Tusk broni wandali dewastujących pomniki. Odpowiada mu ks. Janusz Chyła - zdjęcie
31.07.20, 09:06Fot. screenshot - YouTube (Onet News), Twitter (Sebastian Kaleta, ks. Janusz Chyła)

Tusk broni wandali dewastujących pomniki. Odpowiada mu ks. Janusz Chyła

80

Wciąż dyskutowane jest w Polsce wydarzenie, do jakiego doszło w nocy z wtorku na środę w Warszawie, kiedy to grupa bojówkarzy ze środowisk LGBT sprofanowała szereg warszawskich pomników. Głos zabrał Donald Tusk, który powołując się na chrześcijańskie korzenie swojego ugrupowania, broni wandali. O tym, że w EPL chrześcijańskich wartości trudno szukać poza węgierskim Fideszem, mówi Krzysztof Sobolewski. Tuskowi odpowiada też ks. Janusz Chyła.

Grupa lewicowych aktywistów umieściła na warszawskich pomnikach tęczowe flagi i wulgarne manifesty. Sprofanowano m.in. słynną figurę Chrystusa sprzed Bazyliki św. Krzyża. Profanacja ta jest o tyle bardziej bolesna i znamienna, że stało się to w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w czasie którego figura uległa zniszczeniu wskutek działań wojennych.

Profanacja spotkała się z oczywistym sprzeciwem, wyrażanym nie tylko przez środowiska kościelne, konserwatywne i prawicowe, ale nawet przez niektórych polityków Lewicy. Tymczasem ze wsparciem tęczowym aktywistom postanowił przyjść były premier Donald Tusk:

- „Jako szef europejskich chrześcijańskich demokratów chciałbym przypomnieć, że Jezus stał zawsze po stronie słabszych i krzywdzonych” – napisał polityk na Twitterze.

Stanowisko Tuska skomentował w rozmowie z portalem tvp.info szef Komitetu Wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski. Odniósł się on do powoływania się Tuska na chrześcijańskie wartości, podkreślając, że EPL jedynie wyrosła na wartościach chrześcijańskich, ale dziś nie ma z nimi nic wspólnego. Polityk przypomniał, jak jeszcze w tym roku Tusk przekonywał na łamach „Gazety Wyborczej, że „jest typem wątpiącym i nie powiedziałbym nigdy, iż jest praktykującym katolikiem”.

Krzysztof Sobolewski podkreśla, że jedyni chadecy w Europejskiej Partii Ludowej to dziś węgierscy posłowie Fideszu, których poglądy coraz bardziej przeszkadzają liberalnemu skrzydłu europejskiego ugrupowania.

Zdaniem Krzysztof Sobolewskiego, Tusk nie potępił aktów wandalizmu, ponieważ nie widzi w tym nic niewłaściwego:

- „Widocznie dla niego to nie jest profanacja. To kolejny objaw postępowania ideologii LGBT. Ci, którzy wymachują kolorową flagą i krzyczą o tolerancji, sami tego pojęcia nie rozumieją, bo nie potrafią szanować cudzych wartości. Donaldowi Tuskowi to nie przeszkadza” – mówi poseł PiS.

Do wpisu Donalda Tuska odniósł się również aktywny na Twitterze dogmatyk, ks. dr Janusz Chyła. Teolog podkreśla, że Jezus rzeczywiście, stoi po stronie słabszych i krzywdzonych, ale oczekuje od nich nawrócenia, a nie dobudowywania ideologii do swojego grzechu:

- „Jako ksiądz katolicki chciałbym przypomnieć, że Jezus przyszedł na ziemię, umarł i zmartwychwstał, za każdego człowieka. Jego łaskę przyjmują ci - bez względu na to, jaką funkcję społeczną pełnią - którzy się źle mają, a zatem uznają swój grzech, a nie robą z niego ideologii” – napisał.

