Tusk nie stanie już przed komisją VAT? Marcin Horała: Nie chce, unika. To już jego problem - zdjęcie
19.07.19, 09:45Fot. EU2017EE Estonian Presidency via Flickr, CC BY 2.0

Tusk nie stanie już przed komisją VAT? Marcin Horała: Nie chce, unika. To już jego problem

6

Wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk nie będzie już przesłuchiwany przed komisją ds. VAT” - powiedział dziś szef komisji Marcin Horała.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” stwierdził:

Nie chce, unika, a w tej funkcji, którą pełni ma pewne narzędzia, żeby to robić skutecznie do pewnego czasu”.

Przypomniał, że komisja musi zakończyć swoje prace przed końcem kadencji. Dodał, że jedno przesłuchanie Tuska na szczęście się odbyło i wiele spośród najistotniejszych pytań zdążyło paść.

Dalej stwierdził:

Uznaliśmy, że już nie będziemy się bawić w takiego króliczka, bo to jest niepoważne. Musielibyśmy wygenerować jeszcze kilka terminów, a każdy tak co mniej więcej trzy tygodnie, żeby terminy doręczeń z kolei dotrzymać, wtedy przewodniczący zgłasza, że coś tam ma w kalendarzu... Nie ma na to czasu i nie ma po co się tak bawić”.

Zauważył też, że stanięcie przed komisją to raczej szansa dla Tuska na to, aby mógł odpowiedzieć na niektóre zarzuty i przedstawić swoją wersję. „Jak nie chce z tej szansy skorzystać, to jego problem”.

Horała poinformował też, że raport z prac komisji przedstawiony zostanie publicznie pod koniec sierpnia.

dam/PAP,polskieradio24.pl

Komentarze (6):

Jezus2019.07.19 10:59
Wszystkie te PiSowskie komisje to jest pic na wodę. Znikną zaraz po wyborach, ale ciemnogrodzianie ufają że te "komisje" coś ustalają. Przepraszam, która "komisja" do czegoś konkretnego doszła?
Cogito ergo sum2019.07.19 10:43
Uniki Tuska i zasłanianie się niepamięcią świadczą o tym, że gość ma to za uszami. Przed sadem to dobra taktyka ale człowiek szukający prawdy wyczuje natychmiast fałsz. Niestety wielu zakrywa prawdę i wcale jej nie pragnie. Światło prawdy ukazuje ich bród
Polak2019.07.19 10:31
Czyli nawet komisja przyznaje że premier Tusk wystarczająco ośmieszył PiSowską narrację propagandową?
qwerty2019.07.19 10:28
A poco maiłby stawać ? Przed komisją złażoną z jełopów.
polak2019.07.19 12:25
debil
JR2019.07.19 10:26
Wystarczy to, co już wszyscy wiemy o nim. Nie może się z niczego wykręcić. Był premierem, o wszystkim wiedział. Był odpowiedzialny za kraj, a więc i za ministerstwa. Wszystkie najważniejsze informacje miał na biurku. Podlegały mu służby specjalne! Jak może taki człowiek wciskać ludziom, dziś już mądrym, wykształconym, mającym dostęp do środków masowego przekazu, w tym do internetu, że o czymś nie wiedział??!! Niechcący chyba, zdradził go nawet w własny syn przed komisją.To jest lekceważenie narodu! Co robił dla Polski jak był szefem Parlamentu Europejskiego? Po co ingerował w nasze sprawy wewnętrzne? Dlaczego tego samego nie robił jak we Francji policja pałowała demonstrantów? Niech ten wielmożny Tusk odpowie choćby na to jedno pytanie? Myślę, że wreszcie jakaś sprawiedliwość musi być, nie tylko w stosunku do Tuska, ale i innych mu podobnych. Tego oczekują Polacy. Mam prawo tak powiedzieć bo rozmawiam z ludźmi, którzy myślą podobnie jak ja. Wsadza się niepełnosprawnych za batonika więc tym bardziej musi być kara za świadome niedopełnianie obowiązków w okresie piastowania urzędów państwowych.