TVN zakazuje Pazurze wypowiadać się nt. polityki - zdjęcie
09.11.15, 17:51

TVN zakazuje Pazurze wypowiadać się nt. polityki

10

Cezary Pazura usłyszał ultimatum od włodarzy stacji TVN. Jeżeli chce zachować pracę przy serialu, w którym aktualnie występuje, musi ograniczyć swoje wypowiedzi na tematy polityczne.

Pazura wraz z Edytą Olszówką jest gwiazdą familijnego serialu komediowego "Aż po sufit" emitowanego na TVN. Chociaż produkcja nie radzi sobie najlepiej, ma mierną oglądalność i zbiera jeszcze bardziej mierne oceny od widzów, stacja planuje stworzenie kolejnego sezonu. Jednak nim to nastąpi, Pazura musi przystać na pewne warunki.

Aktor grający w "Aż po sufit" ojca rodziny w średnim wieku musi powstrzymać się od publicznego wyrażania swojego zdania w drażliwych kwestiach. Pazura raz po raz na swoim profilu na Facebooku dzielił się w ostatnim czasie refleksjami na aktualne tematy polityczne i społeczne. Zachęcał do głosowania w referendum ws. JOW-ów, życzył szczęścia Pawłowi Kukizowi, czy kategorycznie sprzeciwiał się legalizacji marihuany, określając postulaty wystosowywane przez jego kolegów po fachu w tym zakresie mianem "celebryckiego bełkotu". 

Wg informacji, do których dotarł "Fakt", a które mają pochodzić od osoby związanej ze stacją, Pazura dostał ultimatum - zachowa pracę i będzie dalej występował w serialu, ale musi zamilknąć.

emde/fakt24.pl

Komentarze (10):

anonim2015.11.9 18:57
A co na to "obrońcy", wolności słowa. Czy na znak protestu Olejnik, Żakowski, Lis, Wroński, Szczuka. A z branży filmowej dorzucił bym Karolaka, Poniedziałek, Holland.
anonim2015.11.9 19:00
wdarł się chochlik, miało być: A co na to "obrońcy", wolności słowa. Czy na znak protestu zamkną się w klatce przed TVN: Olejnik, Żakowski, Lis, Wroński, Szczuka, a z branży filmowej dorzucił bym Karolaka, Poniedziałek, Holland. :)
anonim2015.11.9 19:22
Cenzura lewactwa w imię "liberalizmu". Hipokryzja wolności w TVN.
anonim2015.11.9 22:18
Tej antystacji, która sączy -całe gówno całą dobę- NALEŻY POKAZAĆ ŚRODKOWY PALEC i życzyć tym propagandzistom POlszewickim-WSZYSTKIEGO GÓWNIATEGO! Fuck you TuskVisionNetwork!!!!!!!!!
anonim2015.11.9 22:45
to pewnie przez tą marichuane
anonim2015.11.10 8:33
Czas na wartościowe produkcje. Mam nadzieję, że nie zamkną mu buzi :)
anonim2015.11.10 10:11
Czarek - spokojnie możesz im w tym tefałenie naobiecywać cuda-wianki. Bo to oni (a nie ty) nie dociągną do Nowego Roku A.D. 2017. W 2016 roku skończy się tefałen jaki znają lemingi :-) Amerykańce już nad tym pracują :-)
anonim2015.11.10 11:46
@Lubiniak A co to ma do wolności słowa?
anonim2015.11.10 19:14
"A co to ma do wolności słowa?" @Igor, a no ma. Nie wyobrażam sobie żeby firma, w której pracuje zakazała mi mówić o moich poglądach (nie mówię tu o nawoływaniu do agresji, o oczerniani własnej firmy). I np. zakazała mi pisania jako konserwatysta (i rynkowy wolnościowiec) na Frondzie. :) Zabranianie wypowiadania się, to ograniczanie wolności słowa. I jeszcze jedno, jako miłośnik wolnego rynku uważam, że każda firma ma prawo wprowadzać swoje zasady, nawet godzące w wolność słowa, a pracownik może się na nie godzić lub nie - jego wybór. Ale ja MAM PRAWO rzeczy nazywać po imieniu i powiedzieć, że dana firma ogranicza wolność słowa (swoich pracowników). A w przypadku TVN najśmieszniejsza jest ich hipokryzja, bo często kreują się jako stacja obiektywna, pluralistyczna ( W TVN-style kiedyś nawet Cejrowski miał swój program), a tym czasem nie chce aby aktorzy grający u nich mówili co myślą. A swoją drogą ciekawe jak nowy właściciel TVN (ponoć bardziej konserwatywny) zapatruje się na poglądy Mrozowskiego, Olejnik, Pochanke. :) Pozdrawiam. P.S. I jeszcze jedno, po prawej stroni też są podobne media. :)
anonim2015.11.10 19:47
@Lubiniak "Zabranianie wypowiadania się, to ograniczanie wolności słowa. " Takie pojmowanie "wolności słowa" to jakiś absurd. Po pierwsze, możnaby jeszcze takie stanowisko od biedy zrozumieć gdyby Pazura zajmował się w TVN podawaniem kawy Durczokowi; ale on jest dobrze rozpoznawalny. TVN ma pełne prawo nie chcieć być kojarzoną z określonymi poglądami. Po drugie, zwolnienie z pracy czy też rozwiązanie innej umowy (nie wiem na jakich zasadach on tam jest) może się odbyć na określonych prawem warunkach. Nie można zwolnić kogoś po prostu "za poglądy", ale aktorzy często mają umowę na sezon bez gwarancji przedłużenia. Krótko mówiąc, zapewne nic Pazurze nie gwarantuje podpisania umowy na kolejny sezon. Może TV Republika kręci jakiś serial? Gdzie tu "wolność słowa"? TVN nie musi być po drodze z każdym, nawet tak znanym aktorem. Pazura ma pełne prawo wypowiadać się tam gdzie tylko zechce, najwyżej poszuka innej pracy.