Tomasz Terlikowski: Wpis Ziemkiewicza nie jest wyrazem stanowiska Telewizji Republika  - zdjęcie
22.01.15, 13:18Tomasz Terlikowski (fot. archiwum)

Tomasz Terlikowski: Wpis Ziemkiewicza nie jest wyrazem stanowiska Telewizji Republika

15

Tomasz Terlikowski uważa, że papież nie ma nic przeciwko, by podejmować polemikę z jego wypowiedziami. Sam zresztą wielokrotnie zachęcał do otwartej dyskusji nad ważnymi sprawami Kościoła. To jednak nie usprawiedliwia agresywnych ataków na Ojca Świętego.

W ten sposób redaktor naczelny Telewizji Republika odniósł się do słów swojego redakcyjnego kolegi Rafała Ziemkiewicza, który na Twitterze nazwała Franciszka „idiotą”.

„Sprawa jest dla nas tym poważniejsza, że Telewizji Republice, choć jest dziełem ludzi świeckich, bliskie są wartości chrześcijańskie i republikańskie, a to oznacza szacunek dla roli Kościoła katolickiego w Polsce i na świecie” - napisał na stronie internetowej telewizji Terlikowski.

Publicysta podkreślił, że papieżowi, jako widzialnej głowie Kościoła katolickiego, należy się szacunek. A tego zabrakło w komentarzu Ziemkiewicza. Terlikowski zapewnia więc, że twitterowy wpis jego kolegi nie jest „w najmniejszym stopniu wyrazem stanowiska redakcji Telewizji Republika”.

Terlikowski przyznał jednak, że dobrze się stało, że Ziemkiewicz przeprosił za swoje słowa. I wyraził nadzieję, że wyciągnie z tej sprawy stosowne wnioski.

MaR/Telewizja Republika

 

 

Komentarze (15):

