Tomasz Terlikowski: Zmiana rozumienia małżeństwa jest groźną herezją antropologiczną - zdjęcie
29.11.19, 18:16(fot. screen)

Tomasz Terlikowski: Zmiana rozumienia małżeństwa jest groźną herezją antropologiczną

12

Żadna wspólnota kościelna nie może przetrwać, jeśli nie będzie egzekwować od swoich wiernych, swoich własnych zasad. I nie chodzi o to, by nie grzeszyć, ale by publicznie nie występować przeciwko absolutnie podstawowym prawdom wiary

Te prawdy zaś obejmują nie tylko wiarę w Bóstwo Chrystusa, Jego cielesne zmartwychwstanie, ale także prawdę o tym, że małżeństwo z ustanowienia Bożego jest związkiem mężczyzny i kobiety.

Jeśli ktoś publicznie występuje przeciwko tym prawdom, a takim wystąpieniem jest także zawarcie cywilnego związku homoseksualnego, to sam siebie wyklucza z jedności wiary z Kościołem katolickim, i jako taki nie może i nie powinien przystępować do Komunii Świętej. Dlatego bardzo dobrze, że ks. Scott Nolan z amerykańskiej diecezji Grand Rapids poinformował swoją parafiankę Sarę Smolenski, że nie powinna ona przystępować do Komunii świętej, bo pozostaje w cywilnym związku homoseksualnym.

I dobrze, że biskup David Walkowiak wziął w tej sprawie jego stronę. Zmiana rozumienie małżeństwa jest także herezją, szczególnie obecnie groźną herezją antropologiczną.

 

 

Tomasz Terlikowski/Facebook

Komentarze (12):

Imi\\304\\2312019.11.30 14:14
Geniusz. Co za wywód.
hm2019.11.30 0:33
nie tylko że nie może ale gdy przystąpi do komunii św. popełnia świętokradztwo
katolik2019.11.29 22:24
problem molestowania przez homoseksualistów--należy wykluczyć z przestrzeni publicznej poglądy dna mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna , które sa żródłem molestowania. A ponieważ podejmowany jest temat molestowania tylko w Kościele, to należy zobaczyć ,gdzie właśnie jest zródło powstania molestowania-- Molestowanie przez homo(Lgbt homo+ Gender dziecko)=molestowanie , Aborcja + Eutanazja = Hitler, Profanacja Jezusa i Matki Bożej = Niszczenie Kościoła .Czy ci którzy opowiadają się za dnem , a jednoczesnie podkreślają molestowanie w Kościele, widza gdzie jest przyczyna molestowania-odp ,szerzy je dno !
Stanislaw2019.11.29 21:09
Możecie podać, jaką metodą może kapłan pominąc grzesznika, gdy ten przyjdzie w procesji do Komunii św? Czy ma to napisane na czole?
ZERRO2019.11.30 4:35
W małych parafiach księża znają grzechy penitenta na pamięć i bywa, że wykorzystują tą wiedzę poza konfesjonałem.
Sutener z Krakowa Marian B.2019.11.29 20:14
Terlikowski, jak nie przestaniesz mącić, to wyjmę twoją teczkę i twoje bachory, długo Tatusia w kryminale będą odwiedzały !!!!
Beno2019.11.29 20:56
Uażaj synek, bo groźby są karalne.
nobilis2019.11.29 20:02
Początkiem zła było wprowadzenie ślubów cywilnych, o co niesłusznie się posądza cesarza Józefa II. To wynalazek z czasów rewolucji francuskiej. Ponieważ nie uznaję ślubów cywilnych, nie uznaję również rozwodów. Jedno i drugie jest sprzeczne z Prawem Królewskim.
olaboga2019.11.30 10:11
To sobie nie uznawaj. Zwisa mi to. Ale czy twoj stosunek do slubow cywilnych i rozwodow jest tak wazny, zeby wszyscy na forum musieli o tym wiedziec?
ciekawy2019.11.29 19:43
Najlepiej małżeństwo rozumieją czarni
ZERRO2019.11.29 18:39
To nie ksiądz powinien odmawiać Komunii św. wiernym tylko wierni powinni odmawiać przyjęcia Komunii św. od księdza homoseksualisty.
być jak Terlikowski2019.11.29 18:39
Żadna wspólnota kościelna nie może przetrwać, jeśli nie będzie egzekwować od swoich wiernych, swoich własnych zasad. I nie chodzi o to, by nie grzeszyć, ale by publicznie nie występować przeciwko absolutnie podstawowym prawdom wiary. Te prawdy zaś obejmują nie tylko wiarę w Bóstwo Chrystusa, Jego cielesne zmartwychwstanie, ale także prawdę o tym, że małżeństwo z ustanowienia Bożego jest związkiem mężczyzny i kobiety. Jeśli ktoś publicznie występuje przeciwko tym prawdom, a takim wystąpieniem jest także zawarcie cywilnego związku homoseksualnego, to sam siebie wyklucza z jedności wiary z Kościołem katolickim, i jako taki nie może i nie powinien przystępować do Komunii Świętej. Dlatego bardzo dobrze, że ks. Scott Nolan z amerykańskiej diecezji Grand Rapids poinformował swoją parafiankę Sarę Smolenski, że nie powinna ona przystępować do Komunii świętej, bo pozostaje w cywilnym związku homoseksualnym. I dobrze, że biskup David Walkowiak wziął w tej sprawie jego stronę. Zmiana rozumienie małżeństwa jest także herezją, szczególnie obecnie groźną herezją antropologiczną.