Trump w Polsce. Szef MSZ o dacie wizyty prezydenta USA - zdjęcie
12.07.19, 18:17Zdj. Rafał Zambrzycki, CC BY SA 2.0, Flickr

Trump w Polsce. Szef MSZ o dacie wizyty prezydenta USA

4

Szef MSZ Jacek Czaputowicz podkreśla, że informacji dotyczących terminu ewentualnej wizyty Donalda Trumpa w Polsce udzieli Kancelaria Prezydenta. Według "Rzeczpospolitej", amerykański prezydent będzie w naszym kraju 31 sierpnia i 1 września, przy okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Minister spraw zagranicznych powiedział polskim dziennikarzom w Kiszyniowie, że amerykański prezydent został zaproszony na te uroczystości przez prezydenta Andrzeja Dudę. - Myślę, że tutaj Kancelaria Prezydenta będzie mogła udzielić dalszych ewentualnych wyjaśnień czy potwierdzenia, ale chcę powiedzieć, że takie wizyty potwierdza się około miesiąca przed właściwym terminem - stwierdził szef MSZ.

Jacek Czaputowicz, dopytywany czy wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbędzie się 31 sierpnia i 1 września, zażartował, że to prawdopodobne, gdyż te daty są obok siebie w kalendarzu.

- Nie mogę zdradzić nic, jeśli chodzi o program, właściwą instytucją jest instytucja zapraszająca, czyli Kancelaria Prezydenta, a to powinno być skonsultowane ze stroną amerykańską - dodał szef MSZ.

Do tej pory Donald Trump był w Polsce raz. W 2017 roku przybył do Warszawy na szczyt Inicjatywy Trójmorza; przeprowadził również dwustronne rozmowy z przedstawicielami polskich władz.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (4):

Luzifer2019.07.13 17:21
przyjedzie i przeprosi za 737MAX ? Zniesie wizy? Zabierze Niemcom bazy? Co?
NieWeźmiecieNasŻywcemNoChybaŻeŚmiechem2019.07.12 21:10
Duda planuje zrewanżować się Trumpowi pokazem lotniczym nad Belwederem. Antek MONcierewicz obiecał Dudzie zdążyć z dostarczeniem na termin 3 i pół helikoptera w kooperacji polskich Zakładów Ursus i ukraińskiej Fabryki Puszkowanej Słoniny. Antek wybrał opcję ratowniczo-nurkująco-myśliwsko-rozpoznawczo-transportowo-sanitarno-gaśniczo-bombardująco-gąsienicową. Pierwotnie planowany napęd atomowy zostanie zastąpiony węglowym, jako bardziej niezawodnym. No i dostępnym od ręki, w wersji na miał i orzech. Dlatego można się spodziewać trzy i pół efektownie burej smugi ciągnącej się po przelocie. Należy wszakże mieć nadzieję, że otoczenie Dudy wie, że Antek siedzi w zakładzie zamkniętym i konstruuje codziennie od nowa swój Helikopter One. Z taboretu i koca.
książĘ z Bródna2019.07.12 20:39
hej baw się razem z nami, do ciumkania zaprasza Nowak-robaczek
z Księżyca2019.07.12 19:26
cium! cium! cium! Wracać czy nie wracać? Oto jest pytanie? ps. czy mogę już przestać ciumkać cukiereczka?