TVN pozywa wPolityce.pl za ''urodziny Hitlera'' - zdjęcie
14.11.18, 19:32fot. Wikimedia Commons

TVN pozywa wPolityce.pl za ''urodziny Hitlera''

"Odrzucamy wszelkie zarzuty zawarte w tych publikacjach, a w szczególności ten, że telewizja TVN zapłaciła osobom trzecim za zorganizowanie tego wydarzenia" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu stacji TVN, która zdecydowała się pozwać serwis wpolityce.pl oraz tygodnik "Sieci".

Przypomnijmy, to właśnie powyższe portale poinformowały, iż słynne video dotyczące "urodzin Adolfa Hitlera" było opłaconą ustawką.

"Portal internetowy "wPolityce.pl" oraz tygodnik "Sieci" opublikowały zarzuty skierowane w stronę autorów reportażu "Polscy neonaziści", w którym pokazana była uroczystość obchodów urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicach Wodzisława Śląskiego w 2017 roku.

Odrzucamy wszelkie zarzuty zawarte w tych publikacjach, a w szczególności ten, że telewizja TVN zapłaciła osobom trzecim za zorganizowanie tego wydarzenia.

Oskarżenia te są całkowicie niezgodne z prawdą, co wykaże postępowanie przed sądem. Publikacja tej fałszywej informacji jest zniesławiająca i narusza prawa osobiste dziennikarzy oraz prawa TVN, dlatego do sądu zostanie wniesiony odpowiedni pozew" - tak brzmi pełny komunikat opublikowany przez szefostwo stacji TVN.

Jak dotąd dziennikarze odpowiedzialni za publikację artykułu nie odpowiedzieli na komunikat. Pewnym jest, że sprawa będzie badana przez sąd.

Wcześniej KRRiT wysłało oficjalne zapytanie do prokuratury o udział telewizji TVN w "urodzinach Adolfa Hitlera".

mor/TVN/Fronda.pl