Tusk wzywa do pokonania "współczesnych bolszewików" PiS - zdjęcie
10.11.18, 13:16youtube.com

Tusk wzywa do pokonania "współczesnych bolszewików" PiS

"Jeśli oni (Piłsudski i Wałęsa) mogli pokonać bolszewików, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików" - powiedział Donald Tusk w trakcie przemówienia do uczestniów Igrzysk Wolności w Łodzi.

Eksperci polityczny i publicyści mówią wprost, to jasny znak, że Donald Tusk w 2020 roku wraca do polskiej polityki i wystartuje w wyborach prezydenckich.

"Kiedy Józef Piłsudski pokonywał bolszewików, a kiedy de facto bronił wspólnoty Zachodu, wspólnoty wolności, bo nie tylko naszej niepodległej ojczyzny przed taką polityczną barbarią ze Wschodu w sensie politycznym, nie mówię tu tylko o geografii, to miał trudniejszą sytuację niż my dzisiaj" - mówił szef Rady Europejskiej.

Zdaniem Tuska obecna władza Prawa i Sprawiedliwości to "współcześni bolszewicy", których kiedyś pokonał Lech Wałęsa a teraz może tego dokonać totalna opozycja.

"Słuchajcie, jeśli oni mogli pokonać bolszewików, to dlaczego wy nie mielibyście dać radę pokonać współczesnych bolszewików. Pamiętajcie, bez waszych, naszych Polaków praw i wolności nie ma niepodległości. Brońcie tych praw, brońcie tej wolności i brońcie polskiej niepodległości" - zaapelował Tusk.

mor/PolskieRadio24.pl/Fronda.pl