kak/tvp.info.pl, Twitter, fronda.pl

Komentarze (80):

moly2020.08.3 15:30
Nic nie bylo zdewastawane; byla tylko zawieszona flaga. Nikt nikomu nie ucial reki czy nogi albo wrecz glowy. To ze PISowsko-Katolicka spolka nie ustaje nawet na minute w pluciu, jatrzeniu, napuszczaniu na srodowiska LGBTQ+ to jest moralne z drugiej strony, bo w imie boga. Pobita mlodziez, wyzwiska, terror: to jest dewastacja ludzkiego zycia. Blazenada KK wylewa sie jka pomyje kazdego dnia obecnie.
CaminoCanis2020.08.3 15:49
Rozumiem, że jakby naziole wywiesili flagę ze swastyką i przy okazji nic nie zdemolowali to też byłoby oki ???
nick2020.07.31 19:22
Niech uporzadkuje swój życiorys wzgledęm kraju, który mu zakupił stołek w Brukseli , a potem niech ocenia (tylko sprawiedliwie) tych, którzy beszczeszczą historyczne i chrześcijańskie wartości narodu.
bismarc2020.07.31 16:05
Kto nawołuje do popełnienia przestępstwa, również podlega karze. Ten kolegen, tawariszcz przed trybunał ludowym i w centrum W-wy wybatorzyć.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.31 15:47
dla kleszych chüjów ważniejsza jakaś kamienna bryła niż dzieci które gwałcą! o tym swoich zdradzieckich PiSd tak nie drą!!!
MIROSŁAW2020.07.31 16:00
" kretynizacjo.."Lechu Keller...! Nie pyskuj, LECHU, ...KTO TO PISZE??----- TAKI JAK TY PEDZIO, KTÓRY NIE GWAŁCIŁ DZIECI, KTÓRY NIE SIEDZIAŁ ZA TO W WIĘZIENIU!? JAK ŚMIESZ, JAK MASZ CZELNOŚĆ!?------- JESTEŚ 100 RAZY GORSZY OD WSZYSTKICH ZBOKÓW! --- NIE WIDZISZ SIEBIE....???
hyhy2020.07.31 16:03
Znowu Radio (PO)Wolna Kretynizacja nadaje. Herr Hau-Hau jest nie do zdarcia - przez 24h.
Jan Radziszewski2020.07.31 15:32
nie ma co się dziwić przecież lider PO Donald Tusk był i dalej jest - najbliższym współpracownikiem żyda Antychrysta Antonio Tajaniego syna Bp i hebrajskiej zakonnicy rządzącym w świecie poddanemu Złemu tj cezarowi żydów /J 19,15) zw w Objawieniu Czerwonym Smokiem /Ap 12,3 nn) walczącym z Niewiastą z Apokalipsy i jej potomstwem /Ap 12,1 nn,) tj. obrazowi Belzebuba tj Bestii z Morza /Ap 13,1 nn) Ap 13:1-8 1. I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. 2. Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. 3. I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; 4. i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? 5. A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. 6. Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. 7. Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem. 8. Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.
Radziszewski jehowy rabin Putina2020.07.31 17:17
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐓𝐎 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀!!! ----𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 !!!
Tusk czyli TW Oskar2020.07.31 15:18
Przeczytajmy książkę Wojciecha Sumlińskiego pt." Niebezpieczne związki Donalda Tuska " a wówczas zrozumiemy kim naprawdę jest jewropejski król .
Marzena2020.07.31 15:43
RACJA! Mam tę książkę! ---- Przeczytacie tam, co wyprawiał Tusk, aby Sumliński nie mógł wydać tej Książki! ------ Groził Jemu i Wydawnictwom, aby nie drukowały jej! Więc Sumliński zapytał Tuska, co napisał nieprawdziwego w tej książce... niech mu napisze!? Tyle lat i jakoś do tej pory nie odpisał! ----------W związku z tym Sumliński pisze, że bardzo uważał pisząc tę książkę, aby każde słowo było w niej prawdziwe!-----Dla Tuska to zawsze-----"Polskość, to nienormalnośc.."!
