Telewizja Polska zdecydowała się bronić swojego dobrego imienia na drodze sądowej po tym, jak po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza w trakcie gdańskiego finału WOŚP zaczęto obarczać ją winą za ten dramat. Na stronie Centrum Informacji TVP pojawiło się w tej sprawie oświadczenie. TVP pozwie między innymi Wojciecha Czuchnowskiego i Krzysztofa Skibę.

Poniżej prezentujemy całą treść oświadczenia TVP:

 

Od 14 stycznia br. TVP stała się obiektem bezprzykładnego i niespotykanego wcześniej ataku. W przestrzeni publicznej były i są rozpowszechniane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje.

Stawiają one nadawcę publicznego nie tylko w skrajnie niekorzystnym świetle, ale czynią z niego narzędzie w trwającym sporze politycznym przypisując mu haniebną, a zarazem nieprawdziwą rolę.

Aby przeciąć falę pomówień i manipulacji TVP czuje się zmuszona do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego przeciwko osobom, które absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach Telewizji Polskiej a śmiercią pana Pawła Adamowicza zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie kk. W pierwszej grupie takich osób są między innymi Krzysztof Skiba, Wojciech Czuchnowski, Adam Bodnar i Wojciech Sadurski.

Działania podjęte przez Telewizję Polską mają na celu ochronę jej dobrego imienia i walkę z nienawistną falą kłamstw i pomówień.

dam/centrum informacji TVP