcami.
leszczyna2020.06.19 13:32
Ja za każdym razem muszę podawać męża jako uprawnionego do pokazania moich papierów medycznych, to samo przy dzieciach. Dwie babki nie mają dziecka. Syn, o którym piszesz, ma ojca i matkę, a nie dwie matki. Bycie przy porodzie nie czyni nikogo rodzicem - położna odbiera masę porodów, ale to są porody cudzych dzieci, nie jej i nie jest ich matką. Co się złego stanie? Uznanie psychopatologii za normę powodującą skutki prawne w postaci nienależnych uprawnień.
Janka2020.06.18 17:42
Większość Polaków nie chce konkordatu, ale związki partnerskie potępia. Takie kłamliwe artykuły jak ten powinny być ścigane przez prokuraturę.
Reytan2020.06.18 18:22
Swinie komunistyczne zawsze klamia,i oskarzaja innych o klamstwa. WON za Don,scierwo.
Beno2020.06.18 21:14
W tej chwili jest 2:10 więc kto kłamie. Wyraźnie placy nie życzą sobie LGBT i związków, a tym bardziej małżeństw partnerskich. Myślę, że liczby przemawiają, chyba że masz problem z liczeniem.
Darek2020.06.19 7:52
W twej chwili jest 12 do 2. Czyli 12 osób nie zgadza się z tym że Większość Polaków potępia związki partnerskie. Ale w sumie to i tak bez znaczenia, bo raczej nikt nie nazwie tego reprezentatywną próbą.
prawicowiec2020.06.18 17:39
Już lewactwo się panoszy, zwłaszcza na stronach na których są komentarze katolików, chcą całkowicie nas zniechęcić do wpisów, co widać nawet po ich nickach.
Huehue2020.06.19 5:38
Katolicy podobno nie dehumanizuja innych, bo Jezus poprosił ich, aby widzieli jego samego w każdej osobie. Więc przemysł czy na pewno jesteś katolikiem, używając słów lewactwo.
anonim2020.06.18 17:35
Znacie pewnie piosenkę "Purpurowy deszcz" Prince'a, pozornie ładna piosenka, chłopak niczego złego nie chciał, chciał tylko skąpać osobę którą kocha jak twierdzi w purpurowym deszczu, melodia ładna, wzruszająca. Tylko zastanówmy się chwilkę, kiedyż to mamy purpurowy deszcz? Czy nie wówczas, kiedy wybuchają bomby, a nas zalewa krew ofiar?! I tak to jest. Środowiska lewicowe natomiast radykalizują się i wrzeszczą, tylko po to aby Trzaskowski, czy jeszcze bardziej Kosiniak-Kamysz, wydali się tacy centrowi, gdzież im tam do radykałów. Co zaś do rewolucji obyczajowej, to zapewniam Panów, nikt jej nie chciał, w całej katolickiej, chrześcijańskiej, opartej na szacunku dla Logosu Europie!
trzy razy dziennie jak mój żydowski Guru2020.06.18 17:34
jako pracownik Ratusza- wolentariusz u Rafcia - to dziabam i nawlekam wszystko co chodzi
Czytelnick2020.06.18 17:33
Nie zgadzasz się z ideologią LGBT - dokonujesz takiej zbrodni, jak zagłada Żydów. Te brednie na poziomie Cimoszewicza, Kasi Tusk i pewnej rodzinki stalinowskich zbrodniarzy Polacy powinni zapamiętać.
Rak2020.06.18 17:40
To jest obrzydliwy szantaż moralny. Taki sam jak te fotografie mamusiek zmuszających nas do popierania ich synalków gejowskiego wyznania. I szantażujące nas, że jeśli nie pozwolimy im na wszystko, oni zrobią sobie coś strasznego. Trzeba mieć wielką cierpliwość, żeby to znosić. Szantaż i nienawiść wobec szantażowanych, nic więcej. Czekam aż któraś rozedrze przed kamerami halkę.
Reytan2020.06.18 18:25
Bosak rozedrze halke ?
Agnieszka Dz. 2020.06.18 18:27
Nikt nikogo tym nie szantażuje, nie mierz innych swoją miarą i domorosłą psychologią. Rodzice okazują poparcie swoim dzieciom, kochają, akceptują i wspierają. Dziwne prawda? Zerro dołączyłeś do trolli, którzy za każdym razem podpisują się inaczej?
