TVP: Trzaskowski kłamie. Jeśli nie przeprosi, zostanie przeciw niemu skierowany prywatny akt oskarżenia - zdjęcie
20.05.20, 09:15Fot. European People's Party via Wikipedia, CC BY-SA 2.0

TVP: Trzaskowski kłamie. Jeśli nie przeprosi, zostanie przeciw niemu skierowany prywatny akt oskarżenia

69

Zarząd telewizji przyznał sobie gigantyczne premie idące w miliony złotych” – powiedział wczoraj Rafał Trzaskowski. TVP opublikowała w tej sprawie oświadczenie, w którym wezwała kandydata na prezydenta do przeprosin, na które dała mu czas do wczoraj do godziny 19:30. Zapowiedziano, że jeśli Trzaskowski tego nie zrobi, telewizja skieruje przeciwko niemu prywatny akt oskarżenia.

W oświadczeniu opublikowanym na stronach TVP czytamy:

Telewizja Polska S.A. informuje, że przekazana w dniu 19.05.2020 r. przez Rafała Trzaskowskiego informacja, jakoby Zarząd TVP S.A. przyznał sobie premie finansowe jest kłamstwem”.

Dalej dodano:

Zarząd TVP nie przyznał sobie żadnych premii. Gdyby Pan Trzaskowski posiadał elementarne kompetencje w zakresie nadzoru nad spółkami prawa handlowego, wiedziałby, że Zarząd Telewizji Polskiej, podobnie jak zarządy <<nadzorowanych>> przez niego spółek komunalnych w mieście stołecznym Warszawie, nie posiada uprawnień do przyznawania sobie wynagrodzenia w tym premii. Wypowiedziane przez Rafała Trzaskowskiego kłamstwa wypełniają znamiona przestępstwa z art. 212 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego”.

 

Na koniec czytamy:

 

Telewizja Polska informuje, że o ile pan Rafał Trzaskowski nie przeprosi publicznie Telewizji Polskiej dzisiaj do godziny 19.30, zostanie przeciwko niemu skierowany prywatny akt oskarżenia”.

dam/centruminformacji.tvp.pl,300polityka.pl 

Komentarze (69):

