Tomasz Terlikowski: Są takie słowa w Ewangelii... - zdjęcie
15.05.19, 11:15

Tomasz Terlikowski: Są takie słowa w Ewangelii...

8

Są takie słowa w Ewangelii, których nie da się zrozumieć z perspektywy tradycyjnej moralności czy moralizmu. Jezus nie przyszedł, by przynieść nam nowe prawo, nowe zasady, ale żeby zbawić. Podstawą zbawienia nie są zaś moje życie, moje życie, ale zaufanie do Niego.

„Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale by świat zbawić” - mówi Jezus.

Wystarczy posłyszeć słowo, usłyszeć Je, zawierzyć Jemu i to wystarczy, żeby nie być osądzonym. To jedyna nadzieja dla człowieka, który uświadamia sobie, że wciąż słucha Słowa, że pewnie nawet je posłyszał, ale… nie potrafi ich zachować.

Tomasz Terlikowski

źródło: facebook

Komentarze (8):

gośka2019.05.15 22:52
to po kij śpiewamy w kościele: Starych prawd ustąpił czas....weź się człowieku ogarnij!...mamy nowe prawo Miłości zamiast 10 przykazań...co widać podczas Sądu po śmierci...zostałam skazana na piekło za wściekłość na złodziejkę, która mnie okradła...Jezus jakby odebrał prawo na zbawienie ofierze a dał katowi...to straszne!
igor2019.05.15 20:03
terlikowski a ty co tvn i wyborcza??? napisałeś połowę wypowiedzi Jezusa i wprowadzasz ludzi w błąd!!!! ty judaszu
Dalej powiedział Jezus Chrystus:2019.05.15 17:48
Kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.
qwertry2019.05.15 14:59
Chrzescijanstwo to wiara, ze kosmiczny Zyd, ktory jest wlasnym ojcem, moze sprawic, ze bedziesz zyl wiecznie, jesli bedziesz symbolicznie zjadal jego cialo i telepatycznie zapewnial go, ze jest Twoim mistrzem, co pozwoli mu usunac zle sily z Twojej duszy, ktorymi splamiona jest cala ludzkosc poniewaz kobieta z zebra zostala namowiona przez gadajacego weza do zjedzenia jablka z magicznego drzewa w czarodziejskim ogrodzie.
Bob2019.05.15 15:09
Jeden bełkot i pomieszanie z poplątaniem.
Tylko nie mow nikomu2019.05.15 13:44
Czy ten tekst jest również skradziony?
ACTA22019.05.15 13:40
Tomasz i Małgorzata Terlikowscy zakończyli współpracę z portalem fronda.pl. Terlikowski był jego redaktorem naczelnym do września 2014 r., ale także później publikował w nim swoje teksty. - Uprzejmie informuję, że z dniem dzisiejszym zarówno ja, jak i Małgorzata Terlikowska zakończyliśmy jakąkolwiek współpracę z portalem fronda.pl. Jeśli znajdziecie tam jakiekolwiek moje lub Małgosi nowe teksty, to znaczy, że zostały one ukradzione - poinformował wczoraj Terlikowski w mediach społecznościowych. https://www.gosc.pl/doc/3421980.Terlikowski-zrywa-z-fronda-pl
KJIM2019.05.15 13:04
Terlikowski, nie bredź i nie wprowadzaj ludzi w błąd, ŻE NIE BĘDĄ SĄDZENI, BO TO JEST HEREZJA ZAPLANOWANA I HANIEBNA, przeinaczająca przesłanie słów Jezusa Cytat z Biblii: "Jezus tak wołał: Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby nikt, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś słyszy słowa moje, ale ich nie zachowuje, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić. Kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ojciec, który Mnie posłał, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział."