16.05.19, 17:08Zdj. EU 2017, CC BY SA 2.0, Flickr

Tusk znów przyjedzie jątrzyć!!! Tym razem 4 czerwca

Donald Tusk wygłosi kolejne przemówienie w Polsce. Tym razem z okazji 30. rocznicy wyborów do tzw. Sejmu kontraktowego z 4 czerwca 1989 r. Uroczystości odbędą się w Gdańsku. Prezydent tego miasta, Aleksandra Dulkiewicz uchyliła rąbka tajemnicy w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". 

W Gdańsku odbędą się uroczystości z okazji Święta Wolności i Solidarności. Dulkiewicz poinformowała, że zaproszeni zostali wszyscy prezydenci i premierzy RP oraz wszyscy marszałkowie Sejmu i Senatu.

"Na dziś mogę powiedzieć, że mamy potwierdzenie od trzech byłych prezydentów RP i pięciu byłych premierów"-podkreśliła rozmówczyni "DGP". Prezydent Gdańska poinformowała, że podczas obchodów planowane jest również wystąpienie Donalda Tuska. 

"Będzie z nami także pani komisarz Bieńkowska. Odbyliśmy też spotkanie z przedstawicielami Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego - Henrykiem Wujcem i Januszem Steinhoffem. Szacują oni, że może przybyć ok. 70 członków OKP. Tak więc do Gdańska zjadą się postacie niezwykle ważne historycznie i politycznie. Poza tym będzie wielu samorządowców i liderów organizacji pozarządowych"-mówiła Aleksandra Dulkiewicz.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

K.A.2019.05.19 20:34
Wszystkie ręce na pokład. 26 maja wszyscy musimy iść do urn wyborczych. Ci z nas, którzy zlekceważą wybory dopuszczą się grzechu zaniedbania. Pamiętajmy o tabunach lewaków, którzy karnie stawią się przy urnach. Oni wiedzą, że lokalne struktury odpowiedzialne za frekwencję dokładnie sprawdzą kto głosował. Sądzę, że udział w głosowaniu będzie miał wpływ na wysokość wynagrodzenia Nie musi to być wypłata w gotówce. Mogą to być stanowiska, pomoc prawna, szantaż czy w naturze jak w przypadku Stefana N. Jeśli nie chcemy, aby o losie Polski decydował jakiś Kramek, Lewandowski, Tusk czy Róża musimy pokazać im gest Kozakiewicza. Pamiętajmy, że od naszej decyzji zależy los nas samych i naszych bliskich. (euro, węgiel, pedofile, sądownictwo, obronność-Caracal, VAT-kradzież). DO URN RODACY !. Dosyć ingerencji naszych sąsiadów w nasze sprawy. Polacy sami potrafią decydować o sobie. To co dobre dla Merkel, Putina czy Macrona wcale nie musi być dobre dla Polski. Głosujmy na tych którzy dbają o nasz interes. Każda lista dobra poza jedną. Ta przed którą przestrzegam to „zlewnia”. Trafiło do niej to co było najgorszego w polskiej polityce przez kilkadziesiąt ostatnich latach. Pamiętajmy o wielkim sportowcu i prawym polaku Władysławie Kozakiewiczu.
ja2019.05.17 8:18
Donald Tusk to arcymistrz zła. Wirtuoz kłamstwa i podstępu. Jego nawrócenie się na ścieżkę dobra po ludzku wydaje się niemożliwe.
Ewa2019.05.17 6:52
Co jest nie tak z tym tuskiem? Tak spieszyl do Brukseli, ze nie dokonczyl premierowania w Polsce,a teraz znowu tu sie ciagle kreci.Choruje moze na ADHD?
czytelnik zdeczka zdziwiony2019.05.17 3:54
To on jeszcze nie siedzi za przekręty?
Rozbawiony2019.05.16 21:12
Pętaka trzęsą się portki
Daniel K2019.05.16 20:16
Kiedy Tusk kilka lat temu wyjechał obejmować stanowisko szefa Rady Europejskiaj polska prawica ze swoimi mediami krzyczała: "Tusk ucieka do Brukseli przed opowiedzialnością karną!" "Już nie wróci do Polski bo wie że czeka go cela!" " Tchórz ucieka i nie myśli już pojawiać się w polsce gdzie czeka go więzienie!" A dziś? "Tusk znów przyjedzie jątrzyć!!!" "Polacy nie chcą powrotu Tuska" " Zostań tam gdzie jesteś!" To oczywiście kilka cytatów z prawicowo- kościelnych mediów. Porównajcie je sami. I pomyślcie. Samodzielnie. Pozdrawiam.
MMM2019.05.16 22:55
Daniel K.! Nie wierzę, że to samodzielnie pisałeś? Ile ty masz lat !? Czy coś wiesz o rządach tuska przez 8 lat? Chyba prawie nic ! Może jeszcze wtedy byłeś taki mały, że w "zębach koszulkę nosiłeś" i nic nie wiesz co z Polską zrobił! Straciliśmy przez ich grabież gospodarki i wielkie afery ok. BILIONA zł.! Teraz jeszcze przyjeżdża, bo go jeszcze immunitet chroni! Ale niedługo przestanie być "króóólem" PE. Pewnie ci o tym nie powiedzieli! Co? Jeżeli tylko tyle wiesz, co napisałeś, poszerz wiedzę i wejdź na: "Afery PO" i wtedy podyskutujmy! OK?
Daniel K2019.05.17 6:05
Ja nie o tym czy Tusk nakradł czy nie. Ja o tym jak prawicowe media po wyborze Tuska na szefa RE krzyczały że ucieka do brukseli przed celą, i już na pewno nie wróci, ale sprawiedliwość go dosięgnie. A jak dzisiaj te same media wołają żeby nie wracał, wygląda jakby PiS się jego powrotu do polskiej Polityki panicznie bał. Czytaj ze zrozumieniem. Pozdrawiam.
Stanis\\\\305\\\\202aw2019.05.16 20:14
Tusk = persona non grata w Polsce. Ogłosić to trzeba i egzekwować. Dopóki pełni funkcję w KE tak długo nie ma prawa stawać po którekolwiek stronie politycznej sceny w Polsce. Dość MANIPULACJI. Przegonić wilka!!!
Michal2019.05.17 2:40
Weź sobie loperamid bo się zesrasz. Pamiętaj że to będzie wtedy mało sarmackie. Sienkiewicz nic o tym nie pisał.
ja2019.05.16 19:38
Strach... Ból doopy... Biegunka... Moje serdeczne wyrazy współczucia :D
MMM2019.05.16 22:36
Piotrze Nowak! Widzę że jesteś chory!? TO AKURAT PISZESZ O SOBIE! Wymieniasz takie dolegliwości , które jak wiesz, dotyczą was gejów! Chyba się nie mylę? Faktycznie ci współczuję!
Jozin z Bazin2019.05.16 18:41
A to mało mamy, w tym cyrku po lewej stronie, polityki małp!!! Jeszcze i ten orangutan tu się pcha?