Jan Radziszewski 2020.05.24 7:00
żyd Lech Keler itd zapewne ucieszy cię wieść i tzw zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
MaxFiend2020.05.20 18:57
KGHM też się tak odgrażał a w końcu schował się w najgłębszej norze :-D
stan2020.05.20 16:52
Trzeba ukrócić wszelkie kłamstwa i wrócić do normalnych dyskusji, opartych na prawdzie i poszanowaniu drugiego człowieka. Najwyższy czas nie mówić już o "feik niusach", "faktach medialnych" - tylko rzecz nazywać po imieniu - kłamstwo, a wobec kłamców wyciągać konsekwencje.
Janina2020.05.20 14:59
Uwaga! Dziś o 21:00 na Pr.1 TVP bedzie film" NIC SIĘ NIE STAŁO" o pedofilii w Sopocie! Nie o klerze, tylko o cywilach. Wydało się, jak dziecko popełniło samobójstwo!
tg2020.05.20 21:02
Lesiu, zabolało,że dałeś minusa??? hahaha!
Maciej2020.05.20 14:53
BRAWO !!! BRAWO !!! BRAWO !!!! TAK TRZYMAĆ !!!
Nina2020.05.20 14:37
A czy TVP wyemitowało już przeprosiny za fake wnsey Gmyza, Pereiry czy Kanii?
MM2020.05.20 14:36
Propaganda TVPiS się wali... koryto i szczucie na opozycje najważniejsze.
greg2020.05.20 12:08
I bardzo dobrze, niech wreszcie ktoś ustawi tego "bambra" i kłamcę.
ceramik2020.05.20 11:12
Ciekawe, czy będzie to pierwsze oskarżeni, które PO skutkuje wyrokiem skazującym?
Piotrek2020.05.20 19:02
Pożyjemy, zobaczymy. Póki co nadciąga wielka gówno-burza.
Póki co, wątpliwe, bo....2020.05.20 19:42
niezlustrowana za wstawiennictwem s."prof" Bambosza, kasta sedziowska pochodząca od pustynnych pastuchów, choć kwiczy z bólu czterech liter odrywanych od intratnych stołków "III-ciej wladzy", do chwili definitywnego rozpirzenia jej na pustynię, zastosuje "DOKTRYNĘ NOJMANA"
obs.2020.05.20 10:48
Trzaskowski to notoryczny kłamca!, to taki zniewieściały palant, podaj, przynieś, pozamiataj, żadnej odpowiedzialności, jak cała PO-KO i wspólnicy. Zero zawsze będzie zerem a takim on jest, całkowicie zakłamany.
Wojciec2020.05.20 11:27
Zniewieściały pajac ? Pokaz swoje zdjęcie. Albo poczekaj - opiszę cię bo wy wszyscy jesteście podobni. Okrągła twarz ( taka szlachetna słowiańska ) brzuszek od harnasia albo żubra. Ubrania dobrane na zasadzie losowania oraz doskonała wiedza na temat polityki oraz farmacji. Kochasz kabarety oraz losowanie lotto. Zapewne małe mieszkano w bloku lub stary dom po rodzicach. W młodości nie chciało się uczyć wiec wykształcenie marne - jak większość wyborców PiS - info z Państwowej Komisji Wyborczej.
obs.2020.05.20 12:19
...widzisz głupcze, opisałeś siebie, tak już jest w PO-KO.
.2020.05.20 14:40
Zapomniałeś dopisać, co bardzo typowe dla tej grupy,że spojrzenie tęskniące za rozumem.
Waldi2020.05.20 10:40
POpatrzcie, większość komentarzy należy do fanów telewizji, antyrządowej, antypaństwowej, która jest już właściwie partią polityczną, właśnie w TVN Zdradek Sikorski powiedział do M. Olejnik, że on widział by ją jako kandydatkę na prezydenta i było ciekawie "gdyby TVN wystawiła dwóch kandydatów", drugim razem wciska ambasador G. Mosbacher kit, że Polska to już taki kraj nie demokratyczny, a tu ZONK, G Mosbacher stwierdza że czuje się w Polsce bardzo bezpiecznie i że z demokracją wszystko w najlepszym porządku. Czyli Polska jako Państwo ma prawo mieć tylko wrogie, antypaństwowe media: TVN-y z jej wieloma córkami typu TTV, Fakt, Newsweek, GW, Onet.de, WP, Interia, prawie wszystkie "kolorowe" gazety ??? Przypomnę POLAKOM antypolskie prowokacje TVN-u, choćby tę z lasu pod Raciborzem, gdzie ponad pół roku przed procedowaniem USTAWY o odpowiedzialności karnej ZA SZKALOWANIE PAŃSTWA POLSKIEGO w sprawie holokaustu, za wrabianie Nas w jakiś współudział, ta prowokacja robiła z Nas Polaków NAZISTÓW, co wywołało nawet kryzys polityczny z Izraelem, to jest apolityczna, prawdomówna telewizja ???
