Tusk o tym wiedział. Przerażające zeznania byłej wiceminister finansów przed komisją VAT - zdjęcie
22.05.19, 09:31(fot. screen)

Tusk o tym wiedział. Przerażające zeznania byłej wiceminister finansów przed komisją VAT

20

- System VAT-owski został rozszczelniony przez 18 projektów aktów prawnych. Była to akcja celowa. Nie był to przypadek, był to demontaż naszego systemu podatkowego VAT - oceniła przed komisją śledczą ds. VAT była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch.

-  Przygotowano w Polsce grunt dla działań międzynarodowych grup przestępczych. Minister i premier musieli wiedzieć. Już w 2010 i 2009 była powszechna wiedza, a mnie zastanawia bezradność organów państwa. Nastąpił demontaż polskiego systemu podatkowego VAT. To były działania celowe. (…). Już w 2004 roku nastąpiło przygotowanie do demontażu prawa, a od 2010 do 2015 roku następował rozkład systemu VAT. Przygotowano 18 projektów zmian ustawy z 2004 roku, każda z nich zakładała rozszczelnienie systemu. Widziałam to i dawałam temu wyraz. Podejmowaliśmy rozmowy i to od ministra po raz pierwszy usłyszałam „karuzela podatkowa”. Równocześnie pojawiło się drugie tło demontażu, czyli walka z „pazernością fiskusa” - walka pozorna – mówiła Elżbieta Chojny-Duch.

- Te działania, które następowały w Sejmie, 18 projektów aktów prawnych, rozszczelniły system VAT-owski z poprzedniego, oryginalnego brzmienia. Każdy z nich spowodował istotne luki i owocował stratami budżetowymi. To mogę w tej chwili powiedzieć po przestudiowaniu w ciągu ostatniego miesiąca różnego rodzaju dokumentów, po obserwacji, z którą miałam do czynienia. Była to, można powiedzieć, akcja celowa. Nie był to przypadek. Był to demontaż naszego systemu podatkowego VAT-u - dodawała

Prof. Chojny-Duch przyznała, że o luce VAT-owskiej wiedziano już w latach 2009-2010, a ówczesny minister finansów oraz premier Donald Tusk nie zrobili nic, by uszczelnić system.

- Akcja szturmowania rynku polskiego zaczęła się na dobre w 2010, 2011 roku. Wydaje mi się, że była to akcja zorganizowana, i w tym celu również przygotowany został jakby grunt, pod tego typu działalność międzynarodowych grup przestępczych, stosujących różne formy, takie jak karuzele podatkowe itd. - powiedziała Chojna-Duch.

- Na posiedzeniach komisji Przyjazne Państwo, tzw. komisji Palikota, przez dłuższy czas stawiałam odpór propozycjom likwidacji sankcji. Wypowiadałam się również w mediach, chyba kilkukrotnie w TVN, że sankcje powinny być kontynuowane. W pewnym momencie pojawiła się bardzo wyraźna presja, m.in. ze strony dr Hayder - mówiła. Jak dodała, przekonało ją pismo mówiące o tym, że Komisja Europejska zdecydowała o zniesieniu sankcji.

- Pamiętam, że tak było. Wprowadzono mnie w błąd. Żałuję, że wyraziłam zgodę na to i dokonałam akceptacji tego fragmentu projektu ustawy, mimo że uważałam i nadal uważam, że sankcje były konieczne - podkreśliła.

 

bz/polskieradio24.pl/wpolityce.pl

Komentarze (20):