Usa -NJ2020.07.31 14:24
W Polsce nawet księża faszyzują.
Well 08648,2020.07.31 14:50
where is the nearest airport?
Irek2020.07.31 15:52
W Polsce piszemy po polsku.....Poniał!!... Nie chwal się angielskim! Wiele z nas go zna! Dlaczego po angielsku pytasz nas, "gdzie jest najbliższe lotnisko", nie pisząc gdzie jesteś, w jakim mieście! Urwałeś się z choinki? Przecież jest ich u nas dużo!!!!!!!
Jan Radziszewski2020.07.31 15:22
powiedz mi mądry - co może nie przewrotni żydzi stworzyli Faszyzm Nazizm Hitleryzm tj prawicowy odchyłek w lewicowym nurcie politycznym przecież największy Faszysta to żyd członek tj Brat tzw Synów Przymiera B'nai B'rith Adolf Hitler podobnie jak nim był Bolszewik żyd Jude Stalin
Arek....2020.07.31 16:15
Janie R...! A teraz na bieżaco to przecież Żydem jest Soros....! Wiemy, co wyprawia i za co płaci? Do Węgier ma zakazany wstęp! A na czyich usługach był Lenin ? Kto finansował Rewolucję w Rosji? Jakiej narodowości są obecni Masoni!!! Przecież ich nazwiska i narodowość są ogólnie znane!!
AntySzwab2020.07.31 14:03
Za komuny zboczenie i propagowanie zboczenia było zakazane. Czemu SLD się zmieniło?
Pingwin z Antarktydy2020.07.31 18:05
bo potrzeba wtedy było dużo łap ludzkich do roboty, n i oczywiście mięsa armatniego też... do walki z amerykańskim imperializmem.
ANONIM2020.07.31 13:48
TY POST SZWABIE NIE MASZ MIEJSCA W NASZEJ NOWEJ POLSCE
Panie Chyła2020.07.31 13:28
Tęcza nie obraża.
HujUrban2020.07.31 14:04
Tęcza zboczonych obraża zdrowych i koniec!
Anonim2020.07.31 15:52
Flaga LGBT nie jest tęczą!
Aleksander2020.07.31 16:20
Sama tęcza nie! Ale zależy też w którym miejscu wisi!? ! Sprawcy obrażają Boga!
Ciekawy2020.07.31 13:00
Na portalu był filmik, na którym gość mówi, że tacy jak Tusk będą nam wmawiać, że rycerze walczący pod Grunwaldem byli homoseksualistami. Nie pomylił się ani o jotę. Bliska współpracownica Trzaskowskiego niejaką Gajewskiaa twierdzi znowu, że P. Jezus miał dwu ojców/ciekawe czy to powtórzy, kiedy stanie przed jego obliczem/. Oni ten swój przekaz adresują do swojego elektoratu. Tak go ogłupili, że ci uwierzą we wszystko.
na strychu, czy w piwnicy??2020.07.31 12:48
tusku! dziadku Protosa Cudnego(hm), ojcze Józka Bąka i Kasi Cudnej(łoło) , gdzie schowałeś ołtarzyk, który tuż przed wyborami urządziłeś sobie w domu i na tle którego fotografowałeś się z zoną, z którą też na potrzebę wyborów wziąłeś kościelny ślub po 25 latach życia na kocią łapę?
Z głupim się witałeś kak?2020.07.31 12:34
Od kiedy powieszenie kawałka szmaty to "dewastacja" ?
Maria2020.07.31 12:40
To nie powieszenie prania, to huligańskie i barbarzyńskie zachowania, jeśli tego nie rozumiesz to zamilknij i doucz się
Dariusz2020.07.31 14:21
Spróbuję użyć analogii.Na urodziny wręczasz swojej mamie koszulkę z napisem-"Jestem stara piz,,a". Urocze,prawda i gdzież tu problem?
Do debili2020.07.31 14:42
Marysia, doucz się i nie pisz więcej w obcym języku. Daruś, a na tęczowej fladze było coś napisane? To mamusi koszulkę daj z napisem jak chcesz. I "nie dziwi nic", że chamstwo frondowe liże dno od spodu.
Dariusz2020.07.31 14:48
Proszę wybaczyć,ale nie wiedziałem z kim próbuję prowadzić wymianę poglądów.
nie dziwi nic2020.07.31 12:30
...... wystarczy spojrzeć na tego wyliniałego, cuchnącego truchłem wnuka dziadka z wermachtu!