Reytan2020.06.18 18:31
Pretensjonalna kreytynka,jednak twardoglowa ubeczka.
leszczyna2020.06.19 1:03
Oczywiście, że szantażuje, Agnieszko. To dyktat nakazujący okazywać akceptację tam, gdzie jej nie ma, bo ktoś coś sobie zrobi złego. To prowadzi do zniesienia wolności słowa i poglądów zarówno w skali mikro, jak makro. Tak, jakby ktoś wymagał popierania alkoholizmu, bo jak się powie coś nie tka, to pijak coś sobie zrobi - na złość komuś coś sobie robić to przetrwała dziecinada.
Brutus2020.06.19 10:53
Ten dyktat prowadzi prosto do słów minister do spraw równości płci Irene Montero: „Dzieci maczystowskich ojców i matek mają takie samo prawo, jak reszta dzieci do edukacji w zakresie wolności, feminizmu i równości”. „Dzieci homofobicznych matek i ojców muszą wiedzieć, że mogą kochać, kogo chcą, jak chcą i kiedy chcą ponieważ edukacja w duchu równości jest jednym z filarów demokracji i tego rządu” czyli do odebrania rodzicom prawa wychowania dzieci, które zostały tym sprytnym wybiegiem upaństwowione. Za 30 lat okaże się, jak w Niemczech, że odbierane rodzicom dzieci były oddawane aktywnym pedofilom do przyuczania do roli geja albo lesbijki.
Nesse2020.06.18 17:33
Po co fronda dalej to drąży? W praktyce nic już nie wskóra. Trzaskowski nie podjął rękawicy i nie dał się "sprowokować" tematowi, który w mniemaniu sztabu wyborczego Dudy miał go "zniszczyć" w oczach Polaków. Sam Andrzej z kolei tym swoim "genialnym" pomysłem oczerniania osób homoseksualnych sam się ośmieszył w oczach całego świata. Naprawdę, Andrzej póki co proponuje politykę rozdawnictwa nie swoich pieniędzy i nieczyste zagrywki kosztem uczuć i bezpieczeństwa innych ludzi. Naprawdę chcecie takiego prezydenta? Ja na pewno nie.
Brutus2020.06.18 17:36
Na pewno nie chcemy prezydenta wszystkich Człowieków LGBT. Doprowadzicie do czegoś bardzo złego. W imię lewackiej rewolucji podpalicie kraj, ale nie przyjedzie straż pożarna, żeby po was sprzątać.
Nesse2020.06.18 17:42
A czy ja napisałam coś takiego, że Biedroń albo Trzaskowski to moi kandydaci? Brutusie, uspokój się. Uwierz mi, że są jeszcze inni kandydaci. *I poprawna forma to ludzie, a nie "człowieki". Wiem, że na pewno nie uczestniczyłeś w zajęciach WDŻ, ale wiedz, że zajęcia z języka polskiego są obowiązkowe i chcąc nie chcą musiałeś brać w nich udział.
Reytan2020.06.18 18:28
Nesse to podstepny glupek,i wrog Polski.
Nesse2020.06.18 18:32
Ojoj, no zabłyśnij jeszcze jakmiś podstawówkowym tekstem Reytanie, nie krępuj się ;)
Przeciw kretynom2020.06.18 20:12
Aleś ty głupia! Ile ty masz lat, że nie kumasz tekstu " CZŁOWIEKI" króla Juliana z bajek Madagaskar? Zwroty te celowo niepoprawne weszły do mowy potocznej i są często używane dla jaj. Zapewne dlatego tej formy użył Brutus w swoim komentarzu a ty jak stara nauczycielka waląca moczem poprawiasz Go. Zapadnij się pod ziemię! Albo nadrób zaległości kinowe.
