Donald Tusk zabiega o zjednoczenie opozycji i stworzenie wspólnej listy wyborczej. Pomysł ten nie podoba się jednak Szymonowi Hołowni, który chce pójść do wyborów bez Platformy Obywatelskiej. Teraz Interia donosi, że Polska 2050 chce też przeciągnąć na swoją stronę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i zaoferować mu fotel premiera.

- „Rafał Trzaskowski jest namawiany do tego, żeby odejść od PO i zostać kandydatem na premiera. Jeśli jednak tak się stanie, opozycja nie będzie miała szefa rządu”

- powiedział portalowi polityk przedstawiany jako współpracownik Donalda Tuska.

- „Skończy się scenariuszem węgierskim: wszystkie formacje opozycyjne dostaną po 12 proc. Najpierw trzeba wygrać z PiS-em, a potem dzielić stanowiska”

- dodał informator.

Paulina Henning-Kloska z Polski 2050 przyznała w rozmowie z Interią, że Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski mają podobne spojrzenia na politykę.

- „To prezydent Warszawy musi sobie odpowiedzieć, w jakiej roli czuje się najlepiej. Nikt z Polski 2050 tego nie zrobi za niego”

- powiedziała.

- „Niewątpliwie miał chęć przejęcia PO, a dzisiaj jest bardzo daleko od tego celu, jego rola w wielkiej polityce została zmarginalizowana. Jednak wywieranie jakichś nacisków nie jest w moim stylu”

- dodała.

kak/Interia.pl