Miła62020.07.31 12:29
Źle to widzę. Homofaszyści realizują scenariusz który dobrze znany i sprawdzony. Mimo to strona przeciwna nie jest skonsolidowana. Jak dzieci we mgle. Kościół "ubolewa" i modli się. Rząd patrzy krótkookresowo. Od wyborów do wyborów. Za tydzień temat się wyciszy. Nic się nie stanie, a bolszewicka swołocz będzie nam się śmiała w twarz.
Toni2020.07.31 12:28
Tusk to POniemiecka zaraza, dziadek działał z hitlerowcami, a babcia która go wychowywała nawet po polsku mówić go nie uczyła.Dlatego mówił otwarcie,że polskość to nienormalność i jak słyszy Polska to robi mu się niedobrze. Całe PO razem z Trzaskowskim to antypolska ZARAZA. Oni walczą z Polakami i z wiara katolicką. Trzaskowski płaci pieniędzmi z Ratusza na tych zbereźników co swoje szatanskie flagi 6-kolorowe na pomnikach zawieszali. Tak mu nakazuje jego szef Soros.
Golfstrom2020.07.31 12:20
Panie Tusk, pana ateizm i rozumienie wolności jako apoteozy kopulacji doodbytniczej to pana prywatna katastrofa. Podobnie małostkowość i wredny charakter. Ale proszę już nie przymilać się swoim panom za cenę irytowania Polaków. Chyba kasy masz pan wystarczająco dużo za swoją "ciężką pracę".
słów kilka o nim2020.07.31 12:04
Czy po takiej ohydnej , antypolskiej , antychrześcijańskiej kreaturze można spodziewać się innych słów ??
Tusk czyli TW Oskar2020.07.31 11:59
Tusk czyli bolszewik .
heniek2020.07.31 11:57
niby polak a pderasta zarzuca innym swoją chorobę umysłową
1 Kor 6, 9-102020.07.31 11:52
Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, (...) nie odziedziczą królestwa Bożego.
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.31 11:25
W "redakcji" frondy jak zwykle niepełnosprytni umysłowo, skoro zawieszenie flagi na pomniki jest wg. nich "dewastacją" :)
stop zarazie tęczowej2020.07.31 12:02
U dewiantów wszystko jest na odwrót .
Anna2020.07.31 16:47
U takich zboków, jak ty Lechu, " ..d u r n y g e j u ..", faktycznie wszystko jest na odwrót! Gdybyście wszystko robili tak jak normalni ludzie, to nie nazywalibyście się zbokami...! To logiczne!
roce2020.07.31 11:25
ani opresyjnej tolerancji LGBT
Jan2020.07.31 11:24
Orężem rudego psa Merkel zawsze było kłamstwo i przewrotność.
les2020.07.31 11:21
tusk,ty slywo, Jezus stoi po stronie slabych i pokrzywdzonych,a to sa chrzescijanie. Z dewiantami Bog wie co ma robic, ostatnio wyczyscil ich z sodomy i gomory.
Masji Łagodny2020.07.31 10:59
Rozwiązanie PROBLEMU jest Proste i Szybkie.A wygląda tak UZNANIE ORGANIZACJI Anarchistycznych ,TROCKISTOWSKICH ,LEWACKICH.Oraz organizacji popierających LGBT za TERRORYSTÓW.A takowych zwalcza się WSZELKIMI dostępnymi środkami ,włącznie z LIKWIDACJĄ.
Torchwood2020.07.31 10:58
"krzyczą o tolerancji, sami tego pojęcia nie rozumieją, bo nie potrafią szanować cudzych wartości." Zabawne. Ci sami ludzie, który tworzą "strefy wolne od ideologii LGBT" domagają się, żeby ich homofobiczną i pełną nienawiści ideologię szanować.
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.07.31 10:53
prymitywny OBLAEŚNY Azog Plugawy =tusku osiagnał poziom zbydlecenia równy swojemu intelektowi i wygladowi czyli ponizej dna
odtajnić IPN teczki tow.purpuratów!2020.07.31 10:37
tusek, to NIC NIE ZNACZĄCY kundelek targający za nogawki, bo wyżej nie podskoczy!, ale zadziwia kard Nycz, ktory w swoim "oświadczeniu" coś tam o "bólu" ( chyba o swoim kumplu hrabim "bulu"), ale nic o GRZECHU! nic o ŚWIĘTOKRADZTWIE"!!
