Trzecia fala zakażeń: Wojewodowie przekształcają szpitale. ,,Bałagan i prowizorka'' - zdjęcie
02.03.21, 09:05Fot. ilustracyjne, Borys Kozielski via Wikipedia, CC BY 4.0

Trzecia fala zakażeń: Wojewodowie przekształcają szpitale. ,,Bałagan i prowizorka''

5

Po 20 dniach od likwidacji ścianek działowych musimy z powrotem przekształcać oddział w covidowy. Teraz będziemy je przywracać, a bałagan i prowizorkę można będzie przyrównać do tych z pierwszych dni pandemii” – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” internista dużego szpitala klinicznego na Mazowszu.

We wspomnianej placówce na polecenie wojewody przywróconych zostało 220 łóżek dla zakażonych koronawirusem. „Rzeczpospolita” podaje, że już teraz wojewodowie szykują się na czarny scenariusz związany ze wzrostem liczby zakażeń.

Cytowany przez dziennik członek Rady Małopolskiego NFZ Marek Wójcik stwierdza, że decyzja wojewodów to uderzenie w pacjentó niecovidowych, którzy od roku czekali na opóźnione przez pandemię operacje planowe. Dodał:

Sinusoida jest groźna także dla stabilności finansowej szpitali, które znów nie będą mogły zrealizować umów na świadczenia niezwiązane z koronawirusem”.

za:"Rzeczpospolita",Fronda.pl

Komentarze (5):

Prawda2021.03.2 15:30
N a cłym Świecie Niemcy Włochy Hiszpania maja Matoły ==prowizoryce szpitale ===
Grizzly2021.03.2 10:11
Koronawirus jest w odwrocie, nie trzeba się już go bać
Taki jeden2021.03.2 9:32
Po co to wszystko?! Czy ktoś całkowicie już postradał zmysły?! Niech się wreszcie rządzący opamiętają i dostrzegą absurdalność i ogromną szkodliwość swoich działań!!!
Ale jak to? Przecież wg Frondy2021.03.2 9:28
"pandemia ustępuje" a covid "to zwykła grypa": https://www.fronda.pl/a/nareszcie-prawda-o-covid-19-zachowuje-sie-jak-grypa-sezonowa,156522.html
Anonim, AAAtomek i reszta bandy2021.03.2 9:17
Moje credo: Mój antypolonizm jest wrodzony i nieusuwalny. Szlag mnie trafia gdy słyszę Polska, a zwłaszcza Kościół. Bo Polska od początku swych dziejów była, nadal jest i zawsze będzie chrześcijańska. A tego nienawidzi mój pan – szatan. Moją metodą jest kłamstwo, krętactwo, bezczelność. Przykład tej metody: każdy ksiądz = pedofil, każdy żołnierz wyklęty = bandyta, każdy Polak = antysemita, każdy głosujący na PIS = faszysta itd. Pojęcie wstydu, honoru i prawdy jest mi z natury obce. W końcu jestem wiernym pachołkiem mego pana. Mam też broń specjalną - zarzut antysemityzmu. Stosuję ją bez wahania w przypadku każdej krytyki.