Klejnot Nilu2020.05.20 10:48
Ależ nikt nikomu nie broni tworzyć w Polsce pro-rządowych mediów! Co więcej, są takie. TV Republika, TV Trwam, Gazeta Polska, niezależna.pl, czy choćby fronda, na której piszesz. Problem w tym, że ja na te media się nie składam, a na TVP już tak. Więc, skoro już biorę swój (co prawda pod przymusem) udział w tym interesie, chciałbym nieco więcej obiektywizmu. Peany na cześć PiS to sobie może Sakiewicz wypisywać za swoje (choć też nie do końca, wszak spółki Skarbu Państwa nie szczędzą grosza na reklamy w GP). Media publiczne są od czegoś innego..
Waldi2020.05.20 11:05
TV Republika czy TV TRWAM-założone po ciężkiej wojnie z PO-PSL to media prywatne, wg Ciebie tam należy powołać TV Republika - Historia, TV Republika - Polonia, TV Republika-Kultura, TV Republika-ABC ??? A media publicznego są do czego wg Ciebie, wzorem TVN, do walki z rządem i polskością ???
Klejnot Nilu2020.05.20 11:09
"A media publicznego są do czego wg Ciebie, wzorem TVN, do walki z rządem i polskością ???" Jak napisałem w komentarzu gdzieś wyżej. Media publiczne są (a raczej powinny być, choć to mrzonka), od obiektywnego przekazywania rzeczywistości. Od patrzenia rządowi na ręce. Od ganienia za przewinienia, i od chwalenia, gdy jest za co. Nie od wylewania pomyj w myśl zasady "Kto nie z nami, ten przeciwko nam".
Dell2020.05.20 11:27
"choć to mrzonka" No właśnie. To już mamy punkt styku poglądów. :) Po co bronić mrzonek?
Klejnot Nilu2020.05.20 11:35
Bo gdyby twoi przodkowie nie chcieli poprawić czegoś w swoim życiu, dalej byś chodził wypróżniać się za stodołę.
asddsa2020.05.20 10:49
No cóż. "Eskimosi" (nie dotyczy Innuitów! ;)) w już taka mają. Nawalać w Polskę i Polaków w SWOICH TELE-PROPAGATORACH dla tubylczej, lemingowej tłuszczy, żeby wydrzeć 447. Taki naród....
Klejnot Nilu2020.05.20 10:51
Ach, jeszcze jedno. Powoływanie się na ambasador Mosbacher, która króciutko opierd*liła TVP za chamskie wycieczki w stronę TVN, jest co najmniej humorystyczne. Wystarczył jeden wpis na Twitterze, i już było cichutko.
Piotrek2020.05.20 18:54
W przypadku Mosbacher fronda i jej wierni czytelnicy cierpią na chorobę afektywną dwubiegunową.
asddsa2020.05.20 10:38
Senat też przyznał swej "kopertowej", ZSLowskiej kancelarii gigantyczne premie sięgające milionów zł. Widzisz Czaskoś ? Można ??
Beth2020.05.20 10:34
PiS=komuna i nigdy nie byli bliżej zapędów na poziomie PZPR
Lech Keller-Krawczyk2020.05.20 10:27
"TE PJENIONDZE SIE JIM NALEZŁAŁY!!!"
Realista2020.05.20 10:18
Kłamie bo nie zarząd sobie przyznał tylko rada nadzorcza przyznała zarządowi? I tak tą bandą kieruje Kurski i kolesie kolesiom rozdają miliony z publicznych środków, które powinny były pójść na służbę zdrowia. A teraz? Wszyscy rapują żeby zebrać parę złotych dla szpitali, a Kurski z kumplami pisdzielcami zgarniają miliony za to że robią w tvp tak obrzydliwą propagandę, że przebijają już nawet komunistycznego Urbana.
Polak2020.05.20 9:55
Pomijając komediowość TVPiS zarzucającej komuś kłamstwo, gdyby Trzaskowski skłamał takie doniesienie już byłoby złożone. Tymczasem w rzeczywistości pisowska mafia dobrze wie że prezydent Warszawy powiedział prawdę, stąd i taki kwik pisowców.
Micha\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202 Jan2020.05.20 10:11
Raczej nie. Po prostu trafiła kosa na kamień. Posłuszna prokuratura wprawdzie odrzuci zawiadomienie Konfederacji w sprawie p. Sasina, ale chętnie przyjmie w sprawie Trzaskoszczaka. Tylko co z tego, jak uwali to nieposłuszny sąd?
asddsa2020.05.20 10:44
