25.05.20, 09:19Zbigniew Kuźmiuk/pis.org.pl

Trzaskowski jeździ po Polsce i krytykuje rząd, a u siebie nie potrafi rozdzielić rządowych pieniędzy

1.Rafał Trzaskowski jeździ po Polsce i krytykuje, rząd a u siebie w Warszawie jego urzędnicy w powiatowym urzędzie pracy, załatwili zaledwie niecałe 10% wszystkich wniosków przedsiębiorców o mikropożyczki w wysokości 5 tys. zł, wypłacanych na ramach tarczy Antykryzysowej.

Cechą tego wsparcia przecież niewysokiego, miała być szybkość jego uruchomienia i dostarczenia małym przedsiębiorcom gotówki w najtrudniejszym okresie, aby móc pokryć bieżące podstawowe koszty, gdy brakowało przychodów z działalności.

Rzeczywiście sytuacja jest bulwersująca także dlatego, że inne duże miasta zarządzane przez prezydentów z Platformy, dają sobie radę z wnioskami o mikropożyczki znacznie lepiej, na przykład w Poznaniu rozpatrzono już 84% wniosków, w Katowicach 65%, w Krakowie 62%, a we Wrocławiu 60%.

2. Wprawdzie w Warszawie złożono ponad 100 tysięcy wniosków ale pozytywne rozpatrzenie zaledwie 10 tysięcy z nich, w sytuacji kiedy w całym kraju wypłacono już z tego tytułu ponad 4 mld zł, co oznacza że rozpatrzono ponad 80 tysięcy takich wniosków.

Minister rodziny pracy i polityki społecznej wystosowała do prezydenta Trzaskowskiego list w tej sprawie z prośbą aby się zainteresował tą sprawą, bo przecież przedsiębiorcy zarejestrowani w Warszawie w tym mieście płacą podatki, więc pośrednio są pracodawcami prezydenta tego miasta.

Przypomniała także, że pieniądze na pożyczki pochodzą z Funduszu Pracy, co więcej na obsługę tego zadnia samorządy otrzymały dodatkowe środki w wysokości 0,5% wypłaconych kwot, a średnio za obsługę jednego wniosku samorząd otrzymuje kwotę 25 zł.

Minister zaoferowała także pomoc prezydentowi, gdyby okazało się, że miasto własnymi siłami nie jest w stanie przyśpieszyć obsługi złożonych wniosków, a tym samym warszawscy przedsiębiorcy mieliby czekać na pieniądze z mikropożyczek jeszcze przez wiele tygodni.

3. Przypomnijmy, że gdyby nie szybkie decyzje rządu premiera Morawieckiego jesienią 2019 roku doszłoby do największej katastrofy ekologicznej na Wiśle i tak w związku z ukrywaniem przez urzędników stolicy skali problemu, do Wisły wylano ponad 2 mln m3 nieoczyszczonych ścieków, a duża ich część spłynęła rzeką do Zatoki Gdańskiej.

Dzięki zdecydowanej reakcji rządu zaangażowania państwowego gospodarstwa wodnego „Wody Polskie” i polskiego wojska, zbudowano w ciągu krótkiego czasu system pomp i kilkaset metrowy rurociąg, którym do grudnia pompowano ściegi na drugi brzeg Wisły i do oczyszczalni Czajka, aż udało się władzom miasta naprawić uszkodzone kolektory ściekowe.

Rafał Trzaskowski nigdy za tę pomoc rządowi nie podziękował, choć gdyby ona nie przyszła, doszłoby do katastrofy ekologicznej na całej długości rzeki Wisły z Warszawy aż do Gdańska o wręcz niewyobrażalnych rozmiarach.

4. Okazuje się, że administracja, którą kieruje Rafał Trzaskowski, nie radzi sobie nie tylko z wielkimi awariami, ale nawet z rozdziałem rządowych pieniędzy, choć chyba trudno sobie wyobrazić łatwiejsze zadanie przekazane przez rząd do realizacji samorządom.

Prezydent Trzaskowski w ciągu 1,5 roku zrealizował zaledwie kilka z blisko 60 obietnic, które złożył w kampanii wyborczej, co więcej coraz częściej mówi o rezygnacji z kolejnych inwestycji.

Ba coraz częściej mówi się o doprowadzeniu także przez niego do zapaści finansowej najbogatszego miasta w Polsce o sięgającym 17 mld zł budżecie i wynoszącym już 6 mld zł długu samorządowym, oraz zadłużeniu spółek miejskich na podobną kwotę 6 mld zł.

Niektórzy nawet tłumaczą start Rafała Trzaskowskiego w kampanii na prezydenta kraju, próbą ucieczki od problemów Warszawy, które są coraz bardziej doskwierające i budzą niezadowolenie nawet u jego dotychczasowych „betonowych” zwolenników.

To właśnie ze strachu przed tym niezadowoleniem urzędnicy ratusza tuż przed ogłoszeniem startu Trzaskowskiego na prezydenta, zdjęli z agendy przygotowywaną już od kilku tygodni uchwałę o podwyżce cen wywozu odpadów stałych, która miała wynieść nawet 400%.

