,,Trójmorze w praktyce”. Prezydent komentuje sukces Orlenu  - zdjęcie
12.01.22, 13:50Fot. screenshot - Facebook (Kancelaria Prezydenta RP)

,,Trójmorze w praktyce”. Prezydent komentuje sukces Orlenu

15

„To wielkie wydarzenie gospodarcze, polityczne i społeczne w naszej części Europy” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, komentując połączenie Orlenu z Lotosem.

PKN Orlen potwierdził dziś doniesienia mediów i oficjalnie ogłosił „zakończenie prac dotyczących wdrożenia środków zaradczych wynikających z warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia przez PKN Orlen S.A. kontroli nad Grupą Lotos S.A.”. Część stacji Lotosu po fuzji z Orlenem odkupi węgierski MOL. Saudi z Arabii Saudyjskiej przejmie natomiast część udziałów w rafinerii. W ten sposób spełnione zostaną warunki Komisji Europejskiej związane z połączeniem Orlenu z Lotosem. Orlen poinformował przy tym, że odkupi od MOL cześć stacji na Węgrzech i Słowacji.

W ten sposób połączenie Orlenu z Lotosem staje się faktem.

- „Połączenie @PKN_ORLEN z @GrupaLOTOS to wielkie wydarzenie gospodarcze, polityczne i społeczne w naszej części Europy”

- napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Prezydent zwrócił uwagę na ogromne znaczenie działań Orlenu dla bezpieczeństwa energetycznego.

- „Dzięki podpisanym umowom bezpieczeństwo energetyczne Europy środkowej istotnie wzrasta. To realizacja idei Trojmorza w praktyce. Trzymam kciuki za końcowy sukces!”

- podkreślił.

kak/PAP, Twitter

Komentarze (15):

nemo2022.01.12 22:06
Człowieku,nie wcinaj się,bo to nie twoje: ani pomysł,ani decyzja.
Żyd Anonim, wieczny nudziarz2022.01.12 20:55
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. Nawet więcej: jestem wprost chory z nienawiści. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie Jan Paweł II, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczywiście, ten wspaniały plan nie jest do realizacji natychmiast, a to przez ten okropny PIS i polaczków podatnych na propagandę Rydzyka. Ale powolne rozmywanie polskości oraz chrześcijaństwa w unijnej, ateistycznej, neomarksistowskiej euro-papce - kto wie? Z pomocą Tuska i rodzimej Targowicy powinno to skutecznie zadziałać. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!
YORK2022.01.12 16:50
ten gość powinien cały czas milczeć
Dell2022.01.12 17:14
Uważasz, że to Tobie nie można powiedzieć tego samego?
Dam2022.01.12 16:09
Sprzedanie części Lotosu węgierskiemu koledze Putina PIS nazywa sukcesem. Sakces dla Putina, którego plan PIS, świadomie lub nie, realizuje.
Dell2022.01.12 16:32
Ten wielki "sakces Putina" polega na tym, że Orlen i MOL będą sprzedawać na Węgrzech, Słowacji i w Polsce Saudyjska ropę zamiast ruskiej.
Dell2022.01.12 16:34
"Saudyjską" powinienem napisać małą literą. Los mnie ukarał za kpinę z "Damowego" "sakcesu".
Dell2022.01.12 16:39
Ten wielki "sakces Putina" polega na tym, że Orlen i MOL będą sprzedawać na Węgrzech, Słowacji i w Polsce saudyjską ropę zamiast ruskiej.
Dell2022.01.12 19:00
Komentarz "Dam"-a jest świetnym przykładem na to jak silne jest oddziaływanie propagandy "gazetowo"-tefauenikowej. Założę się, że "Dam" jest dostatecznie dobrze zorientowany w otaczającym nas świecie żeby wiedzieć, że Arabowie i Ruscy są konkurentami na rynku ropy naftowej i gazu, że "Dam" jest człowiekiem inteligentnym, że "Dam" potrafi myśleć logicznie. Mimo to, nie obawia się publicznie twierdzić, że podpisanie umowy z Saudyjską firmą na dostawy saudyjskiej ropy i tym samym zmniejszenie zakupów ropy rosyjskiej, przyniesie korzyść Ruskim.
Krakus2022.01.12 19:59
To czemu Dell`u, będący przykładem typowo PiSowskiej propagandy, żadne europejskie czy amerykańskie firmy sie nie starały o cudowny ORLEN i Lotos? Wytłumacz proszę :P :D :D :D Merytorycznie wytłumacz, bo ja potrafię :)
Dell2022.01.13 1:10
Oświeć mnie, proszę. I napisz na kogo głosujesz.
Dell2022.01.13 14:29
Jeszcze raz, bo w nocy mogło wyjść nieprecyzyjnie: 1. Oświeć mnie dlaczego według Ciebie "żadne europejskie czy amerykańskie firmy nie starały się o Orlen? 2. Napisz na kogo głosujesz. Ja, jak się domyślasz, na PiS.
Dam2022.01.13 15:23
"Putinowski miliarder Rahimkulow, b. szef Gazpromu na Węgrzech i znaczący udziałowiec węgierskiej spółki MOL (bezpośrednio i przez bank OTP) stanie się właścicielem majątku Lotosu. Od 2018 r. jego nazwisko jest na amerykańskiej liście sankcyjnej!" To jest wg ciebie sukces? Jak na partię antyrosyjską to PIS daje Rosji coraz więcej prezentów.
Dell2022.01.14 19:33
Daj link do źródła tej informacji. Do źródła, a nie do Twittera posła Szczrby albo czyjejś opinii na którymś forum.
man.of.Stagira2022.01.12 15:26
Lata pracowałem przy systemach IT, procesach biznesowych i w finansach międzynarodowych korporacji. Zawsze zagranicznych. Pod rządami wielu rządów po 1989. // Tak dobrego rządu jak ma Polska od 2015 roku Polacy nie mieli po II wojnie światowej.// Jeżeli wziąć dodatkowo pod uwagę, że dokonuje on najtrudniejszych bo NIEMOŻLIWYCH dotąd dla innych rządów ZMIAN w wolumetrii dochodów Polaków w NAJGORSZYCH możliwych do pomyślenia warunkach, to powiem krótko: Szacun! Chapeaux bas! // Czołem Wielkiej Polsce! Tak Trzymać! ...