Nie ma TVPIS . Jest TVP. Naród wybrał PIS. I ma taką telewizję, jaką chciał, Rzetelną i wiarygodną, a nie tendencyjną POwską szczekaczkę braunowo-dworakowo-luftową, niczym się nie różniącą od TVNu. Amen.
Gargamel2020.05.20 11:06
Asddsa, to są dwie różne sprawy. nie pisz, że jak naród wybrał pis to ma telewizje jaką sam wybrał. W demokratycznych państwach media są wolne. To, że rządzi pis, nie powinno mieć wpływu na telewizję, nawet państwową. Nie uwierzę, że jak oglądasz TVP1 to nie widzisz manipulacji i stronniczości. Sam jestem za Pisem, ale uczciwie przyznająć TVP1 w ogólnym rozrachunku może wyczynić więcej złego niż dobrego dla PIS. Bo niestety ale warość merytoryczna tam przedstawiana urąga przeciętnej inteligencji przeciętnego kowalskiego niestety.
Piotrek2020.05.20 18:58
Rozumiem, że gdy w Polsce będzie rządzić ugrupowanie, którego program nie będzie zgodny z twoim światopoglądem, to dalej będziesz twierdzić, że wszystko jest ok, bo naród tak wybrał?
PPP2020.05.20 23:14
Nie podpisuj sie Polak bo nim nie jestes.
Piotr Nowak2020.05.20 9:51
Trzaskowski kłamie! To nie były żadne premie! To były nagrody!
asddsa2020.05.20 10:41
A Grodzki co dał swojej ZSLowskiej kancelarii . Premie czy nagrody ??? ZA CO, PYTAM SIĘ ???
Piotr Nowak2020.05.20 11:29
Nie drzyj ryja. (W internecie pisanie dużymi literami oznacza krzyk) Co ma Grodzki do tego?
.2020.05.20 14:39
Czemu nie przywołasz przykładu Szydło, która chooja zrobiła ze swoimi w rządzie, a premie się i tak należały. Wieś i słoma z butów.
WAWA2020.05.20 9:47
Oczywiście, to nie zarząd przydziela sobie nagrody, ale czyni to rada nadzorcza na wniosek zarządu. Taki niuans. Prawda jest jednak taka, że w ubiegłym roku cały zarząd w 2019 r. otrzymał 2,18 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 811,8 tys. zł. Czyli wzrost niemal 2,7-krotny. https://www.bankier.pl/wiadomosc/TVP-nagrody-wynagrodzenie-zarzadu-srednie-zarobki-7883711.html
Michał Jan2020.05.20 10:14
Dodać należy, że cały zysk, z którego lwią część przeznaczono na kapitał rezerwowy, ale też i niemałą na premie, zaistniał wyłącznie dzięki dotacji państwowej. Chyba nawet banki nie wypłacają premii prezesom, jak mają stratę bilansową.
Waldi2020.05.20 10:20
Ja tylko przypomnę, że ciecia osoba w Państwie - T. Grodzki, przyznał zaledwie kilku kolegom z Senatu, krótko po rozpoczęciu kadencji Senatu, UWAGA !!! 1,5 MLN ZŁ NAGRODY, TO NIE BOLI ???
Pracownik2020.05.20 10:59
Widzę, że w narodzie dalej silna postawa "Skoro tamten kradnie, to ja też mogę!". I właśnie dlatego kolejne pokolenia są mentalnym wschodem. Ha tfu na ten twój głupi ryj, i to zasrane państwo z dykty i patyków.
Observer2020.05.20 9:39
Ledwo zaczął a już sobie zaszkodził. Z tym kandydowaniem to zupełnie jak z jego prezydenturą w Warszawie. Gdzie nie wejdzie on razu bałagan i problemy.
Andrzej2020.05.20 9:36
Pogonić nierozgarniętego. Rafcio się zapędził ale po oczach widać że on z tych niekumatych. Chyba nie widzi że kłamstwo ma tak krótkie nogi jak jego szanse na dobry wynik w wyborach.
Helga Geerhart2020.05.20 10:01
Trzaskowski pomówił zarząd o przyznanie sobie wysokich premii. Czy to wyczerpuje znamiona art. 212 kk - poniżenia w opinii publicznej lub utratę zaufania??? Nie sądzę. Premie są świadczeniami legalnymi.Gdyby to pomówienie dotyczyło kontrkandydata w wyborach i było rozpatrywane w trybie wyborczym, pewnie sąd by nakazał sprostowanie /jeśli to nie jest prawdą/ - ale w tym przypadku - jeszcze raz nie sądzę i wątpię.
hueue2020.05.20 15:05
I to jest zabawne. Zarzad TVP widocznie czuje, ze to prawda, skoro ich to tak zabolalo. A kasa rzeczywiscie spora, duzo wyzsza niz rok wczesniej. Ale po co pozywac. Moge pokazac fuck jak to maja w zwyczaju.
Piotrek2020.05.20 18:47