 

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Ciekawy2020.05.25 12:19
Pisia szczujnia wymysla 1000 stron aneksów aby utrudnić procedury a wiadomo ze najwiecej przedsiębiorstw jest zarejestrowanych w Warszawie ale po katolicku najlepiej jest wylewać gooowno
Andy Semicki Rabin2020.05.25 10:59
A co z lustracją PiS? Czekacie, aż ludzie na pejsbuku zrobią za was lustrację?
Urszula2020.05.25 10:57
I znowu Kuźmiuk łżesz. Dołączyłeś do pisdzielskiego teamu obrzucania błotem Trzaskowskiego.
M.a2020.05.25 10:53
Nie tylko przedsiębiorcy czekają, czekają tez mieszkańcy bloków spółdzielczych na prawo przekształcenia gruntów, które Ratusz miał załatwić jeszcze w 2019 roku.
anonim2020.05.25 10:43
Morawiecki chwali się tarczą, a przedsiębiorcy popełniają samobójstwa. I jak to działa, ta tarcza? Mina Morawieckiego bezcenna po pytaniu dziennikarza. Ale fronda szczujnia działa
kibic2020.05.25 10:41
Piszę kolejny raz, aby ukrócić Trzaskowskiemu zbieranie nielegalnie przed czasem podpisów należy PO OGŁOSZENIU WYBORÓW NALEŻY WPROWADZIĆ NOWY WZÓR KART DO ZBIERANIA PODPISÓW. I szambuś bedzie załatwiony na cacy !!!
M.a2020.05.25 10:48
Bardo mi się podoba nazwanie Trzaskowskiego Szambuś.
Michal2020.05.25 12:17
Skoro Piwnemu Alfonsowi Jakubiakowi się udało zebrać 100 tys podpisów, to myśle, że Rafał Trzaskowski też nie będzie miał z tym problemóm, zwłasza stoją za nim terenowe struktury partii.
Pat2020.05.25 10:38
Trzaskowski to następca Tuska wyznaczony przez Niemcy do niszczenia Polski
Michal2020.05.25 12:18
W drugiej turze na niego zagłosuję.
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.25 10:22
Niech Szumowski zapłaci za głupio albo celowo błędne decyzje wygenerowane przez kumpli z PO. To oni krzyczeli wirus, wirus, więc tchórzliwy rząd zamknął gospodarkę . A może obie Loże PO i PiS realizują tylko kolejny krok w kierunku NWO? https://www.salon24.pl/u/zbyszeks/1048898,koronawirus-jako-spoleczna-inzynieria-strachu-i-przerazenia-powt-publicystyczna https://www.salon24.pl/u/loremipsum/1049307,i-po-co-byly-te-ograniczenia
Dam2020.05.25 10:31
Zdecydujcie się w końcu. Czy opozycja nic nie może, czy jest tak potężna, że rozkazuje PISowi. W komunizmie też "wrogowie ludu" jednocześnie nic nie mogli, a jednocześnie byli zagrożeniem przed którym tylko partia mogła obronić lud.
Tom2020.05.25 10:17
Macie tutaj poniżej trochę prawdy, stan na 15 maja (to dane z urzędów które zgodziły się je udostępnić): 1) W stolicy złożono takich wniosków najwięcej: 98 104. Drugim miastem pod tym względem był Kraków - 46 133, a najmniej wniosków wpłynęło do PUP w Gorzowie Wielkopolskim - 9515 2) W Warszawie na jednego pracownika zajmującego się rozstrzyganiem wniosków o mikropożyczki przypadało ich średnio 1343. W Bydgoszczy - 923, w Gorzowie wielkopolskim - 413, a najmniej w Szczecinie - 314, czyli ponad cztery razy mniej niż w Warszawie 3) analiza przesłanych przez urzędy pracy danych, a dokładniej: obliczone na ich podstawie procenty pozytywnie załatwionych wniosków są inne od tych, które ministerstwo przedstawiło na grafice podczas konferencji: Gorzów Wielkopolski przoduje - ale do 15 maja miał 73 proc. pozytywnie rozpatrzonych wniosków, a nie 92 proc, jak podał resort, w Krakowie według resortu 62 proc. tam złożonych wniosków zostało rozstrzygniętych pozytywnie - a z danych PUP Kraków wynika, że 13 proc. W Bydgoszczy resort pokazał 57 proc. - a PUP Bydgoszcz podaje tylko 12 proc. 4) Według danych z powiatowych urzędów pracy do połowy maja największą kwotę mikropożyczek wypłacił urząd w Łodzi - 59 mln zł. Potem urząd we Wrocławiu - 31,4 mln zł i Warszawie - 29,5 mln zł. To tak żeby było rzetelniej. Co nie zmienia faktu, że zagłębie firm i rejon, który jest na pierwszym miejscu pod względem budowy polskiego PKB otrzyma pomoc na szarym końcu... polska patologia. A żeby było jeszcze rzetelniej, to zapytajcie Pana Kuźmiuka, dlaczego rozpatrywanie wniosków w ZUS trwa dwa razy dłużej niż obecnie mikropożyczek w stolicy?! Ach, no tak, ZUS to strona PiS, także tutaj problemu nie ma... Jedyne do czego nie można się przyczepić jeśli idzie o sprawność rozpatrywania to pożyczka z PFR, to jest jedyne realne narzędzie pomocy, reszta to dziurawe łaty.