czy to ten purpurat .......2020.07.31 12:27
....... kard. Nycz, który celebrując mszę św.(omg!) w intencji Gronkiewicz-Waltz, odniósł się do zakończonej prezydentury "hanki kamieniczanki" (2006-2018). – cyt: " Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany. Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz Waltz" - Boże! słyszysz i nie grzmisz?! a na bruku ponad 40 tysięcy ludzi wyrzuconych ze swoich mieszkań przez "hankę kamieniczankę"!!
Janusz Barwinek2020.07.31 10:33
Jezus zawsze stał po stronie ludzi odrzuconych oraz grzeszników, którzy chcieli przyjąć Jego naukę i porzucić grzech, czyli ludzi dobrej woli, którym groziło piekło, ale Jezus nie stał po stronie grzeszników, którzy są zatwardziali, takich odrzucał i omijał kazał swoim uczniom omijać. Natomiast sodomia (LGBT), która zwalcza moralność i Kościół, to jedna z najcięższych zbrodni jakie się dokonują! Interwencja Boża nastąpi, a wrogowie, - którzy się nie nawrócą, - będą wydani w wieczną niewolę osobowego zła.
Dariusz2020.07.31 10:25
Herr Tusk.Nic dodać ,nic ująć.
--------2020.07.31 10:17
her tusku! Ist noch Polen nicht verloren - JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA! SURSUM CORDA!
ku pamięci2020.07.31 10:24
We wrześniu 1944 wskutek detonacji Goliatów brązowa figura Chrystusa upadła na bruk ulicy, ręką wskazując na napis na cokole: "Sursum corda”. W swoich wspomnieniach z Powstania Warszawskiego wydarzenie to przytacza ks. Stefan Wyszyński. „Mam (…) w pamięci zdarzenie, które przeżyłem wkrótce po upadku Powstania Warszawskiego. Do wojskowego szpitala frontowego koło Izabelina, wróciła grupa oficerów niemieckich – lekarzy, którzy tam pracowali. Jeden z nich zatrzymał mnie, gdy biegłem od jednego chorego do drugiego. Wyciągnąwszy z kieszeni jakąś fotografię, gwałtem niemal kazał mi ją oglądać. Rzuciłem okiem. Niezwykłe wydało mi się to spotkanie i swoisty przymus żołnierza niemieckiego. Spieszyło mi się bardzo, mnóstwo chorych i cierpiących czekało. A on swoje: Zobacz – powiada – zobacz. Przyglądam się więc – i cóż widzę? Chrystus z frontonu kościoła Świętego Krzyża w Warszawie, leżący na bruku ulicznym. Zdjęcie zrobione od strony Kopernika. Chrystus, leżący na bruku warszawskim, dłonią – przedziwnym zbiegiem okoliczności zachowaną – pokazywał w kierunku kościoła. Dłoń ta kierowała się na napis, który pozostał nietknięty na cokole: «Sursum Corda». Patrzyłem, ale jeszcze nie mogłem zrozumieć żołnierza: Czego ode mnie chciał? Co go w tym uderzyło? W pewnym momencie z ust jego wyrywają się słowa, od których niemal odzwyczaiło się nasze ucho, dawno już ich nie słyszeliśmy: «Ist noch Polen nicht verloren – JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA». Zdumiałem się. Po chwili podeszło bliżej jeszcze kilku oficerów. Spojrzałem na nich pytającym wzrokiem… Jeden z nich zawołał: «SURSUM CORDA! SURSUM CORDA!»… Było to na kilka miesięcy przed wyjściem [tej] «zwycięskiej armii» z powalonej Warszawy. Zdarzeniem tym byłem dogłębnie wstrząśnięty. Niewątpliwie i ja to wiedziałem. Niewątpliwie i ja tak wierzyłem. Ale nie przypuszczałem, że w chwilach smutku i tragizmu naszego Narodu, będę miał taką pociechę – i to z pomocą ludzi, których uważaliśmy za nieprzyjaciół. Tymczasem ich właśnie uderzyło to «Sursum corda». Na warszawskim bruku zburzonego miasta, zamienionego w popioły i zgliszcza – pozostał Chrystus. Obalony wprawdzie, niemocny, leżący na swym krzyżu, ale dłonią pokazujący zburzonej stolicy niebo, aby nie przestała wierzyć, iż może się odrodzić. Jednego tylko potrzeba – nadziei! «SURSUM CORDA!, W GÓRĘ SERCA!»”!!!