Huehue2020.06.19 5:31
Poznasz głupiego po czynach jego. Więc popatrz na swoją kulturę wypowiedzi.
orangutan czerwona tupa2020.06.18 17:31
w tupie mam tęczową rewolucję
Suweren2020.06.19 0:47
W tupie masz tęczową rewolucję? Hmm...
usuńcie ten komentarz!2020.06.18 17:22
Zgłaszam do usunięcia obraźliwe komentarze anonimowych troli.
leszczyna2020.06.18 17:21
Przez nagonkę na LGBT Duda jeszcze nie zostanie prezydentem tak jak abp. Jędraszewski nie został kardynałem.
fekaliowy rafalek2020.06.18 17:32
zrobil cie ruski miekim i wyprodukowal kretyna..
usuńcie ten komentarz!2020.06.18 17:50
Sprawia ci radość obrażanie innych, trolu-głupolu?
Gisi2020.06.19 8:14
Neomarksistów nalezy tepic mieczem i ogniem!!!
Reytan2020.06.18 18:29
leszczyna to komuch.
JUDASZOWSKA KRETYNIZACJA POLSKi2020.06.18 21:44
O SPRAWACH POLSKICH ZYDOWKO DECYDUJA POLACY A NIE TARGOWICA ULICA I ZAGRANICA.
verizanus2020.06.18 23:09
Od kiedy?? ;). W realu od kiedy? ;)
leszczyna2020.06.19 0:56
Nieładnie podszywać się pod cudzy nick.
Jantar2020.06.19 8:14
LGBT powinno się likwidować, spalać tak jak LPG. W wyniku spalania LPG otrzymujemy dopiero korzyść. To nie są ludzie, to bolszewiki, a w sumie to jak Pan Prezydent słusznie zauważył oni są jeszcze gorsi. Póki prezydentem jest Andrzej Duda nie bójmy się likwidować tych LPG, bo jak coś to każdego kto wyrwie chwasta Pan Prezydent bez wątpienia ułaskawi. Widzisz tęczową flagę? Dodaj więcej czerwieni, albo spal ją razem z tymi, którzy się z nią obnoszą. Polska Katolicka!!!!!
MT(*)2020.06.18 17:21
Na sojuszach z komunistami, post-komunistami czy neo-komunistami nikt, nigdy i nigdzie nie wyszedł dobrze. Tak też będzie z tym tęczowym LBGT. Zawsze potem w tle realna będzie tęczowa dekomunizacja. Nic nie jest dane nikomu na zawsze.
Darek2020.06.19 7:42
W PiS jest najwiecej komunistów, a nawet zbrodniarzy komunistycznych. Jarosłąw Kaczyński jest przecież doktorem marksizmu-leninizmu, o specjalności kolegialno-kolektywnej, wiec nic dziwnego, że uczynił ministrem zbrodniarza komunistycznego Andrzeja Kryże, syna mordercy rotmistrza Pileckiego, prokuratora stanu wojennego zrobił sędzią Trybunału Konstytucyjnego, a prawie każdy polityk w PiS na kluczowym stanowisku to albo członek dawnej PZPR, albo resortowe dziecko PZPR / UB.
Leszek 2020.06.18 17:12
Polacy nie chcą, ale dlaczego PiS chce . Dlaczego z nimi dyskutuje. Wystarczy ich ignorować jak by ich nie było. Zostawić ich w niebycie, w odbycie. W odniesieniu do innych taka zasadę stosuje Pis. Tylko dlaczego rozmawia z dewiantami, do pałacu ich zaprasza. PiS ma schizofrenie , jest przeciw a nawet za jak Bolek.
Reytan2020.06.18 18:13
komuch,czuyli gnojek
Ben2020.06.18 17:11
W praktyce ze związków partnerskich korzysta więcej osób heteroseksualnych niż homoseksualnych.
katolicka kretynizacja polski2020.06.18 17:09
Polacy nie chcą też konkordatu!
fekaliowy rafalek2020.06.18 17:31
zrobil cie ruski miekim i wyprodukowal kretyna.. pedala
..2020.06.18 18:20
Więcej takich wpisów, a reszta społeczeństwa umocni się w przekonaniu,że jesteście kretynami.
Darek2020.06.18 18:42
To prawda, ale nie też, bo 56% Polaków chce związków partnerskich przecież.
JUDASZOWSKA KRETYNIZACJA POLSKi2020.06.18 21:41
MASZ NA MYSLI ICEK NIBY POLAKOW MIESZKAJACYCH W GMINACH ZYDOWSKICH.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.18 17:04
Większość Polaków chce związków partnerskich dla społeczności LGBT
anonim2020.06.18 17:17
Co, zrobiłeś badania na swoim odbycie?