Niech więc zarząd te premie po prostu ujawni - w końcu wydają pieniądze podatników, więc taka informacja społeczeństwu się należy. Wtedy też każdemu będzie najłatwiej zweryfikować czy Trzaskowski w tej kwestii kłamie, czy mówi prawdę.
Klejnot Nilu2020.05.20 9:26
TVP zarzucające komuś kłamstwo to jak k*rwa zarzucająca komuś rozpustę.
smerda_jajeczny2020.05.20 9:35
To się nie wyklucza tłuku
Klejnot Nilu2020.05.20 9:40
Ale jednak trochę hipokryzja, nie?
ASTOM2020.05.20 9:59
No... tarzyszu, trochę spokoju, trochę spokoju. Widać jak na dłoni, ze tvp trochę, może więcej niż trochę, przegina z natłokiem informacji pokazujących przekręty i prawdziwą czerwoną twarz po/psl/sld, że o innych palikociarniach nie wspomnę, wszelako nie są to kłamstwa. I zaklinanie rzeczywistości mogą wziąć za dobrą monetę tylko tępaki polityczne albo materialnie korzystający z waszego układziku.
Klejnot Nilu2020.05.20 10:21
Więc tak. Ja jestem spokojny, oraz nie muszę nikogo obrażać nazywając tłukiem. Po drugie, prośba o nie zwracanie się do mnie per towarzyszu. Ja rozumiem, że osoby tęskniące za komuną czują się pod rządami PiS jak ryba w wodzie, ale ja się do nich nie zaliczam. A co do dalszej części wypowiedzi, no cóż. To, że TVP nie pokazuje żadnych materiałów godzących w tzw. "dobre imię" dobrej zmiany może kłamstwem wprost nie jest, ale skrajną nierzetelnością już tak. Ja wiem, że standardowo za moment pojawi się tekst "A za PEOOO...", ale za PO nigdy nie było w TVP tak propagandowych, i chamsko zmanipulowanych materiałów nastawionych na szczucie każdego, kto nie chodzi na pasku Partii. I choćby to pozwala mi nazywać ich kłamcami, bo nie przekazują obiektywnych informacji, do czego wydaje mi się, że jako telewizja publiczna, są zobowiązani.
Dell2020.05.20 11:23
"ale za PO nigdy nie było w TVP tak propagandowych, i chamsko zmanipulowanych materiałów nastawionych na szczucie każdego, kto nie chodzi na pasku Partii". To wejdź na vod.tvp.pl. Wszystkie programy informacyjne z czasów PO są dostępne. Oglądnij zanim napiszesz powtórnie "nigdy nie było", bo to zwykłe kłamstwo.
Klejnot Nilu2020.05.20 11:32
To pokaż mi jakikolwiek pasek za kadencji PO, na którym byłyby takie pierdoły jak: "Opozycja straszy Polaków" "Polski sukces drażni Niemców". Pokaż mi jeden materiał, w którym Kaczyńskiego porównuje się do Hitlera. Pokaż jeden, w którym wyciąga się publicznie brudy rodzin polityków opozycji. To, co teraz robi TVP, to nawet nie jest propaganda, to czyste sku*wysyństwo.
Piotrek2020.05.20 18:42
Najwyraźniej Dellowi i ASTOMOWI takie standardy odpowiadają i nie widzą w ubliżaniu innym żadnego problemu - to zresztą wyraźnie widać bezpośrednio w wypowiedzi ASTOMA. Taki relatywizm frondowy.
K...2020.05.20 20:39
Piotrek? Piszesz, że taki relatywizm frondowy?? ODPOWIEDZ! KTO CIE TU TRZYMA? NIE PODOBA SIĘ? TO SPADAJ NA BAMBUS I STRZAŁKA! JAKIEGO GROMA TU SIEDZISZ I NARZEKASZ ! IDŹ NA SWOJE PORTALE, TAM CIĘ PRZYJMĄ! POSZOŁ STĄD ZA DON I NIE PŁACZ! MASOCHISTO, LECHU KELLER! W ilu jeszcze nickach wystąpisz w tym artykule? Baw się, a my i tak mamy cię tam gdzie "kura jajko"!
hueue2020.05.20 14:57
Widze, ze bronisz TVP bo stosujesz ich metody. Odhumanizowanie rozmowcy, przez odgorne nazwanie go towarzyszem to ich metody. Metody znane z komumy. Potrafisz tylko isc tylko na skroty, czy tez czasami uzywasz argumentow? A jest tak, ze TVP dostalo 2 mld na propagande. I nigdy nie uswiadczysz tam krytyki obozu rzadzacego. A afer do pokazania jest pelno.
Jadwiga2020.05.20 20:52
