Tusk – twarz Brexitu. Minister Wójcik: Wstyd i bezczelność - zdjęcie
19.10.21, 16:46Fot. screenshot - YouTube (polsatnews.pl)

Tusk – twarz Brexitu. Minister Wójcik: Wstyd i bezczelność

19

„To jest wstyd i bezczelność!” – powiedział o zachowaniu Donalda Tuska w kontekście dzisiejszej debaty w Parlamencie Europejskim minister Michał Wójcik.

Parlament Europejski debatował dziś na temat orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który 7 października potwierdził nadrzędność Konstytucji RP wobec prawa unijnego. W debacie głos zabrał m.in. premier Mateusz Morawiecki, który wyjaśnił europosłom stanowisko polskiego rządu. Nie zabrakło też serii ataków wymierzonych w Polskę, których autorami byli m.in. politycy totalnej opozycji. Po debacie na konferencji prasowej wystąpił minister Michał Wójcik, który zwrócił uwagę, że w jej trakcie często pojawiało się nazwisko Donalda Tuska.

- „Donald Tusk - twarz Brexitu! Człowiek, który rządził w Europie, kiedy jeden z krajów opuszczał Unię Europejską. On dzisiaj mówi o exitach. To jest nieprawdopodobna historia. Donald Tusk, który rządził w Polsce kiedy Trybunał Konstytucyjny decydował, że Konstytucja polska jest ważniejsza od prawa wspólnotowego. Bo zawsze tak było. A mimo wszystko, dzisiaj ma odwagę, żeby stawać ramię w ramię z tymi, którzy atakują Polskę, razem z opozycją w PE, która atakuje tam Polaków i Polskę. To jest wstyd i bezczelność!”

- mówił polityk Solidarnej Polski.

Zaznaczył, że dzisiejsza debata była „bezprecedensowym atakiem na Polaków ze strony opozycji i niektórych polityków europejskich”.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze (19):

