Twój Ruch znów atakuje Kościół - zdjęcie
24.09.14, 16:51Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu (fot.Flickr)

Twój Ruch znów atakuje Kościół

9

Politycy partii Janusza Palikota proponują uchylenie art. 196 KK. dotyczącego przestępstwa obrazy uczuć religijnych, polegającego na publicznym znieważaniu przedmiotu czci religijnej lub miejsca obrzędów religijnych. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Twój Ruch chce pozbawić katolików prawnej ochrony uczuć religijnych i przedmiotu czci religijnej. PiS będzie się domagać odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu – mówi Radiu Maryja poseł Małgorzata Sadurska, wiceprzewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski.

Nie możemy otwierać furtki na tak jawne przyzwolenie gardzenia wszystkim co święte- nie tylko dla katolików, ale również dla innych religii. Nie możemy pozwolić na to, żeby poprzez uchylenie art. 196, w opinii publicznej zapanowało przeświadczenie, że można dowolnie szydzić, kpić, lekceważyć wszystko, co jest związane z katolicyzmem, symbolami kultu. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z wieloma przypadkami, które w bardzo poważnym stopniu naruszały uczucia religijne osób wierzących. Przypomnę: instalacja Jacka Markiewicza w CSW, bluźniercza profanacja Krzyża św. oraz bluźniercza sztuka przepełniona pornografią „Golgota Picnic” – powiedziała Sadurska.

ed/Radio Maryja

Komentarze (9):

anonim2014.09.24 17:00
Ty biłgorajski przygłupie, dokąd będziesz pajacował?
anonim2014.09.24 17:19
@krzysiek - Ciesz się, iż hołoto mam jakąś tolerancję. "Katolobby" kwalifikuje się do odstrzału z broni palnej.
anonim2014.09.24 17:28
.Przedśmiertne drgawki rozpadającego się truchła i tyle
anonim2014.09.24 17:47
Dwie Francuzki, które pozostawiły przed meczetem świńską głowę, usłyszały wyroki skazujące i odsiedziały trzy miesiące w więzieniu. Przez kolejnych sześć przebywać będą na zwolnieniu warunkowym. Tymczasem aktywistki FEMENu, które zbezcześciły katedrę Notre Dame w Paryżu otrzymają jeszcze… zadośćuczynienie ze strony archidiecezji. 18 września sąd w Mamoudzou skazał dwie kobiety za czyn, którego dopuściły się w trakcie Sylwestra. Na skutek przegranego zakładu Francuzki umieściły świński łeb w pobliżu meczetu. Co prawda, dokonała tego tylko jedna z kobiet, sad uznał jednak, że w tym „podżeganiu do nienawiści” uczestniczyła jej koleżanka (która nabyła głowę świni). Skazana została także osoba, która przewiozła sprawczynię. Dwie kobiety spędziły w więzieniu trzy miesiące, sąd skazał je na karę 9 miesięcy więzienia, z czego sześć miesięcy przebywać one będą na warunkowym zwolnieniu. Wyrok wywołał oburzenie we Francji – trzy osoby zostały ukarane za czyn popełniony poza terenem meczetu. Dziewięć roznegliżowanych aktywistek FEMENu, które dopuściły się głośnej desakralizacji katedry Notre Dame, nie spotkała żadna kara. Nagie do pasa aktywistki prezentowały antykatolickie hasła, zbezcześciły ołtarz i uszkodziły katedralny dzwon – ale to w uznaniu francuskiego wymiaru sprawiedliwości poważnym naruszeniem prawa nie jest, a tym bardziej „nawoływaniem do nienawiści”. Archidiecezja została zobligowana prawnie do wypłacenia każdej z „feministek” 1500 euro, ponieważ ochrona poważyła się wyprowadzić je ze świątynii. Dla francuskiego wymiaru sprawiedliwości desakralizacja jednej z najważniejszych katolickich świątyń Francji i uszkodzenia dokonywane z nienawiści do religii są problemem o wiele mniejszym, niż marginalny antyislamski incydent, do którego doszło w jednym z odległych departamentów zamorskich.
anonim2014.09.24 20:16
Jak widać nie brak zajadłych wrogów Pana Jezusa i Jego Świętego Kościoła Katolickiego. Ale to stan normalny - dzieje się tak dlatego, że Święta Religia Katolicka jest jedyną prawdziwą w odróżnieniu od wszystkich pozostałych (które często uzurpują sobie fałszywie prawdziwość)
anonim2014.09.24 20:48
@Bagnasco - skoro zuchwałe bluźnierstwa i urągania przeciwko Bogu,Najświętszej Marii Pannie i Świętemu Kościołowi Katolickiemu nie są wg Ciebie obraźliwe to z pewnością nie obraziłbyś się gdybym np nawyzywał twoja matkę (lub kogoś Tobie bliskiego) od kobiet lekkich obyczajów, czy szmat. A wiedz że Bóg i Jego Kościół są dla katolika ważniejsze niż matka czy ojciec
anonim2014.09.24 23:18
Twój Ruch jest partią stworzoną przez masonerię. Dlatego w tej partii jest taki program niszczący i nienawidzący chrześcijaństwo. Na szczęście społeczeństwo odrzuca ten program i polityków. Warto zapamiętać polityków z TR bo są nieobliczalni i niebezpieczni. Partia Twój Ruch jest jak balast na tonącym okręcie ciągnąca w głębiny wszystkich, którzy z nimi mają kontakt.
anonim2014.09.25 5:17
Zabawnie będzie jak Kościół Spaghetti zostanie zarejestrowany i zacznie korzystać ze swoich praw. Dwa lata więzienia za rozgotowany makaron :)
anonim2014.09.25 13:10
Twój Ruch to partia ludzi bez sumienia współczuję im głupoty ale mają szansę bo Bóg obdarzył ich darem rozumu z którego nie korzystają a mogą