Lechu, kaszlący "hueue"! Proszę podać dokładne źródło wpływu do Budżetu tych 2 mld.zł, ze wskazaniem, że to na propagandę! Tzn. na co, kiedy i gdzie to jest zapisane W USTAWIE BUDŻETOWEJ! Póki co to kłamiesz! Plotki mnie nie interesują! Zaznaczam, że nie oszukasz mnie, pracuję od wieeelu lat w budżetówce w finansach ! Znam się na konstrukcji Budżetu! Proszę wskazać Dział, rozdział i paragraf w Ustawie Budżetowej, w której te 2 mld są zapisane po stronie dochodów! Czekam na dokładne dane, nie żadne tam "ecie...pecie..".!
Suweren2020.05.20 23:17
Przecież to tak jakby Banaś w oświadczeniu majątkowym podał burdel :)
Waldi2020.05.20 10:15
Za to TVNiemcy mówi "samą" prawdę, tę platformianą, jedynie słuszną - wstajesz i łżesz. Jeden z "prawdomównych" - R. Sikorski, powiedział w TVN do Moniki Olejnik, że TVN (partia) powinna wystawić obok Hołowni jeszcze ją na kandydatkę na prezydenta, czyli jako kto występują media z obcym kapitałem w Polsce ??? Są niezależne, pluralistyczne i apolityczne, czy są składową działań jednej strony politycznej ??? Uważacie, że Państwo Polskie nie powinno mieć żadnego medium do przedstawiania racji i polityki Rządu Polskiego Państwa, że 100% ma być jedynie wroga i stronnicza, antyrządowa i antypolska ???
Klejnot Nilu2020.05.20 10:25
Gdyby w TVP obiektywnie pokazywano rzeczywistość, nikt by o nich złego słowa nie powiedział. A to, że Kurski z Kaczyńskim zrobili sobie z mediów PUBLICZNYCH swoją partyjną, propagandową tubę, to niektórych, w tym mnie, trochę wkurza. TVN to stacja prywatna (ps. o amerykańskim, nie niemieckim kapitale, żenujące jest że dalej to trzeba tłumaczyć...), więc mogą sobie puszczać co tylko im się podoba. Do TV Republiki nikt nie ma pretensji, że się podlizuje rządowi. To TVP według mnie, za to samo, pretensje mieć wypada.
Waldi2020.05.20 10:57
Skoro prawie 100% mediów typu telewizja, gazety, media społecznościowe - fecebooki, twitery, onety jest antyrządowa, to Państwo Polskie i jego Rząd ma nie mieć absolutnie możliwości prezentowania swoich racji, swojego kierunku działania i swojej polityki ??? W jaki państwie tak jest, wszędzie obowiązuje przepis, że mediów tych z obcym kapitałem może być w danym kraju MAX 30% , a u Nas ??? Co do TVN, w Gliwicach OPEL ostatnio nazywał się GMMP (Ford), pakiet większościowy General Motors, no i co z tego, tam był robiony niemiecki OPEL, to samo z TVN, pakiet większościowy Discovery a całe kierownictwo z Axel Ringer Springer - dalej tłumaczyć ?
Klejnot Nilu2020.05.20 11:05
"Skoro prawie 100% mediów typu telewizja, gazety, media społecznościowe - fecebooki, twitery, onety jest antyrządowa" A to ich wina, że z facebooka korzysta więcej osób, niż z TV Trwam? "Państwo Polskie i jego Rząd ma nie mieć absolutnie możliwości prezentowania swoich racji, swojego kierunku działania i swojej polityki ???" Zgoda, od tego są media publiczne. Nie od obrzygiwania wszystkich dookoła w myśl zasady "Kto nie z nami, ten przeciwko nam". "W jaki państwie tak jest, wszędzie obowiązuje przepis, że mediów tych z obcym kapitałem może być w danym kraju MAX 30% , a u Nas ???" Po raz kolejny, do kogo masz pretensje? Bo widzę, że nie do rządzących, którzy mają możliwość takie prawo wprowadzić.
Tom2020.05.20 19:30
Prawo nie działa wstecz. W jaki sposób chcesz wprowadzić ograniczenie do 30%? Znacjonalizujesz wydawnictwa Axel Springer? Zakażesz im działalności na terenie Polski? Co mają do tego rządzący teraz? Jeśli już, to można mieć pretensje do tych, którzy takie prawo w przeszłości uchwalili.
Olevus2020.05.20 12:03
Założyliście swoją prawicową TV Republika. I co? Ma więcej pracowników niż widzów.
kora2020.05.20 18:45
A ciebie co to obchodzi?Mało masz innych kanałów?
asddsa2020.05.20 10:39
Zakodowali was w tych TVNach. I zaimpregnowali na prawdę. Zupełnie, jak Goebbels - Niemców. Żal mi was....
Lilien2020.06.2 14:23
Sam jesteś q rwa