Rafał Trzaskowski nie powinien zakładać własnej partii - wskazują wyniki sondażu Instytut Pollster przeprowadzonego na zlecenie Super Expressu.

Uczestników badania spytano, czy w ich ocenie po powrocie Donalda Tuska Rafał Trzaskowski powinien założyć własną partię.

Jedynie 31 proc. ankietowanych uważa, że Trzaskowski powinien założyć własne ugrupowanie polityczne, przy czym przeciwnych takiemu pomysłowi jest aż 69 proc. uczestników badania.

Badanie zrealizowano 6 i 7 lipca na próbie 1049 dorosłych Polaków.

- Rafał jest jeszcze młodym politykiem. Ma ogromne atuty w swoich rękach. Jego czas jeszcze nadejdzie - stwierdził w rozmowie z Super Expressem Bronisław Komorowski na temat pozycji Trzaskowskiego w strukturach PO. Zdaniem Komorowskiego zaistniałą sytuację Trzaskowski powinien potraktować jako lekcję.

Przed powrotem Donalda Tuska do PO wskazywano, że przejęcie władzy może nie pójść całkowicie po myśli byłego premiera. Kilka dni przed kongresem Platformy Rafał Trzaskowski ogłosił bowiem, że zamierza ubiegać się o stanowisko przewodniczącego partii.

Działacze Platformy mieli zaś świadomość, że w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich Trzaskowskiego poparły miliony Polaków.

Z dużych ambicji Trzaskowskiego nic jednak nie wyszło. Donald Tusk bez większych problemów uzyskał stanowisko p.o. Platformy Obywatelskiej i de facto zarządza partią. Po kongresie Platformy widać było, że Trzaskowski nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw. Prezydent Warszawy szybko opuścił kongres i nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Oficjalnym powodem, dla którego Trzaskowski wcześnie opuścił kongres to szczepienie na koronawirusa.

jkg/super express