Tusk i Nowak staną przed komisją ds. VAT jeszcze w tym miesiącu - zdjęcie
04.07.19, 15:05Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0 / Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0 /

Tusk i Nowak staną przed komisją ds. VAT jeszcze w tym miesiącu

4

Donald Tusk i Sławomir Nowak jeszcze w tym miesiącu został przesłuchani przed komisją ds. VAT. Koniec przesłuchiwania świadków zaplanowano na około 20 lipca.

18 lipca przed komisją ma stanąć Nowak. Donalda Tuska wezwano na 16 lipca – poinformował dziś szef komisji Marcin Horała. Z listy świadków wykreślony został natomiast Mariusz Kamiński.

Na razie nie ma jakiegoś sygnału czy w tym terminie pan Tusk zamierza się stawić na przesłuchaniu. Jeszcze kilka przesłuchań nam zostało. 18 lipca zakończymy etap przesłuchań. Będzie czas na napisanie raportu”

- podkreślał Horała.

Były szef CBA Mariusz Kamiński nie będzie już przesłuchiwany. Opozycja jednak uważa, że Horała i pozostali posłowie PiS chcą go chronić i zapowiedzieli wniosek o przywrócenie go jako świadka. Jak wyjaśniał szef komisji:

Mieliśmy kilkunastu świadków, którzy byli na liście rezerwowych. Byli powołani na świadka, ale w miarę zbliżania się końca prac komisji widać było, że nie zdążymy wszystkich świadków przesłuchać i trzeba było dokonać selekcji”.

Dodał, że wątek prac CBA w tym okresie, którym zajmuje się komisja, został już „dobrze wyjaśniony” na podstawie dokumentów, zeznać następcy Kamińskiego, szefa CBA Pawła Wojtunika i zeznań Donalda Tuska, „który potwierdził, że wytycznych premiera dla CBA (by Biuro zajmowało się wyłudzeniami podatku VAT – red.) w ogóle nie było”.

Zaznaczył też, że posłowie opozycji nie potrafili wyjaśnić motywów, jakimi się kierowali jeśli chodzi o przesłuchanie Kamińskiego.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

ZYZ2019.07.5 8:37
No i ponownie Tusk przesłuch komisje.
anonim2019.07.4 16:05
ZLO nazywa sie donald tusk to chazar
Hi, hi ...2019.07.4 15:22
Za to ja jestem ponad to. Mam muchos dineros i meksykańskich służących. Właśnie kazałam im odśnieżać nasz prywatny park. Tylko czekam aż zaprotestują z powodu braku śniegu. Wtedy wywalimy ich wespół w zespół z moim bardzo bogatym mężem na zbity pysk.
Howdie America, my home sweet home! 2019.07.4 15:15
Happy Birthday, America! My home sweet home.