Tragedia w Strefie Gazy. Zamarzło dwoje dzieci - zdjęcie
10.01.15, 13:49Dzieci ze Strefy Gazy (fot. Flickr, Achlm Voss)

Tragedia w Strefie Gazy. Zamarzło dwoje dzieci

4

W Strefie Gazy dwoje dziecko zamarzło z zimna. To efekt zniszczeń po niedawnym konflikcie z Izraelem. Palestyńczykom wciąż nie udało się w pełni odbudować infrastruktury mieszkalnej. Nagłe nadejście mrozu spowodowało w związku z tym wspomnianą tragedię.

W sobotę w Jerozolimie spadły znaczne ilości śniegu. Zima przyszła także do innych górzystych terenów w północnym Izraelu. Niestety, spowodowało to smutną tragedię w Strefie Gazy: z powodu mrozu zamarzło dwoje dzieci. Ostatni konflikt Palestyńczyków z Izraelem, długotrwały z powodu nieustępliwości terrorystów z Hamasu, doprowadził do poważnych zniszczeń palestyńskiej infrastruktury mieszkalnej.

Jak dotąd nie udało się jeszcze odbudować wszystkich domów i z tego powodu wiele osób mieszka w bardzo złych warunkach. Część domów została niedawno poważnie podtopiona po obfitych opadach deszczu.

pac/katholisch.de

Komentarze (4):

anonim2015.01.10 13:58
W Polsce, w ostatnich tygodniach zamarzło już kilkadziesiąt osób (od października do grudnia 2014 było to 38 osób), także wskutek "złej sytuacji materialnej". To jest dopiero tragedia - pilnujmy raczej swego podwórka, a dopiero później baczmy na cudze sprawy.
anonim2015.01.10 15:57
Max49 - czy znasz te osoby ?
anonim2015.01.10 16:30
Max49 - skoro ktoś jest bezdomnym, bez pracy, bez środków do życia, to ma bardzo duże szanse, aby zamarznąć wskutek "złej sytuacji materialnej".
anonim2015.01.10 17:24
Max49 - Skoro jest tak, jak piszesz, to znaczy, że tym bardziej nie ma żadnej tragedii w Palestynie, gdzie zamarzło tylko dwoje dzieci, które z całą pewnością znalazłyby nocleg w licznych rodzinach swoich rodaków, którzy jako ludzie głęboko wierzący mają obowiązek zapewnić opiekę sierotom i potrzebującym muzułmanom.