Irena2020.07.31 16:56
Pięknie to napisałes. Dzięki Bogu, mnie jeszcze nie było na tym Świecie. Urodziłam sie w czerwonej komunie.......! Ale bardzo mnie to wszystko interesuje, łzy same cisną się do oczu!
pat2020.07.31 10:14
Co by ten Tusk nie powiedział, w każdej wypowiedzi potwierdza swoją ograniczoność intelektualną, moralną i brak podstawowej wiedzy w każdej dziedzinie. I na takich kryteriach oparto dobieranie brukselskich ""elit" - masoneria światowa czuwa nad tym, by w UE rządzili durnie - chciwe, sprzedajne i wierne ideologii żydomasońskiej.
majka2020.07.31 10:06
nie wycieraj sobie gęby JEZUSEM
TwojaStara2020.07.31 10:09
A Ty milcz KOBIETO: "Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu. Czyż od was wyszło słowo Boże? Albo czy tylko do was przyszło? -czytamy w pierwszym liście do Koryntian (14, 34n).
iga2020.07.31 10:01
Jezus stoi po stronie słabszych, a nawet słabych grzeszników, to fakt, ale nigdy po stronie gardzącej Jezusem ideologii, która chce zdominować polską przestrzeń publiczną. Wyuzdane moralnie lewactwo, w tym przedstawiciele LGBT+ nie raz już sugerowało, że Jezus był homoseksualistą. Do czego to wszystko prowadzi? Choroba o nazwie LGBT+ trawi już większą część Europy i świata, ale w Polsce, Bogu dzięki, napotyka na działania terapeutyczne.
TwojaStara2020.07.31 10:07
Ulala, jacy ci lewacy perwersyjni i wyuzdani, jakie dzikie sexy uprawiają. Iga, czy Ty przypadkiem za czymś nie tęsknisz? Mąż niedomaga a może już z Tobą nie chce? Nie projektuj swoich fantazji na niewinną grupę ludzi. Idź do seksuologa czy coś...
iga2020.07.31 12:17
Piszesz nie na temat. Koncentruj się bardziej, gdy czytasz tekst.
Anonim2020.07.31 9:37
Jezus stał po stronie słabszych - TAK ! ALE NIE PO STRONIE GRZESZNIKÓW !!!
SilnyPedał2020.07.31 9:43
Jesteś pewien pseudokatoliku?
Anonim2020.07.31 9:59
Matołku, a nie słyszałeś, że o grzechu cudzołóstwa. Jest takie "Kazanie na Górze". Św. Paweł wyrażnie napisał, że "mężczyźni współżyjący ze sobą [a także kobiety]" raczej skończą marnie ("nie odziedziczą królestwa"). Choć zgodzę się z tym, że autor wpisu powinien napisać raczej, że "nie stał po stronie grzechu", co w uproszczeniu można jednak rozumieć, że nie po stronie grzesznika, który notorycznie nie uznaje swojego grzechu. Tzn. każdy ma szansę na zbawienie, ale niestety nie każdy będzie zbawiony. Bo jeśli ktoś odrzuca prawdę Boga to jak go zbawić?
Anonim2020.07.31 10:10
Ps. Choć Bergoglio w Amoris Laetitia w pkt 297 zmienił tę zasadę słowami: "Nikt nie może być potępiony na zawsze, bo to nie jest logika Ewangelii!", co oznacza, że "hulaj dusza piekła nie ma" by odwołać się do mądrości ludowej. Byśmy nie mieli złudzeń, że nie chodzi tylko o doczesne rozumienie potępienia to w tej samej AL w pkt 311 jest, że "miłosierdzie jest pełnią sprawiedliwości". No cóż skoro prawda wiary mówi, iż "Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze." to w zasadzie skoro jest doskonały to i jego sprawiedliwość jest doskonała. I w ujęciu bergogliańskim miłosierdzie jest wypełnieniem sprawiedliwości. Ni ma kary. Zwłaszcza wiecznej. Zatem od czasu Bergogoglio wszyscyśmy som zbawieni z definicji. Co prawda jeszcze w Głównych Prawdach Wiary nie zastąpiono sprawiedliwości miłosierdziem, ale to w końcu kwestia czasu... Skoro już można "oddalić swoją żonę" (albo męża) i wziąć sobie "lepszy model" to czemuż i nie wprowadzić takiej "nowości". A to ci "surprajs" będzie... Na pewno dla kościelnych "pożytecznych idiotów". Bo dla ludzi wiary, Katolików z krwi i kości, to nie.
