,,TW’’ na liście nowych doradców Senatu. Rozpłochowski: Powrót WSI - zdjęcie
31.01.21, 11:38

,,TW’’ na liście nowych doradców Senatu. Rozpłochowski: Powrót WSI

20

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powołał zespół Doradców senackiej Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej. Wśród doradców nie zabrakło nazwisk, które w dokumentach IPN opisane są jako „TW”.

W piątek miało miejsce uroczyste posiedzenie inaugurujące działalność Zespołu. Nowym członkom akta powołania wręczył marszałek Senatu Tomasz Grodzki i przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Bogdan Klich.

- „Jak zobaczyłam listę osób, które będą doradzały senackiej komisji spraw zagranicznych i Unii Europejskiej nie byłam zaskoczona. Znalazły się na niej osoby, które były bohaterami naszych książek Resortowe Dzieci” – komentuje Dorota Kania.

- „Na liście są osoby, które były zarejestrowane jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa, jak chociażby Roman Kuźniar – doradca Bronisława Komorowskiego - TW Uniw. To właśnie Roman Kuźniar mówił w dniu katastrofy smoleńskiej, że prezydent na pewno kazał lądować” – dodała red. nacz. Telewizji Republika.

Dziennikarka podkreśla też, że samo powołanie tego zespołu jest bezprawną próbą prowadzenia przez Senat własnej polityki zagranicznej, do czego nie ma on kompetencji.

Represjonowany w PRL-u Andrzej Rozpłochowski wprost wskazuje, że to „powrót WSI”.

- „Mamy dzisiaj do czynienia ze zwolennikami nowego komunizmu” – stwierdził opozycjonista.

kak/niezależna.pl, Telewizja Republika

Komentarze (20):