anonim2015.01.22 13:32
A kiedy Terlikowski weźmie odpowiedzialność za wpisy na niezależnej. Takiego jadu , chamstwa, nienawiści nigdzie nie spotkałam. Tam to są katolicy, godni Terlikowskiego.
anonim2015.01.22 13:34
Chyba sie wystraszyl.... Pan Terlikowski powinien sie tez wstydzic komentarzy czytelnikow Frondy... Tez nie przebieraja w slowach.... Zamiast formowac i rozmawiac rzeczowo o sprawach Kosciola i teologii Jego teksty sa emocjonalnymi wypowiedziami.
anonim2015.01.22 13:34
"w najmniejszym stopniu wyrazem stanowiska redakcji Telewizji Republika”. Ewy Wójciak też nie wyrażała się w imieniu Teatru a jednak chcieliście ją wywalić ze stanowiska. Czy przypadkiem Ziemkiewicz nie powinien, analogicznie, pożegnać się teraz z TVR? Również doniesiona na nią do prokuratory za znieważania głowy obcego państwa. Czy jest już wniosek w sprawie RAZa? Decyzje o nie wszczęciu postępowania wobec Wójciak TPT skomentował tak: "po raz kolejny prokuratura pokazała, jaką linię ma nasza władza, i kogo można bezkarnie obrażać."
anonim2015.01.22 13:39
Terlikowski pokazuje nie kogo, ale kto może bezkarnie obrażać.
anonim2015.01.22 13:54
@baszcz A Telewizja Republika to instytucja publiczna, żeby w ten sposób dokonywać rozliczeń o których napisałeś ? Kobieta o której napisałeś piastowała stanowisko publiczne czy samorządowe więc jej opinie publiczne mają inne znaczenie niż osób z instytucji prywatnych. Nie kojarzę także by ta pani za coś przeprosiła. TV Republika nie jest instytucją publiczną ani nawet religijną, więc o postepowaniu wobec osób z nią związanych decyduje pewnie redakcja. Co oczywiście nie zmienia stanu rzeczy że wypowiedź red Ziemkiewicza była stanowczo zbyt pochopna.
anonim2015.01.22 13:58
@stefa60 Szanowna Stefo60 jeżeli dysponujesz strojem szmbo-nurka i chcesz się zapoznać z prawdziwym chamstwem i nienawiścią proponuję poczytać komentarze na portalu GW. A później zapraszam do porównań
anonim2015.01.22 14:40
@zibikn "o postepowaniu wobec osób z nią związanych decyduje pewnie redakcja" Czyli między innymi Terlikowski, który potraktował RAZa wyjątkowo łagodnie w porównaniu z kubłem pomyj, które wylewał TPT razem z Frondą na Wójciak i w porównaniu z postulatami, które wobec niej wówczas wysuwał. Nie chodzi o różnice między instytucją publiczną a prywatną a o całkowity brak konsekwencji pseudo moralisty, świętszego od Franciszka. Gębę wyciera sobie frazą "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie" a tu co? Nagle przeprosiny załatwiają sprawę? Już nie trzeba wniosku do prokuratury? Nie będzie ścinania głów i linczu? Nawet nie zmieszają go z błotem? Proszę przypomnij mi jak to się nazywa. Hipo…, hipo… No nie hipopotam przecież. Zapomniałem…
anonim2015.01.22 15:05
@baszcz Nie mam się zamiaru bawić w niczyjego obrońcę ale uważam że zestawienie którego dokonałeś jest niadekwatne. Ziemkiewicz użył słowa obraźliwego ale nie chamskiego jak pani Wójciak, ponadto zreflektowawszy się, za to publicznie przeprosił czego chyba nie uczyniła pani Wójciak. Dodatkowo pani Wójciak piastowała stanowisko w instytucji publicznej a Ziemkiewicz prywatnej. No i takie są różnice formalne. Terlikowski wyaził swoje negatywne zdanie jako red. naczelny TV Republika. A czy ma jakieś możliwości ukarania Ziemkiewicza o tym pewnie decyduje statut tej telewizji czy układy właścicielskie bo to telewizja prywatna a nie publiczna. Hipokryzją raczej by było gdyby red. naczelny TV Republika Terlikowski udawał że nie zauważył tego incydentu i nie odezwał się na jego temat, choć pewnie nie było to dla niego wygodne bo sam pochopne wypowiedzi w tek kwestii czynił.
anonim2015.01.22 15:30
http://jozef1962.salon24.pl/627636,bronie-ziemkiewicza
anonim2015.01.22 15:44
@zibikn "słowa obraźliwego ale nie chamskiego" Podobno właśnie obrażanie głowy państwa(zwłaszcza Watykanu) powinno być z całą surowością ścigane przez państwowo (patrz opinia Terlikowskiego na ten temat). Nagle o tym Terlikowski zapomniał?
anonim2015.01.22 15:45
@JSK Z większością tez można się zgodzić, jednakże uważam że podobnie jak monarchiści nie mogą obrażać króla, tak wierzący nie mogą obrażać papieża nawet jeżeli zostali wprowadzeni w błąd.
anonim2015.01.22 15:50
@baszcz Dajesz popalić. A gdyby tak Terlikowski zażądał tego o czym napisałeś, to byś poparł jego żądania czy zaczął krzyczeć o państwie wyznaniowym? :)
anonim2015.01.22 16:40
@zibikn Oczywiście, że bym nie poparł, ale na pewno pogratulowałbym mu konsekwencji :) A tak, jest po prostu kolejnym krzykaczem, który tylko udaje, że przyświecają mu jakieś standardy i wartości.
anonim2015.01.22 17:51
@elzata Na portalach prawicowych nie ma jak dyskutować. Napisz coś rozsądnego na portalu wpolityce.pl to go zaraz Karnowscy usuną , natomiast wszelkie obrzydlistwa poniżej pasa są dopuszczalne. Chodzi o to żeby się wzajemnie podkręcali w tym jadzie. Tam ani tu jak się pojawia głos rozsądku jest usuwany. Nie mam wpisu w GW, a mądry @zikilin mnie tam wysyła . Zastanawiam się czy nie ma tam mądrzejszych od niego.
anonim2015.01.22 18:55
Droga Stefo60, byłoby niezmiernie miło gdybyś wraz z elzata przeniosła się na portal GW. Tam naprawdę jest "wersal" i "mądrzy" i "rozsądni" ludzie. Patrząc po tym co wypisujesz tutaj jestem przekonany że pomyłkowo wycięli twój głos i pewnie się to już nie powtórzy. Dodaj tylko w ramach uwierzytelniania się że uciekłaś przed katoprawicą z Frondy a od razu las rączek podniesionych radośnie w górę zwieńczy twoje "rozsądne" wpisy. Powodzenia.