Portal Onet donosi, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zabierze głos w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Weźmie udział w dyskusji na temat kondycji demokracji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wiceszef Platformy Obywatelskiej został zaproszony na posiedzenie Podkomisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów ds. Europy, Energetyki, Środowiska oraz Cybernetyki. Swoje przemówienie ma poświęcić ocenie kondycji demokracji i stanu praworządności oraz ochrony praw człowieka w Europie Środkowo-Wschodniej. Kongresmeni chcą, aby opowiedział im o praworządności, wolności słowa i wymiarze sprawiedliwości w Polsce, budowie gazociągu Nord Stream 2 i sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

- „Najbliższe dni poświęcę na wypracowanie stanowiska, które będzie wspólnym głosem wielu środowisk w kwestii kondycji polskiej demokracji. Nie chcę prezentować wyłącznie własnej opinii, ale przekazać reprezentantom państwa, w którym narodziła się współczesna demokracja, możliwie pełny obraz sytuacji w naszym kraju”

- powiedział Rafał Trzaskowski w rozmowie z Onetem.

kak/Onet.pl