Anonim2021.02.1 7:52
A czy czasami ambasadorem RP w Moskwie nie jest sekretarz komucha Urbana? tego Urbana, rzecznika PRL-u, co wysyłał koce dla bezdomnych do USA? i jedni, i drudzy, to czerwone czerwone komuchy!
Dam2021.02.1 7:15
Przecież was nie obchodzi to, że ktoś był TW, tylko to, że nie jest z PISem. W końcu TW jako ambasador jest ok, bo jest z PISu, komuch obrońca pedofila jako sędzia TK jest ok, bo jest z PISu, współpracownik Urbana jako ambasador RP w Rosji jest ok, bo jest z PISu. Jakby nie byli z PISu, to byłby skandal, a tak jest to po prostu poniedziałek.
JANOSIK2021.01.31 22:33
Powolal zespol doradcow?Zachwile powola nowy rzad ,gosciu z zarzutami prokuratorskimi robi co chce a policjanci lataja za za barami i maseczkami.W takim tepie to bedzie wiecej urzednikow niz pracownikow.Pozdo
Marek2021.01.31 19:15
Rozpłochowski ma doświadczenie z agenturą. Jego żona całymi latami była TW.
x2021.01.31 16:23
Zacznijcie ich porządkować bo w Olsztynie nie idzie wytrzymać z tym ścierwem. Dalej mają na benzynę. Ja się pytam kto im ją dalej finansuje.
tukan2021.01.31 15:14
NowoGrodzki pajac wynagradza bolszewickich kapusiów .
Prorok2021.01.31 14:38
Obciąć H U J O M bolszewickim finansowanie.
PONY2021.01.31 14:07
Pan Marszałek Grodzki musi tak mianować.
Józef2021.01.31 13:37
A TW jako ambasador w Berlinie jest w porządku.
Polak2021.01.31 13:34
Dobrze, a co z PRLowskim prokuratorem zasiadającym z nadania PIS w Trybunale Konstytucyjnym? To już w porządku?
Glaudiusman2021.01.31 13:27
Co to za błazen z nieszczelnymi pampersami. Tyle smrodu zanieczyszcza atmosferę
Teista2021.01.31 12:46
Jestem tu nowy, ale gdzie indziej jestem znany. Podróżuje po całym świecie jak baron Münchhausen z tą różnicą, że on na kuli a ja mam prywatny jet. Aktualnie jestem w "Ashburn USA".
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.01.31 12:16
w TK zasiada komuszy prokurator odznaczony PRLowskimi orderami i stara lesba lubiąca sałatki!
Wulgarny Kłamca >katolicka kretynizacja polski2021.02.10 19:10
po pierwsze Pawłowicz nigdy za komuny nie była sędziom ani prokuratorem , chyba wasz <strzebosz i rzepliński iwulski oni w 100% byli.
ala2021.01.31 12:10
Niech się Grodzki cieszy, bo gdyby już w Polsce była wprowadzona praworządność jak w tej cywilizowanej Europie, na którą patrzy łakomie, to już dawno by pożegnał się z immunitetem i odpowiedział sądownie za łapówkarstwo.
Anonim2021.01.31 13:35
...którego to po dziś dzień, pomimo usilnej nagonki nikt mu nie udowodnił :)
Bogdan L.2021.01.31 12:06
Co za idiotyczny tytul !?
A2021.01.31 11:55
– “Pan Kazimierz” – kierowca, szara eminencja MON i bliski przyjaciel Macierewicza karierę zaczynał w Wojskowej Służbie Wewnętrznej (WSW), którą IPN zalicza do komunistycznej bezpieki; – Jan Kudrelek –zaangażowany ideologicznie były SB-ek, którego Macierewicz zatrudnił w biurze prawnym Służby Kontrwywiadu Wojskowego – jednej z kluczowych służb dbających o nasze bezpieczeństwo; – Piotr Wroński – były SB-ek, którego najbliższy człowiek Macierewicza zatrudnił w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych – jednej z najważniejszych (z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski) spółek skarbu państwa; – gen. Krzysztof Motacki – absolwent kursu sowieckiego GRU powołany przez Macierewicza na szefa kluczowej z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu; – gen. Bogusław Samol – współautor Strategicznego Przeglądu Obronnego oraz autor reformy systemu dowodzenia armią, absolwent moskiewskiej Akademii Wojsk Pancernych i pomysłodawca “pojednania” NATO z … Rosją. Macierewicz zabiegał o włączenie gen. Samola do grupy ekspertów NATO pracujących nad reformą struktur Sojuszu. NATO jednak kandydaturę odrzuciło. Ciekawe dlaczego? – płk. Zbigniew Rybka – attache obrony w Atenach – były oficer WSI, – płk Michał Sprengel; zastępca attache obrony w Waszyngtonie – były oficer WSI; – płk. Tomasz Trzciński – „ambasador wojskowy” w Budapeszcie – były oficer WSI; – płk. Jerzy Ptaszek – „ambasador wojskowy” w Gruzji – były oficer WSI; – płk. Sławomir Mnitowski – „ambasador wojskowy” w Jordanii – były oficer WSI; – płk. Dariusz Marynowski – „ambasador wojskowy” w Armenii – były oficer WSI; – płk. Zbigniew Rosiński – „ambasador wojskowy” w Serbii – były oficer WSI; – płk. Wiesław Mitkowski – komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych – absolwent Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego i prawdopodobnie również oficer WSI; – Jarosław Starzyk – były ambasador rządu PiS przy Unii Europejskiej odwołany po ujawnieniu, że był tajnym współpracownikiem komunistycznej Wojskowej Służby Wewnętrznej; – Krzysztof Suprowicz – ambasador rządu PiS w Katarze odwołany dokładnie z tego samego powodu jak Jarosław Starzyk;
Polska nie jest suwerenna2021.01.31 11:52
dopóki nie osądzi kwaśniewskiego i grossa za KŁAMSTWO JEDWABIEŃSKIE czyli kłamliwe szkalowanie Polaków przez kolejne rządy zdrajców i tchórzy, którzy rządzą tutaj nieprzerwanie od 30 lat! https://www.youtube.com/watch?v=g_lROjtQFyQ
opty2021.01.31 11:45
Komuno wróć!!! JA nigdzie nie wychodziłam!!!!