M.a2020.05.25 10:00
Panie Trzaskowski Pan to się tylko nadajesz do: paletowej strefy relaksu. do nieistniejącej plaży wybudowanej w grudniu bez czyjejkolwiek zgody i do spuszczania szamba do Wisły.
Toni 2020.05.25 9:58
Trzaskowski to nieudacznik i leń on sam nie pracuje i jego np.SOKzBURAKA hejter którego zatrudnia w Ratuszu oraz reszta jest rozlenwiona, kto ma zająć się wnioskami przedsiębiorców. PIS za każdy wniosek dodatkowo płaci po 25 zł, pieniądze te Trzaskowski wziął, ale ma gdzieś wykonanie pracy.Celowo nie załatwia wniosków bo chce zwalić to na PIS. Jednocześnie chwali się bzdurami,że umie mówić po francusku, niestety jego wypowiedź w języku francuskim to jest kaleczenie mowy. Jemu pomyliło się mówienie w języku francuskim, z językiem miłości po francusku, moze to drugie mu lepiej wychodzi, bo lubi zboczenia w kazdej postaci.Przykładem jak finansowo wspierał zboczeńców w Warszawie, lubi też pewnie komunistów przecież miał mamę SB Justynę i dlatego komunistce zafundował 2 miliony złotych. Na sprawy dla warszawiaków nie ma takiego gestu.
Dam2020.05.25 9:55
Czyli Warszawa ma do rozpatrzenia więcej wniosków, niż dotychczas rozpatrzono w całym kraju. W Poznaniu rozpatrzono już 84% wniosków, w Katowicach 65%, w Krakowie 62%, a we Wrocławiu 60%. Brak informacji, ile wniosków tam złożono. No i czy Trzaskowski samemu te wnioski rozpatruje, że musi tam siedzieć na miejscu?
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 9:34
Trzaskowski ma racje - ten rzad jest do dudy i oprocz siania taniej propagandy dla swoich wyznawcow nie robi nic. Do niczego sie nie nadaja - nawet do pchania karuzeli. Banda oszolomow i dyletantow!
ABC2020.05.25 10:44
Taaak Trzaskowski nie potrafi sobie poradzić nawet z gotową kasą ,którą dostał od rządu dla przedsiębiorców.Nawet jeżeli rząd płaci za rozpatrzenie każdego wniosku i oferuje pomoc personalną.PYTAM DLACZEGO ?
T2020.05.25 9:24
Jeśli rząd nie zabroni aborcji i In Vitro to Stwórca zmiecie ich jak liście z drzew w listopadzie. Dość już czekania! Cierpliwość się kończy! Najgorszy typ człowieka to obłudnik - zły, udający dobrego.
Piotr Nowak2020.05.25 9:28
A ty jesteś dobrym człowiekiem bo chcesz odebrać ludziom możliwość posiadania dzieci zakazując in vitro. Tak?
T2020.05.25 9:30
Codziennie w wynika In -Vitro mordowane jest kilkadziesiąt ludzi, a do tego kolejne podczas aborcji, bo wiele ptak "spłodzonych" jest później kalekami. I ja to finansuję z moich podatków! Tak - zakazuję ludziom dla swojego egoistycznego widzimisię mordować kilkadziesiąt ludzi aby uzyskać jedno!
Piotr Nowak2020.05.25 9:57
A ja z moich podatków finansuje księdza który nagadał ci tych bzdur i nie jęczę z tego powodu. ani nie chce niczego nikomu zakazywać. No i proponuje poczytać sobie na temat in vitro.
T2020.05.25 10:06
Piotr Nowak - pamiętaj o jednym w życiu - co zasiejesz to zbierzesz.
J.P2020.05.25 11:02
T .. a ja tobie zabraniam zabraniać. Poza tym piszesz nie w temacie. Jak se pościelesz, tak się wyśpisz.
Przysłowia Mądrością narodów2020.05.25 13:38
Dopóty dzban wodę niesie dopóki i wilka nie ponieśli.
J.P2020.05.25 14:25
Kto komu dolki kopie ten ma ekshumacje.
Michal2020.05.25 12:21
Aż do listopada trzeba będzie czekać ??? Miałem nadzieję, że szybciej.
lucek2020.05.25 9:23
A do kogo apelować, żeby ZUS rozpatrzył wnioski i nie blokował konta tym, którzy te wnioski złożyli?
J.P2020.05.25 10:58
Nie wolno apelowac! Zostaniesz uznanym za wroga partii. A wine się zrzuci na Trzaskowskiego.
Michal2020.05.25 12:22
Myślę, że musisz napisać w tej sprawie do Króla Polski (Chrystus) albo do Królowej (Maria z Nazaretu).