Prorok2019.05.22 19:15
Pani Elzbieta Chojna-Duch musi miec zapewniona ochrone SOP.
szto2019.05.23 5:37
Na jesieni będzie startować z listy PIS.
Xx2019.05.22 16:01
Starsza ogorek
Nina2019.05.22 10:58
Pierwsze podejście w sprawie zniszczenia gospodarki Polski rozpoczął Balcerowicz dla którego tzw.Plan Balcerowicza opracowali dwaj zydzi amerykańscy na zamówienie wroga Polski Sorosa. To nie Balcerowicz wymyślił ten plan, on się tylko pod nim podpisał i okłamał naiwnych,ze to jego dzieło.Gdy premier Olszewski zastopował wyprzedaż i niszczenie przemysłu polskiego, jego rząd obalili zdrajcy Tusk też tam był między nimi i kazał liczyć głosy za obaleniem Olszewskiego. Potem po katastrofie w Smoleńsku gdy prezydentem został Komorowski to razem już mogli działać by Polskę niszczyć, okradać,a Polaków wypędzać za chlebem i robić z nich dla obcych państw tanią siłę roboczą.Wyprowadzanie pieniędzy z podatku vat było celowym niszczeniem Polski i ubożeniem Polaków, zastanawia mnie jak Polacy ich wybrali przecież to było widoczne,że Tusk nienawidzi Polski, tak samo jak Bul, pierwszy kochał Niemcy, drugi Rosję. Dlatego dziwne jest to,że nadal ich POKOMUNA ma w Polsce poparcie dosyć wysokie, czy co ich popierają to są jakieś wrogie nacje.Po rozmowie z nimi doszłam do wniosku,że popierają ich zupełne ciemnoty nie znające się na polityce bez wykształcenia nawet średniego, drudzy to ci którzy przyznają się,że Polska dla nich nic nie znaczy, bo ich rodziny mają inne korzenie, a trzecia grupa to pokolenie komunistów i ich potomków.Wszyscy oni to namacalni wrogowie Polski i Polaków z założeniem,że mozna Polskę skubać, aby im się dobrze żyło.
michu2019.05.22 10:22
Przerażające to jest to jak bardzo różni się jego komfort życia od podatników ;)
Marcin2019.05.22 10:16
Chyba muszę sam... Dałem Frondzie czas do południa, co by ogarnęła że nie samym zielskiem człowiek żyje ;) Żarcik taki ;P Dziś 22 maja jest Ogólnolpolski Dzień Praw zwierząt :) Tak tak... wszystkich zwierzaczków które lubię oraz szanuje bardziej od "cudu" stworzenia jakim jest ponoć człowiek ;P Fronda zwierzaków nie ceni, no chyba że jako "sztukę"... na talerzu A i ludzi dzieli, na PiS oraz ... całą resztę :D
na biłgorajską nutę2019.05.22 10:15
przeznaczone dla wolnego rozpowszechniania Grzesiek koko Kaśka koko będzie sPOKO będzie sPOKOo Grzesiek Berlin Kaśka koko dojcze unia będzie sPOKO Wspólna armia sztab w Berlinie o tym myślą w POKO ...kwi....kwi....... { świnie? Grzesiek Berlin Kaśka koko dojcze unia będzie sPOKO Wspólny fiskus i waluta panuj nam niemiecka buta Grzesiek Berlin Kaśka koko dojcze unia będzie sPOKO Plan Bismarka sie nie ziścił dziś w natarciu socjaliści Hitler wielki socjalista przerwał misję,wizja prysła Dzisiaj wizja znów odżyła kanclerz Merkel ją wskrzesiła Putin z Merkel w dedeerze nawiązali przyjaźń szczerze Berlin Moskwa stare duo płynie euro nordstrim rurą Płynie euro Berlin Moskwa żeby krasna armia rosła Przy korycie socjaliści na ulicy islamiści Socjaliści wraz z gejemi dżihad mają za plecami Stare nowe duo wyborcze postkomuchy i folksdojcze
na biłgorajską nutę2019.05.22 10:11
Raz komuchy i folksdojcze ułapili zajca osmatrili podumali obcieli mu jajca A ten zajec już bez jajec chciał zrobić karierę więc zapisał sie do Wiosny żeby być premierem. tralalala lalala lala W dawnych czasach żyła Ewa co strzelby nie miała Dwa miesiące w dinozaura kamieniem rzucała tralala lalala laaa la Pojechła w nowszych czasach Ewa do Berlina na dywanie było ślisko kierunek zgubiła tralallala tralala lalala Był raz wielki król Europy co siedział w Brukselce na swym tronie nie w koronie! w poniemieckim hełmie! Talalla lalaa tralalaa laaala
edi2019.05.22 10:01
Myślę że zaraz pojawią się na tym forum ruskie trolle WYBIELAJĄCE PRZESTĘPSTWA POKEmonów - i zmiana tematu na pedofilię - ZNAMY WAS ZDRAJCY POLSKI !!
anonim2019.05.22 9:56
Przerażające zeznania to będą przed komisją pedofilną. Wtedy się okaże kto wiedział....
biszkopt2019.05.22 10:08
Powołamy wysoka komisję ds.Bekartów Wojny
Wieslaw2019.05.22 19:10
Tak ,tak będą zeznania wszystkich!!!!! Twoje też ! szykuj się ! Bedzie cela Nr.5
edi2019.05.22 9:54
TUSK i CAŁA EKIPA PO-PSL - PRZED TRYBUNAŁ STANU ZA ZDRADĘ POLSKI !!
Eboyak2019.05.22 11:57
Z Trybunału Stanu to te kanalie się śmieją. Powinni natychmiast stanąć przed sądem karnym! Pytanie tylko kto ich będzie sądził ? "sędzia" Łączewski?
wiktor2019.05.22 12:38
to są przestępstwa pospolite i tu żaden trybunał nie jest potrzebny trzeba ich sądzić ja przestępców
Cogito ergo sum2019.05.22 9:32
Ciekawy jest ten wątek międzynarodowy. Kiedy znacznie zmniejszono lukę Vatowską, pojawiły się roszczenia żydowskie z wielką siłą. Nie już wątpliwości co do celowego rozszczelnienia systemu.
anonim2019.05.22 9:58
Inne wątki tez są ciekawe. Kiedy znacznie zmniejszono lukę Vatowską, pojawiły się ekstremalne zjawiska pogodowe.
biszkopt2019.05.22 10:09
Tobie piorun trzasnął w łeb i od tego czasy jesteś idiotą
JR2019.05.22 10:20
Nie da się obojętnie przejść obok tak idiotycznego wpisu. Wiem, że pisze to celowo, tym bardziej można mu pluć w mordę.
Wieslaw2019.05.22 19:07
Może i celowo pesz! Ten "mądry inaczej" jonasik pisze, bo wydaje się mu, że to śmieszne! A to jest g€pie, że aż dno osiągnęło razem z nim! Szkoda, że pokazuje tak wielką głupotę! To o nim świadczy, jak o bagnie moralnym!