..2020.06.18 18:19
A ty krypotogeju? Nie wstydź się w końcu przyznać, społeczeństwo ma gdzie co robisz w łóżku. No chyba,ż eto co robisz jest wbrew prawu.
anonim2020.06.18 19:05
A na jakiej podstawie uważasz, że jestem kryptogejem? Nie żeby Twoje wypociny na mnie robiły wrażenie, ale to by było interesujące dowiedzieć się jakie metody badawcze zastosowałeś? Liczenie swoich hemoroidów czy jak?
Janka2020.06.18 19:23
Fiksacja analna jest pierwszą przesłanką, że to gej, no kobieta raczej tak by nie napisała. A że krypto, tego dowodzi to, że że tak agresywnie reaguje na fakty na temat związków partnerskich. Heteroseksualny mężczyzna pewny swojej orientacji ma w nosie to, co inni robią w łóżkach i nie ma powodu by odmawiać innym praw do informacji medycznej o ukochanym, dziedziczenia, czy pochówku swojego partnera. Tak więc z bardzo dużym prawdopodobieństwem, graniczącym z pewnością można stwierdzić że to wypowiedź kryptogeja była.
anonim2020.06.20 18:38
Wiesz mendo, Twoja opinia na mój temat lata mi i powiewa. I pewnie z gejami (daw. pedałami) wszystkich pci (ile to tam jest teraz? 50 zdaje się...) nie było by problemu gdyby nie ta nachalna propaganda i obsceniczność. Ale tam. Wg. mojego rozeznania Pan Bóg wprowadza ostateczne rozwiązanie sodomskie v. 2.0. I wtedy będziesz mogła się przekonać dokładnie ile warte są Twoje wypociny. Poskarż się Timmermansowi.
Mesie Alfonso2020.06.18 20:39
LUDZIE zaliczani do LGBT - też nie chcą rewolucji. Chcą normalnie żyć. I NIC !!!! NIKOMU !!!! nie chcą dyktować, nakazywać, zakazywać. ICH OCZEKIWANIA - nie naruszają interesów innych ludzi. Chcą DLA SIEBIE i ZA SWOJE !!!!!
JUDASZOWSKA KRETYNIZACJA POLSKi2020.06.18 21:39
CHYBA TA WIEKSZOSC MIESZKA W GMINACH ZYDOKOMUNISTYCZNYCH.
MT(*)2020.06.18 17:02
Ja już w zasadzie nie dziwię się ludziom, którzy zarzucają PIS oblicze marksistowskie, leninowskie czy nawet bolszewickie. Ale o tym na końcu. To ci sami ludzie, którzy metodami "totalnymi" oraz renegackim "ulicą i zagranicą" od 2015 roku usiłują wykoleić Polskę, nie licząc się z demokratycznymi werdyktami większości tych, którzy głosują. To co sami ludzie, którzy na uliczne awantury idą pod rękę z już ledwo żywymi byłymi UB-ekami, żądnymi zemsty awanturniczymi SB-kami, agentami pro-kremlowskich WSI, PZPR-owcami najtwardszego rdzenia 50 lat bolszewickiej komuny w zniewolonej Polsce. Wielu z tych teraz już niby nie-bolszewików, jak choćby Cimoszewicze, Święcickie, Millery, Cioski, Borowskie i cały szereg innych to teraz europosłowie, parlamentarzyści krajowi, doradcy różnych kandydatów lewackich ugrupowań. Chodzą na uliczne awantury, bezczelnie pokazują znak "V" i nawet krzyczą "precz z komuną".Taki Borowski nawet zaczął pokazywać się ze świętym dla pokoleń Polaków symbolem Polski Walczącej w klapie marynarki. Przecież te fotki jego łatwo znaleźć w internecie. TO TOTALNA PARANOJA OBŁĄKAŃCÓW, KTÓRZY CHCĄ PODPALIĆ POLSKĘ !!! Co więcej, rozejrzyjcie się wokoło, zobaczcie ilu z ludzi, których znacie jest zarażonych epidemią neo-komuny udającej bezczelnie, że z komuną nie ma nic wspólnego. Idioci uwierzą, paranoicy są w najwyższej fazie obłędu!