Tusk narzeka na poziom polityki. Brudziński: Mefistofeles mógłby p. Tuskowi buty czyścić - zdjęcie
26.08.20, 08:20Screenshot Youtube - Telewizja Republika / Fot. European Peoples Party via Flickr, CC BY 2.0

Tusk narzeka na poziom polityki. Brudziński: Mefistofeles mógłby p. Tuskowi buty czyścić

6

Mefistofeles nigdy nie miał tak łatwej roboty jak wśród dzisiejszych polityków” – narzeka Donald Tusk w rozmowie z „Polityką”. Odpowiedział mu ostro europoseł Joachim Brudziński.

Fragment rozmowy z byłym premierem „Polityka” przytacza na swoim Twitterze. Zacytowano w nim takie oto słowa Donalda Tuska:

Rozwój technologii (…)rodzi diabelskie pokusy. Mefistofeles nigdy nie miał tak łatwej roboty jak wśród dzisiejszych polityków. Zwulgaryzowane dziedzictwo C.Schmitta. Znajdź wroga, nazwij, atakuj. Ważne, aby ludzie widzieli w nim obcego…”.

Oburzenia „perfidią” Tuska nie kryje Joachim Brudziński. Napisał:

Mefistofeles mógłby p.Tuskowi buty czyścić. Człowiek który w 2005 r. (po zajęciach z trenerką psychologiczną Natalia de Barbaro)wprowadził do polskiej polityki głębokie podziały i agresję”.

Dalej wskazał:

Miną lata zanim te rowy nienawiści zostaną zasypane.Dziś z diabelską perfidią >>pochlipuje<<”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (6):

Urszula2020.08.26 15:25
Jojo, wzorem swojego pryncypała, łże przypisując swoje i pisowskie winy Tuskowi i PO. Nie dziwi nic. Wszystkim wiadomo, całemu światu niemalże, że Kaczyński i PiS muszą mieć wroga. Wmawiają ogłupiałym ludziom, że kto nie z nimi ten przeciwko nim. I dawaj ich oczerniać, opluwać, odmawiać prawa do Polski określając ich zdrajcami. Gomułka aby zapewnić sobie długie rządy rozpijał społeczeństwo, PiS dla tego samego efektu społeczeństwo skłócił. I ludzie skaczą sobie do gardeł, a rządzący zacierają ręce: - Ot durne polaczki, niech się biją, a my korzystajmy z bliskości koryta.
nbc2020.08.26 18:16
Tylko nie polaczki , ty durno babo od brudnych garów .
Dam2020.08.26 11:49
W jaki to sposób Tusk 2005r wprowadził te podziały i agresję? Ja osobiście pamiętam, że to wszystko zaczęło się od "dziadka z Wermachtu", a to robota Kurskiego. Jeżeli ktoś ma lepszą pamięć, to proszę o przypomnienie.
MaxFiend2020.08.26 10:58
To przypomnijcie może kto i kiedy pierwszy raz powiedział: "Platformę trzeba zatopić. Może przydałoby się nam tsunami?" Ciekawe kto był jego trenerem psychologicznym? :-D
KRZYSIEK2020.08.26 10:02
RUDY ZŁODZIEJ
ryszard2020.08.26 9:30
Przecież on jest dla mefistofelesa już tylko zgraną bezwartościową kartą.