Trump grozi Turcji ,,całkowitym zniszczeniem gospodarki'' - zdjęcie
08.10.19, 09:10Fot. Michael Vadon via Flickr, CC BY 2.0

Trump grozi Turcji ,,całkowitym zniszczeniem gospodarki''

10

Kolejny niezwykle mocny wpis pojawił się na twitterze prezydenta USA Donalda Trumpa. Amerykański przywódca napisał, że jeśli Turcja posunie się w Syrii za daleko, to „całkowicie zniszczy” jej gospodarkę.

W ubiegłą sobotę Donald Trump zapowiedział, że wojska USA zostaną wycofane z sektorów przy granicy tureckiej w północnej Syrii, co rozpoczęło się w poniedziałek.

To zaś, jak pisze AFP, otwiera drogę tureckiej ofensywie militarnej przeciwko siłom kurdyjskim, które są sojusznikami USA w walce z dżihadystami. Ostrzegają oni, że turecka ofensywa doprowadzi do powrotu ISIS.

Turcja chce „wyczyścić” wspomnianą stregę z Kurdów, aby utworzyć tam strefę bezpieczeństwa i przesiedlić uchodźców ze swego kraju.

Trump swoją decyzję o wycofaniu sił argumentował faktem, że wspieranie sił kurdyjskich w regionie jest zbyt kosztowne. Z kolei rzecznik wspieranego przez USA arabsko-kurdyjskiego sojuszu SDF Kino Gabriel nazwał decyzję Białego Domu „wbiciem noża w plecy”.

Donald Trump wczoraj na twitterze zagroził też Turcji. Napisał:

Jeśli Turcja zrobi coś, co ja, w swojej wielkiej i niezrównanej mądrości, uznam, że wykracza poza granice, całkowicie zniszczę i zetrę z powierzchni ziemi Gospodarkę Turcji”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (10):

anonim2019.10.10 17:37
WYBORY 13 października w ROCZNICĘ CUDU SŁOŃCA w FATIMIE POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ CZERWONĄ i TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!! Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)
Beno2019.10.8 14:43
Trump to niebezpieczny typ, którego powinno się zamknąć w zakładzie psychiatrycznym, bo rzeczywiście jest bardzo niebezpieczny dla świata. A z drugiej strony zostawia Kurdów na pastwę nieprzyjaciela. Byli mu potrzebni do swoich celów, a teraz w potrzebie można ich opuścić. Polacy, nie ufajcie przyjacielowi Trumpowi, aby was to samo nie spotkało. Na razie to USA robią na nas interesy, a my to nawet wiz nie mamy.
Gnostyk2019.10.8 19:27
Trump uzywa hitlerowsko-stalinowskiego jezyka, bo widzi na horyzoncie widmo zblizajacego sie Impeachmentu. Dlatego jest taki poddenerwowany.
Matwiej2019.10.8 10:08
Trump chce ugłaskać Kurdów,bo ma ŚWIADOMOŚĆ ŻE TYLKO ONI USA POPRĄ.Niby to GROZI Turcji ,a po Cichu Turką pomaga. Umowy podpisane z USA ,są tyle wart ,co papier na którym zostały PODPISANE.
02019.10.8 13:12
znawca sie znalazł, wybitny
T2019.10.8 9:36
"...w swojej wielkiej i niezrównanej mądrości..." To dowodzi, że Trump tak samo jak Putiny i inne kanalie służy Lucyferowi - papierkiem lakmusowym jest PYCHA. Trumpie - ty jesteś tak naprawdę tylko trybikiem w machinie masońskiej, tobie wydaje polecenia City of London Co, a Rotschildowi polecenia wydaje Lucyfer.
bbb2019.10.8 9:34
To tylko pokazuje jakim debilem jest Trump, za takie coś sami Amerykanie powinni go wywieźć na taczkach
add2019.10.8 11:35
Niektóre sytuacje wymagają mocnych słów a turcja nie ra z pokazała że nie ma zamiaru respektować niezależności kurdów i innych krajów ościennych. To turcja napadła cypr, to turcja współpracowałą z ISIS kupując od nich ropę i wywożąc ciężarówkami to w turcji jest dyktatura i za krytyke władzy mozna zostać zamkniętym. Erdogan zmienia turcje w islamską dyktaturę i nie uznaje opozycji. Prasa krytyczna do władzy jest prześladowana albo zamykana. To turcja nie przyznaje się do ludobójstwa Ormian mimo ze są jasne dowody. To nie jest miły sąsiad z którym się miło robi interesy.
02019.10.8 13:11
nielogiczne to co napisane i niepoparte zadnymi agrumentami zatem pisał to debil
anonim2019.10.10 17:38
spadaj PUTINOFILU do Moskwy