Anonim2020.07.31 10:13
Errata: "...Jego sprawiedliwość..."
Janusz2020.07.31 10:06
Ja jestem pewien!
Janusz Barwinek2020.07.31 10:21
Ściślej mówiąc: Jezus stał po stronie grzeszników, ale jako ludzi dobrej woli, którym groziło piekło, ale nie stał po stronie ich zatwardziałej grzeszności, takich odrzucał i omijał kazał swoim uczniom omijać. Natomiast sodomia (LGBT), to jeden z najcięższych zbrodni na tym świecie!
leon2020.07.31 9:32
Donek matole twój rząd obili kibole!!!!
tylko Fronda i Niezalezna2020.07.31 9:26
Ideologia LGBT to brak pokory. Ja już nie czytam wp/onet/interii - nie da się tej propagandy już znieść.
Grizzly2020.07.31 9:19
Czas zacząć nosić saperkę na mieście, może się przydać na takie bolszewickie bydło! Niejedną łapę można by było tym odrąbać!
TwojaStara2020.07.31 9:28
Ciebie chyba saperką przez łeb matka waliła za młodu w ramach tradycji kato-pato.
Po 11....2020.07.31 9:19
Boże, to jakieś opętanie, jakaś schiza. Jaka dewastacja??? Kilka dziewczynek (widać je na zdjęciu) w czarnych sukienkach przyczepiły flagę na pomniku. Dziewczyny te walczyły o WARTOŚCI, które są deptane, a im bliskie. Ta katolicka piana jasno pokazuje kto jet tu wściekłym wilkiem, a kto owieczką.
Grizzly2020.07.31 9:21
Trzaskowskiemu niech do fiuta przywiążą te szmatę!
Loki2020.07.31 10:21
Grizzly ty gonisz z czerwoną szmatą obrzydły komuchu!
mrs mrs2020.08.5 13:34
A o jakie deptane wartości konkretnie te owieczki walczą?
BogaNIEMA2020.07.31 9:17
SSzanowny księże Chyło... Wasz "Bóg" to kłamstwo! Wasz "Dekalog" to spis zakazów z epoki brązu! LGBT to ludzie! Prawdziwi, z krwi i kości. Są ważniejsi niż Wasi wymyśleni przyjaciele, Wasze urojone poczucie wyższości moralnej i Wasze zabobony. Kapisz Padre?
Anonim2020.07.31 9:52
He, he, he... Czyli np. "nie kradnij", "nie cudzołóż", "nie zabijaj" to przeżytki? Mniam. Twoja bryka mi się podoba. Mam znajomych w sądownictwie i jednego znajomego komornika... No nie mam, ale mam znajomych co takich mają znajomych. No to muszę sprawdzić jaką masz żonę (masz żonę czy tylko "płeć społeczno-kulturową) a tak w ogóle to i przydałaby mi się zawartość Twojego konta bankowego... hmm... W ogóle mi przeszkadzasz...
BogaNIEMA2020.07.31 9:57
Szybko Ci ta myśl o kradzieży przyszła. Chcesz się do czegoś na tym zacnym forum przyznać?
BogaNIEMA2020.07.31 10:03
I jeśli przed kradzieżą, mordem i gwałtem powstrzymują Cie tylko zabobony to dobrym człowiekiem nie jesteś...
PRAWDA CIĘ BOLI..!2020.07.31 17:10
BÓG BYŁ JEST I BĘDZIE NA WIEKI!...OBOJĘTNIE JAK NAPISZESZ, -------TO Z BOGIEM NIE WYGRASZ! ------- Z BOGIEM PRZEZ 2 TYS. LAT NIKT NIE WYGRAŁ I NIE WYGRA ! --------- Wybij to sobie z głowy tępym narzędziem, rozumiesz Lechu...? Jesteście-- s o d o m i t a m i! A to jest najgorszy grzech, to zboczenie co robicie...! ----PRAWDY NIE UDA SIĘ WAM NIGDY ZAKRZYCZEĆ, ----SUMIENIE WAM NIE POZWOLI...!