Trzęsienie ziemi w piłce nożnej - rozgrywki poza UEFA? - zdjęcie
19.04.21, 19:01fot. pixabay.com

Trzęsienie ziemi w piłce nożnej - rozgrywki poza UEFA?

8

Nie ukrywajmy, szykuje się III wojna światowa. Tym razem w futbolu. Nie wiadomo, jak mocno każdy wyjdzie z tego poraniony – powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem meczyki.pl

- Bomba atomowa już wybuchła. Zaufanie ludzi piłki zostało mocno nadszarpnięte i trudno będzie odbudować dobry klimat – dodał.

Jak informują media, późnym wieczorem w niedzielę niektóre z najbogatszych klubów świata zdecydowały się na powołanie Superligi, a rozgrywki będą się odbywały poza UEFA. Informacja ta wywołała zdecydowany sprzeciw Europejskiej Unii Piłkarskiej. Przeciwni są także liczni kibice, pewna część piłkarzy oraz duże grono prominentnych polityków.

- "Jeśli do tego dojdzie, podkreślamy, że my - UEFA, FA, RFEF, FIGC, Premier League, LaLiga, Lega Serie A, ale też FIFA i wszystkie zrzeszone federacje - wspólnie podejmiemy działania, aby powstrzymać ten cyniczny projekt - projekt, który stworzyło kilka samolubnych klubów w czasach, kiedy społeczeństwo potrzebuje solidarności bardziej niż kiedykolwiek” – czytamy w komunikacie organizacji piłkarskich.

 

mp/pap/meczyki.pl/skysports.co.uk/bbc.co.uk

Komentarze (8):

Aldona2021.04.20 12:54
.Trzeba pamiętać ,że wielkie kluby piłkarskie w Europie to podmioty gospodarcze !!! Prawo Europejskie zezwala podmiotom gospodarczym tworzyc wspolne przedsięwzięcia. To jest naturalne i oczywiste !!!! Kto popatrzy na UEFA na pana Platini i jego poprzednika to wie ,żę to była GANGRENA KTÓRA ROŚCI SOBIE PRAWO DO ZARZĄDZANIA ŻYWYM TOWAREM JAKIM SĄ PIŁKARZE I ICH KLUBY. To taka sytuacja jak administacja popapranych cwaniaków obraca miliardami cudzych pieniędzy i roszcza sobie prawo do tego na wieki. UEFA wszystko wynajmuje nic nie ma swojego tylko łapę trzyma na kasie. Jak może być administracja która toleruje istnienie klubów NIEWYPŁACALNYCH BANKRUTÓW. Teraz cwani żydowscy bankierzy tacy sami jak ten który obiecywał Lewandowskiemu grę w Realu a skończyło sie na rezerwach u skorumpowanego oszusta pseudożydowskiego Abramowiacza ściganego przez Brytyjski Urząd Podatkowy. Ci żydowscy bankierzy myślą sobie pożyczymy tym bankrutom europejskim pieniądze wiadomo ,że nie splacą to za 5 lat te stadiony obiekty w centrach europejskich będa nasze bankierów z JP Morgan ( nasz pan Balcerowicz też od nich kase bierze !!!! za plucie na Polskę !!!)
Przemyk2021.04.20 1:12
To po co barany to oglądacie.
hehehe2021.04.20 6:19
Też nie wiem :-)
Anonim2021.04.20 8:01
Ja nie oglądam. Odkąd wprowadzili ligę mistrzów nie interesują mnie europejskie puchary. No tylko pierwsza druga runda kiedy grają nasi kopacze, potem odpadają i nie oglądam żadnych już meczów. Puchary miały sens kiedy było jak wspomniałem w pierwszym u dołu komentarzu. LM to tylko biznes a nie sport.
Anonim2021.04.19 21:55
Chcą się wyłamać z sitwy ? Nigdy nie pozwolimy ! Zbyt duża kasa do stracenia.
gość2021.04.19 21:43
Po cholerę nam uefa tam siedzą same przekrętasy,delikatnie mówiąc.
Anonim2021.04.19 19:30
Czekam cale zycie by zlikwidowali regule bramek na wyjezdzie. Najbardziej niesprawiedliwy przepis jako spadek po czasach minionych gdy byly problemy z oswietleniem a to mialo ratowac przed dogrywkami w ciemnosciach
Anonim2021.04.19 19:20
Rozkład zaczął się z chwilą powołania tzw. Ligi Mistrzów. Która to ani nie jest ligą ani mistrzów. Graja w grupach i grają nie tylko mistrzowie krajów. Prawdziwie sportowy to był Puchar Europy gdzie grali tylko mistrzowie krajów! Mecz i rewanż, to było to. Reszta to tylko pieniądze, kombinowanie jak stac się jeszcze bogatszym. Te zagrywki najbogatszych klubów to jak Banda Czworga u nas. Niby grają przeciwko sobie ale tak naprawdę wspólnie, nie dopuszczając innych do tortu.