6. maja o godz. 20.30 na antenie programu 1. Telewizji Polskiej odbędzie się przedwyborcza debata prezydencka. TVP ujawniło szczegóły dotyczące tego wydarzenia.

Debata odbędzie się w warszawskim studiu na ul. Woronicza i poprowadzi ją Michał Adamczyk. Potrwa 70 minut, a każdy z kandydatów odpowie na pięć pytań, które  będą dotyczyć: polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki oraz ustroju państwa.

Na ustosunkowanie się do każdego pytania kandydaci będą mieli minutę. Na koniec każdy otrzyma pięć minut na swobodą wypowiedź, którą podsumuje wszystkie poruszone przez siebie kwestie. Kolejność zabierania głosu zostanie wyłoniona w drodze losowania.

Ze względu na epidemię koronawirusa debata odbędzie się pod szczególnym rygorem sanitarnym. Na sali nie będzie publiczności, kandydata pod wejście do studia będzie mogła odprowadzić tylko jedna osoba, a uczestnicy debaty będą wchodzić do niego pojedynczo.

TVP rozesłała zaproszenia na debatę do wszystkich kandydatów. Jak na razie oficjalnie pozytywnie odpowiedziały jedynie sztaby Mirosława Piotrowskiego i Krzysztofa Bosaka. O swoim udziale zapewnili jednak również Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz. Informacje o wzięciu udziału w debacie przekazał także rzecznik sztabu urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. O swojej decyzji nie poinformowali jeszcze pozostali kandydaci, w tym Szymon Hołownia i Małgorzata Kidawa-Błońska.

kak/ wirtualnemedia.pl, wprost.pl