szron 22021.10.20 11:49
WB wyszla z Unii bo wiedziala co sie swieci. My musimy walczyc miedzy Niemcem a Kacapem. Korytarz Europy nie jest dobrym miejscem ale innego nie mamy.
Anonim2021.10.20 10:58
Waterloo Pinokia i pisbolszewików w PE
Mariusz2021.10.20 7:22
Szef Platformy podczas zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej zarysował inny scenariusz niekorzystny dla PiS — jego zdaniem największym zagrożeniem dla władzy jest drożyzna i nadciągający kryzys gospodarczy. Tusk, który dotąd nie wierzył w przyspieszone wybory, tym razem po raz pierwszy przyznał, że to realny scenariusz. Szef PO uważa, że głosowanie wiosną mogłoby być dla Kaczyńskiego ucieczką do przodu — w kwietniu czy maju PiS miałoby szansę wygrać wybory, a głosowanie w późniejszym terminie może się zakończyć klęską. Tusk przedstawił argumenty za wiosennym terminem wyborów. Po pierwsze, na przełomie roku wypłacane będą trzynastki i czternastki, co na krotką metę poprawi nastroje wyborców i zwiększy szanse PiS. Po wtóre, im później odbędą się wybory, tym ostrzejszy może być konflikt z Unią Europejską — a większość Polaków go nie chce. Po trzecie wreszcie, Tusk twierdzi, że ma informacje o przygotowywanej przez media PiS dużej operacji dyskredytowania polityków PO oraz wspierających ich naukowców i artystów. Zdaniem Tuska to wpisuje się w pomysł wyborów na wiosnę. Tusk zarządził mobilizację, w tym zakaz happeningów na granicy z Białorusią oraz umiar w sporach podczas trwających wyborów wewnątrz PO. Jego zdaniem partia nie może się podzielić, gdy nadchodzi ostateczne stracie z PiS.
Mariusz2021.10.20 7:03
Właściwie to powinniśmy stanąć na baczność, ogłaszając tę informację: oto Jarosław Kaczyński zapowiedział rezygnację ze stanowiska wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Wszystkich, którzy poczuli lęk spieszymy pocieszyć — Kaczyński jako zwierzchnik aparatu bezpieczeństwa i tak niewiele robił, więc jego dymisja nic w naszym bezpieczeństwie nie zmieni. Jako członek rządu Kaczyński osiągnął jedno — przyhamował publiczne pranie brudów między Zbigniewem Ziobrą, a Mateuszem Morawieckim. Ale nie ma mowy o zawieszeniu broni: Morawiecki wciąż podejrzewa, że Ziobro zbiera biznesowe haki na niego i jego żonę. W tym sensie rządowa misja Kaczyńskiego jest sukcesem jedynie doraźnym. Odejście Kaczyńskiego wpisuje się w planowaną, przeciągającą się rekonstrukcję rządu. W mijającym tygodniu autorzy „Stanu po Burzy” poznali kolejne planowane zmiany, których mianownik jest taki sam: z rządu i spółek skarbu odejdą ludzie Morawieckiego, co dowodzi, że rekonstrukcja ma na celu m.in. osłabienie premiera. Morawiecki już stracił perłę w swej biznesowej koronie — kontrolę nad największym bankiem w Polsce, państwowym PKO BP. To zmiana wręcz kopernikańska — ludzie premiera kierowali tym kolosem od ponad dekady. Tak, tak — także w czasach Platformy, bo Morawiecki jako doradca premiera Donalda Tuska miał wówczas wpływ na obsadę spółek skarbu. Dziś udaje, że tego nie pamięta. Ale nie tylko Ziobro ma dobrą pamięć — „Stan po Burzy” także. Z drugiej jednak strony odejście Kaczyńskiego z rządu to sygnał, że chce się on skupić na partii. Ta nagła roszada podsyca plotki o tym, że prezes przygotowuje PiS na przyspieszone wybory. Podczas niedawnego, zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk przyznał, że po raz pierwszy na poważnie zakłada, że Kaczyński rozwiąże Sejm i w kwietniu lub maju dojdzie do wyborów. Prezes PiS cieszy się chwilową ulgą. Za dużą cenę — rozdając stołki ministrów i posady w państwowych instytucjach — kupił sobie poparcie małych partii w Sejmie, dzięki czemu odzyskał arytmetyczną większość. Najwięcej zapłacił formacji zwanej złośliwie „zbielaniną“. Nazwa nie jest przypadkowa. To zbieranina posłów z rożnych formacji, kierowana przez Adama Bielana. Szantażowali Kaczyńskiego tak skutecznie, że musiał specjalnie dla nich reaktywować Ministerstwo Sportu — w ten sposób za limuzyny i gabinety „zbielaniny” zapłacimy my wszyscy. Sojusz PiS i „zbielaniny” martwi Mariana Banasia. Szef NIK obawia się, że mając znów większość w Sejmie, Kaczyński uchyli mu immunitet i wsadzi za kraty. Dlatego Banaś przygotowuje kanonadę wymierzoną w PiS. Oj, będzie się działo — zapowiadają autorzy „Stanu po Burzy” Agnieszka Burzyńska z „Faktu” oraz Andrzej Stankiewicz z Onetu.
Maria Błaszczyk2021.10.20 1:38
"„To jest wstyd i bezczelność!" - no cóż, nie da się ukryć. Wystarczy sprawdzić podstawowe fakty. Np. takie, że torysi przygotowali projekt ustawy o referendum brexitowym już w maju 2013 roku. No a potem jeszcze ci sami, którzy pomogli Pis wygrać wybory z użyciem wiadomych taśm, zmanipulowali jego przebieg. Niby w jaki sposób ówczesny polski premier miał z tym co wspólnego? Donald Tusk mi ani brat ani swat, ale żeby mijać się z prawda tak szerokim łukiem, to trzeba rzeczywiście wyjątkowej bezczelności i bezwstydu.
Anonim2021.10.19 22:16
Tusk wiecznie żywyw narodzie PiS.Co wy byście zrobili gdyby nie było Tuska? Musielibyście go wymyślić ,aby mieć jakiegoś wroga.
Jan2021.10.19 20:11
Ooo - to nie wiedziałem, że opozycja w tej chwili ma taką moc i wyprowadzi nas z Unii. Kto tu rządzi ?
Anonim2021.10.19 22:17
Ważne ze ciemny lud to kupi.
janton2021.10.19 17:42
Wójcik -kolejny tytan intelektu .......szkoda tylko ,że tak nisko upadliśmy.....Polska to nie jest w ruinie ,po 6 latach zostały zgliszcza-dzięki matołom dla których tylko koryto się liczy-paradne
matis892021.10.19 17:31
Cytat z Morawieckiego od Frondy: ,,Państwem są 24 kraje członkowskie Unii.'' Lewak, Judasz Morawiecki stwierdza że państwem jest UE, a Polska jest województwem.
Art2021.10.19 17:08
Wojcik, kolejny tytan intelektu. Polaczyl kropki i wyszlo mu, ze Tusk zaglosowal za Brexitem. Jak mozna az tak bardzo sie osmieszac na wlasne zyczenie?
Foster2021.10.19 17:14
Bolszewickie myślenie i bolszewickie działanie. Jacy oni wszyscy podobni.
Anonim2021.10.19 17:20
Nie połączył żadnych kropek. On z trudem ogarnia "wdech-wydech" i "nie szczać do doniczek z palmami".😁😁😁
Anonim2021.10.19 16:59
Cóż za emocje! Do wyścigu o tytuł PiSdzielskiego Idioty Miesiąca dołączył min. Wójcik i to od razu w ścisłej czołówce!!! Dotychczasowi liderzy: Sasin, Rzymkowski, Czarnek i Terlecki powinni się bardzo pilnować, bo konkurencja nie śpi!😁😁😁
AAAtomek2021.10.19 17:09
Nie zapomnij Jakiego i jego obliczenia, że Polska w UE traci.
Anonim2021.10.19 17:16
No nie, Jaki skupił się na walce o różową koszulkę Najaktywniejszego Idioty Miesiąca, ale zawsze może zrobić niespodziankę.
Anonim2021.10.19 17:11
A gdzie Al Jachira, szybki Franek, Szczerba z jego Jońskim, Szejna? -- zdyskwalifikowani za doping?
Anonim2021.10.19 17:18
To są amatorzy, przy zawodowcach z PiSu nie maja szans.😁😁😁
Anonim2021.10.19 17:24
Nieudacznicy - gdyby były mistrzostwa świata nieudaczników, to by zajęli 2 miejsce - tacy to są nieudacznicy.